SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Yaz geldi motosiklet kazaları artmaya başladıHGC Başkanı Yetişen motosiklet kazaları ile ilgili yapmış olduğu açıklamada: “Havaların ısınmasıyla birlikte motosikletler trafikte daha çok görünmeye başlayınca dikkatsizlik ve aşırı hız yüzünden kazalar artmaya başladı. İki ay içerisinde dört genç motor kazalarında hayatını kaybetti.
 

‘Şehitlerimiz var milletimizin başı sağolsun’


Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Van Tendürek bölgesinde askerlerimize yapılan hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimiz için taziye mesajı yayınladı. Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;
 

HBB Türk Müziği Korosu, muhteşem bir konsere imza attı


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Türk Müziği Korosu, 24 Mayıs Salı günü Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Atatürk Konferans Salonu’nda sanatseverlerin büyük katılımıyla gerçekleşen muhteşem bir konsere daha imza attı.
 

Bizim sizin yasalarınıza kurban edeceğimiz çocuğumuz yok


CHP Hatay Kadın Kolları İl Başkan Vekili Hülya Nehir, Kadın kolları ile yapmış oldukları ortak açıklamada: “TBMM’de ‘’ Aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma olaylarının araştırılması ve aile kurumunun güçlendirilmesi’’ ile ilgili kurulan ve kamuoyunda, boşanma komisyonu, olarak bilinen komisyonun, 6 Mayıs 2016 tarihli araştırma raporu, derhal geri çekilmesi gereken bir rapordur.
 

‘Eğer birinci olmak istiyorsanız önce ikinci olun’


Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Uluslararası Teknoloji ve İnovasyon Politikalarından Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vural Özdemir İskenderun Teknik Üniversitesi'nde (İSTE) "Sosyal İnovasyondan Teknovasyona Yolculuk" konulu bir konferans verdi.
 

MKÜ KÜNİB’de temsil edildiKÜNİB VI. Olağan Kongresi ve Uluslararası Eğitim Fuarı Bişkek’te Gerçekleşti
 

Bekbele’ye taziye evi ve kültür merkezi açılacak


İskenderun Belediyesi tarafından Bekbele mahallesine Kültür merkezi ve Taziye Evi açılacak.
 

HATSU, düktil boru tercih sebebini açıkladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içmesuyu projelerinde kullandığı Düktil türü boruya ilişkin bir açıklama yaptı.
 

Ortak sorunlarını dile getirdiler


SS 21 Nolu Antakya Kırıkhan Kooperatif Başkanı Cuma Türk ve SS 18 Nolu Kırıkhan İskenderun Kooperatif Başkan Yardımcısı Ahmet Gökoğlu ile birlikte Kırıkhan Şoförler Derneği Başkanı Abdullah Sürücüye nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Taşlara can veriyorlar


Defne Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı olarak çalışmalarına devam eden Taş ustası Elif Kocaoğlu ve ekibi bu alanda harikalar yaratıyorlar.
 

Başkan Savaş, ABD’de barış için yürüdü


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, New York’ta bu yıl 35’incisi düzenlenen “Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali” kapsamında Amerika’da yaşayan Türklerin katılımıyla gerçekleşen Türk Yürüyüşü’nde ilimizi temsil etti.
 

Kentsel dönüşümün kalbi, 26 Mayıs’ta Hatay’ da atacak


Deprem riski taşıması itibariyle niteliksiz konut stokuna sahip olan ülkemizi çok yakından ilgilendiren ve gelecek 20 yıl içerisinde ekonomimizin lokomotifi olacağına kesin gözüyle bakılan kentsel dönüşümün, kamuoyunda tam olarak anlaşılmasını sağlamak amacıyla planlanan ‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ 26 Mayıs tarihinde HATMEK’te gerçekleşecek
 

Ahilik Haftası Hatay’da coşkuyla kutlandı


Hatay Ticaret İl Müdürlüğü ve Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği katkılarıyla düzenlenen Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı Kutlamaları, 23 Mayıs Pazartesi günü Antakya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
 

Nesli tükendi sanılan "kayalık gerbili" kapana düştü


Türkiye'de 22 yıldır görülmeyen ve "nesli bitti" sanılan, kuyruğu vücuduna göre uzun ve püsküllü bir kemirgen olan "kayalık gerbili" türü fare, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Hatay Şubesince yürütülen proje kapsamında araziye yerleştirilen kapanlar sayesinde tespit edildi. Prof. Dr. Sözen: ''Bu türün Türkiye'de neslinin tükendiğini düşünüyorduk, tekrar bulunca çok sevindik''
 

Vali Topaca: 5-10 askerimizin ölmesi hedefti


Hatay Valisi Ercan Topaca, Samandağ İlçesi’nde 1 askerin şehit olmasına, 1 balıkçının yaralanmasına neden olan 2 cesedin bulunduğu tuzaklanmış botla 5-10 askerin öldürülmesinin hedeflendiğini açıkladı.
 

2. Hatay Bölgesel Endoüroloji Eğitim Semineri yapıldı


Böbrek Taşında En İleri Teknik Olan Retrograt İntrarenal Cerrahide (RIRS) Referans Klinik: MKÜ Üroloji

2. Hatay Bölgesel Endoüroloji Eğitim Toplantısı’ Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Murat Rifaioğlu başkanlığında Mustafa Kemal Üniversitesinde yapıldı.