YAZARLAR

Kursiyerlere sertifikaları törenle teslim edildi


2013 yılı SODES Programı kapsamında yürütülmekte olan “Yeni Bir Dönüm Noktası” adlı proje çerçevesinde 272 saatlik “Oksi Gaz Kaynakçısı” kursunu başarı ile tamamlayan 9 kursiyer sertifikalarını aldı.
 

Kutlu: “Toplanan para ne yapılacak?”


CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu,Yeni çipli kimlik kartlarının Aralık ayından itibaren vatandaşlara 18 TL karşılığında dağıtılmaya başlanacak olması, 76 milyon vatandaştan toplanacak 1 milyar 368 milyon TL’lik miktarın ne diye toplanacağını merak ediyoruz açıklamasında bulundu.
 

Doğaka Genel Sekreterinden Hassa Kaymakamına ziyaret


Doğaka Genel sekreteri Onur Yıldız,Hassa Kaymakamı Mustafa Paya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 

Kahramanmaraş 2. Uluslararası Tekstil Zirvesi yapılacak…


Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) koordinatörlüğünde, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) işbirliği ile "Tekstil Toprağına Dönüyor" temasıyla 2.sini organize ettiği "Uluslararası Tekstil Zirvesi 2" 22-24 Ekim 2014 tarihlerinde Kahramanmaraş Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenecek.
 

Rektör adayı Kaya’dan Memur-Sen’e ziyaret


Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Hasan Kaya, Araştırma Hastanesi inşaatında görev aldığını belirtti.
 

Kerimoğlu: “Hastalarımıza verilen maddi destek yetersiz”


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu, Antakya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bekir Apaydın’ı makamında ziyaret etti.
 

Nebih Nafile’nin türkü rüzgarı devam ediyor


Şair-ozan Nebih Nafile, hazırlayıp sunduğu “Umudun Sesi” Şiir ve Türkü Rüzgârı programında Kültür-Sanat-Edebiyat alanında faaliyet gösteren değerleri konuk etmeye devam ediyor.
 

Madde Bağımlılığı Paneli Samandağ’ında yapılacak


Samandağ Belediye bünyesinde Kadın Danışma Merkezinin çalışmalarıyla “Bağımlılıkla Mücadele” konulu Panel düzenlenecek.
 

Büyükşehir’le Okul Bahçeleri Daha Güzel...


Büyükşehir Belediyesi Okulların Bahçelerini Güzelleştiriyor
 

Türkiye’de yoksulluk azalıyor


Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2013 sonuçlarına göre, eşdeğer hane halkı kullanılabilir medyan gelirin %60’ına göre yoksulluk oranı %22,4 olarak hesaplandı.
 

TÜİK: “Bina inşaatı maliyeti arttı”


Bina inşaatı maliyet endeksi (BİME), Temmuz–Ağustos–Eylül aylarını kapsayan 2014 yılı üçüncü çeyreğinde, toplamda bir önceki çeyreğe göre %1,6, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %10,6 ve dört çeyrek ortalamalarına göre ise %10,1 arttı.
 

Bayraktar: “Soyada üretim artırılmalı”


Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, son yıllarda üretimi hızla artsa da gıda sanayinde yaygın olarak kullanılan, yem sanayinin en önemli hammaddesi olan, yağlı tohum ithalatında birinci sırada yer alan soyada, ülke ihtiyacını karşılamak için çok daha fazla üretime ihtiyaç bulunduğunu belirtti.
 

MKÜ'den 'Toplumsal Barışa Katkı' Ödülü


MKÜ tarafından düzenlenen 2. Ulusal Cemil Meriç Ödülleri ve Toplumsal Barışa Katkı Ödülleri kapsamında Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen'de ödüle layık görüldü.
 

Prıme Mall Antakya 2.Garaj Günleri...


Alışveriş yaparken kazandıran Prime Mall Antakya, indirimli kampanyalarına devam ediyor.