SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Ortadoğu'daki savaş bitsin, her yerde barış hakim olsun


CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke öncülüğünde gerçekleşen 'Rusya Krizi'nin ekonomik etkilerine karşı yerelde çözümler' konulu CHP Ortak Akıl Buluşmaları'nın Akdeniz Bölgesi adlı ilk toplantısına Arsuz ev sahipliği yaptı. Toplantıda konuşan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha:“Aklın yolu bir; Ortadoğu'daki savaş bitsin, her yerde barış hakim olsun.”dedi.
 

Hazreti İsa'nın temsili cenaze töreni ayini yapıldı


Antakya Ortodoks Kilisesi'nde, Hazreti İsa'nın temsili cenaze töreni için ayin yapıldı."Elem Haftası" kapsamında düzenlenen ayini, kilisenin ruhani liderlerinden Jan Dellüler ve Dimitri Dogum yönetti
 

TED Koleji Teniste 6. kupasını aldı


2015-2016 eğitim öğretim yılı okul sporları maçlarında TED Hatay Koleji Tenis küçük Kız takımımı Hatay ikincisi olarak bu yıl Teniste 6. Kupayı okullarına kazandırdı
 

Gençleri spora teşvik etmeliyiz


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hatay Genç İHH tarafından İmam Hatip liseleri arasında düzenlenen futbol turnuvası ödül törenine katıldı
 

Hatay’ın tarihi dokusunu gün yüzüne çıkarıyor


Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi(ICOMOS) tarafından düzenlenen Dünya Anıtlar ve Sitler Günü Konferans ve Paneli, Hatay’ın kültür mirasına sahip çıkan ve onu koruyan Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin(HBB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 

Kırıkhan Naim Atakaş Anadolu Lisesi’nden örnek davranış


Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde okuduğu lisede geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Cemre Nur Kaya'nın ismi okul kütüphanesinde yaşatılacak.Cemre Nur'un isminin öğrenim gördüğü Naim Atakaş Anadolu Lisesindeki kütüphane verilmesi nedeniyle tören düzenlendi.
 

MKÜ’de gençliğin sorunları konuşuldu


Gazeteci-yazar ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Süleyman Doğan Rektörlüğün davetlisi olarak Mustafa Kemal Üniversitesi’ne gelerek Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen “Gençliğin Sorunları ve Eğitime İnovatif Yaklaşımlar” başlıklı konferansta ağırlıklı olarak gençliğin eğitim konusunda karşılaştıkları sorunları vurguladığı bir sunum yaptı.
 

Parke onarım çalışmaları sürüyor


Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Gazi Mahallesi’nde parke onarım çalışması gerçekleştirdi.
 

Kırıkhan’da bakım ve onarım çalışmaları sürüyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Kırıkhan ilçesine bağlı birçok mahallede kanalizasyon ile yağmursuyu hatlarında onarım ve temizlik çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
 

Vatandaşı değil Elektrik Dağıtım şirketlerini düşünüyorlar


MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Elektrik Piyasası Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının Komisyon görüşmelerinde verdikleri önerge ile Yargı kararı sonucunda dağıtım şirketleri tarafından iade edilmek zorunda kalan kayıp ve kaçak bedellerinin tüm elektrik abonelerinden yeniden tahsil edilmesinin önüne geçtiklerini açıklamıştır.
 

İskenderun Cemevi yeni görünümüne kavuşuyor


İbadethaneler başta olmak üzere kutsal mekânlara gösterdiği hassas tutum ve manevi duygulara verdiği önemle hizmetler sunan Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin(HBB), İskenderun Alevi Kültür Merkezi Cemevi’nde başlattığı proje tüm hızıyla devam ediyor.
 

“Dayanışmanın, emeğin, birliğin birleştiği 1 Mayıs”


CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur 1 Mayıs ile ilgili yaptığı açıklamada: “ Türkiye'nin güçlü ekonomisi ve yüksek refah seviyesi, ülkemizin dört bir yanında helal ekmek kazanmak için çalışan işçi kardeşlerimizin alın teriyle var olacaktır.
 

"İşçi kardeşlerimin 1 Mayıs emek ve dayanışma gününü kutluyorum"


Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 1 Mayıs İşçi Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;
 

Engelli ailelerine dil ve konuşma bozuklukları konferansı


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Dil ve Konuşma Bozuklukları” konferansı Hatay İl Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
 

Başkan Savaş, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i ziyaret etti


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, birtakım temaslarda bulunmak üzere bulunduğu İzmir'de, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdi
 

TBMM Başkanına tepkiler sürüyor
Eğitim İş Hatay 2 Nolu Şube Eğitim Sekreteri Mehmet Zor, Eğitim İş Üyeleri PTT’ye giderek faksla TBMM Başkanı İsmail Kahramanı istifaya davet ettiklerini açıkladı. Çarşı Postanesi önünde üyelerle birlikte bir basın açıklaması yapan Eğitim İş Hatay 2 Nolu Şube Eğitim Sekreteri Mehmet Zor, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ‘laikliğin yeni anayasada olmaması’ ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.