‘Fidanlara Su’ projesiyle gençlerimiz yeşeriyorSerinyol 5. Toplumsal Dayanışma Festivali başlıyorSavaş: “ Şanlı ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça göklerde dalgalanacaktır”Kimyeci: “30 Ağustos Türk tarihinin şanlı zaferidir”Nacioğlu:  “Hatay müzesi ve St. Pierre  Kilisesi açılacak mı?”Nacioğlu, “Turizm ilçesi Arsuz hak ettiği hizmeti görmüyor”Zeytineli: “Felaket geliyorum diyor”Başkan Savaş: “Hatay’da Spora ve Hatayspor’a desteklerim devam edecektir”Uyar : “30 Ağustos, Türk milletinin dönüm noktasıdır”Bakır: “30 Ağustos, İstiklal mücadelemizin zafer tarihidir”Suriyelilere gönderilen yardımlar depoda ele geçirildİCem Hanoğlu,  FB-Karabük maçında görev yapacakİshakoğlu: “Hatayspor önemli bir değerini kaybetti”

YAZARLAR

‘Fidanlara Su’ projesiyle gençlerimiz yeşeriyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu, ‘Fidanlara Su’ projesi kapsamında maddi durumu yetersiz olan 8.sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz TEOG(Temel Eğitim Ortaöğretime Geçiş) kursu açıldı.
 

Serinyol 5. Toplumsal Dayanışma Festivali başlıyor


Serinyol Toplumsal Dayanışma ve Kültür Derneği olarak bu yıl “toplumsal dayanışma” festivalinin 5. sini 29-30 Ağustos’ta eski Serinyol belediye sahasında düzenleniyor.
 

Çalışkan: “Geleceğimiz Olan Gençlerimiz Milli ve Manevi Değerlere bağlı yetişmelidir”


Saadet Partisi Gençlik Kolları Türkiye geneli 4 farklı bölgede Gençlik Yaz Kampları etkinliği düzenledi.
 

Savaş: “ Şanlı ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça göklerde dalgalanacaktır”


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk milletinin nice fedakarlıklarla verdiği istiklal mücadelesini tüm dünyaya haykırdığı ve sonucunu şanlı bir zaferle taçlandırdığı tarih olduğunu söyledi.
 

Antakya Belediye Meclisi 1 Eylül’de toplanıyor


Antakya Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin başkanlığında bir araya geliyor.
 

Kimyeci: “30 Ağustos Türk tarihinin şanlı zaferidir”


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “30 Ağustos; yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zaferdir” dedi.
 

Seyfi Dingil: “30 ağustos büyük bir destanın yazıldığı tarihtir”


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Zaferlerle dolu şanlı tarihini Başkomutanlık Meydan Muharebesinde elde ettiği büyük zaferle taçlandıran ve gücünü dosta düşmana bir kez daha gösteren kahraman Türk askerinin bu büyük başarısını bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.
 

Nacioğlu: “Hatay müzesi ve St. Pierre Kilisesi açılacak mı?”


Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Hatay Müzesi ve Saint Pierre kilisesi sözde sezondan önce açılacağını fakat açılmadığını belirtti.
 

Nacioğlu, “Turizm ilçesi Arsuz hak ettiği hizmeti görmüyor”


Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu,Hatay’ın en önemli ilçelerden birisi olan Arsuz özellikle Deniziyle, Koylarıyla Hataylıların ve Çevre illerindeki insanların tatil yaptıkları ve yazlık evlerinin bol olduğu bir ilçe olduğunu fakat hak ettiği hizmeti görmediğini söyledi.
 

Zeytineli: “Felaket geliyorum diyor”


Büyük Birlik Partisi(BBP) Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli,seçimlerin asıl sorunlarımızın önüne geçtiğini ve Türkiye’nin asıl dertlerine yoğunlaşması gerektiğini belirtti.
 

Başkan Savaş: “Hatay’da Spora ve Hatayspor’a desteklerim devam edecektir”


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor yönetimi ve futbolcularıyla kahvaltıda buluştu.
 

Uyar : “30 Ağustos, Türk milletinin dönüm noktasıdır”


CHP İskenderun İlçe Başkanı Dr. Süleyman Uyar,30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı zaferin bayramıdır.
 

Bakır: “30 Ağustos, İstiklal mücadelemizin zafer tarihidir”


Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, Hataylı muharip gaziler olarak, milletimizin kendisini yok etmek isteyen güçlere karşı kazandığı 30 Ağustos Zaferinin 92. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve onurunu yaşadıklarını belirtti.
 

Suriyelilere gönderilen yardımlar depoda ele geçirildİ


Reyhanlı’daki sığınmacılar için gönderilen yardımlar Şanlıurfa’da bir depoda ele geçirildi.
 

Cem Hanoğlu, FB-Karabük maçında görev yapacak


Hataylı Hakem M. Cem Hanoğlu’na Süper Ligde ilk hafta önemli bir maçta görev verildi.
 

İshakoğlu: “Hatayspor önemli bir değerini kaybetti”


Hatayspor’un eski Futbol Şube Sorumlularından Cemil İshakoğlu, Hatay futboluna 5 yıl hizmet eden Hakan Özyay’ın ani ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.