YAZARLAR

30 Ağustos eşsiz bir zaferdir


Hatay Valisi Ercan Topaca 30 Ağustos Zafer bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yaınladı. Topaca mesajında şunlar yer aldı.
 

Savaş:Zafer aziz milletimizin şanlı zaferidir


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı;
 

Altınkaya Mahallesi Fetih Camii yaz kuran kursu kapanış programı yapıldı


Altınkaya Mahallesi Fetih Camii İmam-Hatibi İbrahim MARMARA, Yaz Kur’an Kursu öğrencileriyle Akdarı mahallesinde bir piknik düzenledi. İlçe Müftüsü Mustafa ATİLLA ve İlçe Vaizi Ali Bahadır ÖZDEMİR’in de katıldığı kapanış programı çerçevesinde düzenlenen piknikte, öğrenciler ilahi, kaside ve ezberledikleri sureleri okudular.
 

Türk milleti hep varolacaktır


30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Hatay Muharip Gaziler Derneği Kırıkhan Temsilciliği yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şunlar yer aldı.
 

Başbakanlık Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş,Vali Topaca’yı Ziyaret


Bir dizi programa katılmak üzere Hatay’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş, Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.
 

Erzin Köprüsü’nün açılışı yapıldı


Hatay Büyükşehir Belediyesi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz yıl Erzin ilçemizde yaşanan sel felaketi nedeniyle yıkılan köprü yenilendi.
 

İTSO’dan İspanya ve Portekiz’e iş gezisi


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve iş adamları İspanya ve Portekiz’e iş gezisi düzenlediler.
 

HATSU’dan yanan elektrik panosuna anında müdahale


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Altınözü ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde meydana gelen yangın sonrası kullanılamaz hale gelen elektrik trafosunun

yenilendiğini bildirdi.
 

Mağaracık mahallesi eğitim alanında çalışmalarını tamamladılar.


Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Samandağ Belediyesi ve Hatsu’nun birlikte yürüttükleri Mağaracık Mahallesindeki İlkokul,ortaokul ve anasınıfının bulunduğu eğitim alanının önünde başlatılan yol ve kaldırım,kanalizasyon çalışmaları bitirilerek hizmete açıldı. Samandağ Belediyesi fen İşleri Birimine gelen talepleri önem sırasına, aynı zamanda Başkanı Mithat Nehir’in talimatlarıyla yol ve kaldırım sorunlarını çözüyor.
 

15 İlçenin zabıta müdür ve amirleri bir araya geldi


Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Hatay halkına daha etkin hizmet verebilmek amacıyla, 15 ilçe zabıta müdür ve amirlerinin de katılımıyla Hatay Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri’nde toplantı düzenledi.
 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda kutlama yapılmayacak


30 Ağustos Zafer bayramı kutlamaları son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle Valilik tarafından iptal edildi.
 

Yetişen’den Zafer bayramı kutlama mesajı..


Hatay gazeteciler cemiyeti başkanı Ahmet Yetişen 30 Ağustos Zafer bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Yetişen: “30 Ağustos zaferi, umutların tükendiği anda Türk Milletinin Vatan ve Bayrak sevgisiyle savaşarak düşmanın her türlü silah ve sayı üstünlüğüne karşı kazanmış olduğu zaferdir.
 

Siyaset iş adamlarının görev alanı içinde değildir


Hataylı iş adamları ülke ve bölge sorunlarını konuşmak üzere bir araya geldi. ATSİAD (Akdeniz Tüccar ve Sanayici İş Adamları Derneği) Başkanı Şekip ABACI’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda ATSİAD yönetim kurulu üyeleri, DASİFED(Doğu Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu) Başkanı Mehmet Kılıçlar, DASİFED Başkan Vekili Faruk Ekinci, HASİAD (Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkanı Halit Yağcıoğlu,İSSİAD (İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet YILDIRIM, ARİAD(Arsuz İş Adamları Derneği) Başkanı Nadir URCUN ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.
 

Erkek voleybol takımı oyuncuları ile sözleşme imzalandı


Hatay Büyükşehir Belediyespor’un 2. Lig’de mücadele eden Erkek Voleybol Takımı, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven’i Dev Spor Kompleksi’ndeki makamında ziyaret ederek sözleşme imzaladı.
 

Ucuz etin reçetesi de sütten geçiyor


Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hayvancılık destekleri kapsamında, süttozuna verilen destek kapsamının genişletildiğini,
 

TEOG'da Gülen damgası


İskenderun’da Eğitim Öğretim faaliyetlerini başarı ile sürdüren Gülen Ortaokulu öğrencileri TEOG sınavında yine başarı geleneğini sürdürdüler. 2014-2015 Eğitimi öğretim yılında, bölgesinde, sanatsal, sportif, bir çok başarıya imza atan Özel Gülen Ortaokulu, TEOG 2015’de büyük bir başarıya imza attı. Mezun ettiği 51 öğrenciden 48’i tercih yaptı.