SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

HBB meclisi toplandı


Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 2015 yılı Kasım ayı olağan toplantısını, HBB Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirdi.
 

İki başlı deniz kaplumbağası bulundu


Deniz kaplumbağalarını koruma çalışmaları sırasında bilim dünyasını hayrete düşüren bir ilk yaşandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü deniz kaplumbağalarını koruma çalışmaları sırasında bilim dünyasını hayrete düşüren bir olayla karşılaştı.
 

Vali Topaca Eskiocak'la okul protokolü imzaladı


Hatay Valisi Ercan Topaca, hayırsever iş adamı İbrahim Eskiocak ile 12 derslikli yeni okul için protokol imzaladı. 26 Kasım 2015 Perşembe günü saat 15.30’da, Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokole Hatay Valisi Ercan Topaca’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı ve hayırsever iş adamları İbrahim Eskiocak, Davut Eskiocak ve Tevfik Eskiocak da katıldı.
 

Arsuz’da hizmet kervanı yürüyor


Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan, Osmaniye Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim Demirci ile birlikte Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’yı makamında ziyaret etti.
 

Gönç, yeni bakandan talepte bulundu


Hatay Sağlık Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih GÖNÇ, 64. Hükümet’in Sağlık Bakanlığı görevine getirilen Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yeni görevinin hayırlısı olmasını diledi. Başkanı Feleytun Fatih GÖNÇ , yeni bakana iletmek üzere sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerini açıkladı.
 

10 öğrenci hafızlıkla taçlandırıldı


Reyhanlı Abdurrahman Gülizar Yatılı Kız Kur’an Kursunda öğrenim gören ve hafızlıklarını tamamlayan öğrencilerimiz için Reyhanlı M. Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda taç giyme töreni düzenlendi. Törene İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcılarımız, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Müftü vekili Yusuf KESER, komşu ilçe müftüleri, İl Müftülüğümüz Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü, öğrencilerin aileleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
 

Hatay hafta sonunu elektriksiz geçirecek


Hatay Edaş il müdürlüğünden verile bilgilere göre bugün elektrik verilmeyecek yerler:
 

Kimyeci’den eğitim-öğretim desteği


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, belediye işçi persoline eğitim-öğretim desteğinde bulunduklarını belirtti.

 

Türkmen dernekleri Türkmen dağında


Türkiye Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı ve Bursa Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Kütahya Yörük Türkmen Federasyonu Başkanı Nihat Kula, Yörük Türkmen Birliği Genel Sekreteri Fahrettin Beşli, Hatay Yörük Türkmen Avşarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünal Kozak ve Yönetim Kurulu Üyesi Yeniköy’ün son Belediye Başkanı Hasan Avni Günal’dan oluşan beş kişilik heyet 25 Kasım 2015 Çarşamba günü Suriye sınırları içerisindeki Bayır Bucak Türkmenlerinin yaşadığı Türkmendağı (Kızıldağ) Bölgesine giderek bir dizi temaslarda bulundu.
 

Savunma Ataşesi HBB’yi ziyaret etti


Avusturya Büyükelçiliği Ankara Savunma Ataşesi Tuğgeneral Reinhard Schöberl Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
 

Aba güreşi müsabakaları başlıyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın birlikte düzenlediği Aba Güreşi Turnuvası Minikler, Yıldızlar ve Gençler Aba Güreşi Müsabakaları 06 Aralık 2015 Pazar günü Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilecek.
 

Genç iletişimciler Ankara’da buluştu


T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ev sahipliğinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakülteleri öğrenci ve akademisyenlerinin katılımıyla “Genç İletişimciler Buluşması” serisinin ilki gerçekleştirildi.
 

Koza evi çifte heyecan yaşıyor


Defne Belediyesi Koza Evi el emeği göz nuru eserlerine yenilerini eklemeye devam ederek görkemli sergileriyle adından söz ettiriyor. Bunun yanı sıra başarılı kursiyerlerini mezun etmenin heyecanını yaşıyor.
 

2500 kıyafet bağışladılar


Samandağ Genç Girişimciler Derneği Samandağ Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Sosyal Markete 2500 parça kıyafet bağışında bulundu.Samandağ Genç Genç Girişimciler Derneği Başkan Ve yöneticileri Sosyal Marketi Ziyaret ederek kıyafetleri teslim ettiler.
 

HATSU’dan Arsuz açıklaması


Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Arsuz ilçemize bağlı Arpagedik-Avcılarsuyu-Tatarlı içmesuyu şebeke hattı işi ile alakalı çıkan haberler üzerine bir açıklama getirdi.
 

Destici “Haftanın Dosyası” programına konuk oldu


Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Beyzade Fm’e konuştu:Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar ve Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli Akdeniz Bölgesinde yayın yapan Beyzade Fm’de Ayhan Gümüşsoy’un sunduğu “Haftanın Dosyası” programında Türkmen bölgesindeki yaşananlarla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundular.