SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Hatay Valisi Ercan Topaca:Hatay; tüm insanlığa örnek olmuştur


Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay’ın Anavatan’a katılma yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 

Hataylı Astsubay Hakkari’de ‘Darbe Girişimini’ böyle önlemiş


Hakkari’de darbe girişimine karşı direnen komandonun, zırhlı araçların kontak anahtarları ile silah ve mühimmatları arkadaşlarıyla gizlediği belirlendi.Yaptığı davranışla Hakkari Valisi tarafından makamında kabul edilen Hataylı hemşehrimiz Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Abacı o anları şu şekilde anlattı
 

STK’lar Garnizon Komutanlığını Ziyaret Etti


Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasında saat 14;30’da Ak Parti Dörtyol İlçe Başkanı Hasan Özel, CHP Dörtyol İlçe Başkanı Özel Gökisaoğlu, MHP Dörtyol İlçe Başkanı Şerif Türker, Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Süleyman Akkaya, Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Bölükbaşı, Dörtyol Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Gün, Dörtyol Kızılay Dernek Başkanı Yavuz Kaan Ateş, Türk Eğitim Sen Temsilcilik Başkanı Fatih Saygılı, Eğitim Bir Sen Temsilcilik Başkanı Ahmet Aydın ve Mahalle Muhtarları, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay’ın ev sahipliğinde bir araya geldi.
 

Gaziler: 'Söz konusu vatan ise her Türk bir ordudur'


Muharip gaziler derneği basın mensuplarına açıklama yaptı: “20 TEMMUZ 1974 te Kıbrıs ta destan yaratan kahraman gazi arkadaşlarım. O gün, Şanlı Türk Ordusunun tarihine altın bir sayfa açtınız. Kahramanlığınızla; KKTC Devleti kuruldu. KKTC Bayrağı göklerde gururla dalgalanıyor. Kıbrıs Türkü hür ve bağımsız.
 

Gıda laboratuvarının yüzde 35'ini tamamladı


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), hizmet kalitesini arttırmak amacıyla imza attığı dev projelere bir yenisini daha eklemek üzere hummalı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hemşehrilerinin sağlığı önceliğinde hareket ederek hizmetler sunan HBB, Çekmece Mahallesi’nde yapımına kısa bir süre önce başladığı ‘Gıda Laboratuvarı’nda %35’lik bir ilerleme kaydetti.
 

23 Temmuz Hataylıların doğum günüdür


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın anavatana katılışının 77’nci yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
 

Kimyeci: 'Hatay sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacaktır


Antakya Belediye Başkan İsmail Kimyeci, Hatay’ın anavatana katılışının 77. yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
 

Topaca: Hatay’ın tüm renkleri darbeye karşı durdu


Hatay Valisi Ercan Topaca, ilimizin mevcut huzuruna ve kardeşlik iklimine katkı yapmak üzere valilik makamında gerçekleştirilen toplantıda yapılan davet üzerine, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderleri ile yemekte bir araya geldi.
 

Hatayspor, sezona güçlü kadrosuyla damga vurmaya hazırlanıyor


2016- 2017 Futbol Sezonu’na flaş bir giriş yapmak isteyen Hatayspor, hedefleri yüksek başarılı ve istikrarlı bir takım olma yolunda kadrosunu tecrübeli ve başarılı oyuncularla güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.
 

Süt toplayarak çıktıkları yolda önde gelen firma oldular


Hatay'ın en gelişmemiş ilçeleri arasında yer alan ve nüfusunun tamamına yakınının tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Hassa İlçesi'nde 2007 süt toplayan 4 kardeş, aradan geçen 9 yılda büyüyerek Hatay'ın önde gelen firmalarından biri olan Amik Ovalı Ekeroğlu Çiftliği'ni kurdular.
 

MKÜ milli iradeye sahip çıktı


Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan bir grup cuntacının 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi millet iradesine yönelik giriştikleri kalkışmayı lanetlemek ve Millet İradesine sahip çıkmak amacıyla, Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya saat 15.00' te akademik, saat 16.00' da idari personel olmak üzere Atatürk Konferans Salonunda iki toplantı düzenlendi.
 

Saadet Partisi olarak da 15 şehit verdik


Saadet Partisi Hatay İl Yönetimi Haftalık toplantıda bir araya gelerek darbeyi bir kez daha kınadı.Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan’ın da katıldığı toplantıda Çalışkan, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek tüm şehitler bizimdir, Saadet Partisi olarak da 15 şehit verdiklerini hatırlattı.Darbe sadece işbaşındaki birinci muhatap olan hükümete değil; tüm halka karşı yapılmıştır diyen Çalışkan, “Tartışılması gereken esas mesele, arka planda bulunan azmettiriciler, bundan sonraki planları ve onlarla devam edecek ilişkilerdir.
 

Başkan Savaş, Hatay’ın nabzını tutuyor


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hemşehrileriyle bir araya gelerek sunulan ve sunulacak hizmetlere dair fikir alışverişleri gerçekleştirmeye ve şehrin nabzını tutmaya devam ediyor.
 

HAMOK: darbe girişimlerini kınıyor ve lanetliyoruz


HAMOK tarafından yapılan yazılı açıklamada, darbe girişiminin kınandığının altı çizildi.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi, “15-Temmuz 2016 günü Ülkemizde, Türkiye Cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak geçen kanlı bir askeri darbe girişimine sahne olmuştur.
 

Tüm halkımızla tek vücut halindeyiz


Hatay Gazeteciler Cemiyeti Ahmet Yetişen öncülüğünde dün sabah Türkiye’de bulunan mevcut siyasi partilerin Hatay İl Başkanları, 15 Temmuz akşamı İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilen darbe girişimini kınamak üzere bir araya geldiler.
 

Hatayspor kamp için Erzurum’da


Hatayspor kulübü basın sözcüsü Sabit Karadeniz, tesislerin onarıma alındığını, bordo beyazlı takımın kamp çalışmalarının Erzurum’da olacağını vurguladı.