YAZARLAR

Başkan Savaş Sanayi Esnafını Dinledi


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş esnaflar ile bir araya gelerek sorunlara akılcı çözümler üretti.
 

Bayraktar çifti mutluluğa yürüdü


Hatay İl Ambulans Servisi Başhekimliğinin başarılı doktorlarından, Hayvan Hakları Konfederasyonu Kurucular Kurulu Üyesi, Anadolu Hayvan Hakları başkan yardımcısı, Hatay Doya Derneği başkan yardımcısı ve aynı zamanda gazetemizin köşe yazarlarından Dr. Ufuk Bayraktar ile Hatay doğa ve yaşam derneğine üyesi Ela Kerimoğlu Harbiye Kervan Restaurantta düzenlenen nikah yemeğinde mutluluğa imza attılar. Yoğun katılımın olduğu nikah yemeğinde konukları kapıda karşılayan Ela&Ufuk çifti, bu mutlu günlerinde yanlarında oldukları için herkese teşekkür ettiler.
 

HATSU, kış ayları öncesi işi sıkı tutuyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), kış ayları öncesinde yağmursuyu hatlarında bakım çalışmalarının yoğunlaştırıldığını bildirdi.
 

Savaş: "Biz 15 ilçemizi evladımız gibi görüyoruz eşit hizmet sunuyoruz"Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr Lütfü Savaş programlarına Yayladağı mahallerinde devam etti.
Eşit hizmet şiarı ile yola çıkan Başkan Savaş sadece seçim zamanı değil her zaman hemşerileri ile olmaya devam ediyor.
 

Engelli vatandaşların sıkıntı yaşamaması elimizden geleni yapıyoruz


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sosyal ve duyarlı belediyecilik anlayışını ürettiği hizmetler ve bu hizmetlerin üretiminde dikkate aldığı insani hususlarla ortaya koymaya devam ediyor.
 

AFAD’ın tatbikatı gerçeğini aratmadı


Hatay Afad İl Müdürlüğü olarak Hizmet İçi Eğitimlerimiz hız kesmeden devam ediyor.
 

Samandağ Belediyesi VE ODTÜ İşbirliğiyle Çalışmalar Başladı


Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir’İn daveti üzerine ODTÜ deniz bilimleri enstitüsünden bilim adamları Samandağ Sahilinde çalışmalarda bulundular. Boğulma olaylarının önlenmesi için yapılacak çalışmalar hakkında Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir ile fikir alışverişinde bulundular. Samandağ Sahilinde boğulma olaylarına neden olan etkenler araştırıldıktan sonra Başkan Nehir’e bilimsel rapor şeklinde sunacaklarını ifade ettiler.
 

Hatay’ın varlığı bile savaş severler için tehdittir


CHP Samandağ İlçe Başkanıyla Kuşalanı, Değirmenbaşı, Huzurlu, Çanakoluk, Avcılar, Çubukçu, Yaylıca ve Fidanlı mahallelerini dolaşan Hatay milletvekili Serkan Topal CHP’nin en yaşlı üyesi olan Fatma Çapar'ı da ziyaret etti.
 

Belen’de olası orman yangınlarına karşı tedbir alınıyor!


Belen Orman İşletme Şefliği ekipleri orman içerisinden geçen yolların sağ ve sol kenarlarında yaklaşık 100 metrelik kısımda bulunan yanıcı materyal temizlenerek olası orman yangınına karşı tedbir alınıyor.
 

Yaz İshallerine Dikkat!..


Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki yazılı açıklamada bulunarak, vatandaşları yaz ishallerine karşı dikkatli olmaya çağırdı.
 

Narlıca mahallesi’nde parkesiz sokak kalmayacak


Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin 95 mahallesinde parkesiz cadde ve sokak kalmayana dek yürüttükleri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ekiplerin hizmet programı çerçevesinde Narlıca Mahallesi’nde yeni yol çalışmalarını sürdürdükleri bildirildi.
 

Dörtyol’a gençlik merkezi ve şehir stadyumu


Dörtyol İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Selçuk Kayhan ile birlikte ilçeye spor alanında yapılmakta olan kamu yatırımları üzerinde incelemelerde bulundu.
 

Mehmet Özkan’ın Mutlu Günü


AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adaylarından İş Adamı Mehmet Özkan’ın eşi Fatma Özkan’ın kardeşi Yusuf Demirer, Eda Kanatlı ile hayatını birleştirdi. Düğünde halay çeken ve pistten bir an olsun ayrılmayarak gençlerin mutluluğuna ortak olan Mehmet Özkan ve eşi Fatma Özkan, genç çitlere mutluluklar diledi. Özkan, düğünde müzisyenlere ve çocuklara bol bol bahşiş dağıttı.
 

Savaş: Vatandaşlarımızı Mutlu için Etmek Çalışıyoruz


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hemşehrileriyle istişareler yaparak hizmet üretme toplantıları kapsamında Defne İlçesi’ne bağlı Döver Mahallesi’nin kanaat önderleriyle bir araya geldi.
 

Hırsızlık Şebekesi Çökertildi


İskenderun’da 12 ayrı ev ve işyerini soydukları, çalıntı malzemeleri de sattıkları belirlenen iki kişinin oturduğu adreslerine yapılan eş zamanlı operasyonda çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirildi.
 

DOĞAKA 2015 Yurt İçi Tarım Fuarına Katılıyor


Akdeniz Bölgesi’nde, tarım sektöründe firmanız ile ticari ivme kat edebileceğiniz, yapacağınız yeni anlaşmalarla ürünlerinizi farklı ülke ve şehirlerin raflarında sergileyebileceğiniz, yeni bayilik fırsatlarıyla tanışabileceğiniz ÇUKUROVA TARIM FUARI 2015 Yurt içi Gıda Fuarı; 16-20 Eylül 2015 tarihleri arasında, Adana Mersin Karayolu üzerinde yeni kurulan fuar merkezinde düzenlenecek.