975x100 Reklam Alanı

YAZARLAR

En Büyük Öğretmen Peygamberimiz(SAV)' konulu konferans gönülleri feth etti


Hatay’ın İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren Çağlayan Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Öğretmenler Haftası münasebetiyle düzenlediği etkinlikte ‘En Büyük Öğretmen Peygamberimiz Hz.Muhammed (SAV)' konulu konferans düzenledi.
 

Antakya Belediyesi 95 mahallede temizlik çalışmalarını sürdürüyor


Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri pırıl pırıl bir Antakya için gece – gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.
 

HATSU çalışmalarını sürdürüyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Merkez ilçe Antakya’da bulunan Altuğ Gazanfer Gülen Camiinin yağmursuyu ve kanalizasyon hattında bakım onarım çalışması yapıldığını duyurdu.
 

Türkiye'nin dış ticaret açığı azaldı


Türkiye'nin dış ticaret açığı Ekim'de yüzde 15,8 azalarak 6 milyar 252 milyon dolara geriledi.
 

Parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor


Antakya Belediyesi 95 mahallede hizmet politikası ile yürüttüğü çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
 

Günal:“Topraklarımız sömürgeci anlayışla yönetiliyor”


Ülke genelinde toplu ağaç katliamlarının artması ile tarım arazilerin geleceği tartışmaya açıldı. Yürürlülükte olan 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Kanunu’na rağmen tarım topraklarının enerji, maden, konut alanı olarak kullanılması sürüyor.
 

KAGİD Başkanı Narin, Vali Topaca’yı ziyaret etti


Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) Başkanı Işık Narin ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti.
 

Culha’dan İskenderun Adliyesi’ne ziyaret…


Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın’ın ardından 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Servet Korkmaz ve 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Asil Aydın’ı makamında ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
 

80 işsize filtre mesleki eğitimi…


İskenderun Mesleki Eğitim Merkezi Filtre sektörüne yetişmiş kalifiye eleman sağlamak üzere Türkiye'de Mesleki Teknik Eğitimin Kalitesinin arttırılması Hibe Programı çerçevesinde 80 kişilik kurs düzenledi.
 

Başkan Seyfi Dingil mimar ve mühendislerle biraraya geldi


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’daki mimar ve mühendislerle bir araya geldi.
 

“Yaşasın Temizlik” Oyunu bu hafta Ovakent’te sahne alacak


Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi’nin organizasyonu ile hayata geçen Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu 8 Kasım Cumartesi gününden bu yana her hafta bir mahallede sahne alıyor.
 

CHP startı Arsuz’da verdi


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclis(PM) üyesi Halit Toraman, 2015 genel seçim stratejisini belirlemek amacıyla Arsuz’da partililerle bir araya geldi. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, belediye meclis üyeleri, eski belde belediye başkanları, CHP Arsuz İlçe Teşkilatı üyeleri ile birlikte Yunus Otel’de düzenlenen toplantıda Toraman, birlik ve beraberlik mesajları verdi, küslüklerin son verilmesi çağrısında bulundu.
 

Topaca:“Hatay’ın en önemli zenginliği hoşgörüdür”


Vakıflı Köyü Ermeni Cemaati Vakfı Başkanı Cem Çapar Valimiz Topaca’yı ziyaret etti.
 

Hatay Muay Thai Şampiyonası‏ başlıyor


Hatay Muay Thai Şampiyonası, 29-30 Kasım 2014 tarihleri arasında İskenderun Belediyesi Sakarya Kapalı Spor Salonunda yapılacak.
 

İnşaat sektöründe istihdam azaldı


Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi, bu yılın üçüncü çeyreğinde, önceki çeyreğe göre yüzde 4,5 azalış gösterdi.
 

Taşkınları önlemede yapılan çalışmalar masaya yatırıldı


Hatay İlimizde, derelere yapılan müdahaleleri ve riskli alanları tespit çalışmasında gelinen son aşama ve bölgemizin aşırı yağışlardan olumsuz etkilenmemesi için alınması gereken önlemler masaya yatırıldı.