YAZARLAR

TEOG'da Gülen damgası


İskenderun’da Eğitim Öğretim faaliyetlerini başarı ile sürdüren Gülen Ortaokulu öğrencileri TEOG sınavında yine başarı geleneğini sürdürdüler. 2014-2015 Eğitimi öğretim yılında, bölgesinde, sanatsal, sportif, bir çok başarıya imza atan Özel Gülen Ortaokulu, TEOG 2015’de büyük bir başarıya imza attı. Mezun ettiği 51 öğrenciden 48’i tercih yaptı.
 

Defne Belediyesinde temizlik çalışmalar devam ediyor


Defne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız şekilde devam ediyor. Temiz bir Defne için çalışan ekipler sokakları tek tek yıkıyor, temizliyor ve atıklardan arındırıyor.
 

Genç Memur-Sen Kuran kursu öğrencilerine ilk yardım eğitimi verdi


Genç Memur-Sen Hatay İl Temsilciliği tarafından Antakya İlçe Müftülüğü TOKİ Rasullallah Camii Kuran Kursu öğrencilerine ilk yardım eğitimi verildi.
 

Antakya Belediyesi akçaova Mahallesi’nde gönül sofrası kurdu


Antakya Belediyesi’nce mahalle ziyaretleri kapsamında Akçaova Mahallesi’nde etkinlik düzenlendi.
 

Urhan: Kazanımlar ülkemize ve kamu görevlilerine hayırlı olsun


Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan yaptığı yazılı açıklamada, hükümet ile sendikalar arasında imzalanan toplu sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 

Toksoy: Bize vatan bırakan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum


Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy Malazgirt’te kanlarıyla destan şehitleri bir kez daha rahmet ve minnetle yad ettiğini dile getirdi.
 

Spor kompleksinde ücretsiz kurslar devam ediyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Eğitim ve HATMEK işbirliği ile gerçekleştirdiği ücretsiz yaz kursları Dev Spor Kompleksi’nde dolu dizgin devam ediyor.
 

Asker: Geleceğimiz yanıyor!..


Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker son günlerde üst üste çıkan orman yangınlarına dikkat çekerek, geleceğimizin yandığını ifade etti.
 

HATSU, tıkalı kanallar için seferber oldu


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Kırıkhan ilçesinde altyapı çalışmalarının kapsamlı bir şekilde devam ettiğini duyurdu.
 

Sağlıksız gıda ürünleri imha edildi


Dörtyol Belediyesi Zabıta ekiplerimiz rutin denetimlerine devam ederek vatandaşlarımızın sağlığı için tehlike saçan gıda ürünlerini imha ederek ilgili kişilere gerekli cezai işlemler uygulandı.
 

Kırıkhan Belediyesi’nden esnaf ve halka hizmet broşürü


Kırıkhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Kırıkhan Belediye Başkanı Başkan Ayhan Yavuz’un talimatıyla esnaflara dağıtılmak üzere, ilçeyi ziyarete gelen konuklara sunulan hizmetlerin kalitesini ve seviyesini yükseltmek, ilçeden ayrılanların güzel intiba ve duygularla Kırıkhan’ı hatırlamalarını sağlamak, halkın daha iyi hizmet alabilmesini sağlamak ve Kırıkhan’ı birlikte güzelleştirmek amacıyla el ilanı hazırlandı.
 

Hayat boyu öğrenme toplantısı renkli görüntülere sahne oldu


2014-2015 Eğitim öğretim yılı Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitim Kursları Planlama İlçe Komisyonunun ikinci dönem toplantısı Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın Başkanlığında, Garnizon Komutanı Jan. Yzb. Salih Aygün, Belediye Başkan Vekili Halil Polat, İlçe Müftüsü Adem Cankurt, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Bekir Şahan, G.T.H.İlçe Müdürü V. Veli Kurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Ocakoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet akça, Ziraat Odası Başkanı Selahattin Yalman, Karma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Kanat, Anaokul Kurumları Temsilcisi Ahmet Dikili, İlkokul Kurumları Temsilcisi Abdullah Göğebakan, Ortaokul Kurumları Temsilcisi Yusuf Ergin, Orta Öğretim Kurumları Temsilcisi Hasan Kaçmaz, Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Mevlüt Oduncu ile Türkiye Eğitim-Sen Temsilcisi Mehmet Kılıboz’un katılımı ile Güzelyayla Öğretmenevinde saat 10:00’da toplandı.
 

Boyacılar parkına yeni düzenleme


İskenderun Belediyesi şehir genelinde sürdürdüğü yeni düzenlemeler ile ilgili faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.
 

6. Uluslararası dünya güreş kupası heyecanı başlıyor


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’ın katkılarıyla düzenlenen 6. Uluslar arası Dünya Güreş Kupası 12-13 Eylül tarihleri arasında Hatay Atatürk Stadı’nda gerçekleşecek.
 

HBB judo takımından Güven’e nezaket ziyareti


Hatay Büyükşehir Belediyesi Judo Takımı, Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven’i Dev Spor Kompleksi’ndeki makamında ziyaret etti.
 

Kılıç: Hatay'da yeterli sayıda hematoloji doktoru yok!..


Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Ali Kılıç ilimizde faaliyet göstermekte olan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu, yönetim kurulu, dernek üyelerini ziyaret eden Kılıç öğle arasında da basın mensuplarıyla bir araya geldi.