YAZARLAR

Bem-Bir-Sen Hatay Şubesi 3. olağan kongresi yapıldı


Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen ) Hatay Şubesi 3. olağan kongresi yapıldı.
 

Dörtyol’a 500 yatak kapasiteli öğrenci yurdu kazandırılıyor


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay’ın Dörtyol İlçesi’ndeki Kuzuculu Mahallesi’nde bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi Kampüsü’ndeki Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu inşasında incelemelerde bulundu.
 

Esnafa çifte müjde…


Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli esnafa beklediği müjdeyi verdi.91 bin esnafın 400 milyon liralık kredi faizi silinirken, masrafsız kredinin de yolda olduğu belirtildi.
 

Hatay’da gol sesi çıkmadı


Hatayspor:0 Gölbaşıspor:0
 

İskenderun evinde mağlup oldu


Körfez İskenderun spor kendi evinde Konya Anadolu Selçukspor’u konuk etti karşılaşmanın ilkyarısını golsüz tamamlandığı maçın uzatmalarında kalesinde gördüğü tek golle üç puanı teslim etti, 0-1.
 

Erzin Belediyespor, İskenderun’da galip geldi


İskenderun Beş Temmuz Şehir stadında İstanbul Güngören’i konuk eden Hatay’ın 3. Lig temsilcilerinden Erzin Belediye spor her iki yarıda atılan gollerle maçı 3-1 yenerek üç puanı hanesine yazdıran taraf oldu.
 

Sivil toplum kuruluşları ile üniversite el ele


Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Hüseyin Gözübenli, Prof.Dr. Ali Koç, Prof.Dr. Fatih Can eşliğinde, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfına (TOSYÖV) ziyarette bulunarak, TOSYÖV Başkanı Tahsin Rende ile fikir alış verişinde bulundu ve çeşitli meslek alanlarına mensup çok sayıda konuğun görüşlerini ve isteklerini dinledi.
 

YSK 2015 seçimleri için kararını verdi


Yüksek Seçim Kurulu genel seçim alarmı verildi. Alınan yeni kararla yurt dışında oy kullanma işlemi yeniden gözden geçirilecek.
 

Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av. Muhammet Çakır:“Temel hak ve özgürlükler tırpanlanıyor”


Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av. Muhammet Çakır, AKP grubunun meclise sunduğu yasa teklifiyle, sıkıyönetim dönemlerini aratmayacak düzenlemelerin getirileceğini vurgulayarak, temel hak ve özgürlükler tırpanlanarak, yok edilmeye çalışılıyor dedi.
 

Günyaşar, Marmaris bisiklet turu sonrası Anıtkabir’e pedal çevirecek


Türkiye genelinden katılan seçkin bisikletçilerin katılımı ile gerçekleşen ,bu yıl dördüncüsü yapılan geleneksel Dünyanın incisi Marmaris bisiklet festivali 2014 ‘e bu yıl üçüncü kez katılan Antakyalı bisikletçi Arif Günyaşar ilgi odağı oldu.
 

Hayvan Hakları Derneklerinden BŞB Hayvan Bakımevi Personeline Teşekkür


Geçtiğimiz gün yaşanan şiddetli yağış neticesinde yaşanan sel ve su baskınlarında Hayvan bakımevi çalışanlarının göstermiş olduğu özverili çalışmaya HAYTAP ve DO-YA ‘dan teşekkür geldi. Hayvan Hakları Federasyonu YK Üyesi ve Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Genel Sekreteri Dr.Ufuk Bayraktar tarafından yapılan açıklamada:”Bilindiği gibi 17.10.2014 tarihinde Hatay'ın özellikle Antakya ve Defne ilçelerinde yoğun sağanak yağışa paralel olarak kısmi sel ve su baskını olayları yaşandı.
 

Rüzgar Enerji Santralleri için acil kamulaştırma


Hükümet, dokuz ilde rüzgar santralleri kurulması ve enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla 9 ilde “acele kamulaştırma” kararı aldı.
 

Başkan Savaş halkla iç içe olmaya devam ediyor


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, CHP İskenderun Kadın Kolları’nın düzenlemiş olduğu toplantıya katılarak vatandaşların sorunlarını dinledi ve merak edilen konulara açıklık getirdi.
 

“Güvenli Okul Güvenli Eğitim” projesi sürüyor


2014-2015 Yılı Eğitim-öğretim dönemi Güvenli Okul-Güvenli Eğitim projesi Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın Başkanlığında, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen Emniyet Amiri Ali Çolak,Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan ile ilçede görevli okul müdürlerinin katılımı bir toplantı yapıldı.
 

Samandağ Kıyı Kumullarının Rehabilitasyon Projesi’nin ilk toplantısı gerçekleştirildi


Proje yürütücülüğünü Antakya Doğa Sanat ve Turizm Derneği’nin yaptığı, Samandağ Kıyı Kumulları üzerindeki insan kaynaklı olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması, tahrip edilmiş alanların onarılması ve toplumsal bir bilinç yaratılarak alanın korunmasının sağlanması amacıyla hazırlanan, “Samandağ Kıyı Kumullarının Rehabilitasyonu Projesi”nin ilk toplantısı Ayhan Kara Vakfı ana sponsorluğunda gerçekleştirildi.
 

Başkan Savaş, Hatay’ın her metrekaresindeki çalışmaları inceliyor


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Belen Bellidere’de Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (HATSU) tarafından yapılan kanal açma çalışmalarını yerinde inceledi ve ekiplerden bilgi aldı.