‘Fidanlara Su’ projesiyle gençlerimiz yeşeriyorSerinyol 5. Toplumsal Dayanışma Festivali başlıyorSavaş: “ Şanlı ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça göklerde dalgalanacaktır”Kimyeci: “30 Ağustos Türk tarihinin şanlı zaferidir”Nacioğlu:  “Hatay müzesi ve St. Pierre  Kilisesi açılacak mı?”Nacioğlu, “Turizm ilçesi Arsuz hak ettiği hizmeti görmüyor”Zeytineli: “Felaket geliyorum diyor”Başkan Savaş: “Hatay’da Spora ve Hatayspor’a desteklerim devam edecektir”Uyar : “30 Ağustos, Türk milletinin dönüm noktasıdır”Bakır: “30 Ağustos, İstiklal mücadelemizin zafer tarihidir”Suriyelilere gönderilen yardımlar depoda ele geçirildİCem Hanoğlu,  FB-Karabük maçında görev yapacakİshakoğlu: “Hatayspor önemli bir değerini kaybetti”

YAZARLAR

Vardı,Kızılay kampanyasına destek şart


Hatay Kızılay Gönüllü İletişim Danışmanı Rahmi Vardı Kızılay’ın kampanyasına destek istedi.
 

AYDIN KAPICI EĞİTİMDEN DESTEĞİNİ ESİRGEMEDİ


Hatay Reklamcılar ve Tabelacılar Derneği Başkanı Aydın Kapıcı, eğitime destek vermek amacıyla Antakya Nihat - Turgut Anlar Anadolu Öğretmen Lisesi Okul Aile Birliği’ne kendi bütçesinden 5 bin lira yardımda bulundu.
 

Dikkat! Elektrikli Battaniyeler Kanser YapıyorSüleyman Demirel Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç.Dr. Selçuk Çömlekçi, elektrikli battaniyelerin yasaklanmasını istedi.
 

Antakya Belediyesi temizlik çalışmaları devam ediyor


Antakya Belediyesi kent turizmine verdiği önem doğrultusunda dünyanın ilk mağara kilisesi ve Hıristiyan alemi için hac merkezlerinden biri olan St.Pierre Kilisesi güzergahında bulunan Hacı Görüş deresinde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi.
 

Magnezyum, kas ve sinir sistemini güçlendiriyor


Kendinizi sürekli yorgun hissetmenizin, bacaklarınıza, ayağınıza, ellerinize sık sık kramp mı girmesinin, stres seviyeniz yüksek olmasının sebebi magnezyum eksikliği olabilir.
 

HATODERİN KONUĞU SADULLAH ERGİN


Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, kısa adı HATODER olan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneğini ziyaret etti. Yeni dernek binasının açılışı yapan Ergin, dernek üyeleri ile bir araya geldi ve sohbet etti.
 

Öğrencilerden İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımı


Dörtyol''da öğrenciler ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.
 

SAVAŞ:“ DÜNYAYA ÖRNEK BİR ŞEHİR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı tarafından düzenlenen Noel Bayramı yemeğine katıldı.Antakya Şehir Kulübü’nde düzenlenen yemeğe Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, protokol üyeleri ve Noel bayramı coşkusunu yaşayan Hıristiyan vatandaşlar katıldı.
 

Hassa’da 6 çiftçiye 114 keçi dağıtıldı


Hassa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 6 Çiftçiye, toplam 114 Saanen Keçisi dağıtımı gerçekleştirildi.
 

Antakya Belediyesi’nden vatandaşın talebine anında çözüm


Antakya Ürgenpaşa Mahallesi Ayşe Fitnat Hanım Caddesi ve çevre sakinlerinin, Hüseyin Özbuğday Lisesi güzergâhından mini çevre yoluna gidiş ve geliş istikametinde taşıt kullanırken hız azaltıcı kasislerin özellikle akşam saatleri ve gece karanlığında dikkat çekici fosforlu yol çizgileri olmaması nedeniyle fark edilemediğine yönelik şikâyeti üzerine Antakya Belediyesi ekipleri soruna anında müdahale etti.
 

Başkan Lütfü Savaş,Vatandaşın çöp isyanına çözüm ürettik


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geçtiğimiz günlerde Kumlu, Yayladağı, Kırıkhan, Altınözü gibi ilçelere yaptığı ziyaretler sırasında çöp ve ilaçlama isyanıyla karşı karşıya kaldı.
 

TİYATRO OYUNCULARINA TEŞEKKÜR BELGESİ


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bir yıllık tiyatro sezonunu başarıyla tamamlayan İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularını makamında kabul ederek, teşekkür belgesi verdi.
 

Güzelyurt: “İnsan sağlığı açısından da faydalı”


El emeği göz nuruyla dikilen pamuk ve yün yorganlar evlenecek kızların çeyizlerini süslemeye devam ediyor.
 

Narenciye bahçeleri için sona yaklaşılıyor


Dörtyol’da narenciye üreticisi portakal ve mandarin bahçelerini sökmeye başladı. Üreticiler üst üste yaşadıkları sıkıntılara dayanamayarak ağaçlarını söküyor.
 

AVCI,VALİ LEKESİZE NEZAKET ZİYARETİ


Kırıkhan ilçesinde faaliyetini sürdüren Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Avcı; Akdeniz Teşkilatlanma Sorumlusu Mehmet Yalçın ile birlikte, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Yusuf Civelek’e başarılar diliyorum


CHP İskenderun Belediye Başkan aday adayı Mehmet Mursaloğlu, teamüller ve sistemin gereği, sonuçta bu göreve talip olan aday adaylarının arasından bir kişi aday olarak belirlenecekti.


 

Hatay İŞKUR kırsal bölgelere destek veriyor


Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’in başkanlığında 26 Haziran 2014 tarihinde il idare şube başkanlarının katılımı ile Kırıkhan ilçesi gölbaşı gölü mevkiinde bir toplantı düzenledi.
 

7 SAATTE 121 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, yaşanan sel ve göçük dolayısıyla 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 12 vatandaşımızın ise yaralandığı Dörtyol ilçesine bağlı Çökek Yaylası’nda incelemelerde bulundu. Lekesiz inceleme sırasında 7 saatlik süre içerisinde 121 kilogram yağış düştüğü bilgilerini verdi.
 

MKÜ’DEN İDARİ PERSONELİNE İFTAR YEMEĞİ


Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü idari personeline, Merkezi Yemekhane’de iftar yemeği düzenlendi.
 

BengiSu Derneği iftar yemeği düzenledi


Antakya’da faaliyet gösteren Bengi-Su Hanımlar Derneği, geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği iftar programı Büyük Antakya Oteli’nde yapıldı.
 

6 bin litre mazot alev aldıGenelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında ateş açan kaçakçılara karşılık verildiğini açıkladı.
 

TED Hatay Koleji’nden Bir İlk “Eğitim Sempozyumu”
TED Hatay Koleji Kampüsü’nde Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi, TED Üniversitesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğiyle “Dikkat! Sınav mı Var?” konulu eğitim sempozyumu düzenlendi.
 

Üç Sendikaya Tek CevapEğitim Bir-Sen Kırıkhan Temsilcisi Zihni Özdil Kırıkhan YBO''da yaşananlar hakkında basın açıklaması yayınladı.
 

Sultanların dansı görülmeye değerdiDr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem etkinliklere imza attı.
 

Şehit Pamir Caddesi trafiğe kapatılacakİskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, mesleki kuruluşları ziyaret etti. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve beraberindekiler, İskenderun Ticaret Borsası’na da ziyarette bulundu.
 

Lobimiz güçleniyor


İskenderun esnaf oda başkanları, Fırıncılar Odası’nın ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya geldiler. Şenöz Cafe’de verilen kahvaltıya esnaf oda başkanlarının yanı sıra seçkin davetliler de katıldı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kahvaltıya ayrıca Arsuz ve Belen Kaymakamları da konuk oldu.
 

Talasemi İle Mücadele Devam Ediyorİlimizde önemli bir halk sağlığı sorunu olan Talasemi ve Orak Hücre Anemisi (Hemoglobinopati) ile mücadele konusunda yürütülen çalışmalar devam ediyor.
 

MÜSİAD Hatay’da Suriyeli Mültecilerle BuluşuyorMüstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 84. Genel İdare Kurulu Toplantısı 14-15 Şubat 2014 tarihleri arasında Hatay Şubemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
 

Eğitim Merkezi Kursları hizmete açılıyorDörtyol Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 13 dalda yeni kurs açılacağı bildirildi.
 

İskenderun’da Depremİskenderun körfezinde gece yarısı 02.33’de 4.5 şiddtinde deprem meydana geldi.
 

SODES Desteği İle Kapalı Spor Salonu YenilendiReyhanlı İlçe Spor salonu SODES desteği ile yenilendi. Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi desteği ile Spor Salonu’na yapılan proje kapsamında; iç ve dış tadilat ile birlikte, sauna, yeni kondisyon-fitness aletleri, bilgisayar odası ve kütüphane kazandırıldı.
 

DİNGİL, TAKIMI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ


Seyfi Dingil,Körfez İskenderun Spor futbolcularını kabul Etti


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Körfez İskenderun spor teknik heyet ve futbolcuları, verilen desteğe teşekkür etti.
 

Suriyeli Sığınmacı Çocuklar Belediyeye Yürüdü
Çöplerden hurda toplayan Suriyeli sığınmacı çocukların çevreye rahatsızlık vermesini önlemek için bisikletini alan Belediye Zabıta ekiplerine tepki gösterdi. Belediye Zabıta Müdürlüğüne topluca gelen Suriyeliler Arapçayla tepkilerini dile getirdiler.
 

Yılmaz, Her canlının yaşama hakkı vardırDünya Veteriner Hekimleri Birliğinin (WVA) aldığı karar üzerine ilki 2001 yılında düzenlenen Dünya Veteriner Hekimleri Günü bu yıl on dördüncü kez tüm dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
 

“DURMAK YOK,HİZMETE DEVAM”


AK Parti Erzin İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Parti Binası’nda GerçekleştiAK Parti Hatay Milletvekili Ecz. Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Erzin İlçe Teşkilatı’nda gerçekleşen “AK Parti Erzin İlçe Danışma Meclisi” toplantısına katıldı.
 

Çok Amaçlı Spor Salonu, Sporun Merkezi Haline Geldi
Homend Antakya Belediyesi Takımı Genel Menejeri Mesut Yılmaz, Çok Amaçlı Spor Salonu İle İlgili Olarak Açıklama Yaptı
 

TÜRKİYE FATİ İLE BİRLİKTE YÜRÜYOR


Antakya Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi işbirliği ile “Türkiye FATİ ile birlikte yürüyor” isimli bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirilecek.
 

Hatay’da 143 milyon liraya 14 tesis yapılacak


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Hatay’da inşa edilecek 14 tesisin temelini atacak. Temeli atılacak içmesuyu tesisleriyle Hatay’ın su problemi kökünden çözülecek.
 

KADINLARIMIZIN EL EMEĞİ GÖZ NURU BOŞA HARCANMASIN


Kısa bir süre önce Antakya Belediyesi’ni sosyal belediyecilik anlayışı ile şehrimizde bulunan kadınların el emeği göz nuru ile hazırladıkları ürünlerini sergileyerek satışa sunabilecekleri bir mekân oluşturuldu.
 

AHİLİK TÜM İNSANLIK İÇİN DE GÜZEL BİR ÖRNEKTİR


AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci,Ahilik Haftası dolasıyla basın açıklaması yaptı. Kimyeci:“Ahilik geleneği, aziz milletimizin uygarlık tarihine kazandırdığı en önemli değerlerden biridir.”dedi.
 

Petrol ve Doğalgaz Öğrencileri Yürüyüşte


Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Birinci Belen İlçesi Atik yaylası Jeoloji Uygulaması ve Doğa Yürüyüşü etkinliğini gerçekleştirdi.
 

DOĞAKADAN İTALYA ZİYARETİ


Bölgemiz için model olabilecek tarım, hayvancılık, teknoloji ve sanayi uygulamalarını yerinde izlemek ve işbirliği imkânları geliştirmek amacıyla Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) İtalya’ya bir çalışma ziyareti düzenlendi.
 

Miraç Cami ibadete açıldıAntakya’nın Saraykent Mahallesinde yapımı tamamlanan Miraç Cami düzenlenen görkemli törenle ibadete açıldı.
 

Birleştirici gücü sağlayacağız


Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı karış karış dolaşarak destek toplamaya devam ediyor.
 

Savaş, Hatay’ı germek için çaba sarf ediyorlar
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile İlçe Belediye Başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu''nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası Halk Tv’ye konuk olan Başkan Lütfü Savaş, AKP''nin, Hatay’ı germek için çaba sarf ettiğini belirtti.
 

AYDINSPOR GALİBİYETİNİN ARDINDAN.


Spor Toto 2.Lig Beyaz gurupta mücadele eden Temsilcimiz Hatayspor’un Aydınspor müsabakasının ardından durum değerlendirmesi yapmak üzere Antakya Ticaret Borsası toplantı salonunda basın mensuplar ile bir araya gelindi. Toplantıya Hatayspor Basın Sözcüsü Sadullah Ergin ve yöneticisi Galip Hamzaoğlu, Hatayspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek, Futbolculardan Gürhan Gürsoy ve Taylan Aydoğan katıldı
 

BAŞKAN SAVAŞ AKASYA MAHALLESİ SAKİNLERİNİN KONUĞU OLDU


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Akasya Mahallesi sakinlerinin konuğu oldu.
 

BAŞKAN SAVAŞ, FARKLI YAŞAM SİTESİNİ ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, TOKİ Evleri civarında bulunan Farklı Yaşam Sitesi’ni ziyaret etti.
 

Müsiad Suriyeliler için yardım yaptı
Sektör Kurulları tarafından başlatılan kampanya ile toplanan yardımlar Suriyelilere gönderildi
 

Genç engelliler sağlık politikalarını tartışıyor


Talasemi Federasyonunun yürütmüş olduğu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Eylem 5.1 tarafından desteklenen “Genç Engelliler Sağlık Politikalarını Tartışıyor” projesi Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği tarafından desteklenerek 7-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Adana ilinde düzenlenen çalıştaya, Hatoder üyesi talasemi ve orak hücre anemi hastası dört genç katılarak destek vermiştir.
 

“BİR ZAMANLAR ANTAKYA, İSKENDERUN VE MUSA DAĞI”


Türkiye’nin geçmişteki kültürel çeşitliliğini yansıtan yeni mekân, Galeri Birzamanlar, 23 Nisanda bir sergiyle kapılarını açıyor.
 

KAYMAKAM DEMİRÖZDEN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ


Payas Kaymakamı İrfan Demiröz Payas da görev yapan tüm öğretmenler ile “Payas Kaymakamlığı yeni eğitim öğretim yılı tanışma toplantısı” düzenledi. Kaymakam İrfan Demiröz toplantıda, “Yeni eğitim öğretim yılı memleketimize ilçemize hayırlı olsun huzur ortamı getirsin.
 

Reyhanlı Şehitleri Anıtı Yapıldı


11 Mayısta Reyhanlı’ya Yapılan Saldırıda Hayatını Kaybeden 52 Vatandaşımız İçin Anıt Yapıldı
 

SAVAŞTAN AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Ahilik Haftası” nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
 

“HALK İLE POLİSİN ÇATIŞMASI TÜRKİYE’YE HAYIR GETİRMEZ”


9 Eylül Günü Abdulla Cömert’in katillerinin bulunması için ve ODTÜ olaylarına destek amacıyla yapılan izinsiz yürüyüşleri sırasında çatıdan düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın ölümünü protesto etmek için yürümek isteyen grup gene polisle çatıştı.
 

CİVELEK MEGA MEDYADA CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Mega Radyo ve Mega TV’de yayınlanan Panorama adlı programın canlı yayın konuğu olacak.
 

HATAY BOKS İL TEMSİLCİĞİNE NURİ ERDENER ATANDI


Hatay boks camiasının yakından tanıdığı ve uzun yıllar Hatay’da boks sporuna hizmet eden Nuri Erdener, Türkiye Boks Federasyonu Hatay Boks İl temsilciliği Görevine getirildi.
 

BARIŞIN ELÇİLERİ İZMİRİ BÜYÜLEDİ


Antakya Medeniyetler Korosu İzmir’de düzenlenen 3.Hatay Günleri kapsamında vermiş olduğu konserle izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı. Karşıyaka Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu''nda gerçekleşen ve çok sayıda izleyicinin olduğu konser sonrasında koro dakikalarca ayakta alkışlandı.
 

İTALYA FUARINDA HATAY RÜZGARIAntakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Hatay ABİGEM İşbirliği ile İtalya Mobilya Fuarı İş Gezisi düzenlendi.Konuyal ilgili yapılan açıklamada İtalya Salone Del Mobile Fuarı hakkında bilgi verildi.
 

Fatih Projesi hayata geçiyor


Eğitimde geleceğe açılan kapı olan ''Fatih Projesi'' kapsamında, Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'' nde öğrencilere tabletlerini verdi.
 

MHP gövde gösterisi yaptıMHP İskenderun merkez seçim bürosunun açılış töreni ulu cami caddesinde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katılım gösterdiği açılış töreni İskenderun’da bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı seçim bürosu açılış töreni oldu. Halk oyunları gösterilerinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunduğu açılış törenine Mete Aslan ve İbrahim Gül birlikte geldiler. Sahneye çıkmalarıyla alkış ve sloganların yükseldiği tören alanında coşku dolu görüntüler ortaya çıktı.
 

Başkanımıza inanıyoruz


Hatayspor Kulubü Başkanı Jan Baram ve yönetim kurulu üyeleri, 30 Mart yerel seçimlerinden zaferle çıkan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş''a tebrik ziyaretinde bulundu.
 

Tülay Hatayda bir dizi ziyaretlerde bulundu


Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tülay Hatay’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
 

HATAY BASKETBOL HAKEMLERİ YENİ SEZONE “MERHABA” DEDİ.


Hatay’da görev yapan Basketbol Hakemleri 2013-1014 sezonuna “Merhaba” dedi.Başarılı çalışmaları ile göz dolduran Türkiye Basketbol Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Banu Mursal Özdemir idaresinde bir araya gelen Hatay Basketbol hakemleri, ilk toplantı ve değerlendirme sınavı ile yeni sezona başladılar.
 

Kadınlarımız daha aktif olmalı
30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 

MHP’de Merkez Seçim Bürosu Açılış Coşkusu!
Ulucami Caddesi’ni trafiğe kapatan Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun Merkez Seçim bürosunun açılışında kalabalık partili topluluğun ilgisi ve coşkusu dikkat çekti.
 

HESOBDAN VALİ LEKESİZE ZİYARET


Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
 

Savaş, Geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza güveniyoruz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 

Ak Parti’de istifa rüzgarı30 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti kan kaybetmeye devam ediyor. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın AK Parti’den istifa ederek CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasının ardından başlayan istifa rüzgarı sürüyor.
 

Her ilçeye eşit hizmet


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Antakya Merkez İlçesinde Bir Dizi Esnaf Ziyaretlerde Bulunan Mete Aslan’a MHP Antakya Merkez Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, MHP Hatay İl Başkanı Adnan AKDAŞ ile çok sayıda partili de eşlik etti.
 

İşkadınları buluşması gerçekleştiTürkiyedeki tüm iş kadınları Sevgi Barış Hoşgörü kenti Hatayda buluşuyor sologanı ileRol model kadınlarımız ,ekonomide,siyasette,medyada ve sivil toplum örgütlerinde kadın konulu paneli Hatay KAGİD ev sahipliğinde geçtiğimiz cumartesi günü Antakya Ottoman Palace gerçekleştirdi.
 

NEHİR, GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğunda etkinliğinde Belediye Başkanı, makamını kısa bir süre Sıdıka Bedia Kara ilkokulu 2. Sınıf öğrencisi Hikmet Arda Kara’ya bıraktı.
 

İSKENDERUNDA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ


İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nce (AKOM) Hatay İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü eğitmeninin katılımıyla eğitim düzenlendi.Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Temel Afet Bilinci Eğitmeni Yasemin Cansever’in verdiği ‘Temel afet bilinci’ konulu eğitim, İtfaiye Müdürlüğü binasındaki AKOM biriminde gerçekleştirildi.
 

Makam için değil hizmet için bu yoldayız


Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Çito Makamlar gelip geçicidir. Makam için değil hizmet için göreve talip olduklarını söyledi.
 

İskenderun’da İstişare toplantısı
Çalışkan, bugüne kadar tek bir fabrika temeli atılmadı. Bundan sonra yapacağız demenin bir inandırıcılığı kalmamıştır kimseyi aldatmasınlar.
 

BAKAN ERGİN,BÜYÜKLERİNDEN HELALLİK İSTEDİ


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, kabinede görev aldıktan sonra karşılaştığı olaylar sebebiyle geçmişte sitem ettiği büyüklerinden helallik istediğini söyledi.
 

CHPDE YOĞUN TEMPO DEVAM EDİYOR


CHP Hatay Milletvekilleri Av.Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl ile Mevlüt Dudu”nun seçim çalışmaları bölgede tüm hızıyla devam ediyor. Hatay”ı karış karış gezen milletvekilleri vatandaşlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla buluşuyor.
 

Başbakan Yardımcısı Babacan, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni Gezdi


Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan, 08 Şubat 2014 Cumartesi günü teşrif ettiği ilimizde, Türkiye''de ilk olma özelliği taşıyan ve içerisinde yüzlerce endemik bitkinin sergilendiği Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni gezdi.


 

DEPREM ÖNCEDEN ÖNLENEMEYEN DOĞA OLAYIDIR


Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği tarafından düzenlenen ve üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşen “2. Türkiye Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı”nın açılışı Atatürk Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Tiryaki: “Hastalarımızı topluma kazandıracağız”


İskenderun Talasemi ve Orak Hücre Anemisi Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOYAD)’nin 8 Mayıs Dünya Talasemi günü dolayısıyla tertip ettiği sabah kahvaltısı etkinliğinde talasemi hastaları bir araya geldiler.
 

Hatay’da gol sesi çıkmadı


Spor Toto 2.Lig Beyaz gruptaki temsilcimiz Hatayspor seyircisi önünde karşılaştığı Aydınspor 1923 takımı ile oynadığı maçta berabere kaldı ve 43 puanla gurupta liderliğini sürdürdü.


 

Zafer için tek yürek


Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun Kadın Kolları tarafından düzenlenen 45. Yılı kutlama etkinliğinde, 30 Mart yerel seçimlerinde bayanlar iddialı ve bu konuda tek yürek olduklarını açıkladılar.

 

PALLADİUM’DA DENİZALTI HEYECANI


Palladium Antakya alışveriş merkezinde çocuklar için düzenlenen Denizler alemi sualtı etkinliği yoğun ilgi gördü.Alışveriş merkezinin zemin katında gerçekleşen etkinlikte kurulan dev batiskaf ile çocuklar su altının derinliklerini ve doğal yaşama tanıklık ettiler.
 

22 polis görevden alındı


Tırları durduran savcıların koruma polislerinin de görevden alındığı belirtildi.


 

Beldelerden gelen kadınlara brifing


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve eşi Dr.Ümran Civelek, İskenderun’un beldelerinden gelen kadınlara çalışmalarla ilgili bilgilendirme programı düzenledi.
 

BASIN YEREL İDARECİLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR


HGC Yönetimi seçilen İlçe Belediye Başkanlarına ziyaretlere devam ediyor.


Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yetişen ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında görevlerine başlayan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek’i makamlarında ziyaret etti.
 

HESOB CİVELEKİ ZİYARET ETTİ


Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz ve Hatay’daki oda başkanları, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek’i ziyaret etti.Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, Ahilik Kültürü Haftası kapsamında gerçekleştirilen ziyarette,İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek’e çiçek verdi ve ahilik kaftanı giydirdi.
 

Vali Lekesiz, Sofular-Enek Arası Yol Çalışmalarında İncelemelerde Bulundu


Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Antakya-Yayladağı ayırımı Altınözü Yolu’nda (Sofular-Enek arası) devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
 

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI


İl İdare Şube Başkanları Toplantısı,Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Karayolları 53. Şube Şefi Mahmut Bilge Özman’ın ev sahipliğinde yapıldı.
 

Öğrencilerimize TÜBİTAK Desteği


Öğrencilerimizin Projeleri TÜBİTAK’ın 281 Projesi Arasında Yer Aldı
 

Hassa’da yılın annesi seçildi


Hassa’da beş yıldır böbrek hastası oğluna bakan anne,yılın annesi seçildi.
 

BARAM:“FUTBOLCULARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram,haftasonu 3-1 kazanılan Giresunspor maçının değerlendirmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.İşadamlarının yardım ellerinin uzanmasını beklediklerini belirten Jan Baram:“Hatayspor Kulübü olarak Giresunspor maçında iyi bir sınav vermenin huzuru içerisindeyiz.”dedi.
 

Tarımsal Kredilerin Borç Ödemesi Ertelendi


AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, don ve dolu afeti nedeniyle çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesini kapsayan kararın imzalandığını belirtti.
 

Yılmaz: ‘Payas Külliyesi Osmanlı’nın mirasıdır’


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İSDEMİR’de katıldığı OYAK 54. Genel Kurulu sonrasında Payas’ı da ziyaret ederek Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’ni gezdi.
 

Kitap okuma yarışması düzenlendi


Samandağı İlçesi’nde faaliyette bulunan YAAL-Der Şubat ayında düzenlediği kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim edecek.
 

Ak Parti’den MHP ‘ye


Hatay''ın Erzin ilçesinde AK Parti''den aday olamayan eski ilçe başkanı, 100 kişiyle MHP''ye geçti.
 

Meteorolojiden uyarı


Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü kuvvetli don uyarısı
 

Engelli olmak asla kusur değildir


Engelsiz Yaşam Derneğinden İskenderun Kaymakamı Özyiğit''e ziyeret
 

Buğday yılı olacak


Yağmurların ölçülü yağması buğdaylara gübre etkisi yaptı
 

Ahrazoğlu seçmenleriyle beraber


Ahrazoğlu seçmenlerin ilgisini üzerine topluyor.
 

Avukat Abdulkerim Güven; “Yeni ceza taslağı toplumun vicdanını rahatlatacak”


Son zamanlarda ülkemizde yaşanan çocuk istismarları başta olmak üzere uyuşturucu, hırsızlık ve kadın cinayetleriyle ilgili yapılan taslak bu hafta içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme gelecek.
 

Çolakoğlu, “Yetersiz sağlık okuryazarlığına karşısında eczane güvenin sembolüdür”


İlk eczacılık dersinin verildiği tarih olan 14 Mayıs 1839’dan bugüne tam 175 yıl geçtiğini belirten Hatay Eczacı Odası Genel Sekreteri Resmiye Çolakoğlu, “iyi bir sağlık ortamının tesisi için yoğun çaba sarf eden bir mesleğin mensubu olmanın gururuyla yolumuzda yürümeye devam edeceğiz.” dedi.
 

Arsuz’un altyapı sorununu çözeceğiz


CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak, İskenderun ve Arsuz ekonomisi konuşuldu.
 

HAYADA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR


Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Kırıkhan Kaymakamı Murat Sakman ve Sudi Arabistanlı Hayırsever Halil El Seleme Hayad’ı ziyaret etti.
 

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ ARTIK ÇAĞDAŞ BİR BİRİM HALİNE GELMİŞTİR


İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 299. yıldönümünü ve İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı.25 Eylül-1 Ekim İtfaiyecilik Haftası ve İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 299. yıldönümü kutlamaları kapsamında, İtfaiye Müdürü Ömer Çolak ve itfaiye erleri, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşımızı okudu.
 

Atay’lı Minik Satranç Sporcusu Milli Takıma Seçildi
Antalya’da Şubat 2014 tarihinde düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında Türkiye 3.sü ile eş puanla Milli Takıma seçilen 7 Yaş Hatay Şampiyonu Ali Arda Ataş Antalya’da gerçekleşecek olan Milli Takım Kampına katılmaya hak kazandı.
 

GÜMRÜK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI


Gümrük ve Nakliye Sektöründeki Sorunlar, İskenderun Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü ile Uluslararası Nakliyeciler Derneği Organizasyonunda ve ATSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Güler’in Katılımıyla Masaya Yatırıldı
 

Kocaeli’de Suriye için yardım kermesi


KİYAD öncülüğünde, Körfez Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve Körfez Genç Yardım Gönüllüleri Platformu''nun ortak çalışmasıyla Suriye''ye destek sağlamak amacıyla Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenecek kermesin açılışı gerçekleştirildi.
 

Yayladağı sınır kapısı açılacak mı?


CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz, Suriye’ye geçişlerin yasal ve güvenli yapıldığı tek sınır kapısı olan Yayladağ sınır kapısının uzun süreli ve keyfi kapatılmış olduğunu öne sürerek, TBMM gündemine taşıdı. Milletvekili Eryılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
 

Yeni Kurulan İlçelerimizde Vatandaşlara Hizmet Verilmeye Başlandı


6360 sayılı Kanun ile ilimizde kurulan Antakya, Defne, Arsuz ve Payas İlçelerimizde Kaymakamlıkların kurulması ve Kaymakamların atanması, ilgili birimlerin kurulması ve müdürlerin görevlendirilmesi ile beraber vatandaşlarımıza hizmet verilmeye başlandı.
 

Savaş: Huzuru sağlayan hizmetler üreteceğiz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 

SAVAŞ İNSANOĞLUNA YAPILACAK EN BÜYÜK ZULÜM


CHP Antakya Gençlik Kolları Yönetimi yaptıkları basın açıklaması ile Ortadoğu’da yaşanan olaylara değindi ve AK Parti Hükümeti’ne sert eleştirilerde bulundu.
 

TUTUKLANAN GENÇLERİN AİLELERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI


Armutlu mahallesinde düzenlenen Gezi protestolarına destek eylemlerinde yer alan, daha sonra da tutuklanan gençlerin aileleri önceki gün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya geldi, yetkililere seslenerek çocuklarını derhal serbest bırakılmalarını, özgürlüklerine kavuşmalarını istedi.
 

Kavlak, Sırtınızdan atın bu kamburuTürk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak yaptığı açıklamada, “İsdemir’in yiğit işçileri güneyin delikanlı emekçileri, demiri nakış gibi işleyenler, Çelik bilekli dostlarım” diyerek başladığı konuşmasında, “Biz güzel günlerin başındayız. İskenderun’da İsdemir’de tek tek, tuğla tuğla, ilmek ilmek güzel günleri inşa ediyoruz. Bu gün burada olanlar yarın göğsünü gere gere ‘bende oradaydım. Korkmadım, yılmadım, hakkımı aradım, alın terime sahip çıktım’ diyecekler. Sonunda İsdemir’de yalanı dolanı yendim. ‘Korku imparatorluğunu yıktım’ diyecekler.. Ben sizlerle gurur duyuyorum, sizde kendinizle gurur duyun” diye konuştu.
 

TAKSİ ŞOFÖRÜ İLE İLGİLİ İDDİALARA VALİLİKTEN AÇIKLAMA


Hatay Valiliği 13 Eylül 2013 Cuma günü bir taksi şoförünün 2 Suriyeli tarafından boğazı kesilerek öldürüldüğü ve bazı basın yayın organlarının 25 Eylül 2013 Çarşamba günü yayınlanan nüshalarında “Suç İşleyenler Korunuyor mu?” başlıklı haberde gündeme getirilen iddialar üzerine Hatay Valiliği açıklamalarda bulundu.
 

Tır çıkışları geçici olarak durduruldu


Hatay''ın Reyhanlı İlçesi''ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı''nda tır çıkışları geçici olarak durduruldu.
 

Sıcaklıklar aynı sağanak yağış geliyor


Meteoroloji''den alınan son bilgilere göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, ancak yağışlı geçmesi bekleniyor.


 

Yeni Arkeoloji Müzesi’nde Tarihe YolculukHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz eşliğinde medeniyetler şehri Hatay''ı gezen basın mensuplarının önemli duraklarından biri de Yeni Arkeoloji Müzesi oldu.
 

Antakya-Topboğazı Yolu ve Orta Refüj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor


Antakya-Topboğazı güzergâhında devam eden yol çalışmaları, bir yandan yaya ve araç trafiğinin rahatlamasını sağlayacak diğer yandan da ilimiz girişindeki görsel kirliliği önleyerek ilimize estetik anlamda güzellik katacak.
 

Reyhanlı Saldırısının Sanıkları Hakim Karşısında


Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013''te 52 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla ilgili, 33 sanığın yargılamasına başlandı.
 

Lekesiz:“Gelişmişlikte eğitim en önemlisi”Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya''nın Narlıca mahallesinde yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemede bulundu.
 

Toplantıda kadına şiddet konuşulduBelen Kaymakamı Abdulaziz Aydın Başkanlığında, Kaymakamlık Konferans salonunda İlçe İdare Şube Başkanları ile Mahalle Muhtarlarının katıldığı bir toplantı düzenlendi.
 

DOĞAKA, Farkındalığı arttırma amacındayız
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası ve Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği işbirliği ile “Yenilenebilir Enerji Konferansı” düzenliyor.
 

Hatay Valiliği, Taşınır-taşınmaz mallar kanunun öngördüğü şekilde dağıtıldı
Hatay Valiliği, bazı yerel basın yayın organlarında Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nun “siyasi mülahazalarla karar aldığı” iddiaları üzerine basın açıklamasında bulundu.
 

Yüksek Seçim Kurulu zaferi bir kez daha tescilledi


Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti''nin Hatay için yaptığı bütün itirazları Oybirliği ile reddetti.


 

Emekli maaşında düşüş gerçekleşti
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan, Ankara’da katıldığı Başkanlar Kurulu toplantısında alınan kararları ve sonuç bildirgesini açıkladı.
 

Hatay Dış Ticaret İstatistikleri açıklandı
Bölgemizin ve özellikle Hatay‘ın Ticaret rakamları şu şekilde: “Hatay’da 2014 yılı Mart ayında ihracat 193,4 milyon dolar, ithalatı ise 229,1 milyon dolar olarak gerçekleşti.
 

AHİLİK KÜLTÜRÜ GÜNÜMÜZDE DAHA FAZLA YAŞATILMALI


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Ahilik Haftası kutlama programına katıldı. Ahilik Haftası kutlama programı Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlendi.
 

“İNSANLIK EFENDİMİZE KOŞUYOR”Üç ayların başlangıcı Regaib Kandili münasebetiyle Antakya Kültürlerarası Diyalog Derneği (AKADİM) organizasyonuyla Özel Nureddin Zengi Koleji bahçesinde açık havada Peygamber Yolu Derneği’nin ''''Herkes O''nu Okuyor'''' programının ödül töreni düzenlendi.
 

Okullar Arası Pil Toplama Yarışması…


İskenderun Belediyesi, 5 -11 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası dolayısıyla ilkokullar arasında doğayı kirleticilerinin en tehlikelileri arasında gösterilen atık pil yarışması düzenledi.
 

ALIŞVERİŞ SİZDEN; HEDİYELER PRİME MALL ANTAKYA’DANPrime Mall Antakya, “Alışveriş sizden, hediyeler bizden” Anneler Günü kampanyası ile en değerli varlığımız olan annelerimizin bu özel gününü birbirinden değerli hediyelerle taçlandırıyor.
 

Suçsuz Yarınlar İçin Fidan Diktiler


İskenderun Denetim Serbestlik Müdürlüğünce, serbestlik tedbiri altında bulunan 30 yükümlüler bir araya gelerek ‘Suçsuz Yarınlar için bir Fidan’ diyerek fidanları toprakla buluşturdular.


 

HIDIRELLEZ DUALARLA KUTLANDIHz.Hızır ile Hz.İlyas Peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olarak kabul edilen ve aynı zamanda bahar bayramı olan Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan Hıdırellez günü kutlama ve dilekleri için Antakyalılar Asi nehri kıyısında buluştu.
 

HS TARAFTARLAR DERNEĞİ :ŞAMPİYONLUK İSTEKLE DEĞİL, DESTEKLE GELİR


Hatayspor Taraftarlar Derneği tarafından Aydınspor galibiyeti’nin ardından yapılan basın açıklamasında :“Değişmez spor sevdamız Hatayspor’un son maçta deplasmanda Aydınspor’u 2-0 yenerek 3 puan almasının sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.”
 

FİKTÜR ÇEKİMİ, BUGÜN ANKARA’DA YAPILACAK


Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde kurulu bulunan ve 1. Ligde ilimizi başarı ile temsil eden İşitme Engelliler Futbol Takımı fikstür kura çekimleri 11 Eylül 2013 tarihinde Ankara’da yapılacak.
 

Üreticiler toplantısına çiftçiler davet edilmedi


Hatay''ın Erzin ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker''in katıldığı ''Tarım Üreticileri Birliği'' istişare toplantısına çiftçiler davet edilmedi.
 

Öğrenciler kampüsü ağaçlandırıyor
Kampüs alanı yapılan peyzaj düzenlemeleriyle yeşile bürünüyor.
 

Tek Projem Var, Halka Hizmet Hakka Hizmet
MHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan, ''Bizleri ayrıştırmaya çalışanlara cevabımızı sandık başında MHP ile verelim. Tek projem var, o da ''halka hizmet Hakk''a hizmet''tir.
 

Ülkede Ne Paralel Ne Dikey Nede Yatay Devlet Var


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan birilerin dediği gibi ülkede ne paralel ne yatay nede dikey bir devlet olduğunu belirterek, “Tek devlet vardır oda Türkiye Cumhuriyeti Devletidir
 

Belediyeden ağaçlandırma kampanyası
İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından ağaçlandırma kampanyası düzenlendi. Ağaçlandırma kampanyası, 5 Mart''ta Düğünyurdu Mıntıkası 1520 ve 2549 nolu parsellerin bulunduğu alanda yapılacak.
 

Yanlış ekonomik politikalar mağdur ediyor


Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necmettin Çalışkan, Antakya’daki seçim çalışmalarında esnafla görüştü, evlere nokta ziyarette bulundu.
 

HATAY, TURİZM SEKTÖRÜ AÇISINDAN TÜM ZENGİNLİKLERE SAHİP


Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı ,Siyasi Partilerin Hatay İl Başkanlarına Tanıtıldı
 

SİZ HİZMETLERİN EN İYİSİNE LAYIKSINIZ !AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Reyhanlı İlçesi ve köylerinde vatandaşlarla beraber oldu.
 

HATİAB’tan ziyaret


Taiwan''ın Yeni Ankara Büyükelçisi sayın Yaser Tai-hsiang Cheng, İstanbul Beşiktaş ta bulunan HATİAB ( Hatay İş Adamları ve Bürokratları ) Derneğimizin Genel Merkezini ziyaret etti.
 

İskenderun Halkı Ak parti dedi


AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dur durak demeden vatandaşlarla her zaman birlikte olan ve bol bol fikir alış verişinde bulunan Ergin’e İskenderun İlçesinden tam destek sağlandı. İskenderun halkı ile bütünleşen Ergin, İskenderun İlçesi’ne Allah’ın bütün güzellikleri verdiğini ama İskenderunlu seçilmiş idarecilerin bu güzellikleri bir adım ileri taşıyarak İskenderunluların hizmetine sunamadığını söyledi.
 

MHP Adayı Gül Hizmet İş’i Ziyaret Etti


Milliyetçi Hareket partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül seçim çalışmaları kapsamında Hizmet İş sendikasını ziyaret ederek çalışmalarını sürdürdü.
 

Kırıkhan cezaevinden kaçan şahıs yakalandı
Kırıkhan açık cezaevinden 6 ay önce firar eden 45 yaşındaki Mehmet K., Osmaniye''de saklandığı bağ evinde yakalandı.
 

Kırıkhan’da Elektrik KesintisiToroslar Edaş İl Müdürlüğü tarafından Kırıkhan’da Elektrik Kesintisi Yapılacağı Açıklandı.
 

Lekesiz, ’Hatay’ı en iyi şekilde tanıtacağız’
9-13 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de düzenlenecek olan Hatay Günleri programıyla ilgili toplantı İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleşti.
 

İstanbul’da Hatay Günleri’ Tanıtım Toplantısı İskenderun’da YapıldıLekesiz, “İlimizin Tanıtımı İçin İlimizin Dinamikleri ile Hep Birlikte Hareket Ediyoruz.”
 

Eşini öldüren koca tutuklandı
Erzin’de eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan koca tutuklandı.
 

HATAYSPORA EVİNDE TOKAT


İlimizi Spor Toto 2. lig kırmızı grupta temsil eden Hatayspor Evinde ağırladığı Tokatspor''a 2–0 yenildi.
 

Dörtyol Bize; Biz Dörtyol’a GüveniyoruzCHP Dörtyol Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Metehan Duduoğlu amaçlarının halka en iyi hizmeti, en doğru şekilde, akılcı ve kalıcı bir biçimde sunmak olduğunu belirterek “Dörtyol bize, biz Dörtyol’a güveniyoruz” dedi.
 

Ceylanlı İlköğretim Okulunda Sivil Savunma Tatbikatı
Ceylanlı İlköğretim Okulunda 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla gerçeğe uygun tatbikat yapıldı
 

Ülkücü Hareket Türk milletinin demirbaşıdır

Seçim çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, çocukluğunun geçirdiği Esentepe Mahallesi’ni ziyaret etti.
 

Sürdürülebilir Kalkınma Göstergeleri, 2012-2013


Türkiye İstatistik Kurumu, sürdürülebilir kalkınma göstergeleri ile ilgili çalışmalarını 2007 yılından itibaren, Avrupa Birliği İstatistik Ofisinin (Eurostat) belirlediği sürdürülebilir kalkınma göstergeleri listesini dikkate alarak yürütmektedir. Eurostat sürdürülebilir kalkınma göstergeleri, sosyo-ekonomik kalkınma, sürdürülebilir tüketim ve üretim, sosyal içerme, demografik değişim, halk sağlığı, iklim değişikliği ve enerji, sürdürülebilir ulaştırma, doğal kaynaklar, küresel ortaklık ve iyi yönetişim olmak üzere on konu başlığı altında toplam 132 göstergeyi içermektedir. Bu haber bülteni ile on konu başlığı altında ülkemiz için hesaplanan 96 gösterge, tanımları ile birlikte verilmiştir.
 

İZMİRDE HATAY GÜNLERİ BAŞLADI


Hatay Valiliği ile İzmir merkezli Hataylılar Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı''nca İzmir''de düzenlenen Hatay Günleri''nin üçüncüsü başladı.
 

İTSO, Suriyeli işçileri görüştü


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi toplantısı yapıldı. Servet Ugutmen başkanlığında toplanan mecliste İskenderun İş-Kur Müdürü Mehmet Yüksel, yabancı uyruklu işçilerin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
 

Kırıkhan’da Din Hizmetlerini Geliştirme Çalıştayları
Camilerdeki hizmetlerin daha verimli olması için çalışılıyor
 

İskenderun Samandağlılar’dan Eğitime Destek
İskenderun Samandağlılar Derneği (İSAD) tarafından, eğitime katkı faaliyetleri kapsamında Samandağ’ına bağılı Çöğürlü İlkokulu’na eğitim desteği yapıldı.
 

İTSODA PROTOKOL:“AMAÇ, İSTİHDAM OLUŞTURABİLMEK”


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Eğitim Merkezi arasında eğitim ve istihdama katkı sağlanması amacıyla protokol imzalandı.
 

Ender Traş UEFA A Belgesi Aldıİskenderunspor’un yetiştirdiği ve Türk futbolunun önemli isimlerinden Ender Traş futbolculuktaki başarısını Teknik Direktörlükte de göstermek için önemli adımları atmaya başladı.
 

Besyo’dan Huzurevine ziyaret
Mustafa Kemal Üniversitesi Huzurevi sakinleri unutmadı.
 

Halka ve Hakk’a hizmet edilmeli
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan “Siyaset aynı zamanda verilen hizmet sözlerinin imkan dahilinde tutulması sanatıdır” dedi.
 

Huzur ve hizmet için çalışıyoruz
MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, MHP Hatay İl Başkanı ve birçok partiliden oluşan MHP heyeti, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı( Hatay SMMM) ziyaret etti.
 

Kendimizi halka hizmete adayacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri kapsamında Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
 

Aile kurumunun temel taşı Kadınlardır
Hatay Valimiz M. Celalettin Lekesiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
 

Sanayi Koçluğu Akademisyenlere Tanıtıldı
“Sürdürülebilir Kalkınma İçin Sanayi Koçluğu Projesi” Bilgilendirme Toplantısı.
 

YENİ UYGULAMAYI PROTESTO ETTİLER


Dün Ak Parti il binası önünde farklı bir eyleme imza atıldı. Ak Parti binası önünde toplanana Kazancık köyü sakinleri, çocuklarının yeni uygulama ile komşu köy olan Altınkaya’ya göndermeyeceklerini söyleyerek durumu protesto ettiler.
 

GEZİ OLAYLARININ ZARARINI ARMUTLU ESNAFI ÖDÜYOR


9 Eylül günü Abdullah Cömert’in katillerinin bulunması ve ODTÜ olaylarına destek vermek için yapılan gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan''ın ölümünün 7. günü dolayısıyla düzenlenen mevlidin ardından olaylar yine gösterdi.
 

MHP Kadın Kolları’ndan 8 Mart Kutlaması


Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Adayı Fedai Yücedal’ın Atatürk Caddesi’ndeki Seçim İletişim Merkezi(SİM) önünde partililer tarafından yoldan geçen genç-yaşlı tüm kadınların kadınlar günü kutlandı.
 

Sosyal tesis sadece sahilde olmayacakMHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, Esentepe Mahallesinde gençlerle buluştu.
 

İŞSİZ SAYISI 299 BİN KİŞİ ARTTI


TÜİK Başkanlığınca açıklanan “Hanehalkı İşgücü İstatistikleri, Haziran 2013” sonuçlarına göre Türkiye genelinde işsiz sayısı 2013 yılı Haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 299 bin kişi artarak 2 milyon 525 bin kişiye yükseldi. İşsizlik oranı ise 0,8 puanlık artış ile %8,8 seviyesinde gerçekleşti.
 

ORMAN YANGINLARI HATAYIN İMAJINA BÜYÜK BİR DARBE


Hatay Gönüllüleri Konseyi Başkanı Tahir Dönmezer yapmış olduğu yazılı açıklama ile geçtiğimiz aylarda Amanoslar’da ve kentimizin muhtelif bölgelerindeki çıkan orman yangınlarının ekolojik, tarihi ve kültürel mirasına yanında memleketin ekonomisine, turizmine ve imajına büyük darbe vurduğunu açıkladı.
 

Hatay Rehberim’den Kadınlar Günü Özel KutlamasıHatay’da dördüncü yılını tamamlayan ve başta Antakya olmak üzere Hatay’ın tamamında etkisini gösteren rehber sitesi Hatay Rehberim 8 Mart Dünya kadınlar gününde yapmış olduğu etkinlik ile bir kez daha farkını ortaya koydu.
 

Ergin, ‘Modern kent İskenderun’u biz inşa edeceğiz’İskenderun İlçesine bağlı Akçay, Denizciler''de Fatih ve Şirinyurt Mahalleleri, Akarca Köyü Kulular Mahallesi ve Çırtıman köyünde çevre sakinleri ile buluşan Ergin, ''Allah''ın izni ile İskenderun, Hatay ve Ankara aynı istikamete gelecek'' dedi.
 

Arsuz’un altyapısını inşa edeceğiz
CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Körfezi’nde faaliyet gösteren ilk sanayi kuruluşlarındanŞampiyon Filtre’yi ziyaret ederek çalışanlara hitap etti.
 

LEKESİZDEN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 16–20 Eylül 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan İlköğretim Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Lekesiz, mesajında şu görüşlere yer verdi:
 

En iyi hizmeti verme gayreti içindeyiz
İskenderun’da geçen haftadan bu yana ekmeği zamlı yememizin ortaya çıkmasıyla birlikte Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Şenöz, konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 

Prime Mall de mozaik sergisi açıldı


Prime Mall Antakya Sanat Galerisi''nde birbirinden değerli eserler sergilenmeye devam ediyor.
 

HERKESE İŞ HERKESE AŞ ÇÖZÜM HAYAŞ


Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal: HERKESE İŞ HERKESE AŞ

ÇÖZÜM HAYAŞ
 

Esnafımız, Saadet Partisini istiyorPazar Günü Gençlik Şöleni ve Aday Tanıtım Programımızda Buluşalım
 

Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı, Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor.Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında04 Mart 2014 Salı günü İl Özel İdare Salonu’nda düzenlenen Hatay Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı 2011-2013 Değerlendirme Toplantısında, planın geldiği nokta, pozitif sonuçları ve tarımın hem ülkemiz hem de ilimiz için önemi masaya yatırıldı.
 

BAŞKAN SAVAŞTAN İLÇE BAŞKANLARINA ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, AK Parti İskenderun ve Dörtyol İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek görevlerine yeni atanan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaren ve AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Dr. Cüneyt Yavuz’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.
 

SAADET’TEN KIRIKHAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ
Bütün partiler bizi kendilerine yakın hissediyorlar. Sonuçta takdir sizindir. Bizim görevimiz doğruları size aktarmaktır.
 

İskenderun’un ekonomiye katkısı çok büyükProgram kapsamında, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar da ziyaret edildi.
 

Gençlerin olduğu her yerde hareket ve bereket vardırEsnaf gezisi sırasında Arsuzspor Başkanı Ali Karaciğer’den kulübün kaşkolunu alan Nazım Culha, gençlere duyduğu güveni dile getirdi ve projeleri arasında gençlere yönelik olanları anlattı.
 

BEYZA PİLİÇ HELAL GIDA FUARINDA


Helal gıda kuruluşu Gimdes Helal ve sağlıklı gıda fuarında. Açılışını Başbakan Yrd. Bülent Arınç ve Gimdes Başkanı Dr Hüseyin Kamil Büyüközer yaptığı Helal Gıda Denetleme ve Sertifikalama Kurulu (GİMDES)’in organize ettiği Uluslararası 4. Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarında Beyza Piliç stant açtı.
 

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO %1,2 AZALDI


Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) Başkanlığınca açıklanan “İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri II. Çeyrek 2013” sonuçlarına göre İnşaat sektöründe ciro %1,2 azaldı.
 

Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu; “Yeryüzünde soluduğumuz hava yok!”İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ‘Küresel İklim Değişimi ve Sağlık’ konferansına ev sahipliği yaptı.
 

“VATAN SİZDEN HİZMET BEKLİYOR, ÇOK ÇALIŞIN”


İlköğretim Haftası nedeni ile Başkan Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundular.
 

Baskılar bizi yıldıramazAmacımız uzakta eğitim alan çocuklara bir nebze de olsa fayda sağlamak
 

Kuseyri: Hatayspor’a tam destek verilmeli
Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Hatayspor’un zorlu Göztepe maçı öncesi takıma moral yemeğinde bulundu.
 

ŞİMŞEKTEN YAYLADAĞI KONAKLAMA TESİSLERİNE ZİYARET


İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Milli Eğitim Bakanlığı Denetçisi Canan Sürer ve Yayladığı İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Hüzmeli, ilimizde misafir olarak kalan Suriyeli vatandaşların bulunduğu ziyaret kapsamında çadır kentlerdeki okullarda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ve Bakanlık Denetçisi Canan Sürer, okulların durumu ile ilgili bilgi aldı.
 

Saadet yükselirse temkinli davranırlar
Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan beraberinde İskenderun Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Çelik ve partililerle İskenderun’da diğer bazı parti seçim büroları, İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odasını, İskenderun Hizmet Vakfı ile birçok esnafı gezerek projelerini davalarını anlattı.
 

14.163 SPORCU YAZ KURSLARINDAN FAYDALANDI


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen kurslarda 2013 yılında toplam 14.163 sporcu eğitim gördü. 20 farklı branşta verilen eğitimlerde 205 spor eğitimcisi görev yaparken bu kurslara katılan bayan sporcu sayısında geçtiğimiz yıllara nazaran büyük artış olduğu gözlendi.
 

Yeşildal’dan Antakya Belediyesine ziyaretAK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci''ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 

İŞÇİ SAĞLIĞI, İŞ GÜVENLİĞİ BİRİMİ OLUŞTURULDU…


İskenderun İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Sorumlu Doktoru Volkan Yeter, işçi sağlığı ve İş güvenliği konusunda hizmet verecek bir birim oluşturduklarını açıkladı.
 

Atalar Koleji’nin “Etkinlik” elçileri

Atalar Koleji Basın Kulübü öğrencileri, “Turizm Haftası’nı” kütüphanede kutladı.
 

Necmettin Çalışkan’dan Antakya Belediyesine ziyaretSaadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Necmettin Çalışkan''dan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci''ye ziyaret.
 

Akdeniz de görülmeyen köpek balığı ağlara takıldı


Hatay‘ın Dörtyol ilçesinde balıkçıların ağlarına Akdeniz’de çok sık görülmeyen Balyoz cinsi köpek balığı takıldı.
 

MKÜ Avrupa’da 37 Üniversite Arasında

Mustafa Kemal Üniversitesi Avrupa Komisyonu Broşüründe Yer Aldı
 

GEDİK YAYLASINDAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ


Hatay’ın Belen ilçesi gedik mevkiinde çıkan orman yangınında 5 hektara yakın bozuk çam ormanı zarar gördü. Akşam saatlerinde başlayan ve 3 saate yakın süren yangına İskenderun Belen ve Antakya İtfaiye Müdürlüğü ve Orman İşletme ekipleri müdahale etti. 15 araöz yangına müdahale etti.
 

“HALKIN GÖNLÜNDE TAHT KURDUNUZ”


Karbeyazlılar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetiminden Başkan Savaş’a Ziyaret
 

Huzur ve güven içinde yürüyeceğizİskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, esnaf ziyaretinde bulundu.
 

Lekesiz,‘Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını tanıtma amacındayız’Turizm Haftası dolayısıyla Saray Caddesi’nde düzenlenen Geleneksel El Sanatları sergisi Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in katılımıyla açıldı.
 

Büyükşehirde Emlak vergisi % 100 zamlandıBüyükşehir olmayan bir ilde 200 bin lira değerinde olan bir eve 200 TL, Büyükşehir olan ilde ise aynı fiyattaki eve tam 400 TL emlak vergisi ödenecek.
 

Ortadoğu’ya ihracat artıyor


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Meclis toplantısında Suriye ve Ortadoğu yaşanan olayların bölge ekonomisine etkileri ele alındı.
 

Caretta Carettaya Fizik Tedavi
Samandağ sahilinde kafalarına aldıkları darbeler nedeniyle yaralı halde bulunan iki kaplumbağaya, doğal yaşam ortamlarına bırakılabilmeleri için denizde fizik tedavi yapılıyor.
 

Müftü Taştan, İTSO yönetimini ziyaret ettiİskenderun Müftüsü Mehmet Taştan, Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.İskenderun eski Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun Hatay İl Müftülüğü’ne atanmasının ardından Adıyaman’danİskenderun Müftülüğü’ne atanan Mehmet Taştan, İTSO yönetimini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 

Hatay da 20 bine yakın traktör bulunuyor


TZOB: Tarım Makinelerinin Ortak Kullanımı Maliyetleri Düşürür
 

Hatay halkı demokratik seçimden dolayı cezalandırılıyor


30 Mart yerel seçimleriyle büyükşehir statüsüne kavuşan ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı seçen Hatay, bu demokratik seçiminden dolayı cezalandırılıyor.
 

Tır kuyruğu 70 km oldu


Cilvegözünde Tır Kuyruğu Uzamaya Devam Ediyor

 

Şehit Astsubaya Veda
Çanakkale''nin Biga ilçesinde, sabıkalı bir şahsın saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Ömer Yanar, Bursa’daki otopsi işlemlerinin ardından Kırıkhan’a gönderildi.
 

Bomba İhbarı Üzerine 3 Uçakta Arama Yapıldıİstanbul’dan Hatay Havaalanı’nda inen bir uçakta bomba olduğu ihbarı üzerine 3 uçaklarda bomba imha ekipleri arama yaptı.
 

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN GENÇLERE YÖNELİK DEV BİR HİZMET DAHA


Antakya Belediyesi Süleyman Şah Gençlik Merkezi Kayıtları Başladı
 

Vakıf, hizmetlerine devam ediyor
Kırıkhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmetleri devam ediyor.
 

HAYAT KURTARAN EBELER, HAYATA KÜSMESİN


Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ebeler haftasını kutladı.Ebelerin sorunlarına değinen Gönç,“ Anne ve bebek ölümlerinin azalmasında önemli bir paya sahip ebeler, hayat kurtarmalarına karşın çalışma şartları ve ekonomik sebeplerle tükenmişlik içindedir.”
 

Liseli Öğrencilere Fizyoterapi TanıtımıMustafa Kemal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim elemanları Öğr. Gör. Esra Doğru ve Öğr. Gör. Özden Canbay tarafından Antakya Anadolu Lisesi’nde Mustafa Kemal Üniversitesi ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tanıtımı yapıldı.
 

TRAFİĞE KAYITLI LPGLİ OTOMOBİL ORANI %41,4 OLDU


TÜİK Başkanlığınca açıklanan “Motorlu Kara Taşıtları, Temmuz 2013” sonuçlarına ilişkin TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğü tarafından basına bilgilendirme yapıldı.
 

Çiftçilerin umudu yeşerdi
Rahmet yağmurları çiftçiye derman oldu
 

HATADER 8 Mayıs Dünya Talesemi Günü için toplandıİlimizde faaliyet göstermekte olan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği bilgilendirmeye yönelik aylık olağan toplantısını dernek merkezinde yönetim kurulu üyeleri, üyeler, hasta ve hasta aileleri ile birlikte gerçekleştirdi.
 

HESOB’dan Kırıkhan Belediye Başkanı Yavuz’a tebrik ziyaretiHatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ve beraberindeki heyet, 30 Mart yerel seçimlerin ardından Kırıkhan Belediye Başkanlığına seçilen Ayhan Yavuz’a tebrik ziyaretinde bulundu.
 

Liman Güvenliği Komisyonu Toplandı
İskenderun Liman Güvenliği Komisyonu İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit başkanlında Ekinciler Demir Çelik Fabrikaları’nda toplandı. Limanlara ve gemilere giriş çıkışlarda gemi acentelerine verilecek kartlarla güvenli ve kontrollü olacağı belirtildi.
 

BAŞKAN SAVAŞ, AŞAĞIOBA KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik ve beraberlik gezileri kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor.
 

YouTube ne zaman açılıyorBTK''dan YouTube açıklaması
 

Hatay’da çiftçi yağmur bekliyor amaİlk 5 gün havalar nasıl olacak
 

Civelek ziyaretlerine devam ediyor


İskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek,İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Güven Makine San. ve Tic. A.Ş.’yi ziyaret etti.
 

Vali Lekesiz, İlimizde Yürütülen Sağlık Hizmetlerini AnlattıHatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 25 Şubat 2014 Salı günü düzenlenen ‘2013 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda İl Sağlık Müdürlüğü’nün faaliyetlerini basın mensupları ile paylaştı.
 

Seralara sobalı koruma
Samandağ ilçesindeki çiftçiler, ürünlerini soğuk havadan korumak için seraların içine soba kurarak nöbet tutuyor.
 

CİNAYET SUÇUNDAN ARANAN ŞAHIS İSKENDERUNDA YAKALANDI


Gaziantep’te, cinayet suçundan aranan bir şahıs, İskenderun’da gözaltına alındı.
 

Emine Koşuyor, Hatay Seviniyor, Türkiye Kazanıyor
Emine Hatun Tuna''dan bir altın madalya daha
 

BELEN POLİSİ KAÇAĞA GEÇİT VERMEDİ


Hatay’ın Belen İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı ekipler 49 bin litre kaçak akaryakıt, 23 bin 500 paket kaçak sigara, 5 kg uyuşturucu, 12 bin adet cinsel uyarıcı hap ve 11,5 ton kaçak toz şeker ele geçirdi.
 

Hatay Polis Meslek Yüksek Okullarına ön başvuru16 Nisan-02 Mayıs 2014 tarihleri arasında ön başvurularını yapabilecek
 

Suriyeli mültecilerin ekonomiye yansımasıİGAM Suriyeli Mülteciler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının bu krizdeki rolü Konulu Raporunu sundu.
 

Kırıkhan’da Kur’an kursu açıldı
Kırıkhan’da yapımı tamamlanan Kur’an kursu Kırıkhan İlçe Müftüsü ve diğer davetlilerin katımlı ile dualar eşliğinde açıldı.
 

Samandağlılar birlik ve dayanışma içindeİskenderun’da yaşayan Samandağlılar Derneği, üyeleriyle Memo Resturant’ta bir araya geldi. Geceye;İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Samandağlılar ve yoğun davetli topluluğu katıldı.
 

Mega projeler halkla buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, projelerini halka sundu.
 

Çiftçiye, 2014 yılında verilecek tarımsal destekler belirlendi
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak, 1 Ocak 2014′ten geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
 

Mikro krediyle kendi işinin patronu olduYaklaşık 25 yıldır babasının kendisine küçük yaşlarda aldığı dikiş makinesiyle çeyizlik ürünler yapan Hataylı iki çocuk annesi Feride Mailoğlu, mikro kredi ve KOSGEB''den aldığı kredi sayesinde evinin bir odasını atölyeye çevirerek yaptığı çeyizlik eşyalarla üç kadına daha istihdam alanı oluşturdu.
 

Altay: “Vicdan sahiplerini harekete geçmeye çağırıyoruz”İskenderun’da bulunan sendika üyeleri ve yardım vakıflar, Mısır’da mazlum 529 kişinin sesine ses katabilmek için vicdan sahiplerine harekete geçirmeye davet ettiler.
 

Tüm üyelere eşit şekilde yaklaştırılmalı ve adil olunmalıİstanbul’da düzenlenen Hatay Günlerine Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odasının katılmaması büyük bir eksiklik olarak nitelendirildi yazımıza Ticaret ve Sanayi Odasından bir açıklama geldi.
 

Tarihi Antakya Evleri restorasyonla can buluyorAntakya Belediyesi, Antakya''nın Tarihi Evleri’ne yaptığı restorasyon çalışmalarıyla birlikte, tarihi dokuya zarar vermeden, kültürel varlığımızı gelecek nesillerle buluşturmayı amaçlıyor.
 

Anaokulu öğrencilerinden anlamlı kermesHafta sonunda Antakya semt Pazarı Kompleksinde anaokulu öğrencilerinin düzenlediği oyuncak-resim sergisi gelen konukları hayran bıraktı.
 

EDİBOĞLU, SURİYE OLAYLARINA DEĞİNDİ


Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, yapmış olduğu yazılı açıklamada Suriye’de yaşanan iç çatışmaya değindi.
 

Trafik kazasında yaralandı süsü verdiler darp edildiği ortaya çıktı


Hatay''ın İskenderun ilçesinde trafik kazası sonrasında yoğun bakımda tedavi gören 23 yaşındaki Aykut Can''ın, kalabalık bir grup tarafından darp edildiği, ardından da ''motosiklet kazası olarak algılansın'' diye motosikleti ile birlikte atılarak olaya kaza süsü verildi.
 

YENİ MEMURLAR YEMİN EDEREK RESMEN GÖREVE BAŞLADI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, devlet memurluğunda her zaman fedakârlık, güler yüz ve hoşgörünün esas olduğunu, genç memurların yeni enerjileriyle vatandaşa hizmet edeceğine inandığını söyledi.
 

MHP sağduyulu seçmenin adresi olduİskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül, teveccühün gün geçtikçe attığını, kararsız seçmenin de çekim merkezine dönüşen MHP’nin sağduyulu seçmenin buluşma adresi haline geldiğini söyledi.
 

GÖKÇE, BAŞKAN SAVAŞI ZİYARET ETTİ


Türkiye İstatistik Kurumu Hatay Bölge Müdür Vekili Adem Gökçe, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Bölge Müdürü Adem Gökçe’nin yanı sıra TÜİK Antakya Şube Müdürü Murat Başboğa’da hazır bulundu.
 

Tüm maddeler ‘Oybirliğiyle’ kabul edildiİskenderun Belediye Meclisi Nisan ayının 2. toplantısını gerçekleştirdi.
 

REYHANLIYA LİSANS DÜZEYİNDE FAKÜLTE HAZIRLIĞI


Hatay''ın Reyhanlı ilçesine lisans düzeyinde fakülte kazandırılması için harekete geçildi. Bu amaçla Reyhanlı Yüksek Öğretimi Geliştirme Derneği kurularak çalışmasına başladı.
 

Teksöz: “Hijyen eğitimine başvuruların yapılması gerekmektedir”


HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, 05 Temmuz 2013 tarihli ve 28698 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Hijyen Eğitim Yönetmeliği’ne göre çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi iş yerlerinde çalışanlara hijyen eğitimi verileceğini belirtti.
 

Hukuk yerine racon keserek ülke yönetmek mümkün mü?


Yargının bütünüyle kilitlenmesine rağmen, işlerin kötüye gittiği Başbakan''ın sesini yükseltmesinden, vurgularını derinleştirmesinden belli. TÜSİAD Başkanı Yılmaz''ın ''Hukukun dışına çıkılan, şirketlere cezalarla baskı kurulan ülkelere yabancı sermaye gelmez.'' sözleri üzerine Başbakan''ın çektiği ayarı, bir polemik yerine olup-bitenlerin bir özeti olarak yorumlamalıyız.


 

Seyfi Dingil; “İşine, ekmeğine sahip çıkmayan kim olursa olsun gider!”


İskenderun Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Seyfi Dingil’in başkanlık ettiği meclis toplantısında 8 madde görüşülürken, oturumda belediyede işten çıkarılmalara da Başkan Seyfi Dingil açıklık getirdi.
 

Kırıkhan’da Bilek Güreşi Teşvik Turnuvası yapıldı


Kırıkhan''da gerçekleşen turnuvada dereceye girenler belli oldu.
 

Kafes avcılığı dinamit avcılığı gibi çok zararlı!


Hatay’da kaçak yollarla kafes avcılığı ile avlanan hayvanlar denize bırakıldı.
 

DÜNYA SATRANÇ ŞAMPİYONASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


12-27 Eylül tarihleri arasında Antakya''da yapılacak “Dünya Gençler Satranç Şampiyonası” için start verildi. Şampiyonaya başta Rusya, Arjantin, Çin, Fransa, gibi 53 Ülke''den yaklaşık 210 sporcunun katılması bekleniyor.
 

Ata, Müzenin, Türkiye’de başka örneği yoktur


Gaziantep Valisi Erdal Ata, H atay ziyaretinde, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in eşliğinde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni gezdi.
 

Antakya 24 saat kesintisiz içme suyuna kavuştu


Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, mahalle hayrına yapılan içme suyu tesisisin açılışına katıldı.Yayladağı İlçesi’ne bağlı Gözlüce Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısı geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan içme suyu tesisleri sayesinde son buldu.
 

Kur’an Kursu öğrencilerine başarı belgesi


Kırıkhan Beyazıt-ı Bestamî Kur’an Kursunda mezuniyet töreni


 

Vali Lekesiz, minik öğrencilerin karnelerini dağıttı


Vali Lekesiz, karnesinde zayıf notu olan çocuğunuza anlayışla yaklaşın.
 

Defne’de Kriz Çözüldü


Hatay CHP Defne ilçesinde adaylık krizi çözüldü.
 

Tortop:“Hizmetlerin düzenli yürütülmesi için birlik olmak şart”


Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Yeşim Ümit Kafadar ile beraber mahalle muhtarları ile bir toplantı yaptı.
 

Kerimoğlu:“Hasta bebek doğumlarını önleyeceğiz”


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Esen Vural, Esra Vural ve üye Cansu Karasapa ile birlikte Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanlığına yeniden seçilen A.Kadir Teksöz’ü ve Birlik Başkan Vekili Aziz Fatih Yılmaz’ı başkanlık makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
 

AKP’DE İSTİFA DEPREMİ..


Dört ilçenin(İskenderun, Kumlu, Hassa ve Defne)ilçe Başkanları istifa etti.
 

DEV DİNOZORLAR PRIME MALL ANTAKYADA


Prime Mall Antakya yine farklı ve özel bir etkinliğe imza attı.
 

İSKENDERUNA SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ KAZANDIRACAĞIZ


İskenderun Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer, AK Parti’den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olduğunu basın mensuplarıyla paylaştı.
 

Başkan Savaş kursiyerlerin mutluluğuna ortak oldu


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kursiyer öğretmeni Fikriye Yıldızın hazırlamış olduğu Ev Tekstil Ürünleri sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
 

HATAYI ATILGAN VE ZIPKIN STİNGER FÜZELERİ KORUYACAK


Suriye’nin vurulmasının an meselesi haline geldiği dönemde, Türkiye-Suriye sınırında Reyhanlı üs bölgelerine stinger füzelerinin ateşlendiği Atılgan ve Zıpkın isimli Türk yapımı füze rampaları yerleştirildi.
 

30 Mart sonrası için göreve hazırız


CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve CHP Antakya Belediye Başkanı Ramiz Parlar, Antakya Gönüllüleri Derneği’ni ziyaret etti.


 

“HATAYIN İÇ HUZURUNDA VE GÜVENLİĞİNDE BİR SORUN YOK”


Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr.Amanullah Jayhoon, beraberindeki heyet ile birlikte, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 

HATAY GENÇLİK MERKEZİ 2013 YILI ÇALIŞMALARINI AÇIKLADI


Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki “Hatay Gençlik Merkezi Müdürlüğü” 2013 yaz dönemi çalışma sonuçlarını açıkladı.Güçlü yarınlar ve güçlü bir Türkiye yolunda Hatay Gençlik Merkezinin 2013 yılı içinde yaptığı çalışmalarla göz doldurdu.
 

Özyiğit: “Kaçakçılık; devlete, iç güvenliğimize, ekonomiye ve ahlaki dokuya zarar veriyor”


Kaymakamlık toplantı salonunda İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Hatay İli Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Koordinasyon Toplantısında alınan kararlar incelenerek, akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili kurumlar arası işbirliği kurulması ve akaryakıt kaçakçılığı ile etkin bir mücadele planının oluşturulmasına ilişkin hususlar değerlendirildi.

 

İSKENDERUN BELEDİYESİ KÜLTÜR SARAYINA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASI


İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nın bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Kültür Sarayı’nda iç cephe sıva çalışması ve salon koltuklarının söküm çalışması devam ederken, boya ve yalıtım işine başlanacak.
 

TÜRSAB HEYETİ BAŞKAN SAVAŞI ZİYARET ETTİ


Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindeki heyet, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a bir nezaket ziyaretinde bulundu.
 

TDK, Selfie’ye Türkçe karşılık olarak ‘Özçekim’i seçti


Türk Dil Kurumu, vatandaşlardan gelen önerileri değerlendirerek, “kendi fotoğrafını çekmek” anlamına gelen ‘Selfie’ye Türkçe karşılık olarak ‘Özçekim’i seçti.
 

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı


İl Koordinasyon Kurulu 2014 Yılı I. Dönem Toplantısı Vali M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında İl Özel İdare Toplantı Salonu’nda yapıldı.


 

Elektrik kesintisi


Tesis, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı semtlerde 2 Şubat tarihinde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.


 

Ücretsiz TEOG Kursu Başvuruları Başladı


Hatay Büyükşehir Belediyesi okuma salonu ücretsiz teog kursu başvuruları başladı.
 

İskenderun Emniyeti’nden sıra dışı uygulama


İskenderun polisi, hatalı park etmeye ceza yazdığı gibi, değerli eşyasını aracında bırakan sürücülere de trafik cezası yazıyor.
 

Tekbıyıkoğlu: “Yürütülen çalışmalar proje kültürünü yaygınlaştırmakdır”


Dünya Çiftçiler Gününde, 13 adet traktör, 9 adet çapa makinesi hak sahiplerine dağıtıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD Projesi kapsamında Hassa ilçesinde çiftçilerimize yüzde 50 hibe destekli 13 adet traktör ve 9 adet çapa makinesi verildi.
 

Çalışmalarımızın karşılığını alacağız


30 Mart yerel seçimler öncesinde çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, gezdiği, ziyaret ettiği bütün mekanlarda gönüllere taht kuruyor.
 

HAYAD TÜM HATAYA EKMEK YARDIMI YAPIYOR


Kısa adı HAYAD olan Hatay Yardımlaşma Derneği Hatay’ın tüm ilçelerinde bulunan Suriyeli muhacirlere ekmek yardımı yapıyor.
 

İSKENDERUN EMNİYETİNDEN ÜSTGEÇİT UYARISI


İskenderun Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli polisler Uluslararası E91 karayolu üzerinde yayaların güvenli geçiş sağlamaları için vatandaşlara üstgeçidi kullanmaları uyarısı yaptı.
 

Ergin: “Bizi yalnız bırakmayan Hatay halkına teşekkür ediyoruz”


Hatayspor Taraftarlar Derneği Basın Sözcüsü Sadullah Ergin, “Play-Off finalinde Alanyaspor’a penaltılar sonunda yenilerek PTT 1.Lig kapısından bir kez daha dönmesinin büyük üzüntüsünü ve şokunu yaşamaktayız.”
 

ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORÇLARI ERTELENMELİ


Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Bilgili çiftçinin elektrik borçları konusundaki sıkıntılarını dile getirdi.
 

“HATAYSPORUN TEK RAKİBİ HATAYSPORDUR”


Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup''ta mücadele eden Hatayspor''un basın sözcüsü Sadullah Ergin,yaptığı açıklamada önemli bir konuya vurgu yaptı.Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği''nde (HESOB)düzenlenen basın toplantısında yaoptığı açıklamada, Hatayspor''un tek rakibinin Hatayspor olduğunu olduğunu dile getiren Ergin, kimseden çekinmediklerini ve gruptaki tüm takımları yenebilecek güçlü bir kadroya sahip olduklarının altını çizdi.
 

Dua etkinliğinde buluşalım


Kırıkhan Müftülüğü tarafından “Teheccüd Namazı ve Mazlumlara Dua Etkinliğinde Buluşalım” sloganıyla 02.02.2014 günü Cumartesiyi Pazara bağlayan gece Sabah namazından önce dünya genelinde zulüm altında bulunan tüm Müslümanlar için Teheccüd namazı ve ardından dualar edilecektir.
 

Lekesiz: “Sadece Hatay’a değil; tüm Ortadoğu’ya yetecek bir tesis”


İlimiz Altınözü ilçesi sınırlarında kurulan “Zeytincilik Araştırma İstasyonu”nun tüm birimleriyle birlikte faaliyete geçmesi için yürütülen çalışmalar, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Valilik Makamı’nda gerçekleşen toplantıda ayrıntılı olarak masaya yatırıldı.
 

Servis şoförlerine eğitim


Kırıkhan’da öğrenci servisi yapan araç sürücüleri 2 günlük eğitime tabi tutuluyor.


 

BAŞKAN SAVAŞ, HATSU’DA İNCELEMELERDE BULUNDU


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hat-Su Genel Müdür Vekili İsameddin Çeker ve Daire Başkanlarını ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 

2013-2014 SEZONUNDA BAŞARILAR DİLİYORUM


Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin,2013-2014 sezonunda Hatayspor’a başarılar diledi.
 

MERSİNDEN ARSUZA KADAR YÜZDÜ


Maraton yüzme sporu ve performans sporlarında kırdığı rekorlar ile adını sıkça duyuran rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, Mersin’den Arsuz’a kadar yüzerek suda en çok kalma ve en uzun yüzme rekorunu kırdı.
 

30 yıllık rüya gerçekleşecek


İlçemiz Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği,Çevre Yolu çalışmasının ihalesinin 23.01.2014 tarihinde gerçekleştiğini müjdeledi.


 

Ağralı: “Suçla mücadelede ciddi adımlar attık”


İskenderun Polisi, Yunus Emre Mahallesi Taziye Evi’nde mahalle muhtar ve sakinleri ile bir araya geldi.
 

KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR


Kaçakçılığa karşı çok ciddi bir mücadele yürüten Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı, Bayram içerisinde yaptığı operasyonla ele geçirdiği 4 bin 510 paket kaçak sigaranın ardından, hafta sonu edindiği istihbarat bilgileri değerlendirerek Karakese Beldesi ile Çağlalık Köyü arasında bir eve gerçekleştirdiği baskında 7 bin litre kaçak mazot ele geçirdi.Bir evin müştemilatında yapılan aramada gizli bölmelere yerleştirilmiş 7 bin litre kaçak mazota el konulurken, olayla ilgili de bir kişi gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi.
 

Hatay’da 60 Bin fidan dikilecek


Hayad Derneği 60 Bin Fidan dikecek ''Yeşeren Tohumlar Hatay''da Toprakla Buluşuyor''


 

KOMUTAN ÖZBALDAN, VALİ LEKESİZE ZİYARET


Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Adnan Özbal, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 

HATAY GADİR-İ HUMDA BULUŞTU


Hatay protokolü ve Hatay’daki semavi dinlerin temsilcileri Gadir-i Hum bayramını kutladı.Birlik beraberlik ve kardeşliğin simgesi olan Hatay’da farklı dinlerin bayramlarına herkes ortak oluyor.Son olarak Gadir-i Hum Bayramına İl protokolü ve dini cemaat temsilcileri katıldı.Harbiye Beldesindeki Şeyh Yusuf El-Hekim Türbesinde düzenlenen Gadir-i Hum kutlamalarına katılan protokol ve dini temsilciler burada vatandaşlar ile bayramlaştı.
 

‘Patron Çıplak’ a büyük ilgi


Gazeteci Demet Cengiz, patronların bilinmeyen yönlerini anlattığı yeni kitabı ‘Patron Çıplak’ ile Gaziantep, Antakya ve İskenderun’da okurlarıyla buluştu.


 

TOPLUM DESTEKLİ POLİS ŞEYHLERİ ZİYARET ETTİ


Gadir Hum Bayramı ile ilgili olarak; Güvenlik, Terörle Mücadele, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlükleri ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Bölge Ekipleri Personellerinin katılımları ile ilimizde bulunan Alevi Cemaati Şeyhleri Gadir Hum Bayramı nedeniyle ziyaret ettiler.
 

MİKRO KREDİ İLE PATRON OLDULAR


İskenderun Kaymakamlığı ve Mikro Finans İskenderun Şubesi Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bayanlara İş Kurma” projesi kapsamında kendi işlerini kurmak amacıyla girişimde bulunan kadınların hazırladığı Mikro KrediÇarşısı’nın açılışı Kaymakam H.Hasan Özyiğit’in katılımı ile gerçekleştirildi.
 

HATAYDA ORMAN YANGINI 5 HEKTARLIK ALAN KÜL OLDU


Hatay´ın Narlıca Beldesi Ada Dağı mevkiinde bulunan makilik alanda yangın çıktı.Yangın rüzgarın da etkisi ile kısa sürede çevreye yayıldı.
 

Kırıkhan’da 13 Bin paket kaçak sigara ele geçirildi


Bir İhbarı değerlendiren Emniyet güçleri yaptığı operasyonda bir evde 13 Bin paket kaçak sigara ele geçirdi
 

OKUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI


2013-2014 Eğitim Öğretim yılı başlamasına az bir süre kala öğrencilerin ihtiyaçları olan okul araç gereçleri alışverişleri başladı.Öğrencilerin olmazsa olmazı okul çantaları bu yılda renk,modelleri ve 40 ile 80 TL arasında değişen fiyatları ile öğrencilerden rağbet görüyor..
 

Bekir Altan, Türkiye ikincisi halter takımına yemek verdi


Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas’ta Türkiye Büyükler Kulüpler Halter Şampiyonası’nda Türkiye 2.’si olan Payas Belediyespor 1975 Halter Takımı ile bir araya gelerek onlar için yemek verdi.


 

BAŞAR:“SADAKANIN SONU UYUŞTURUCU VE GASPA GİDER”


İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar sokaklarında artan ve aralarında Suriyeli çocukların da bulunduğu dilencilere sadaka verilmesinin, onları sokaktan koparmak yerine, daha da bağladığını söyledi.
 

Berna özdemir anısına 1. Şiir yarışması düzenleniyor


Samandağ Kadın Emeği Derneği, Türkiye’de kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin önemli oranda arttığını belirten açıklamasında, kadına dönük cins kırımının savaş bilançosunu aratmadığı belirtildi.


 

Satranç Şampiyonası’nda ödüller sahiplerini buldu


Ev Sahipliğini İskenderun’un yaptığı Okullar Arası Satranç Türkiye Şampiyonasında ödüller sahiplerini buldu.
 

ERYILMAZIN RADAR FÜZE ÜSSÜ YORUMU


Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ve Tunceli Milletvekili Kamer Genç il ve ilçe parti teşkilatı ile birlikte Türkiye''nin gündeminde olan Kel Dağında inşa edilen Radar-Füze üssüne gidip incelemelerde bulundu.
 

AKKAYA:BU ADIM MİLLETİMİZE YAPILMIŞ BÜYÜK BİR HAKARETTİR


Ülkücüler, Andımızın Kaldırılmasına Tepki Gösterdi
 

MHP Adayları İskenderun turunda


MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan, İl Başkanı Adnan Aktaş İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül ve partililer, İskenderun’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

 

BYEGM’den Gazeteci İzzet Nazlı’ya ödül…


Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün bu yıl 29.sunu düzenlediği, Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda, alanında yetkin jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu dereceye giren eserler belirlendi.
 

SAVAŞ, “DAHA YEŞİL BİR ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ”


Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Modern ve yaşanabilir bir Antakya oluşturmak için yapılan çalışmalar kapsamında şehrin güzelleşmesi ve yeşil alanların arttırılması için yapılan çalışmalara her geçen gün yenileri ekleniyor.
 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 90 YAŞINDA


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanlığı CHP’nin 90. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreni düzenledi.
 

BEYAZ KALE SATRANÇ DERNEĞİNDE ANTRENÖRLÜK KURSU


Antakya’da faaliyet gösteren Beyaz Kale Satranç Derneği’nde satranç 1. kademe antrenörlük kursu başladı.
 

BAŞKAN SAVAŞ, “ÇOCUKLARIMIZA TRAFİK EĞİTİMİ DOĞRU VERİLMELİ”


İpek Anaokulu Bahçesi’ne Trafik Eğitim Düzenlemesi Yapılacak
 

Çalışanlarımızın alın teri kurumadan paralarını verdik


CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi temizlik personelinin gecesine katıldı.
 

ZABITA EKİPLERİ, ESNAFA VE VATANDAŞA KARANFİL DAĞITTI


Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, zabıta teşkilatının kuruluşunun 187. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, esnafa ve vatandaşlara karanfil dağıttılar.
 

Türkiye Suriye Sınırına Kaçak Akaryakıt Borusu Döşediler


Suriye tarafından Türkiye''ye doğru, akaryakıt kaçakçılığında kullanılmak amacıyla döşenmiş, 180 metre boru hattı tespit edildiğini bildirildi.
 

Özyiğit: “Her türlü övgünün üzerindesiniz”


İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Şehit ve Gazileri temsil etmek üzere kentte faaliyette bulunan dernek yöneticileri ve temsilcileri ile bir araya gelerek, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığı yönünde bilgi aldı.
 

9 AYDA 300 BİN SURİYELİ TÜRKİYEYE GİRİŞ YAPTI


Suriye''de iç savaş şiddetini artırırken Türkiye''ye gelişler de devam ediyor. Bu yılın 9 aylık diliminde 300 bine yakın Suriyeli Türkiye''ye giriş yaptı.
 

Kimyeci’ye tebrik ziyaretleri sürüyorİlk olarak Hatay Dernekleri Platformu Federasyonu Başkanı Ali Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci’ye ziyarette bulundu.Başkan Kimyeci daha sonra Hatay Gönüllüler Derneği başkanı Tahir Dönmezer ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.Son olarak Kimyeci Hatay eski Milletvekili Fevzi Şanverdi ağırladı.
 

EĞİTİM VE SAĞLIK İÇİN DEVLET DESTEĞİ DEVAM EDİYOR


Kırıkhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından eğitim ve sağlık desteği nedeniyle Mayıs ayında 4152 haneye 788 bin 295 TL yardım yapıldığı açıklandı.
 

YAPILAN YATIRIMLAR ELE ALINDI


İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen Başkanlığında, tüm ilçelerin İl Genel Meclis Üyelerinin katılımıyla toplantı yapıldı. Toplantıda Meclis Başkanı Mehmet Gülen, Samandağ İlçesine her alanda önemli yatırımlar yapıldığını ifade etti. Yatırımlara ilişkin rakamlar meclisin bilgisine sunuldu.
 

Seçimlerin huzur içinde geçmesini temenni ediyorum


MHP Büyükşehir Adayı Mete Aslan, MHP İskenderun Belediye Başkanı İbrahim Gül, partililer ile birlikte İskenderun Kaymakamı Hasan Özyigit’i makamında ziyaret etti.


 

Hatay’da Bilim Şenliği


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” kapsamında Palladium Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen Bilim Şenliği’ açılış programına katıldı.
 

HATAYIN RENKLERİ KARDEŞLİK KONFERANSINDA BULUŞTU


Antakya''da Gadir Hum Bayramı dolayısıyla düzenlenen “15.Hz.Ali - Gadir Hum Bayramı & Kardeşlik Konferansı” Hataylıların yoğun katılımı ile Antakya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansta verilen birlik ve beraberlik mesajları alkışlara sahne oldu.
 

Üniversite Tercih Günleri İskenderun’da başladı.


Eket Fuarcılık''ın Düzenlediği ''Hatay Üniversite Tercih Günleri'' İskenderun''da başladı.
 

15 bin 500 adet kaçak sigara ele geçirildi


Hatay''da yol kontrolü yapan jandarma ekipleri bir araçta 15 bin 500 adet gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.
 

Sıradaki Gelsin


Spor Toto 2. lig Play-Off çeyrek final ikinci maçında Hatayspor, Yeni Malatyaspor’u 4-1 yenerek yarı finale çıktı.Hatayspor’un cezası nedeniyle seyircisiz oynanan sadece kadınlar ve çocukların izlediği maçta Hatayspor rakibi Yeni Malatya karşısında muhteşem bir oyun sergiledi.
 

NARIN ZORLU NAR EKŞİSİ YOLCULUĞU BAŞLADI


Nar Ekşisi genellikle salatalarda kullanılan fakat ağız yaralarından tansiyon düzenlemeye kadar da birçok faydası olduğunu bildiğimiz bir ürün.
 

Eker,Çiftçilerimiz desteklemelerle rahatlayacak


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ''Türk çiftçisine bu ay 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıyoruz'' dedi.
 

Doğanın koynunda Konuşan ağaçlar fotoğraf sergisi


Hatay’da kültüre, sanata ve doğaya olan duyarlılığı ve ilgisiyle tanınan, bu anlamda adından sıkça söz ettiren ve yaptığı başarılı çalışmalarla takdir toplayan İş Adamı Ayhan Kara, Samandağı Kapısuyu Köyü’ndeki evinde“Konuşan Ağaçlar Fotoğraf Sergisi’ni” meraklılarına ziyarete açtı.
 

Artık tırlar aranamayacak


Adana ve Hatay''da silah taşıdığı süphesiyle durdurulan tırlar MİT ile savcılık arasında krize sebebiyet vermesi sonrası artık MİT''e ait tırların aramayacağı öne sürüldü.

 

AFGANİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN REKTÖR GÜDERE ZİYARET


Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr.Amanullah Jayhoon ve beraberindeki heyet Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder''i ziyaret etti.
 

Türk Eğitim-Sen genel kurulu tamamlandı


Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Üst Kurul Delegeleri Ahmet Akça, Yaşar Gürakan ve Yavuz Selim Yanık, Türk Eğitim Sen 5. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.
 

30 Mart tarihinde yapılacak olan seçimlere bağlı


Kunduracılar çarşısı, neccar çarşısı, tüccar çarşısı, kuyumcular çarşısı, meydan çarşısı, saka hamamı civarında işyerleri bulunan yüzlerce esnaf, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin''i bağrına bastı.
 

Üniversitelerden Güç Birliği


MKÜ ve Korkut Ata Üniversitesi’nden Bölgesel Kalkınmaya Destek
 

Erzin Cadde ve Sokakların Asfaltına Başlandı


Hatay’ın Ezin ilçesinde kanalizasyon çalışmaları nedeniyle, yaklaşık 1 yıldır yağmurda çamur deryasına, güneşte toz bulutuna bürünen cadde ve sokakların asfaltına Hürriyet Mahallesi Hanifi Soylu Bulvarı''ndan başlandı.
 

Türk uçaklarını taciz


Genelkurmay Başkanlığı, Suriye''ye ait füze sistemi ile Yunanistan uçaklarının Türk uçaklarını taciz ettiğini bildirdi.
 

‘Atam İzindeyiz’ bale gösterisi bugün sahnelenecek...


Sanatoryum Müzik ve Dans Akademisi büyük ses getirecek muhteşem bir gösteriye hazırladı.
 

İZMİRLİ MÜZİSYENLER REYHANLIDA PATLAMA YERİNE KARANFİL BIRAKTI


İzmirli müzisyenler Hatay''ın Reyhanlı ilçesinde birinci ve ikinci patlama yerlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı. İzmirli Müzisyenler Derneği Başkanı Oktay Çaparoğlu ve beraberindeki grup Hatay''ın Reyhanlı ilçesine geldi.
 

AVM’de Bir Aylık Heykel Sergisi…


Genç Heykeltıraş Emrah Ateşli’nin ‘Duygusal Yolculuk’ adlı heykel sergisi Prime Mall İskenderun AVM’de sergilendi. Sergi ziyaretçilere bir ay süreyle açık olacak.
 

BAŞKAN SAVAŞ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen hizmetleri yerinde incelemeye devam ediyor.Başkan Savaş bu anlamda, Şükrü Balcı Caddesi’nde devam eden asfalt yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
 

HATAY HALKI BARIŞA SES VERDİ


1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Antakya Dayanışması Platformu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, Doğuş Okulları önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli pankartlarla sloganlar atarak, Şükrü Güçlü Caddesi''nden Uğur Mumcu Alanı''na kadar yürüdü. Yürüyen halk Suriye ile “Savaşa Hayır” diyerek Dünya barışının önemine dikkat çekti.
 

Eğitim kursları işsizlerin umudu oldu


Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu, düzenlediği meslek kurslarıyla işsiz vatandaşların umudu oldu.
 

AKP ülkemizi geriye taşımaktadır


CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu, Sansür, 21. yüzyılda insanların kişilik haklarına ve düşüncelere yapılan bir saldırıdır. Arap ülkeleri hariç dünyanın hiç bir yerinde böyle bir uygulama mevcut değildir açıklamasında bulundu. Gençlik kollarının yapmış olduğu basın açıklamasının devamında, AKP hükümeti ülkemizi üçüncü dünya ülkelerinin gerisine taşımak istemektedir. Bir de utanmadan ileri demokrasi diye ülkeyi diktatörlüğe götürüyorlar.
 

Belen İlçesi Şenbük Köyü’nde 60 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu


Vali Lekesiz:“Geçmişten Günümüze Miras Kalan Doğal Güzelliklerin Korunması İçin Ağaçlandırma Çalışmaları Önemli”


 

BAŞKAN SAVAŞ; “BAŞARILARINIZLA GURUR DUYUYORUZ”


HOMEND ANTAKYA BELEDİYESPOR DÖRDÜNCÜ YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI
 

Maket Köprü Yarışması


Mühendislik Fakültesi Yapı Kulübü tarafından “Maket Köprü Yarışması” konulu bir yarışma düzenlendi.
 

Soma madencilerine yardım kampanyası


Manisa’nın Soma İlçesi’nde milletimizi büyük acıya boğan bir maden kazası yaşanmıştı. Bu kapsamda Manisa Valiliği tarafından bir yardım kampanyası düzenlenmiştir.
 

4 halk meclisi kuracağız


MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan ve MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, 30 Mart Yerel Seçimleri bünyesinde gerçekleştirdikleri seçim turları dolayısıyla Madenboyu, Bohşin, Avsuyu, Demirköprü, Suvatli, Saçaklı ve Alaattin Mahallelerini ziyaret ettiler.
 

YILDIRIMDAN BAŞKAN SAVAŞA TEŞEKKÜR


Antakya Ticari Taksiciler Derneği başkan ve yönetimi kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ettiler. Antakya Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım başkanlığındaki heyet ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a Taksi Duraklarını modernize ederek tek tip yapmasından dolayı teşekkür ettiler.
 

Yeni Otomobil Alacaklar Dikkat


Otomobilde kredi devrimi başladı.
 

Yerel Medya Özendirme ödülleri veriliyor


Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün 94. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 29. Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni 9 Haziran 2014’te Ankara’da yapılıyor.
 

Çocukları sokaklardan kurtaralım


İskenderun genelinde, ana caddelerde ve cami önlerinde dilencilik yapan şahıslar ve çocuklarla ilgili olarak; İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu ‘Çocukları sokaklardan kurtaralım’ projesi kapsamındaki duyuru tahtası ve raket çalışması dikkat çekiyor.
 

Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı


Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Tayfur Sökmen Toplantı Salonu’nda yapıldı.
 

Kerimoğlu: “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma temel amacımız”


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri son üç hafta içinde dernek üyelerini mutlu günlerinde de yalnız bırakmayarak onlarla birlikte oldu.
 

Kırıkhan’da MHP Rüzgarı


Mhp Kırıkhan’ı Fethediyor, Uzatılan Her Eli Tutuyor.
 

YENİ ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ


Hatay Barosu, 2013–2014 adli yıl açılışı sebebiyle, Cumhuriyet alanında bulunan Atatürk anıtında çelenk koyma töreni düzenlendi.
 

Ekmek Askıda projesi tuttu


HESOB (Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği) Başkan vekili, Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat İskenderun’da ‘Ekmek Askıda’ projesi kapsamında kentte nokta sayısının 31’e ulaştığını söyledi.
 

SONBAHARIN İLK KESTANESİ TACETTİN USTADAN


Sonbahar’ın gelmesi ve havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kestaneciler köşe başlarını tuttu. ''Kestane kebap, yemesi sevap'' diye seslenerek müşteri çekmeye çalışan satıcılar, ilk günlerdeki satışlardan memnun.Yıllardır bu işi en iyi şekilde yapan ve Vali Ürgen parkında satış yapan Tacettin Bulanık, soğuk havaların habercisi kestanenin tezgahlarda yerini aldığını belirterek;''Bu yıl hasadı yapılan kestanenin tezgahlarda yerini almasıyla birlikte birçok kestane satışı yapan arkadaşlarımız mangalda kızarttığı kestaneleri satmaya başladı.
 

Spor topluma yön vermektedir


Başkan Savaş Şampiyon olan Fenerbahçe ve Avrupa kupalarında mücadele eden takımları kutladı
 

Elektrik borcu olan çiftçiye kötü haber
Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilere bu borçları ödeninceye kadar tarımsal destekleme ödemeleri yapılmayacak.
 

Kimyeci, Esnaflarımız ekonomiye canlılık katıyor


Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
 

BAYEZİD-İ BİSTÂMÎ HAZRETLERİNİN TÜRBESİ RESTORE EDİLDİ


Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde bulunan Bayezid-i Bistâmî Hazretlerinin Türbesi restore edildi.Yolu ve türbe görüntüsü yılların verdiği yorgunluk nedeniyle bölgeye yakışmayan Bayezid-i Bistâmî Hazretlerinin makamı, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edildi asıl adı Ebu Yezid Tayfur bin İsa bin Şuruşan olan Bayezid-i Bistami hazretlereinin Doğum yeri Bistam’dır.Bistam, İran''ın kuzey doğusunda, Tahran-Meşhed karayolu üzerindeki Şahrud vilayetine bağlı küçük bir kasabadır. Doğduğu şehir Bistam’dan dolayı, Bayezid-i Bistâmî ismi ile meşhur olmuştur.
 

Atalar Koleji’nde trafik ve genel güvenlik anlatıldı


Atalar Koleji İlköğretim Okulu öğrencilerine “Trafik Melekleri Projesi” kapsamında, Trafik ve Genel Güvenlik konularında seminer verildi. Öğrenciler de, merak ettikleri konularda sorular sorarak seminere katkıda bulundu.
 

Başkan Lütfü Savaş,Birlik ve beraberlik içinde kalkınacağız


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret ederek, görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 

Belediye önünde aracını yakmak istedi


Reyhanlı''da pazarda kendisine belediyenin yer tahsis etmediğini iddia eden bir kişi oğlu ile birlikte geldiği belediye önünde pazar aracını yakmak istedi.


 

Cilvegözü Sınır Kapısı giriş çıkışlara açıldı


Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı, araç ve Suriye’den gelen yolcu trafiğine açıldı.
 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kırıkhan’da


Ülkü Ocakları Genel başkanı Olcay Kılavuz, Kırıkhan Ülkü Ocakları Başkanlığını ziyaret etti


 

Yapılan yollar Hassa tünelinin önemini arttırdı


Yılmaz ayrıca Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan yolun yanı sıra bölgede artacak olan ticaret hacmi ile sanayicinin yatırım alanı araması konusunda gündeme gelen ve ihalesi yapılan Hassa Tünel projesinin de bölge ve ülke ekonomisi açısından istihdam açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
 

Yayladağı Devlet hastanesi inşaatı devam ediyor


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, temeli 24 Ocak 2014 tarihinde atılan Yayladağı Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.
 

MHP 2. İstişare Toplantısını yaptı


MHP Kırıkhan İlçe Teşkilatı 30 Mart 2014 de yapılacak yerel seçimler için çalışmalarını değerlendirdi.
 

KÖLEOĞLUNUN CARETTA YAVRUSU ESERİ KAPAK FOTOGRAFI OLDU


Gazetemiz düzeltmen kadrosunda görev yapan ve aynı zamanda Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesi olan fotoğraf sanatçısı Talip Köleoğlu’nun Samandağ sahilde Caretta yavrularının denizle buluşması haberinde çekmiş olduğu fotoğraf Hatay Kültür ve Keşif Dergisinin Eylül sayısında kapak fotoğrafı oldu.
 

Sadece bir puan


Geçen hafta deplasmanda alınan ve avantaj sayılan 1 puandan sonra, kendi sahasında oynadığı ve kaybettiği 2 puan, İDÇpor’u sürekli sıkıntıların içerisinde tutmaya devam ediyor.

 

BAŞKAN SAVAŞ, İTFAİYE TEŞKİLATINI KUTLADI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 25 Eylül-01 Ekim ''Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası'' dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm itfaiye teşkilatının haftalarını kutladı.
 

Zeytinyağı fiyatı 2’ye katlandı


Sızma zeytinyağının kilosu 10 lirayı geçti.
 

HATAYSPOR, KIRKLARELİSPORU PARÇALADI


2.Lig Beyaz Grupta zirveyi ilgilendiren maçta Hatayspor, Kırklarelispor''u 3-1 yenerek liderlik koltuğuna oturdu.Oynadığı etkili oyunla Hatayspor taraftarlardan tam not aldı.
 

Kaçak Akaryakıt için 24 saat aralıksız denetim


Kaçak Akaryakıt için Güvenlik güçleri 24 saat aralıksız denetleme yapacak, kaçakçılara geçit verilmeyecek
 

Benim Mavi Düşlerim projesi


Sanat Eğitimi veren sosyal sorumluluk projeleri sanatın ve sanat eğitiminin bireysel ve toplumsal yararları bugün daha iyi anlaşılması üzerine yaygınlaşmaya başlıyor.
 

Ogıad, üyelerini destekler konusunda bilgilendirdi


Osmaniye Girişimci Işadamları Derneği (OGIAD) tarafından üyelerine Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı''nın (DOĞAKA) hibe destekleri konusunda bilgilendirme programı düzenlendi.
 

Son gün 31 Ocak


Maliye Bakanlığı 2014 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni 2013’e göre yüzde 3,93 artırdığını duyurdu.
 

EKİM AYI İŞ ADAMLARI TOPLANTISI YAPILDI


Hassa Kaymakamlığı başkanlığında Hassa’da faaliyet gösteren iş adamları ile geleneksel aylık istişare toplantısı gerçekleştirildi.
 

Başkan Lütfü Savaş: “Halkın çıkarlarını ön plana alın”


HATSU’ya devredilen 25 dönümlük yerin, Antakya Belediyesi’ne devrinin talep edilmesi ile ilgili konu hakkında görüşlerini bildiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: ''''Bu önerge, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kentimizin tüm ilçelerine, her bireyine ve her metrekaresine hizmet etme zorunluluğu göz ardı edilerek verilmiştir.”
 

BAŞKAN SAVAŞ, ENGELLİ ÇİFTİN NİKAHINI KIYDI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, engelli bir çiftin nikahını kıyarak, mutluluklarına ortak oldu.
 

Bahçeşehir Koleji İlçe şampiyonu oldu
İskenderun Bahçeşehir Koleji, faaliyete geçtiği ilk yılda sporda da başarılara imza atmaya başladı. Küçük Erkekler İlçe Şampiyonu olan Bahçeşehir Koleji takımı, sahada göz doldurdu.
 

“HAYVAN BARINAĞIMIZ MODERN BİR YAPIYA KAVUŞUYOR”


Hatay Doğa ve Yaşam Derneği üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundular.
 

Yaman:“Sözün bittiği yerdeyiz”


Defne Belediyesi Çekmece ek hizmet binasında Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için bir anma töreni düzenlendi.
 

Kırıkhan’ın Su sıkıntısı 10 gün içinde çözülecek


Kırıkhan''da yaşanan su sıkıntısı Kırıkhan Belediyesi ve Hat-Su tarafından masaya yatırıldı
 

Önlemsiz çıkarılan kömürü satmayacağız


Erzin''de bir kömürcü Maden ocaklarında önlem alınmadan çıkarılan kömürleri ücretsiz kendisine gelse bile satmama kararı aldı.
 

BAŞKAN KİMYECİ, ADAY ADAYLARI UYARDI


AK Parti Eylül ayı il danışma meclisi toplantısı Kırıkhan ev sahipliğinde platin düğün salonunda yapıldı. AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylık başvurusunda bulunacak parti yöneticilerinin ve vatandaşların izlemesi gereken yolları tek tek açıkladı.
 

TÜRK MİLLETİ 6 AY SONRA GELECEĞİNİ OYLAYACAK


MHP il başkanı Adnan AKDAŞ yaptığı açıklamada 180 gün sonra yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri nin Türkiye için karar ve kader anı olduğunu belirterek, Türk milleti 6 ay sonra sandık başına gidecek, geleceğini oylayacaktır.”dedi.
 

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 1 EKİMDE TOPLANIYOR


Antakya Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere 1 Ekim 2013 Salı günü Antakya Belediyesi Meclis Salonu’nda toplanacak.
 

Hizmet Konusunda Doğru Yerdeyim


Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan aday Adayı olan Mehmet Mursaloğlu, halkına ve memleketine hizmet konusunda doğru yerde bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.