YAZARLAR

Vali Topaca:Geleceği birlikte inşa edeceğiz


Hatay Devleti’nin ilk ve tek Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’i Anma Töreninde konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca konuşmasında Suriye’deki olaylara dikkat çekti:
 

Savaş:Antakya'mızı gençlerle buluşturmak istedik


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Antakya tarihine ışık tutmak, kültür ve sanatını tanıtmak amacıyla derlediği "Osmanlı Belgeleri Işığında Antakya" kitabının tanımını düzenlediği toplantıyla gerçekleştirdi.
 

Allah korudu


Antakya’nın merkezinde yer alan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası eski binasındaki yıkımlarda yürekler ağızlara geldi.
 

Özbülbül:Onurlu ve gururluyuz


1-7 Mart Muhasebe Haftası nedeniyle, İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Alaaddin Özbülbül ve yönetim kurulu üyeleri İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret ettiler.
 

Türk turizmi ve gastronomisine katkı hedefleniyor


Ülkeler arası yemek kültürü etkinliğinde ülkeler kendi lezzetlerini yapılan workshopla tanıttılar. Türkiye’yi Hatay ve Gaziantep illerinden katılan aşçılar temsil ettiler. Sedat İnanç başkanlığındaki Hatay Ascilar ve Turizm Birligi Derneği’nin ilimizi temsil ettiği etkinlikte, 2016 hububat yılı olduğu için hububattan yapılan yemekler tanıtıldı.
 

Dörtyol’a trafik zabıta birimi kuruluyor


Dörtyol Belediye Meclisi 2015 yılı 3. Birleşimini önceki gün Meclis salonunda gerçekleştirdi.
 

Diş sağlığı genel sağlığın ayrılmaz bir parçası


Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Dişhekimi Nebil Seyfettin TDB Olağanüstü Başkanlar Konseyi Sonuç Bildirgesini kamuoyu ile paylaştı.
 

Gönç:“Konunun takipçisi olacağız”


Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, Üniversite Hastanesi çalışanlarının ‘döner sermaye’ konusu ile ilgili yaşadıkları sorun hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Ağlattılar, ayakta alkışlandılar


İskenderun Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferinin 100.yılı etkinliği kapsamında yer alan “Kurtuluşa Kadar Dönmeyi Düşünmediler” konulu tiyatro gösterisi İskenderun Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelendi.
 

Defne Belediyesi sağanak yağış süresince sahadan ayrılmadı


2 Mart Pazartesi günü aralıksız süren ve Hatay genelini etkisi altına alan şiddetli yağıştan pek çok bölge zarar gördü.
 

2. Etap TOKİ bölgesine park ve yeşil alan kazandırılacak


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 956 Toki olarak bilinen mahallenin Antakya’nın imar bakımından en güzide mekânlarından olmasına rağmen tek eksiğinin geleceğin teminatı çocuklara park ve yeşil alan olduğunu ifade ederek, bu eksikliğin en kısa sürede giderileceğini belirtti.
 

Çanakkale bir kez daha yaşatıldı


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği “Bir Hilal Uğruna” adlı programa katılım gösterdi.
 

Deprem gerçeğine dikkat çekildi


İskenderun Belediyesi 01-07 Mart Deprem Haftası nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenledi.
 

İSOS Yöneticileri Kaymakam Yaman’ı ziyaret ettiler


İsos Termal Tatil Köyü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan ile Şirketler Grup Başkanı Turabi Çelebi, Erzin Kaymakamı Hasan Yaman’ı makamında ziyaret ettiler.
 

Amik Ovasında tarım yok oluyor


TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurul Üyesi TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Hatay’da son günlerde etkili olan ve halen devam eden sağanak yağışlarda Amik Ovası’ndaki 150 bin dekar ekili arazinin sular altında kaldığını ve çiftçilerimizin zararının büyük olduğunu dile getirdi.
 

HATSU, dere ıslahı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun ilçesi Sarıseki Mahallesi’nde bulunan derenin ıslah çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.