SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Parke onarım çalışmaları devam ediyor


Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Emek ve Narlıca Mahalleleri’nde parke onarım çalışması gerçekleştirdi.
 

Kumlu'da Vali Topaca'ya brifing verildi


25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te Kumlu Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Mahmut Hersanlıoğlu ve Bilal Bozdemir, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Kumlu Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu, Kumlu Belediye Başkanı İbrahim Paç, il ve ilçe müdürleri ile çok sayıda muhtar katıldı.
 

HBB'den iş sağlığı ve güvenliği paneli


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), gerçekleştirdiği etkinlik ve eğitim programlarıyla iş sağlığı ve güvenliği konusundaki farkını ortaya koyuyor. Vatandaşların mutluluğunu, huzurunu, sağlığını ön planda tutan hizmet kalitesini arttırma hedefiyle çıtasını günden güne yükselten HBB, Türkiye Belediyeler Birliği(TBB) ile ortaklaşa düzenlediği, 'Kamu Kurumlarında İş Sağlığı ve Güvenliği' konulu panel programını 25 Mayıs Çarşamba günü HBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.
 

HBB çalışmalarına devam ediyor


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın öncülük ettiği ve HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından özveriyle gerçekleştirilen il genelindeki yol bakım, onarım ve yapım seferberliği devam ediyor.
 

HBB, Ahilik Haftası’nı esnafla iç içe kutladı


Halkın sanat, ticaret, ekonomi gibi çeşitli meslek alanlarında yetişmelerini sağlayan, onları hem ekonomik hem de ahlaki yönden yetiştiren, çalışma yaşamını iyi insan meziyetlerini esas alarak düzenleyen bir örgütlenme olan Ahilik Kültürünün içinde bulunduğumuz hafta içerisinde gerçekleştirilen kutlamalar kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) yetkilileri, Dörtyol Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Dörtyol Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Dörtyol Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi bir araya geldi.
 Reyhanlı Belediyesi’nin ilçemizde ikamet eden ve 0 - 3 aylık yeni doğmuş bebekleri olan aileler için gerçekleştirmiş olduğu "Hoş Geldin Bebek" projesi ziyaretleri devam ediyor.
 

Topal: Dış politika biran önce barış eksenine oturtulmalı


Basın açıklamasını CHP Samandağ ilçe Başkanı İbrahim Aydoğan okudu. Basın açıklamasına CHP Hatay İl başkanı Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal,Samandağ Belediye Başkan Vekili Yüksel Kuzu, Samandağ Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir,CHP Kadın Kolları Başkanı Remziye Rencüzoğulları,Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan Belediye Meclis Üyesi Adil Nural ve Vatandaşlar katıldı.
 

İskenderun’da altyapı sorunları çözülüyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay genelinde altyapı sorunlarını çözmede istikrarlı bir şekilde yol kat edildiğini bildirdi.
 

Gönül sofrası Alahan Mahalle’sinde kuruldu


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Alahan Mahallesi’nde Antakya Belediyesi’nce düzenlenen Gönül Sofrası etkinliğinde vatandaşlarla bir araya geldi
 

Habib-İ Neccar Hazretleri etkinliklerle anılacak


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hatay Valiliği ve Mustafa Kemal Üniversitesi’nin(MKÜ) işbirliğiyle 26- 28 Mayıs tarihleri arasında ilimizin büyük manevi değerlerinden biri olan Habib-i Neccar Hazretleri'ni anma etkinliği düzenlenecek.
 

Yaz geldi motosiklet kazaları artmaya başladıHGC Başkanı Yetişen motosiklet kazaları ile ilgili yapmış olduğu açıklamada: “Havaların ısınmasıyla birlikte motosikletler trafikte daha çok görünmeye başlayınca dikkatsizlik ve aşırı hız yüzünden kazalar artmaya başladı. İki ay içerisinde dört genç motor kazalarında hayatını kaybetti.
 

‘Şehitlerimiz var milletimizin başı sağolsun’


Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Van Tendürek bölgesinde askerlerimize yapılan hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimiz için taziye mesajı yayınladı. Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;
 

HBB Türk Müziği Korosu, muhteşem bir konsere imza attı


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Türk Müziği Korosu, 24 Mayıs Salı günü Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Atatürk Konferans Salonu’nda sanatseverlerin büyük katılımıyla gerçekleşen muhteşem bir konsere daha imza attı.
 

Bizim sizin yasalarınıza kurban edeceğimiz çocuğumuz yok


CHP Hatay Kadın Kolları İl Başkan Vekili Hülya Nehir, Kadın kolları ile yapmış oldukları ortak açıklamada: “TBMM’de ‘’ Aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma olaylarının araştırılması ve aile kurumunun güçlendirilmesi’’ ile ilgili kurulan ve kamuoyunda, boşanma komisyonu, olarak bilinen komisyonun, 6 Mayıs 2016 tarihli araştırma raporu, derhal geri çekilmesi gereken bir rapordur.
 

‘Eğer birinci olmak istiyorsanız önce ikinci olun’


Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Uluslararası Teknoloji ve İnovasyon Politikalarından Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vural Özdemir İskenderun Teknik Üniversitesi'nde (İSTE) "Sosyal İnovasyondan Teknovasyona Yolculuk" konulu bir konferans verdi.
 

MKÜ KÜNİB’de temsil edildiKÜNİB VI. Olağan Kongresi ve Uluslararası Eğitim Fuarı Bişkek’te Gerçekleşti