SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Koza evi çifte heyecan yaşıyor


Defne Belediyesi Koza Evi el emeği göz nuru eserlerine yenilerini eklemeye devam ederek görkemli sergileriyle adından söz ettiriyor. Bunun yanı sıra başarılı kursiyerlerini mezun etmenin heyecanını yaşıyor.
 

2500 kıyafet bağışladılar


Samandağ Genç Girişimciler Derneği Samandağ Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Sosyal Markete 2500 parça kıyafet bağışında bulundu.Samandağ Genç Genç Girişimciler Derneği Başkan Ve yöneticileri Sosyal Marketi Ziyaret ederek kıyafetleri teslim ettiler.
 

HATSU’dan Arsuz açıklaması


Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Arsuz ilçemize bağlı Arpagedik-Avcılarsuyu-Tatarlı içmesuyu şebeke hattı işi ile alakalı çıkan haberler üzerine bir açıklama getirdi.
 

Destici “Haftanın Dosyası” programına konuk oldu


Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Beyzade Fm’e konuştu:Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar ve Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli Akdeniz Bölgesinde yayın yapan Beyzade Fm’de Ayhan Gümüşsoy’un sunduğu “Haftanın Dosyası” programında Türkmen bölgesindeki yaşananlarla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundular.
 

Başkan Kimyeci’ye sürpriz ziyaret


Antakya Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak verilen eğitim kurslarının öğretmenleri, Başkan Kimyeci’yi makamında ziyaret etti.
 

İskenderun Belediyesi uyardı


İskenderun Belediyesi, kış aylarına girdiğimiz şu günlerde vatandaşlarımızı soba zehirlenmelerine karşı uyardı.
 

Hatay’ın fark yaratan öğretmeni: Hanedi Zobar


Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu müdür yardımcısı Hanefi ZOBAR, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve her yıl 81 ilimizi temsilen, eğitimde üstün başarı göstermiş, projeler gerçekleştirmiş, yetenekli öğrencileri topluma kazandırmış, fedakârlıkları ve diğer nitelikleriyle farklılıklar ortaya koymuş ''Öğretmenlik Mesleğinde Fark Yaratan'' 208 öğretmenden biri olarak, İskenderun İlçemizi temsilen 23-24-25-26 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara’da yapılan etkinliklere davet edildi.
 

Bitkisel yağlar Antakya’da toplanacak


Antakya Belediyesi bitkisel atık yağların toplanarak geri dönüşüme kazandırılması konusunda protokol imzaladı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Deha firması temsilcileri Abdullah Tiryaki, Erkin Tunç ve daire müdürleri katıldı.
 

Elektrik kesintilerine devam


Hatay Edaş il müdürlüğünden verile bilgilere göre bugün elektrik verilmeyecek yerler:
 

Dörtyol Belediyesi bir tuş kadar yakın


Dörtyol Belediyesi Çağrı Merkezi sistemli bir şekilde vatandaşlarımızın derdine derman oluyor. Dörtyol Belediyesi Çağrı Merkezi 444 7 712 telefonuna gelen şikayetleri anında değerlendiriyor.
 

10 yıl sonra kimse tanıyamayacak


Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, başkan yardımcıları Sedat Deveci ve Ali Yavuz, belediye meclis üyeleri ile birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, Veysel Cıncık başkanlığındaki yeni yönetim kurulunu tebrik etti.
 

HBB voleybol takımı seriyi sürdürüyor


Türkiye Erkekler 2.Ligi B grubunda mücadelen eden Hatay Büyükşehir Belediye Spor Erkek Voleybol takımımız, 10. Hafta müsabakalarında Payas Belediye Spor ile karşı karşıya gelecek.
 

Altunay “mozaik” ile göz kamaştırıyor


Hatay’ın önemli el sanatçılarından biri olan Yusuf Altunay son dönemde yapmış olduğu mozaik çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor
 

300 dönümlük çadır kent yapıyoruz


Hatay Valisi Ercan Topaca TRT Haber kanalında yayınlanan “Özel Gündem” programına 25 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 08.30’da canlı yayın konuğu olarak katıldı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 

Kadın cinayetleri politiktir


Kadına şiddet dünyada var olmaya devam ediyor.Ancak ülkemizde korkutucu boyutlarda bir şiddet olgusu var.İstatistiki veriler,ülkemizde şiddetin her yıl daha da katlanarak büyüdüğüne işaret ediyor.Ne yazık ki,özellikle son yıllarda,artık ilimizde de, kadına karşı şiddet terörü giderek artıyor.Daha önceleri kadın cinayetlerine tek tük rastlanırken,Türkiye’yi saran kadına şiddet dalgası şehrimizde de sık rastlanan bir olgu oldu.
 

HATSU’dan suç duyurusu


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vatandaşları yanıltmaya yönelik bilgiler verdiği ve HATSU’yu kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya yönelik açıklamaları nedeniyle Antakya ilçe Belediye Başkanı İsmail Kimyeci hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.