YAZARLAR

Medeniyetler Korosundan Gümülcinede Anlamlı KonserBatı Trakya’da Türklerin hakları için yıllarca mücadele eden Yunanistan’ın ilk bağımsız Türk milletvekili Dr.Sadık AHMET ölümünün 20.yılında düzenlenen anma töreninde konser veren Antakya Medeniyetler Korosu izleyenleri kendine hayran bıraktı.
 

DEĞİRMENBAŞI MAHALLESİNDE ALT YAPI ÜST YAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI


Değirmenbaşı mahallesinde Büyükşehir belediyesi,Hatsu ve Samandağ Beeldiyesi'nin çalışmaları sonucu altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlandı.Değirmenbaşı mahallesinin ana caddesi boyunca(5 kilometre) su ve kanalizayon çalışmaları yapıldı. Değirmenbaşı mahallesinde bulunan bazı ibadethanelerin onarılması,bakımı gerçekleşti.
 

BAŞKAN SAVAŞ, YILLARCA İHMAL EDİLEN OVA HALKINA DERMAN OLDU


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hizmet incelemeleri kapsamında yıllar boyu ihmal edilmiş ova halkının yüzünü, ürettiği ve sunduğu hizmetlerle güldürmeye devam ediyor.
 

DEFNE’DE DE İÇMESUYU ÇALIŞMALARI TAM GAZ SÜRÜYOR


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kaçak olan içmesuyu şebeke hatlarında bakım ve yenileme çalışmlarının devam ettiğini bildirdi.
 

Anadil ve ikililik paneli


Defne Belediyesi “anadil ve ikililik” hakkında bir panel düzenliyor.
 

SAMANDAĞ BELEDİYESİN’DEN EŞ ZAMANLI YOL ÇALIŞMALARI


Samandağ Belediyesi Fen işleri müdürlüğü eş zamanlı yol çalışmalarını sürdürüyor. 35.sokak ,127.sokak’ta yol çalışmaları sürerken, Özen sokak ve Öğretmen Ali Aslan Caddesinin devamında yol çalışmalarının süreceği bildirildi.
 

ZABITA VE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ PAZARCI ESNAFINA ÇÖP POŞETİ DAĞITTI.


Samandağ belediyesi zabıta ve temizlik işleri müdürlüğü ekipleri pazartesi pazarında bulunan esnafa siyah çöp poşeti dağıttılar.
 

Zülüflühan veteranlar şampiyon oldu


Hatay'ın anavatana katılmasının 76. yıl dönümü münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 31. Erhan Aksay Futbol Turnuvası'nın final maçı oynandı. Barış, kardeşlik, hoşgörü ve dostluğun amaçlandığı turnuvanın final maçında Zülüflühan Veteranlar ve Oğuzata Derneği karşı karşıya geldi. Saat 19:30'da Esentepe Futbol sahasında oynanan maçtan önce merhum Erhan Aksay'ın eşi Meziyet Aksay oyunculara başarılar dileyerek her iki takıma da çiçek takdim etti.
 

Turizm Canlandıracak Proje Hayata GeçiyorHatay Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı '' HATAY E- Turizm Haritası Yapılması '' projesini hayata geçiriyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Doğaka arasında yapılacak olan sözleşme 27 Temmuz Pazartesi günü saat 09:30’da HATMEK’te imzalanacak.
 

Düşüncesizlik!..


Antakya’nın merkezi köprübaşının hemen yanıbaşı Cumhuriyet Caddesi’ndeki duyarsızlık engellileri çileden çıkartıyor.
 

Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Avukat Muhammet Çakır: DERSHANELER FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR


Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Avukat Muhammet Çakır yaptığı açıklamada, dershanelerin kapatılmasının anayasaya aykırı olduğunu bu yanlıştan Anayasa Mahkemesinin kararı ile dönüldüğüne ve dershanelerin faaliyetlerine devam edeceğine dikkat çekti. Başkan Çakır, kişinin eğitim ve öğretim hakkına sınırlama getirilemeyeceğini, bir engelleme söz konusu ise bunun kanunlarla sınırlanabileceğini söyledi. Başkan Av.Muhammet Çakır’ın yazılı basın açıklamasının konu başlıkları şu şekildedir.
 

AALEN & HATAY KARDEŞ ŞEHİRLER 20. YILINI KUTLADI


Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Aalen-Hatay kardeşliğinin 20. Yılını kutlama töreni Antakya Şehir Kulübü’nde gerçekleşti.Düzenlene törene Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş, Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler, Aalen Belediye eski Başkanı Ulrich Pfeifle ve Alman Heyeti, Hatay Vali yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Antakya Belediye eski Başkanı Bekir Karabacak, Antakya Belediye eski Başkanı İris Şentürk, Aalen – Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu, HBB başkan vekili Serdar Güven katıldı.
 

Kimyeci: Yemyeşil bir antakya için çalışıyoruz


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi’nce bakım, onarım, revize çalışmaları devam eden ve yeni yapılan parklarda hizmet denetimleri gerçekleştirdi.
 

Yaman: Defne Belediyesi açtığı davada haklı bulundu


Defne Belediyesi devir tefsiye ve paylaştırma komisyonunun Defne Belediyesi ile ilgili kararına açmış olduğu davalarda haklı bulundu.Hatay idare mahkemesinde görülen davalarda Defne Belediyesinin itirazları haklı bulundu ve işlemlerin iptaline karar verildi
 

Yerel yönetimler yerel olmanın gerektirdiği sorumlulukları taşırlar


Samandağ Belediyesi gelenek, görenek, anadil, yerel kültür öğelerin geliştirilmesi noktasında yerel yönetimlerin üzerine düşen görevi yapması gerektiği anlayışıyla sosyal belediyecilik faaliyetlerini sürdürüyor.
 

HATSU: 670 milyon borç ve engellemelerle uğraşıyoruz


Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), bazı basın yayın organlarında çıkan “HATSU İhaleleri Nasıl Yapıyor?” başlıklı haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.