Tortop: “Eğitim, ulusal bir sorumluluktur”Dörtyol İlçe Teşkilatı Başkan Kimyeci’ye ziyaretAntakya Belediyesi Fen İşleri Ekipleri hizmetlerini sürdürüyorBaşkan Kimyeci bugün gündemi değerlendirecekSavaş: “İki kardeş şehir ortak projeler yürütecek”Elektrik kesintisine karşı eylem gerçekleştiHatay Büyükşehir Belediyesi Gençlere bilimi aşılıyorÖğretim Haftası nedeniyle öğrenciler Başkan Toksoy’u makamını ziyaret ettilerKıbrıs ve Kore Gazilerimizi anma günüLekesiz’den Başkanı Kimyeci’ye veda ziyaretiUganda Konsolosluğu’ndan ATSO’ya ziyaretTED Hatay Koleji, Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği Hatay Çalıştay ve SempozyumuCulha: “Altyapıda hedef 2015”

YAZARLAR

GÜVENLİK KAPIDAN BAŞLAR


Güvenlik sektöründe gelişen teknolojiyi takip ederek, anahtarını unutan ya da kaybedenlerin sorunlarını çözmek, ev ve iş yeri hırsızlıklarını engellemek amacıyla Anahtarcı Ömer Antakya’da en iyi hizmeti ve en kaliteli ürünü sunmayı amaçlıyor.
 

“SURİYELİ SIĞINMACILARDAN KAÇI OY KULLANACAK”


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu yerel basında yer alan Suriyeli sığınmacılara T.C vatandaşlığı verileceği söylentilerini gündeme getirerek İçişleri Bakanı Muammer Güler’e yazılı olarak yanıtlaması istemi üzerine TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
 

Nacioğlu, “Turizm ilçesi Arsuz hak ettiği hizmeti görmüyor”


Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu,Hatay’ın en önemli ilçelerden birisi olan Arsuz özellikle Deniziyle, Koylarıyla Hataylıların ve Çevre illerindeki insanların tatil yaptıkları ve yazlık evlerinin bol olduğu bir ilçe olduğunu fakat hak ettiği hizmeti görmediğini söyledi.
 

“DEVLET BÜTÜN İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ”


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar ve Adem Yeşildal ile birlikte Dörtyol''da yaşanan heyelanın etkisi altında kalan bölgelerde incelemelerde bulundu.
 

KARDEŞ ŞEHİRLERİN KİTABI SERGİLENECEK


Türk-Alman Kültür Merkezi ile Almanya’nın Kiel şehrinden gelen heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a ziyarette bulundu. Ziyarette Başkan Vekili Serdar Güven ile Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali’de hazır bulundu.
 

Teksöz’den Kaymakam Aydın’a ziyaret


Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ı makamında ziyaret etti.
 

“Reyhanlı Şehitlerinin İsmi Cadde Ve Sokaklara Verildi”


Reyhanlı İlçesinde 11 Şubat ve 11 Mayısta meydana gelen patlamalarda, şehit olan 51 vatandaşın ismi cadde ve sokaklara verildi. Ayrıca Reyhanlı Belediye Başkanı’nın yaptığı açıklamada, şehitler için anıt yapılacağı bildirildi.
 

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR


Dörtyol Girişimci İşadamları Derneği (DÖGİAD) tarafından Hatay’ın Dörtyol ilçesinde işadamlarına yönelik, ‘Kurumsallaşma, Markalaşma, Müşteri Memnuniyeti ve İlişkileri Konulu Seminer’ düzenlendi.
 

Medeniyetler Korosu Objektif Programında


Usta gazeteci Kadir Çelik tarafından Beyaz Tv’de hazırlanıp sunulan Objektif programının bu haftaki konuğu Antakya Medeniyetler Korosu oldu.
 

Anıt Alanında Batminton Antrenmanı Yapıldı


Okullarında sınav olması ve güzel havayı fırsat bilen Beden Eğitimi öğretmeni ve Batminton antrenörü nezaretinde İskenderun Lisesi’nin takımına hafta sonu Atatürk Anıtı alanında antrenman yaptırdı.
 

Taraftarlar Derneği Kongresi'nde Yeni Yönetim Belirlendi


Hatayspor Taraftarlar Derneği, olağanüstü kongresini yaparak yeni yönetimini belirledi.
 

BAŞKAN SAVAŞ, “HALKIMIZI MAĞDUR ETMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi ardından teşekkür ziyaretleri gerçekleştirerek, Hatay halkının görevini en iyi şekilde yaptığını belirtti.
 

200 Kişi CHP’ye Katıldı


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) seçim çalışmaları sürerken , yerel seçime sayılı günler kala CHP’ye gönül veren gazeteci Fatih Ertürk’ün ailesinden yaklaşık 200 kişi CHP toplantı salonunda düzenlenen tören ile rozetleri takıldı.


 

Cemil Meriç belgeseli izlendi


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı ilçemizde yapımı tamamlanan Cemil Meriç Kültür Evi’nde incelemelerde bulunarak, Valiliğimiz tarafından hazırlanan ve üstad Cemil Meriç''in hayatından bir kesit sunan belgesel filmi izledi.
 

Tankerle su dağıtılmaya başlandı


Merkez mahallelere dönüşümlü su veren Kırıkhan belediyesi buda çare olmayınca belediye olarak yaptırılan su tankerleri ile tepe mahallelere su dağıtmaya başladılar.
 

Sosyal Market Gönüllüleri Civelek’i Ziyaret Etti


İskenderun Belediyesi Kadın Gönüllüleri Sosyal Marketinin kadın gönüllüleri, Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek’i makamında ziyaret etti.


 

Culha,Çözüm bekliyoruz


Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi özleştirme kapsamında devralan Enerjisa A.Ş. yetkilileri, Hatay’daki 15 ilçe belediye başkanı ile birlikte il genelinde yaşanan elektrik kesintileri sorununu masaya yatırdı.
 

“Yönetim Prensibimiz Ortak Akıl Olacak!”


CHP’nin Belediye Başkan aday adayı dededen toruna Kızılaycı ve eğitimci Ümit Günay sivil toplum kuruluşları ziyaretleriyle sürdürdüğü seçim çalışmalarında her gittiği yerde kenti orak akılla yöneteceklerinin altını çiziyor.
 

İTSO ‘nun Konuğu Kaymakam Özyiğit


İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na (İTSO) iade-i ziyarette bulundu.
 

Erkal, Hükümeti ve Uygulamalarını Eleştirdi


ERKAL:“ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAZ, OLMAYACAK”
Hatay KESK Dönem Sözcüsü Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Ayhan Erkal, AKP hükümetini ve uygulamalarını eleştiri yapğmuruna tuttu, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını vurguladı.
 

Tarihi ve Kültürel değerleri bir bir ayağa kaldırılıyor


Muhteşem Güzelliğe Sahip St. Simon Manastırı 01 Eylül’de ziyarete açılıyor
 

HATAY'DA GEZİ OPERASYONU 32 GÖZALTI


İstanbul Gezi Parkı protestoları ile başlayan daha sonra ülkenin dört bir tarafına yayılan eylemlerin Hatay ayağını provoke ettikleri ve bazı yasa dışı örgütler için çalıştıkları değerlendirilen bazı şahısların evlerine operasyon düzenlendi.
 

St. Pierre Kilisesi Restorasyonu Devam Ediyor


Hristiyanların ikinci hac yeri unvanını taşıyan Hatay’daki St. Pierre Kilisesi restorasyonu devam ediyor.
 

Savaş,Sivil toplum kuruluşlarının yanındayız


Kıbrıs Türk Hatay Kültür Dayanışma Derneği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.
 

Ocaklı Ortaokulu’ndan “Bir Kitap Bir Gülücük”


Dörtyol İlçesi Ocaklı Ortaokulu bir hafta içerisinde iki önemli etkinliğe imza attı.
 

ÇAMLIKEVLER KOOPERATİFİ’NDEN CİVELEK’E ZİYARET


Çamlıkevler Sitesi Kooperatifi’nin yeni yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i ziyaret etti.
 

LYS Şampiyonuna Culha’dan ödül


Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçlarına göre Hatay birincisi ve Türkiye 42. si olan Mehmet Hüseyin Satar’ı evinde ziyaret ederek tebrik etti.
 

Tuncay, “Torba Yasa ülkeye hiçbir kazanım sağlamamıştır”


Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Recep Tuncay, Soma Faciasının ardından taşeron sisteme karşı düzenlemeler yapılması noktasında hazırlanan ancak gün geçtikçe içine toplumun her kesimini yakından ilgilendiren maddeler eklenerek Torba Yasaya dönüştürülen kanun tasarısının sonbahara kaldığını hatırlattı.
 

VALİ UTKU ACUN ORTAOKULU HEYETİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET


Vali Utku Acun Ortaokulu Müdürü Duran Benli ve beraberindeki heyet, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.
 

Ayhan Kara Vakfından öğrencilere destek bursu


1997 yılında kurmuş olduğu Samandağ 21. Yüzyıl Derneği ile bir çok öğrenciye burs imkanı sağlayan işadamı Ayhan Kara’nın girişimleriyle kurulan “Ayhan Kara Vakfı” burs konusunda üniversite öğrencilerinin başvurusunu kabul etmeye devam ediyor.
 

BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONU OLDULAR


Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Hatay İl Temsilciliği tarafından düzenlenen bilek güreşi teşvik müsabakası büyük ilgi gördü.
 

Son Gün 28 Şubat


Antakya Belediyesi, ölçü ve tartı aletleri bildirim verme süresinin 28 Şubat 2014''te sona ereceğini bildirdi.
 

Soydan: ‘Plansız Çalışma Halkı Mağdur Ediyor’


AK Parti İskenderun Belediye Başkan A. Adayı Mehmet Soydan gönülden hizmet etmek için bu yolda olduklarını söyledi.
 

LİDERLİĞİN GURURUNU YAŞIYORUZ


Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu,Hatayspor’un son maçta Çanakkale Dardanelspor’u 3-1 yenerek yeniden grup liderliğine yükselmesiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 

İSLAM ALEMİ ATEŞ ÇEMBERİNDE


Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) ve Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Adana İl Başkanlığının düzenlediği “Siyaset Okulu” programına katılarak konferans verdi.
 

HATAYI ATILGAN VE ZIPKIN STİNGER FÜZELERİ KORUYACAK


Suriye’nin vurulmasının an meselesi haline geldiği dönemde, Türkiye-Suriye sınırında Reyhanlı üs bölgelerine stinger füzelerinin ateşlendiği Atılgan ve Zıpkın isimli Türk yapımı füze rampaları yerleştirildi.
 

ÇED Raporu için halk bilgilendirilecek


Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Arsuz ilçesinde yapılacak olan Krom Maden Ocağı Kapasite Artışı Projesi için ÇED Raporundan önce halkı bilgilendireceği açıklandı.
 

Besyo’dan Huzurevine ziyaret
Mustafa Kemal Üniversitesi Huzurevi sakinleri unutmadı.
 

Güven,Yapılanma çalışmalarımız devam ediyor


Avustralya büyükelçisi James Larsen Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven''i ziyaret etti.
 

En iyi hizmeti verme gayreti içindeyiz
İskenderun’da geçen haftadan bu yana ekmeği zamlı yememizin ortaya çıkmasıyla birlikte Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Şenöz, konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 

Ara Gelsin Kurye


Güvenilir ve hızlı servisiyle her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kadrosuyla ‘Ara Gelsin Kurye’ 7/24 Antakya’ya hizmet için çalışmakta.
 

DOĞAKA Ayakkabıcılık sektörüne desteğini sürdürüyor


Türkiye açısından önemli bir üretim üssü konumunda olan ayakkabıcılık sektörüne DOĞAKA tarafından desteklemeler devam ediyor.
 

Türk Hava Kurumunun Model Uçak Kursları Tamamlandı


Türk Hava Kurumu Dörtyol Şubesinin üç ayrı ilçede açtığı dört ayrı kursta 89 kursiyer Model Uçak Kursunu başarıyla tamamlayarak belgelerini aldı.
 

DÜNYA SATRANÇ ŞAMPİYONASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


12-27 Eylül tarihleri arasında Antakya''da yapılacak “Dünya Gençler Satranç Şampiyonası” için start verildi. Şampiyonaya başta Rusya, Arjantin, Çin, Fransa, gibi 53 Ülke''den yaklaşık 210 sporcunun katılması bekleniyor.
 

İZMİRDE HATAY GÜNLERİ BAŞLADI


Hatay Valiliği ile İzmir merkezli Hataylılar Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı''nca İzmir''de düzenlenen Hatay Günleri''nin üçüncüsü başladı.
 

Lekesiz, ’Hatay’ı en iyi şekilde tanıtacağız’
9-13 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de düzenlenecek olan Hatay Günleri programıyla ilgili toplantı İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleşti.
 

BAŞKAN SAVAŞ,HİZMETTE BEN DEĞİL BİZ OLMALI


İlçe ve mahalle ziyaretlerine tüm hızıyla devam eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş İskenderun’daki Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti. Başkan Savaş ziyaretlerinde, yapılan ve yapılacak hizmetler hakkında bilgiler verdi.
 

Lekesiz,Karne sadece çocukların değil; anne ve babasının da karnesidir


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Nizamettin Özkan İlköğretim Okulu’nda 2013-2014 eğitim öğretim yılı yıl sonu karne dağıtım törenine katıldı.
 

SAVAŞ, “DAHA YEŞİL BİR ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ”


Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Modern ve yaşanabilir bir Antakya oluşturmak için yapılan çalışmalar kapsamında şehrin güzelleşmesi ve yeşil alanların arttırılması için yapılan çalışmalara her geçen gün yenileri ekleniyor.
 

Yaz spor okulları başlıyor


İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ‘Bu yaz mutlaka spora başlamalısın’ sloganıyla 23 Haziran 2014 Pazartesi günü yaz spor okullarını hizmete sunacak.
 

Esnafımız, Saadet Partisini istiyorPazar Günü Gençlik Şöleni ve Aday Tanıtım Programımızda Buluşalım
 

Elektrik kesintisi


Tesis, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı semtlerde 2 Şubat tarihinde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.


 

Başkan Savaş Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret etti


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, Gece demiyor gündüz demiyor karış karış Hatay’ı geziyor. Vatandaşa dokunuyor, gönüllerde taht kurmaya devam ediyor.
 

Antakya Belediyesi ilk iftar çadırını kurdu


Antakya Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla ilk iftar çadırını DSİ parkında hizmete geçirdi.
 

4 halk meclisi kuracağız


MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan ve MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, 30 Mart Yerel Seçimleri bünyesinde gerçekleştirdikleri seçim turları dolayısıyla Madenboyu, Bohşin, Avsuyu, Demirköprü, Suvatli, Saçaklı ve Alaattin Mahallelerini ziyaret ettiler.
 

İZMİRLİ MÜZİSYENLER REYHANLIDA PATLAMA YERİNE KARANFİL BIRAKTI


İzmirli müzisyenler Hatay''ın Reyhanlı ilçesinde birinci ve ikinci patlama yerlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı. İzmirli Müzisyenler Derneği Başkanı Oktay Çaparoğlu ve beraberindeki grup Hatay''ın Reyhanlı ilçesine geldi.
 

Eşsiz lezzetin adresi “RUMMANI” tavuk dünyası, Atatürk Caddesindeki yeni şubesi ile halkın hizmetine giriyor…


Kısa sürede adını geniş kitlelere duyuran ve lezzeti ile ön plana çıkan “RUMMANİ” tavuk dünyası, ikinci şubesini Atatürk Caddesinde açıyor.
 

HATAY HALKI BARIŞA SES VERDİ


1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Antakya Dayanışması Platformu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, Doğuş Okulları önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli pankartlarla sloganlar atarak, Şükrü Güçlü Caddesi''nden Uğur Mumcu Alanı''na kadar yürüdü. Yürüyen halk Suriye ile “Savaşa Hayır” diyerek Dünya barışının önemine dikkat çekti.
 

Sosyal tesis sadece sahilde olmayacakMHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, Esentepe Mahallesinde gençlerle buluştu.
 

Arsuz’un altyapısını inşa edeceğiz
CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Körfezi’nde faaliyet gösteren ilk sanayi kuruluşlarındanŞampiyon Filtre’yi ziyaret ederek çalışanlara hitap etti.
 

Aile kurumunun temel taşı Kadınlardır
Hatay Valimiz M. Celalettin Lekesiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
 

Özyiğit: “Çocuk işçiliğini önleyeceğiz”


Çocuk işçiliğinin çok sayıda olduğunu ve ivedilikle çözüm üretilmesi gereken bir sorun olduğunu belirten İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, çocukluğun insanlığın gelişim evresinde çocukluk önemli bir yer tuttuğunu söyledi.
 

Kendimizi halka hizmete adayacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri kapsamında Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
 

Huzur ve hizmet için çalışıyoruz
MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, MHP Hatay İl Başkanı ve birçok partiliden oluşan MHP heyeti, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı( Hatay SMMM) ziyaret etti.
 

Elektrik borcu olan çiftçiye kötü haber
Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilere bu borçları ödeninceye kadar tarımsal destekleme ödemeleri yapılmayacak.
 

Halka ve Hakk’a hizmet edilmeli
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan “Siyaset aynı zamanda verilen hizmet sözlerinin imkan dahilinde tutulması sanatıdır” dedi.
 

Sanayi Koçluğu Akademisyenlere Tanıtıldı
“Sürdürülebilir Kalkınma İçin Sanayi Koçluğu Projesi” Bilgilendirme Toplantısı.
 

HRT Akdeniz’in Anlamlı Organizasyonuna Yoğun İstek…


Hatay’ın tek uydu kanalı HRT Akdeniz, bir kültür mozaiği timsali olan şehrimizdeki huzur ve kardeşlik atmosferinin canlı tutulması adına büyük bir organizasyona imza attı… Hoşgörü ve barışın simgesi, medeniyetlerin beşiği Hatay’da yaşayan tüm kanaat önderleri, aynı programın konuğu oldu; barış ve kardeşlik vurgusu yaptı.
 

MHP Kadın Kolları’ndan 8 Mart Kutlaması


Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Adayı Fedai Yücedal’ın Atatürk Caddesi’ndeki Seçim İletişim Merkezi(SİM) önünde partililer tarafından yoldan geçen genç-yaşlı tüm kadınların kadınlar günü kutlandı.
 

HESOB’dan Kırıkhan Belediye Başkanı Yavuz’a tebrik ziyaretiHatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ve beraberindeki heyet, 30 Mart yerel seçimlerin ardından Kırıkhan Belediye Başkanlığına seçilen Ayhan Yavuz’a tebrik ziyaretinde bulundu.
 

BAŞKAN SAVAŞ, “ÇOCUKLARIMIZA TRAFİK EĞİTİMİ DOĞRU VERİLMELİ”


İpek Anaokulu Bahçesi’ne Trafik Eğitim Düzenlemesi Yapılacak
 

OKUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI


2013-2014 Eğitim Öğretim yılı başlamasına az bir süre kala öğrencilerin ihtiyaçları olan okul araç gereçleri alışverişleri başladı.Öğrencilerin olmazsa olmazı okul çantaları bu yılda renk,modelleri ve 40 ile 80 TL arasında değişen fiyatları ile öğrencilerden rağbet görüyor..
 

HATAYDA ORMAN YANGINI 5 HEKTARLIK ALAN KÜL OLDU


Hatay´ın Narlıca Beldesi Ada Dağı mevkiinde bulunan makilik alanda yangın çıktı.Yangın rüzgarın da etkisi ile kısa sürede çevreye yayıldı.
 

Lekesiz,Tarım sektöründe hızla büyüyoruz


Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Reyhanlı Tarım İşletmesi’ni 2012 yılında 30 yıllığına kiralayan ve meyve üretimine devam eden NARPAK Firması Yönetim Kurulu Başkanı Abdo Deletioğlu’nu ziyaret ederek, tesis hakkında bilgi aldı.
 

Yaman, “Pozitif ve pratik çözüm yolları arayacağız”


Çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren ve tebrik ziyaretlerini kabul eden Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Defne Kaymakamı Hakkı Uzun ve İnşaat Mühendisleri Odası’nı kabul etti.
 

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI


Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri ise 09-13 Eylül tarihlerinde uyum eğitimine başlamış oldukları 2013-2014 eğitim öğretim yılı 16 Eylül Pazartesi günü ilk ders zilini çalması ile ülke genelinde yaklaşık 17 milyon öğrenci eğitime başladı.
 

2013-2014 SEZONUNDA BAŞARILAR DİLİYORUM


Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin,2013-2014 sezonunda Hatayspor’a başarılar diledi.
 

İŞSİZ SAYISI 299 BİN KİŞİ ARTTI


TÜİK Başkanlığınca açıklanan “Hanehalkı İşgücü İstatistikleri, Haziran 2013” sonuçlarına göre Türkiye genelinde işsiz sayısı 2013 yılı Haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 299 bin kişi artarak 2 milyon 525 bin kişiye yükseldi. İşsizlik oranı ise 0,8 puanlık artış ile %8,8 seviyesinde gerçekleşti.
 

Öğrencilerin performansı göz doldurdu


Antakya Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi sene sonu programı çeşitli etkinliklerle, coşkulu atmosferde gerçekleştirildi. Önceki gün Antakya kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, tiyatro, şiir müzik ve resim alanlarında maharetlerini sergiledi, performanslarıyla göz doldurdu, büyük beğeni topladı.
 

Engelli Olmak, Başarıya Engel Değil


Hatay Engelli Koordinasyon Merkezi Müzik Topluluğu, Kültür Merkezi’nde izleyenlere muhteşem bir müzik ziyafeti sundu
 

Kızılay’dan Hayad’a 50 Bin kutu ilaç


Kızılay Suriyeli hastalar için Hayad Derneğine 50 Bin kutu ilaç yarımında bulundu
 

Okullar Arası Pil Toplama Yarışması…


İskenderun Belediyesi, 5 -11 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası dolayısıyla ilkokullar arasında doğayı kirleticilerinin en tehlikelileri arasında gösterilen atık pil yarışması düzenledi.
 

YouTube ne zaman açılıyorBTK''dan YouTube açıklaması
 

Hatay’da çiftçi yağmur bekliyor amaİlk 5 gün havalar nasıl olacak
 

YENİ UYGULAMAYI PROTESTO ETTİLER


Dün Ak Parti il binası önünde farklı bir eyleme imza atıldı. Ak Parti binası önünde toplanana Kazancık köyü sakinleri, çocuklarının yeni uygulama ile komşu köy olan Altınkaya’ya göndermeyeceklerini söyleyerek durumu protesto ettiler.
 

ORMAN YANGINLARI HATAYIN İMAJINA BÜYÜK BİR DARBE


Hatay Gönüllüleri Konseyi Başkanı Tahir Dönmezer yapmış olduğu yazılı açıklama ile geçtiğimiz aylarda Amanoslar’da ve kentimizin muhtelif bölgelerindeki çıkan orman yangınlarının ekolojik, tarihi ve kültürel mirasına yanında memleketin ekonomisine, turizmine ve imajına büyük darbe vurduğunu açıkladı.
 

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO %1,2 AZALDI


Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) Başkanlığınca açıklanan “İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri II. Çeyrek 2013” sonuçlarına göre İnşaat sektöründe ciro %1,2 azaldı.
 

MHP Adayı Gül Hizmet İş’i Ziyaret Etti


Milliyetçi Hareket partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül seçim çalışmaları kapsamında Hizmet İş sendikasını ziyaret ederek çalışmalarını sürdürdü.
 

Kırıkhan’da Elektrik KesintisiToroslar Edaş İl Müdürlüğü tarafından Kırıkhan’da Elektrik Kesintisi Yapılacağı Açıklandı.
 

İstanbul’da Hatay Günleri’ Tanıtım Toplantısı İskenderun’da YapıldıLekesiz, “İlimizin Tanıtımı İçin İlimizin Dinamikleri ile Hep Birlikte Hareket Ediyoruz.”
 

Başkan Savaş: “Kardeş şehrimizle dostluğumuz devam edecek”


Almanya’daki kardeş şehrimiz Aalen’in, Aalen Hatay Kardeş Şehir sorumlusu Roland Humm, Aalen Dinler Arası Dialog Bahçesi sorumlusu Christine Class, Christoph Clas ve beraberindeki heyet Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.
 

Türkiye'nin önemli üretim merkezlerinden Amik Ovası'nda kavun hasadına 10 gün gecikmeyle başlandı.


Türkiye''nin önemli üretim merkezlerinden Amik Ovası''nda kavun hasadına 10 gün gecikmeyle başlandı.
 

Üreticiler toplantısına çiftçiler davet edilmedi


Hatay''ın Erzin ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker''in katıldığı ''Tarım Üreticileri Birliği'' istişare toplantısına çiftçiler davet edilmedi.
 

Defne hastanesi 6.kuruluş yıldönümünü kutladı


Hatay’ın önde gelen sağlık yatırımı olan Defne Hastanesi 6.kuruluş yıldönümünü kutladı.
 

Dörtyol Bize; Biz Dörtyol’a GüveniyoruzCHP Dörtyol Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Metehan Duduoğlu amaçlarının halka en iyi hizmeti, en doğru şekilde, akılcı ve kalıcı bir biçimde sunmak olduğunu belirterek “Dörtyol bize, biz Dörtyol’a güveniyoruz” dedi.
 

Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı, Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor.Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında04 Mart 2014 Salı günü İl Özel İdare Salonu’nda düzenlenen Hatay Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı 2011-2013 Değerlendirme Toplantısında, planın geldiği nokta, pozitif sonuçları ve tarımın hem ülkemiz hem de ilimiz için önemi masaya yatırıldı.
 

BEYZA PİLİÇ HELAL GIDA FUARINDA


Helal gıda kuruluşu Gimdes Helal ve sağlıklı gıda fuarında. Açılışını Başbakan Yrd. Bülent Arınç ve Gimdes Başkanı Dr Hüseyin Kamil Büyüközer yaptığı Helal Gıda Denetleme ve Sertifikalama Kurulu (GİMDES)’in organize ettiği Uluslararası 4. Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarında Beyza Piliç stant açtı.
 

Ülkücü Hareket Türk milletinin demirbaşıdır

Seçim çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, çocukluğunun geçirdiği Esentepe Mahallesi’ni ziyaret etti.
 

Solmaz: “Berat gecesi, bağışlanma ve af gecesidir”


Kırıkhan Müftüsü Mekki Solmaz, Kandiller geçidi olarak bilinen mübarek üç ayların üçüncü kandil gecesi olan Berat Gecesi’nin, Berat Gecesi, Kur’an-ı Kerimin tamamının Levhi mahfuzdan dünya semasına toptan indirildiği gece olduğunu belirtti.
 

Sürdürülebilir Kalkınma Göstergeleri, 2012-2013


Türkiye İstatistik Kurumu, sürdürülebilir kalkınma göstergeleri ile ilgili çalışmalarını 2007 yılından itibaren, Avrupa Birliği İstatistik Ofisinin (Eurostat) belirlediği sürdürülebilir kalkınma göstergeleri listesini dikkate alarak yürütmektedir. Eurostat sürdürülebilir kalkınma göstergeleri, sosyo-ekonomik kalkınma, sürdürülebilir tüketim ve üretim, sosyal içerme, demografik değişim, halk sağlığı, iklim değişikliği ve enerji, sürdürülebilir ulaştırma, doğal kaynaklar, küresel ortaklık ve iyi yönetişim olmak üzere on konu başlığı altında toplam 132 göstergeyi içermektedir. Bu haber bülteni ile on konu başlığı altında ülkemiz için hesaplanan 96 gösterge, tanımları ile birlikte verilmiştir.
 

Erkal, “Anti demokratik uygulamalara karşı mücadelemiz sürecek”


Hatay KESK Şubeler Platformu adına dün sendika binasında basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Ayhan Erkal, Hatay Valiliğinin bazı cadde ve meydanlarda basın açıklaması yasağının Hatay İdare Mahkemesi kararıyla iptal edildiğini hatırlattı, demokratik haklar ve özgürlükler mücadelesinin yasaklanamayacağını söyledi ve anti demokratik uygulamalara karşı mücadelelerinin süreceğini ifade etti.
 

İTSO, Suriyeli işçileri görüştü


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi toplantısı yapıldı. Servet Ugutmen başkanlığında toplanan mecliste İskenderun İş-Kur Müdürü Mehmet Yüksel, yabancı uyruklu işçilerin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
 

Belen gençleri spor salonuna kavuşuyor


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın Belen İlçemizde yapımı hızla süren ve sona gelinen Belen spor salonunu yerinde inceledi.
 

Mustafa Sarıgül: “Cumhurbaşkanı adayımızı destekliyoruz”


Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in oğlu Murat Sökmenoğlu’nun Reyhanlı’daki cenaze törenine katılan İstanbul Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Hatay İl Binası’nda basın toplantısı düzenledi.
 

14.163 SPORCU YAZ KURSLARINDAN FAYDALANDI


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen kurslarda 2013 yılında toplam 14.163 sporcu eğitim gördü. 20 farklı branşta verilen eğitimlerde 205 spor eğitimcisi görev yaparken bu kurslara katılan bayan sporcu sayısında geçtiğimiz yıllara nazaran büyük artış olduğu gözlendi.
 

TRAFİĞE KAYITLI LPGLİ OTOMOBİL ORANI %41,4 OLDU


TÜİK Başkanlığınca açıklanan “Motorlu Kara Taşıtları, Temmuz 2013” sonuçlarına ilişkin TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğü tarafından basına bilgilendirme yapıldı.
 

“HALKIN GÖNLÜNDE TAHT KURDUNUZ”


Karbeyazlılar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetiminden Başkan Savaş’a Ziyaret
 

Seralara sobalı koruma
Samandağ ilçesindeki çiftçiler, ürünlerini soğuk havadan korumak için seraların içine soba kurarak nöbet tutuyor.
 

Vali Lekesiz, İlimizde Yürütülen Sağlık Hizmetlerini AnlattıHatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 25 Şubat 2014 Salı günü düzenlenen ‘2013 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda İl Sağlık Müdürlüğü’nün faaliyetlerini basın mensupları ile paylaştı.
 

Civelek ziyaretlerine devam ediyor


İskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek,İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Güven Makine San. ve Tic. A.Ş.’yi ziyaret etti.
 

KIŞ ÖNCESİ ÇATILARDA ONARIM BAŞLADI…


Yaz mevsiminin yavaş yavaş sonlarına yaklaştığımız şu günlerde kış hazırlıkları içerisinde olan çatı aktarım işleri başladı. Hemen her apartman çatısından gelen sesler günden güne artarak devam ediyor.
 

Mustafa Sarıgül, Farklı renkleri bir arada tutan Lütfü Savaş Türkiye’ye örnektir


Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in oğlu Murat Sökmenoğlu’nun Reyhanlı’daki cenaze törenine katılan İstanbul Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.
 

DÜNYA GENÇLER SATRANÇ ŞAMPİYONASINA SAYILI GÜNLER KALDI


12—27 Eylül tarihleri arasında Antakya’da yapılacak “Dünya Gençler Satranç Şampiyonası” için start verildi.
 

Liman Güvenliği Komisyonu Toplandı
İskenderun Liman Güvenliği Komisyonu İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit başkanlında Ekinciler Demir Çelik Fabrikaları’nda toplandı. Limanlara ve gemilere giriş çıkışlarda gemi acentelerine verilecek kartlarla güvenli ve kontrollü olacağı belirtildi.
 

Antakya Belediyesi temizlik çalışmaları devam ediyor


Antakya Belediyesi kent turizmine verdiği önem doğrultusunda dünyanın ilk mağara kilisesi ve Hıristiyan alemi için hac merkezlerinden biri olan St.Pierre Kilisesi güzergahında bulunan Hacı Görüş deresinde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi.
 

Başkan Savaş, Hatay’ın desteği ile sorunları çözeceğiz


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü(HATSU), kuruluşunu kısa sürede tamamlayarak sorunları çözmeye başladı.
 

HATAY GENÇLİK MERKEZİ 2013 YILI ÇALIŞMALARINI AÇIKLADI


Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki “Hatay Gençlik Merkezi Müdürlüğü” 2013 yaz dönemi çalışma sonuçlarını açıkladı.Güçlü yarınlar ve güçlü bir Türkiye yolunda Hatay Gençlik Merkezinin 2013 yılı içinde yaptığı çalışmalarla göz doldurdu.
 

Güzel,Tüketicinin geniş haklara sahip olmasını sağladık


İl Ticaret Müdürlüğü 28 Mayıs''ta 6502 sayılı konunla yürürlüğe giren tüketici haklarıyla ilgili ''Tüketici sorunları hakem heyetleri eğitimi'' semineri verildi.
 

HERKESE İŞ HERKESE AŞ ÇÖZÜM HAYAŞ


Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal: HERKESE İŞ HERKESE AŞ

ÇÖZÜM HAYAŞ
 

11 yaşaltı turnuvasında final günü


Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 24. Kuruluş yıldönümü amacıyla düzenlenen Beyza Piliç sponsorluğunda yapılan turnuvada sona gelindi.
 

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN GENÇLERE YÖNELİK DEV BİR HİZMET DAHA


Antakya Belediyesi Süleyman Şah Gençlik Merkezi Kayıtları Başladı
 

Kuseyri: Hatayspor’a tam destek verilmeli
Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Hatayspor’un zorlu Göztepe maçı öncesi takıma moral yemeğinde bulundu.
 

SAVAŞTAN AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Ahilik Haftası” nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
 

Kırıkhan’da Kur’an kursu açıldı
Kırıkhan’da yapımı tamamlanan Kur’an kursu Kırıkhan İlçe Müftüsü ve diğer davetlilerin katımlı ile dualar eşliğinde açıldı.
 

KAYMAKAM DEMİRÖZDEN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ


Payas Kaymakamı İrfan Demiröz Payas da görev yapan tüm öğretmenler ile “Payas Kaymakamlığı yeni eğitim öğretim yılı tanışma toplantısı” düzenledi. Kaymakam İrfan Demiröz toplantıda, “Yeni eğitim öğretim yılı memleketimize ilçemize hayırlı olsun huzur ortamı getirsin.
 

MHP sağduyulu seçmenin adresi olduİskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül, teveccühün gün geçtikçe attığını, kararsız seçmenin de çekim merkezine dönüşen MHP’nin sağduyulu seçmenin buluşma adresi haline geldiğini söyledi.
 

Tezcan,Kurum ve kuruluşlarımızla sıcak ve koordineli bir görev süreci yaşadık


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kararnamesi ile Konya’ya tayini çıkan Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan onuruna veda yemeği verdi.
 

Emine Koşuyor, Hatay Seviniyor, Türkiye Kazanıyor
Emine Hatun Tuna''dan bir altın madalya daha
 

Tarihi Antakya Evleri restorasyonla can buluyorAntakya Belediyesi, Antakya''nın Tarihi Evleri’ne yaptığı restorasyon çalışmalarıyla birlikte, tarihi dokuya zarar vermeden, kültürel varlığımızı gelecek nesillerle buluşturmayı amaçlıyor.
 

İskenderun Samandağlılar’dan Eğitime Destek
İskenderun Samandağlılar Derneği (İSAD) tarafından, eğitime katkı faaliyetleri kapsamında Samandağ’ına bağılı Çöğürlü İlkokulu’na eğitim desteği yapıldı.
 

TURGAY DEMİR’İN ANNESİ TOPRAĞA VERİLDİ


Hassa AK Parti İlçe Başkanı Turgay Demir’in 84 yaşındaki annesi Meryem Demir vefat etti.

Uzun süreden beri yatalak hasta olan İlçe Başkanı’nın annesi, dün öğle saatlerinde hayata gözlerini yumdu.
 

Mikro krediyle kendi işinin patronu olduYaklaşık 25 yıldır babasının kendisine küçük yaşlarda aldığı dikiş makinesiyle çeyizlik ürünler yapan Hataylı iki çocuk annesi Feride Mailoğlu, mikro kredi ve KOSGEB''den aldığı kredi sayesinde evinin bir odasını atölyeye çevirerek yaptığı çeyizlik eşyalarla üç kadına daha istihdam alanı oluşturdu.
 

Başkan Altan, Payas’ı Türkiye’ye tanıtıyor uz


Tarihi Kentler Birliği (TKB) Yönetim Kurulu Üyesi olarak TKB Karadeniz Bölge Toplantısı Tokat Buluşması’na katılan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Tokat’ta Payas rüzgârı estirdi.
 

Mega projeler halkla buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, projelerini halka sundu.
 

Çiftçilerin umudu yeşerdi
Rahmet yağmurları çiftçiye derman oldu
 

Başkan Nehir,Engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözeceğiz


Türkiye Sakatlar Derneği Hatay şubesi Başkanı Figen Vural Tekin, Samandağı Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyaret etti.
 

Anaokulu öğrencilerinden anlamlı kermesHafta sonunda Antakya semt Pazarı Kompleksinde anaokulu öğrencilerinin düzenlediği oyuncak-resim sergisi gelen konukları hayran bıraktı.
 

VALİLİKTE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONU


30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Valilik bahçesinde Resepsiyon düzenlendi. Hatay vali vekili Kadim Doğan’ın ev sahipliği yaptığı resepsiyona CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, , MHP Hatay Milletvekili A. Şefik Çirkin, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan,Ak Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, , protokol üyeleri, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve diğer davetliler katıldı.

 

Ender Traş UEFA A Belgesi Aldıİskenderunspor’un yetiştirdiği ve Türk futbolunun önemli isimlerinden Ender Traş futbolculuktaki başarısını Teknik Direktörlükte de göstermek için önemli adımları atmaya başladı.
 

Belediyeden ağaçlandırma kampanyası
İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından ağaçlandırma kampanyası düzenlendi. Ağaçlandırma kampanyası, 5 Mart''ta Düğünyurdu Mıntıkası 1520 ve 2549 nolu parsellerin bulunduğu alanda yapılacak.
 

Ülkede Ne Paralel Ne Dikey Nede Yatay Devlet Var


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan birilerin dediği gibi ülkede ne paralel ne yatay nede dikey bir devlet olduğunu belirterek, “Tek devlet vardır oda Türkiye Cumhuriyeti Devletidir
 

Tek Projem Var, Halka Hizmet Hakka Hizmet
MHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan, ''Bizleri ayrıştırmaya çalışanlara cevabımızı sandık başında MHP ile verelim. Tek projem var, o da ''halka hizmet Hakk''a hizmet''tir.
 

Bilimsel çalışmalara teşvik ödülü


Mustafa Kemal Üniversitesi ile MKÜ Kurma ve Yaşatma Vakfı’nın işbirliğinde düzenlenen bilimsel yayın teşvik ödülleri töreni ikinci kez yapıldı.
 

AĞAÇTAN YAPTIĞI HAYVANLAR HARİKA AMA DESTEK YOK


Yayladağı’nın Karakese Beldesi’nden olan Ömer Boz her gün gezindiği Orman ve bahçelerden topladığı ağaç dallarını atölyede işleyerek birden fazla hayvan figürlerine dönüştürüyor. Bu süsleme sanatını sağlayan Boz gözleri süslüyor.
 

SİZ HİZMETLERİN EN İYİSİNE LAYIKSINIZ !AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Reyhanlı İlçesi ve köylerinde vatandaşlarla beraber oldu.
 

BELEN POLİSİ KAÇAĞA GEÇİT VERMEDİ


Hatay’ın Belen İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı ekipler 49 bin litre kaçak akaryakıt, 23 bin 500 paket kaçak sigara, 5 kg uyuşturucu, 12 bin adet cinsel uyarıcı hap ve 11,5 ton kaçak toz şeker ele geçirdi.
 

HATİAB’tan ziyaret


Taiwan''ın Yeni Ankara Büyükelçisi sayın Yaser Tai-hsiang Cheng, İstanbul Beşiktaş ta bulunan HATİAB ( Hatay İş Adamları ve Bürokratları ) Derneğimizin Genel Merkezini ziyaret etti.
 

Kaymakama Gezi teşekkürü


Belen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan “Benim evim kendi dershanem adlı projesi kapsamında, ortaokul öğrencilerinden TEOG sınavı sonuçları ile kentte resim ve spor müsabakalarında dereceye giren 84 öğrencinin üç kent gezisi sona erdi.
 

Gençlerin olduğu her yerde hareket ve bereket vardırEsnaf gezisi sırasında Arsuzspor Başkanı Ali Karaciğer’den kulübün kaşkolunu alan Nazım Culha, gençlere duyduğu güveni dile getirdi ve projeleri arasında gençlere yönelik olanları anlattı.
 

İskenderun’un ekonomiye katkısı çok büyükProgram kapsamında, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar da ziyaret edildi.
 

SAADET’TEN KIRIKHAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ
Bütün partiler bizi kendilerine yakın hissediyorlar. Sonuçta takdir sizindir. Bizim görevimiz doğruları size aktarmaktır.
 

YILDIRIMDAN BAŞKAN SAVAŞA TEŞEKKÜR


Antakya Ticari Taksiciler Derneği başkan ve yönetimi kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ettiler. Antakya Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım başkanlığındaki heyet ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a Taksi Duraklarını modernize ederek tek tip yapmasından dolayı teşekkür ettiler.
 

YENİ ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ


Hatay Barosu, 2013–2014 adli yıl açılışı sebebiyle, Cumhuriyet alanında bulunan Atatürk anıtında çelenk koyma töreni düzenlendi.
 

Eşini öldüren koca tutuklandı
Erzin’de eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan koca tutuklandı.
 

Kaymakama ziyaret


HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Defne Kaymakamı Sayın Hakkı Uzun’a makamında nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.
 

ZAFER BAYRAMI, ANIYLA ŞANIYLA KUTLANDI


Türkiye’nin kurulmasına teşkil eden 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinin zaferi 91.yılı da büyük bir sevinçle kutlandı. Yaşlısıyla, genciyle heyecan ve gurur içinde kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı renkli görüntüleri beraberinde getirdi.
 

Kırıkhan’da Din Hizmetlerini Geliştirme Çalıştayları
Camilerdeki hizmetlerin daha verimli olması için çalışılıyor
 

Başkan Savaş, Kamuoyunun Beklentilerini Boşa Çıkarmayacağız


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yeni görevi nedeniyle kendisine nezaket ziyaretinde bulunan Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop’a iadeyi ziyarete bulundu.
 

“YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ”


Antakya Çevre Koruma Başkanı Selda Asker Barış günü dolasıyla basın açıklaması yaptı. “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünü hatırlatan Selda Asker açıklamasında barış gününün tarihçesi hakkında bilgiler verdi.
 

Ceylanlı İlköğretim Okulunda Sivil Savunma Tatbikatı
Ceylanlı İlköğretim Okulunda 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla gerçeğe uygun tatbikat yapıldı
 

Yanlış ekonomik politikalar mağdur ediyor


Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necmettin Çalışkan, Antakya’daki seçim çalışmalarında esnafla görüştü, evlere nokta ziyarette bulundu.
 

ZAFER BAYRAMI SATRANÇ TURVUVASI ÖDÜLLERİ SAHİBİNİ BULDU


Antakya Satranç Kulübünün 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlemiş olduğu Satranç turnuvası Derek merkezinde gerçekleştirildi.
 

Tüm maddeler ‘Oybirliğiyle’ kabul edildiİskenderun Belediye Meclisi Nisan ayının 2. toplantısını gerçekleştirdi.
 

KURSLAR KIŞ AYLARINDA DEVAM EDECEK


Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde açılan basketbol yaz kursları Antakya halkından yoğun ilgi gördü. Gösterilen bu yoğun ilgiden dolayı kursların kış aylarında da devam edeceği belirtildi.
 

KIRILAN SİNYALİZASYONLAR YENİLENDİ


Antakya Uğur Mumcu Alanı’nda, Gezi Parkı protestoları sırasında tahrip edilen trafik sinyalizasyon sistemleri ve levhalar yenilendi
 

YENİ MEMURLAR YEMİN EDEREK RESMEN GÖREVE BAŞLADI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, devlet memurluğunda her zaman fedakârlık, güler yüz ve hoşgörünün esas olduğunu, genç memurların yeni enerjileriyle vatandaşa hizmet edeceğine inandığını söyledi.
 

İskenderun Halkı Ak parti dedi


AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dur durak demeden vatandaşlarla her zaman birlikte olan ve bol bol fikir alış verişinde bulunan Ergin’e İskenderun İlçesinden tam destek sağlandı. İskenderun halkı ile bütünleşen Ergin, İskenderun İlçesi’ne Allah’ın bütün güzellikleri verdiğini ama İskenderunlu seçilmiş idarecilerin bu güzellikleri bir adım ileri taşıyarak İskenderunluların hizmetine sunamadığını söyledi.
 

BELEDİYE BAŞKANLARI BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE..


Başkan Savaş’ın Ev Sahipliğinde Hatay’daki İlçe ve Belde Belediye Başkanları Bir Araya Geldi
 

ŞİMŞEK, OKUL MÜDÜRLERİYLE BİRARAYA GELDİ


2013-2014 eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kalması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, merkez ve merkeze bağlı okul müdürleriyle toplantı yaptı.
 

Kimyeci’ye tebrik ziyaretleri sürüyorİlk olarak Hatay Dernekleri Platformu Federasyonu Başkanı Ali Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci’ye ziyarette bulundu.Başkan Kimyeci daha sonra Hatay Gönüllüler Derneği başkanı Tahir Dönmezer ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.Son olarak Kimyeci Hatay eski Milletvekili Fevzi Şanverdi ağırladı.
 

BARAM:“FUTBOLCULARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram,haftasonu 3-1 kazanılan Giresunspor maçının değerlendirmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.İşadamlarının yardım ellerinin uzanmasını beklediklerini belirten Jan Baram:“Hatayspor Kulübü olarak Giresunspor maçında iyi bir sınav vermenin huzuru içerisindeyiz.”dedi.
 

Özyiğit: “Her türlü övgünün üzerindesiniz”


İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Şehit ve Gazileri temsil etmek üzere kentte faaliyette bulunan dernek yöneticileri ve temsilcileri ile bir araya gelerek, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığı yönünde bilgi aldı.
 

Hatay Dış Ticaret İstatistikleri açıklandı
Bölgemizin ve özellikle Hatay‘ın Ticaret rakamları şu şekilde: “Hatay’da 2014 yılı Mart ayında ihracat 193,4 milyon dolar, ithalatı ise 229,1 milyon dolar olarak gerçekleşti.
 

Üniversite Tercih Günleri İskenderun’da başladı.


Eket Fuarcılık''ın Düzenlediği ''Hatay Üniversite Tercih Günleri'' İskenderun''da başladı.
 

BYEGM’den Gazeteci İzzet Nazlı’ya ödül…


Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün bu yıl 29.sunu düzenlediği, Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda, alanında yetkin jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu dereceye giren eserler belirlendi.
 

AKP’DE İSTİFA DEPREMİ..


Dört ilçenin(İskenderun, Kumlu, Hassa ve Defne)ilçe Başkanları istifa etti.
 

Hatay’da Bilim Şenliği


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” kapsamında Palladium Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen Bilim Şenliği’ açılış programına katıldı.
 

Tortop:“Hizmetlerin düzenli yürütülmesi için birlik olmak şart”


Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Yeşim Ümit Kafadar ile beraber mahalle muhtarları ile bir toplantı yaptı.
 

TULAYDA SAVAŞA SATRANÇ TAKIMI


Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret ederek, satranç takımı hediye etti.
 

ALIŞVERİŞ SİZDEN; HEDİYELER PRİME MALL ANTAKYA’DANPrime Mall Antakya, “Alışveriş sizden, hediyeler bizden” Anneler Günü kampanyası ile en değerli varlığımız olan annelerimizin bu özel gününü birbirinden değerli hediyelerle taçlandırıyor.
 

HATADER 8 Mayıs Dünya Talesemi Günü için toplandıİlimizde faaliyet göstermekte olan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği bilgilendirmeye yönelik aylık olağan toplantısını dernek merkezinde yönetim kurulu üyeleri, üyeler, hasta ve hasta aileleri ile birlikte gerçekleştirdi.
 

Kafes avcılığı dinamit avcılığı gibi çok zararlı!


Hatay’da kaçak yollarla kafes avcılığı ile avlanan hayvanlar denize bırakıldı.
 

Teksöz: “Hijyen eğitimine başvuruların yapılması gerekmektedir”


HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, 05 Temmuz 2013 tarihli ve 28698 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Hijyen Eğitim Yönetmeliği’ne göre çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi iş yerlerinde çalışanlara hijyen eğitimi verileceğini belirtti.
 

Tekbıyıkoğlu: “Yürütülen çalışmalar proje kültürünü yaygınlaştırmakdır”


Dünya Çiftçiler Gününde, 13 adet traktör, 9 adet çapa makinesi hak sahiplerine dağıtıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD Projesi kapsamında Hassa ilçesinde çiftçilerimize yüzde 50 hibe destekli 13 adet traktör ve 9 adet çapa makinesi verildi.
 

Üniversitelerden Güç Birliği


MKÜ ve Korkut Ata Üniversitesi’nden Bölgesel Kalkınmaya Destek
 

“İNSANLIK EFENDİMİZE KOŞUYOR”Üç ayların başlangıcı Regaib Kandili münasebetiyle Antakya Kültürlerarası Diyalog Derneği (AKADİM) organizasyonuyla Özel Nureddin Zengi Koleji bahçesinde açık havada Peygamber Yolu Derneği’nin ''''Herkes O''nu Okuyor'''' programının ödül töreni düzenlendi.
 

Toplantıda kadına şiddet konuşulduBelen Kaymakamı Abdulaziz Aydın Başkanlığında, Kaymakamlık Konferans salonunda İlçe İdare Şube Başkanları ile Mahalle Muhtarlarının katıldığı bir toplantı düzenlendi.
 

HATAY BOKS İL TEMSİLCİĞİNE NURİ ERDENER ATANDI


Hatay boks camiasının yakından tanıdığı ve uzun yıllar Hatay’da boks sporuna hizmet eden Nuri Erdener, Türkiye Boks Federasyonu Hatay Boks İl temsilciliği Görevine getirildi.
 

Tülay Hatayda bir dizi ziyaretlerde bulundu


Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tülay Hatay’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
 

Hamurcu, Hayvan refahını sağlamak insanlık görevimizdir
Dünya Veteriner Hekimleri Günü bu yıl on dördüncü kez çeşitli etkinliklerle kutlandı.


 

Kavlak, Sırtınızdan atın bu kamburuTürk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak yaptığı açıklamada, “İsdemir’in yiğit işçileri güneyin delikanlı emekçileri, demiri nakış gibi işleyenler, Çelik bilekli dostlarım” diyerek başladığı konuşmasında, “Biz güzel günlerin başındayız. İskenderun’da İsdemir’de tek tek, tuğla tuğla, ilmek ilmek güzel günleri inşa ediyoruz. Bu gün burada olanlar yarın göğsünü gere gere ‘bende oradaydım. Korkmadım, yılmadım, hakkımı aradım, alın terime sahip çıktım’ diyecekler. Sonunda İsdemir’de yalanı dolanı yendim. ‘Korku imparatorluğunu yıktım’ diyecekler.. Ben sizlerle gurur duyuyorum, sizde kendinizle gurur duyun” diye konuştu.
 

Yeni Arkeoloji Müzesi’nde Tarihe YolculukHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz eşliğinde medeniyetler şehri Hatay''ı gezen basın mensuplarının önemli duraklarından biri de Yeni Arkeoloji Müzesi oldu.
 

ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORÇLARI ERTELENMELİ


Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Bilgili çiftçinin elektrik borçları konusundaki sıkıntılarını dile getirdi.
 

EĞİTİM VE SAĞLIK İÇİN DEVLET DESTEĞİ DEVAM EDİYOR


Kırıkhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından eğitim ve sağlık desteği nedeniyle Mayıs ayında 4152 haneye 788 bin 295 TL yardım yapıldığı açıklandı.
 

BAŞAR:“SADAKANIN SONU UYUŞTURUCU VE GASPA GİDER”


İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar sokaklarında artan ve aralarında Suriyeli çocukların da bulunduğu dilencilere sadaka verilmesinin, onları sokaktan koparmak yerine, daha da bağladığını söyledi.
 

Ücretsiz TEOG Kursu Başvuruları Başladı


Hatay Büyükşehir Belediyesi okuma salonu ücretsiz teog kursu başvuruları başladı.
 

DOĞAKA, Farkındalığı arttırma amacındayız
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası ve Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği işbirliği ile “Yenilenebilir Enerji Konferansı” düzenliyor.
 

Kırıkhan’da 13 Bin paket kaçak sigara ele geçirildi


Bir İhbarı değerlendiren Emniyet güçleri yaptığı operasyonda bir evde 13 Bin paket kaçak sigara ele geçirdi
 

Hatay Valiliği, Taşınır-taşınmaz mallar kanunun öngördüğü şekilde dağıtıldı
Hatay Valiliği, bazı yerel basın yayın organlarında Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nun “siyasi mülahazalarla karar aldığı” iddiaları üzerine basın açıklamasında bulundu.
 

Yüksek Seçim Kurulu zaferi bir kez daha tescilledi


Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti''nin Hatay için yaptığı bütün itirazları Oybirliği ile reddetti.


 

BAŞKAN SAVAŞ, FARKLI YAŞAM SİTESİNİ ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, TOKİ Evleri civarında bulunan Farklı Yaşam Sitesi’ni ziyaret etti.
 

Emekli maaşında düşüş gerçekleşti
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan, Ankara’da katıldığı Başkanlar Kurulu toplantısında alınan kararları ve sonuç bildirgesini açıkladı.
 

Atay’lı Minik Satranç Sporcusu Milli Takıma Seçildi
Antalya’da Şubat 2014 tarihinde düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında Türkiye 3.sü ile eş puanla Milli Takıma seçilen 7 Yaş Hatay Şampiyonu Ali Arda Ataş Antalya’da gerçekleşecek olan Milli Takım Kampına katılmaya hak kazandı.
 

Engelli olmak asla kusur değildir


Engelsiz Yaşam Derneğinden İskenderun Kaymakamı Özyiğit''e ziyeret
 

HIDIRELLEZ DUALARLA KUTLANDIHz.Hızır ile Hz.İlyas Peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olarak kabul edilen ve aynı zamanda bahar bayramı olan Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan Hıdırellez günü kutlama ve dilekleri için Antakyalılar Asi nehri kıyısında buluştu.
 

Spor topluma yön vermektedir


Başkan Savaş Şampiyon olan Fenerbahçe ve Avrupa kupalarında mücadele eden takımları kutladı
 

Yılmaz: ‘Payas Külliyesi Osmanlı’nın mirasıdır’


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İSDEMİR’de katıldığı OYAK 54. Genel Kurulu sonrasında Payas’ı da ziyaret ederek Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’ni gezdi.
 

Kitap okuma yarışması düzenlendi


Samandağı İlçesi’nde faaliyette bulunan YAAL-Der Şubat ayında düzenlediği kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim edecek.
 

Ekmek Askıda projesi tuttu


HESOB (Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği) Başkan vekili, Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat İskenderun’da ‘Ekmek Askıda’ projesi kapsamında kentte nokta sayısının 31’e ulaştığını söyledi.
 

Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı


Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Tayfur Sökmen Toplantı Salonu’nda yapıldı.
 

Hassa’da yılın annesi seçildi


Hassa’da beş yıldır böbrek hastası oğluna bakan anne,yılın annesi seçildi.
 

Maket Köprü Yarışması


Mühendislik Fakültesi Yapı Kulübü tarafından “Maket Köprü Yarışması” konulu bir yarışma düzenlendi.
 

Eker,Çiftçilerimiz desteklemelerle rahatlayacak


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ''Türk çiftçisine bu ay 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıyoruz'' dedi.
 

Avukat Abdulkerim Güven; “Yeni ceza taslağı toplumun vicdanını rahatlatacak”


Son zamanlarda ülkemizde yaşanan çocuk istismarları başta olmak üzere uyuşturucu, hırsızlık ve kadın cinayetleriyle ilgili yapılan taslak bu hafta içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme gelecek.
 

Çocukları sokaklardan kurtaralım


İskenderun genelinde, ana caddelerde ve cami önlerinde dilencilik yapan şahıslar ve çocuklarla ilgili olarak; İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu ‘Çocukları sokaklardan kurtaralım’ projesi kapsamındaki duyuru tahtası ve raket çalışması dikkat çekiyor.
 

Başkan Lütfü Savaş: “Halkın çıkarlarını ön plana alın”


HATSU’ya devredilen 25 dönümlük yerin, Antakya Belediyesi’ne devrinin talep edilmesi ile ilgili konu hakkında görüşlerini bildiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: ''''Bu önerge, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kentimizin tüm ilçelerine, her bireyine ve her metrekaresine hizmet etme zorunluluğu göz ardı edilerek verilmiştir.”
 

Çolakoğlu, “Yetersiz sağlık okuryazarlığına karşısında eczane güvenin sembolüdür”


İlk eczacılık dersinin verildiği tarih olan 14 Mayıs 1839’dan bugüne tam 175 yıl geçtiğini belirten Hatay Eczacı Odası Genel Sekreteri Resmiye Çolakoğlu, “iyi bir sağlık ortamının tesisi için yoğun çaba sarf eden bir mesleğin mensubu olmanın gururuyla yolumuzda yürümeye devam edeceğiz.” dedi.
 

Yaman:“Sözün bittiği yerdeyiz”


Defne Belediyesi Çekmece ek hizmet binasında Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için bir anma töreni düzenlendi.
 

Zeytinyağı fiyatı 2’ye katlandı


Sızma zeytinyağının kilosu 10 lirayı geçti.
 

Soma madencilerine yardım kampanyası


Manisa’nın Soma İlçesi’nde milletimizi büyük acıya boğan bir maden kazası yaşanmıştı. Bu kapsamda Manisa Valiliği tarafından bir yardım kampanyası düzenlenmiştir.
 

Reyhanlı MYO’da Mezuniyet Sevinci


Reyhanlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrencileri için mezuniyet töreni düzenledi.
 

Lekesiz:“Gelişmişlikte eğitim en önemlisi”Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya''nın Narlıca mahallesinde yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemede bulundu.
 

Lekesiz: “Sadece Hatay’a değil; tüm Ortadoğu’ya yetecek bir tesis”


İlimiz Altınözü ilçesi sınırlarında kurulan “Zeytincilik Araştırma İstasyonu”nun tüm birimleriyle birlikte faaliyete geçmesi için yürütülen çalışmalar, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Valilik Makamı’nda gerçekleşen toplantıda ayrıntılı olarak masaya yatırıldı.
 

TDK, Selfie’ye Türkçe karşılık olarak ‘Özçekim’i seçti


Türk Dil Kurumu, vatandaşlardan gelen önerileri değerlendirerek, “kendi fotoğrafını çekmek” anlamına gelen ‘Selfie’ye Türkçe karşılık olarak ‘Özçekim’i seçti.
 

BAŞKAN SAVAŞ AKASYA MAHALLESİ SAKİNLERİNİN KONUĞU OLDU


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Akasya Mahallesi sakinlerinin konuğu oldu.
 

Tiryaki: “Hastalarımızı topluma kazandıracağız”


İskenderun Talasemi ve Orak Hücre Anemisi Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOYAD)’nin 8 Mayıs Dünya Talasemi günü dolayısıyla tertip ettiği sabah kahvaltısı etkinliğinde talasemi hastaları bir araya geldiler.
 

Önlemsiz çıkarılan kömürü satmayacağız


Erzin''de bir kömürcü Maden ocaklarında önlem alınmadan çıkarılan kömürleri ücretsiz kendisine gelse bile satmama kararı aldı.
 

Tarımsal Kredilerin Borç Ödemesi Ertelendi


AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, don ve dolu afeti nedeniyle çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesini kapsayan kararın imzalandığını belirtti.
 

Kaçak Akaryakıt için 24 saat aralıksız denetim


Kaçak Akaryakıt için Güvenlik güçleri 24 saat aralıksız denetleme yapacak, kaçakçılara geçit verilmeyecek
 

Savaş, Hatay’ı germek için çaba sarf ediyorlar
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile İlçe Belediye Başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu''nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası Halk Tv’ye konuk olan Başkan Lütfü Savaş, AKP''nin, Hatay’ı germek için çaba sarf ettiğini belirtti.
 

Başkan Lütfü Savaş,Birlik ve beraberlik içinde kalkınacağız


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret ederek, görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 

Sıradaki Gelsin


Spor Toto 2. lig Play-Off çeyrek final ikinci maçında Hatayspor, Yeni Malatyaspor’u 4-1 yenerek yarı finale çıktı.Hatayspor’un cezası nedeniyle seyircisiz oynanan sadece kadınlar ve çocukların izlediği maçta Hatayspor rakibi Yeni Malatya karşısında muhteşem bir oyun sergiledi.
 

Kerimoğlu: “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma temel amacımız”


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri son üç hafta içinde dernek üyelerini mutlu günlerinde de yalnız bırakmayarak onlarla birlikte oldu.
 

15 bin 500 adet kaçak sigara ele geçirildi


Hatay''da yol kontrolü yapan jandarma ekipleri bir araçta 15 bin 500 adet gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.
 

FİKTÜR ÇEKİMİ, BUGÜN ANKARA’DA YAPILACAK


Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde kurulu bulunan ve 1. Ligde ilimizi başarı ile temsil eden İşitme Engelliler Futbol Takımı fikstür kura çekimleri 11 Eylül 2013 tarihinde Ankara’da yapılacak.
 

Doğanın koynunda Konuşan ağaçlar fotoğraf sergisi


Hatay’da kültüre, sanata ve doğaya olan duyarlılığı ve ilgisiyle tanınan, bu anlamda adından sıkça söz ettiren ve yaptığı başarılı çalışmalarla takdir toplayan İş Adamı Ayhan Kara, Samandağı Kapısuyu Köyü’ndeki evinde“Konuşan Ağaçlar Fotoğraf Sergisi’ni” meraklılarına ziyarete açtı.
 

Kırıkhan’ın Su sıkıntısı 10 gün içinde çözülecek


Kırıkhan''da yaşanan su sıkıntısı Kırıkhan Belediyesi ve Hat-Su tarafından masaya yatırıldı
 

Caretta Carettaya Fizik Tedavi
Samandağ sahilinde kafalarına aldıkları darbeler nedeniyle yaralı halde bulunan iki kaplumbağaya, doğal yaşam ortamlarına bırakılabilmeleri için denizde fizik tedavi yapılıyor.
 

CİVELEK MEGA MEDYADA CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Mega Radyo ve Mega TV’de yayınlanan Panorama adlı programın canlı yayın konuğu olacak.
 

Necmettin Çalışkan’dan Antakya Belediyesine ziyaretSaadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Necmettin Çalışkan''dan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci''ye ziyaret.
 

Akdeniz de görülmeyen köpek balığı ağlara takıldı


Hatay‘ın Dörtyol ilçesinde balıkçıların ağlarına Akdeniz’de çok sık görülmeyen Balyoz cinsi köpek balığı takıldı.
 

Antakya 24 saat kesintisiz içme suyuna kavuştu


Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, mahalle hayrına yapılan içme suyu tesisisin açılışına katıldı.Yayladağı İlçesi’ne bağlı Gözlüce Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısı geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan içme suyu tesisleri sayesinde son buldu.
 

İTSODA PROTOKOL:“AMAÇ, İSTİHDAM OLUŞTURABİLMEK”


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Eğitim Merkezi arasında eğitim ve istihdama katkı sağlanması amacıyla protokol imzalandı.
 

Lekesiz,‘Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını tanıtma amacındayız’Turizm Haftası dolayısıyla Saray Caddesi’nde düzenlenen Geleneksel El Sanatları sergisi Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in katılımıyla açıldı.
 

Yayladağı Devlet hastanesi inşaatı devam ediyor


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, temeli 24 Ocak 2014 tarihinde atılan Yayladağı Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.
 

Baskılar bizi yıldıramazAmacımız uzakta eğitim alan çocuklara bir nebze de olsa fayda sağlamak
 

Yeşildal’dan Antakya Belediyesine ziyaretAK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci''ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 

Hatay halkı demokratik seçimden dolayı cezalandırılıyor


30 Mart yerel seçimleriyle büyükşehir statüsüne kavuşan ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı seçen Hatay, bu demokratik seçiminden dolayı cezalandırılıyor.
 

Şehit Astsubaya Veda
Çanakkale''nin Biga ilçesinde, sabıkalı bir şahsın saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Ömer Yanar, Bursa’daki otopsi işlemlerinin ardından Kırıkhan’a gönderildi.
 

Bomba İhbarı Üzerine 3 Uçakta Arama Yapıldıİstanbul’dan Hatay Havaalanı’nda inen bir uçakta bomba olduğu ihbarı üzerine 3 uçaklarda bomba imha ekipleri arama yaptı.
 

Ergin: “Bizi yalnız bırakmayan Hatay halkına teşekkür ediyoruz”


Hatayspor Taraftarlar Derneği Basın Sözcüsü Sadullah Ergin, “Play-Off finalinde Alanyaspor’a penaltılar sonunda yenilerek PTT 1.Lig kapısından bir kez daha dönmesinin büyük üzüntüsünü ve şokunu yaşamaktayız.”
 

LEKESİZDEN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 16–20 Eylül 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan İlköğretim Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Lekesiz, mesajında şu görüşlere yer verdi:
 

HAYAT KURTARAN EBELER, HAYATA KÜSMESİN


Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ebeler haftasını kutladı.Ebelerin sorunlarına değinen Gönç,“ Anne ve bebek ölümlerinin azalmasında önemli bir paya sahip ebeler, hayat kurtarmalarına karşın çalışma şartları ve ekonomik sebeplerle tükenmişlik içindedir.”
 

YAPILAN YATIRIMLAR ELE ALINDI


İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen Başkanlığında, tüm ilçelerin İl Genel Meclis Üyelerinin katılımıyla toplantı yapıldı. Toplantıda Meclis Başkanı Mehmet Gülen, Samandağ İlçesine her alanda önemli yatırımlar yapıldığını ifade etti. Yatırımlara ilişkin rakamlar meclisin bilgisine sunuldu.
 

Tüm üyelere eşit şekilde yaklaştırılmalı ve adil olunmalıİstanbul’da düzenlenen Hatay Günlerine Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odasının katılmaması büyük bir eksiklik olarak nitelendirildi yazımıza Ticaret ve Sanayi Odasından bir açıklama geldi.
 

Güzel,Tüketicinin geniş haklara sahip olmasını sağladık


İl Ticaret Müdürlüğü 28 Mayıs''ta 6502 sayılı konunla yürürlüğe giren tüketici haklarıyla ilgili ''Tüketici sorunları hakem heyetleri eğitimi'' semineri verildi.
 

KOMUTAN ÖZBALDAN, VALİ LEKESİZE ZİYARET


Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Adnan Özbal, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 

Suriyeli mültecilerin ekonomiye yansımasıİGAM Suriyeli Mülteciler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının bu krizdeki rolü Konulu Raporunu sundu.
 

Samandağlılar birlik ve dayanışma içindeİskenderun’da yaşayan Samandağlılar Derneği, üyeleriyle Memo Resturant’ta bir araya geldi. Geceye;İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Samandağlılar ve yoğun davetli topluluğu katıldı.
 

Çiftçiye, 2014 yılında verilecek tarımsal destekler belirlendi
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak, 1 Ocak 2014′ten geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
 

GEZİ OLAYLARININ ZARARINI ARMUTLU ESNAFI ÖDÜYOR


9 Eylül günü Abdullah Cömert’in katillerinin bulunması ve ODTÜ olaylarına destek vermek için yapılan gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan''ın ölümünün 7. günü dolayısıyla düzenlenen mevlidin ardından olaylar yine gösterdi.
 

Atalar Koleji’nin “Etkinlik” elçileri

Atalar Koleji Basın Kulübü öğrencileri, “Turizm Haftası’nı” kütüphanede kutladı.
 

Atalar Koleji’nde trafik ve genel güvenlik anlatıldı


Atalar Koleji İlköğretim Okulu öğrencilerine “Trafik Melekleri Projesi” kapsamında, Trafik ve Genel Güvenlik konularında seminer verildi. Öğrenciler de, merak ettikleri konularda sorular sorarak seminere katkıda bulundu.
 

Liseli Öğrencilere Fizyoterapi TanıtımıMustafa Kemal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim elemanları Öğr. Gör. Esra Doğru ve Öğr. Gör. Özden Canbay tarafından Antakya Anadolu Lisesi’nde Mustafa Kemal Üniversitesi ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tanıtımı yapıldı.
 

“VATAN SİZDEN HİZMET BEKLİYOR, ÇOK ÇALIŞIN”


İlköğretim Haftası nedeni ile Başkan Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundular.
 

BAŞKAN SAVAŞTAN İLÇE BAŞKANLARINA ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, AK Parti İskenderun ve Dörtyol İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek görevlerine yeni atanan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaren ve AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Dr. Cüneyt Yavuz’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.
 

Trafik kazasında yaralandı süsü verdiler darp edildiği ortaya çıktı


Hatay''ın İskenderun ilçesinde trafik kazası sonrasında yoğun bakımda tedavi gören 23 yaşındaki Aykut Can''ın, kalabalık bir grup tarafından darp edildiği, ardından da ''motosiklet kazası olarak algılansın'' diye motosikleti ile birlikte atılarak olaya kaza süsü verildi.
 

Büyükşehirde Emlak vergisi % 100 zamlandıBüyükşehir olmayan bir ilde 200 bin lira değerinde olan bir eve 200 TL, Büyükşehir olan ilde ise aynı fiyattaki eve tam 400 TL emlak vergisi ödenecek.
 

Hatay Polis Meslek Yüksek Okullarına ön başvuru16 Nisan-02 Mayıs 2014 tarihleri arasında ön başvurularını yapabilecek
 

HATAYSPORA EVİNDE TOKAT


İlimizi Spor Toto 2. lig kırmızı grupta temsil eden Hatayspor Evinde ağırladığı Tokatspor''a 2–0 yenildi.
 

Altay: “Vicdan sahiplerini harekete geçmeye çağırıyoruz”İskenderun’da bulunan sendika üyeleri ve yardım vakıflar, Mısır’da mazlum 529 kişinin sesine ses katabilmek için vicdan sahiplerine harekete geçirmeye davet ettiler.
 

DİNGİL, TAKIMI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ


Seyfi Dingil,Körfez İskenderun Spor futbolcularını kabul Etti


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Körfez İskenderun spor teknik heyet ve futbolcuları, verilen desteğe teşekkür etti.
 

NEHİR, GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğunda etkinliğinde Belediye Başkanı, makamını kısa bir süre Sıdıka Bedia Kara ilkokulu 2. Sınıf öğrencisi Hikmet Arda Kara’ya bıraktı.
 

Başkanımıza inanıyoruz


Hatayspor Kulubü Başkanı Jan Baram ve yönetim kurulu üyeleri, 30 Mart yerel seçimlerinden zaferle çıkan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş''a tebrik ziyaretinde bulundu.
 

Üç Sendikaya Tek CevapEğitim Bir-Sen Kırıkhan Temsilcisi Zihni Özdil Kırıkhan YBO''da yaşananlar hakkında basın açıklaması yayınladı.
 

Sultanların dansı görülmeye değerdiDr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem etkinliklere imza attı.
 

Lobimiz güçleniyor


İskenderun esnaf oda başkanları, Fırıncılar Odası’nın ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya geldiler. Şenöz Cafe’de verilen kahvaltıya esnaf oda başkanlarının yanı sıra seçkin davetliler de katıldı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kahvaltıya ayrıca Arsuz ve Belen Kaymakamları da konuk oldu.
 

Talasemi İle Mücadele Devam Ediyorİlimizde önemli bir halk sağlığı sorunu olan Talasemi ve Orak Hücre Anemisi (Hemoglobinopati) ile mücadele konusunda yürütülen çalışmalar devam ediyor.
 

BAŞKAN SAVAŞ, AŞAĞIOBA KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik ve beraberlik gezileri kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor.
 

SODES Desteği İle Kapalı Spor Salonu YenilendiReyhanlı İlçe Spor salonu SODES desteği ile yenilendi. Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi desteği ile Spor Salonu’na yapılan proje kapsamında; iç ve dış tadilat ile birlikte, sauna, yeni kondisyon-fitness aletleri, bilgisayar odası ve kütüphane kazandırıldı.
 

GEDİK YAYLASINDAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ


Hatay’ın Belen ilçesi gedik mevkiinde çıkan orman yangınında 5 hektara yakın bozuk çam ormanı zarar gördü. Akşam saatlerinde başlayan ve 3 saate yakın süren yangına İskenderun Belen ve Antakya İtfaiye Müdürlüğü ve Orman İşletme ekipleri müdahale etti. 15 araöz yangına müdahale etti.
 

Yılmaz, Her canlının yaşama hakkı vardırDünya Veteriner Hekimleri Birliğinin (WVA) aldığı karar üzerine ilki 2001 yılında düzenlenen Dünya Veteriner Hekimleri Günü bu yıl on dördüncü kez tüm dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
 

Ağralı: “Suçla mücadelede ciddi adımlar attık”


İskenderun Polisi, Yunus Emre Mahallesi Taziye Evi’nde mahalle muhtar ve sakinleri ile bir araya geldi.
 

Satranç Şampiyonası’nda ödüller sahiplerini buldu


Ev Sahipliğini İskenderun’un yaptığı Okullar Arası Satranç Türkiye Şampiyonasında ödüller sahiplerini buldu.
 

Miraç Cami ibadete açıldıAntakya’nın Saraykent Mahallesinde yapımı tamamlanan Miraç Cami düzenlenen görkemli törenle ibadete açıldı.
 

GÜMRÜK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI


Gümrük ve Nakliye Sektöründeki Sorunlar, İskenderun Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü ile Uluslararası Nakliyeciler Derneği Organizasyonunda ve ATSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Güler’in Katılımıyla Masaya Yatırıldı
 

‘Atam İzindeyiz’ bale gösterisi bugün sahnelenecek...


Sanatoryum Müzik ve Dans Akademisi büyük ses getirecek muhteşem bir gösteriye hazırladı.
 

TANITIMLARDA ÖNCELİK HATAY’IN OLMALI


Hatay Gönüllüleri Konseyi Başkanı Tahir Dönmezer yapmış olduğu yazılı açıklama ile Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de ya da herhangi bir ilde yapılan ve adı da “Hatay Tanıtım Günleri” olan bir organizasyonda öncelikli hedefin tüm yönleriyle Hatay’ın tanıtımı olması gerektiğini belirtti.
 

İTALYA FUARINDA HATAY RÜZGARIAntakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Hatay ABİGEM İşbirliği ile İtalya Mobilya Fuarı İş Gezisi düzenlendi.Konuyal ilgili yapılan açıklamada İtalya Salone Del Mobile Fuarı hakkında bilgi verildi.
 

“HALK İLE POLİSİN ÇATIŞMASI TÜRKİYE’YE HAYIR GETİRMEZ”


9 Eylül Günü Abdulla Cömert’in katillerinin bulunması için ve ODTÜ olaylarına destek amacıyla yapılan izinsiz yürüyüşleri sırasında çatıdan düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın ölümünü protesto etmek için yürümek isteyen grup gene polisle çatıştı.
 

TED Hatay Koleji’nden Bir İlk “Eğitim Sempozyumu”
TED Hatay Koleji Kampüsü’nde Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi, TED Üniversitesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğiyle “Dikkat! Sınav mı Var?” konulu eğitim sempozyumu düzenlendi.
 

“BİR ZAMANLAR ANTAKYA, İSKENDERUN VE MUSA DAĞI”


Türkiye’nin geçmişteki kültürel çeşitliliğini yansıtan yeni mekân, Galeri Birzamanlar, 23 Nisanda bir sergiyle kapılarını açıyor.
 

EDİBOĞLU, SURİYE OLAYLARINA DEĞİNDİ


Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, yapmış olduğu yazılı açıklamada Suriye’de yaşanan iç çatışmaya değindi.
 

Seyfi Dingil; “İşine, ekmeğine sahip çıkmayan kim olursa olsun gider!”


İskenderun Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Seyfi Dingil’in başkanlık ettiği meclis toplantısında 8 madde görüşülürken, oturumda belediyede işten çıkarılmalara da Başkan Seyfi Dingil açıklık getirdi.
 

ERYILMAZIN RADAR FÜZE ÜSSÜ YORUMU


Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ve Tunceli Milletvekili Kamer Genç il ve ilçe parti teşkilatı ile birlikte Türkiye''nin gündeminde olan Kel Dağında inşa edilen Radar-Füze üssüne gidip incelemelerde bulundu.
 

BAŞKAN SAVAŞ KIRIKHAN MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan İlçesi’ni ziyaret programı çerçevesinde Kırıkhan Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.
 

Ata, Müzenin, Türkiye’de başka örneği yoktur


Gaziantep Valisi Erdal Ata, H atay ziyaretinde, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in eşliğinde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni gezdi.
 

Lekesiz,TBMM’nin açılışı ülkenin en büyük hazinesidirBeyhan Gencay Okulu öğrencileri Nemciye Yaren Nişli, Aylin İlayda Torun, Ahmet Şerbetçioğlu ve okul yönetimi Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 

ZABITA EKİPLERİ, ESNAFA VE VATANDAŞA KARANFİL DAĞITTI


Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, zabıta teşkilatının kuruluşunun 187. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, esnafa ve vatandaşlara karanfil dağıttılar.
 

İŞÇİ SAĞLIĞI, İŞ GÜVENLİĞİ BİRİMİ OLUŞTURULDU…


İskenderun İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Sorumlu Doktoru Volkan Yeter, işçi sağlığı ve İş güvenliği konusunda hizmet verecek bir birim oluşturduklarını açıkladı.
 

BAŞKAN SAVAŞ, HATSU’DA İNCELEMELERDE BULUNDU


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hat-Su Genel Müdür Vekili İsameddin Çeker ve Daire Başkanlarını ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 

Savaş, Geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza güveniyoruz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 90 YAŞINDA


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanlığı CHP’nin 90. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreni düzenledi.
 

CİNAYET SUÇUNDAN ARANAN ŞAHIS İSKENDERUNDA YAKALANDI


Gaziantep’te, cinayet suçundan aranan bir şahıs, İskenderun’da gözaltına alındı.
 

ŞİMŞEKTEN YAYLADAĞI KONAKLAMA TESİSLERİNE ZİYARET


İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Milli Eğitim Bakanlığı Denetçisi Canan Sürer ve Yayladığı İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Hüzmeli, ilimizde misafir olarak kalan Suriyeli vatandaşların bulunduğu ziyaret kapsamında çadır kentlerdeki okullarda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ve Bakanlık Denetçisi Canan Sürer, okulların durumu ile ilgili bilgi aldı.
 

AKP ülkemizi geriye taşımaktadır


CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu, Sansür, 21. yüzyılda insanların kişilik haklarına ve düşüncelere yapılan bir saldırıdır. Arap ülkeleri hariç dünyanın hiç bir yerinde böyle bir uygulama mevcut değildir açıklamasında bulundu. Gençlik kollarının yapmış olduğu basın açıklamasının devamında, AKP hükümeti ülkemizi üçüncü dünya ülkelerinin gerisine taşımak istemektedir. Bir de utanmadan ileri demokrasi diye ülkeyi diktatörlüğe götürüyorlar.
 

Huzur ve güven içinde yürüyeceğizİskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, esnaf ziyaretinde bulundu.
 

Meteorolojiden uyarı


Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü kuvvetli don uyarısı
 

Buğday yılı olacak


Yağmurların ölçülü yağması buğdaylara gübre etkisi yaptı
 

Ahrazoğlu seçmenleriyle beraber


Ahrazoğlu seçmenlerin ilgisini üzerine topluyor.
 

“2 İŞ MAKİNESİ İLE FELAKETİN İZLERİ SİLİNİR Mİ”


Bir ay önce Dörtyol, Çökek yaylasında meydana gelen ve 5 vatandaşın ölümüne yol açan sel felaketini TBMM’ye taşıyan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a, “2 iş makinası ile çökek felaketinin izleri silinir mi?” sorusunu yöneltti.
 

Arsuz’un altyapı sorununu çözeceğiz


CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak, İskenderun ve Arsuz ekonomisi konuşuldu.
 

BAŞKAN SAVAŞ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen hizmetleri yerinde incelemeye devam ediyor.Başkan Savaş bu anlamda, Şükrü Balcı Caddesi’nde devam eden asfalt yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
 

ATIKSU SİSTEMİNE BİYOLOJİK KOKU SİSTEMİ


İskenderun Belediyesi 49 Evler Atıksu Ana Toplama Yükseltme İstasyonu’na ileri biyolojik koku giderim sistemi kuruluyor. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, ileri biyolojik koku giderim sistemi kurulum çalışmasını yerinde inceledi.
 

Ogıad, üyelerini destekler konusunda bilgilendirdi


Osmaniye Girişimci Işadamları Derneği (OGIAD) tarafından üyelerine Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı''nın (DOĞAKA) hibe destekleri konusunda bilgilendirme programı düzenlendi.
 

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 1 EKİMDE TOPLANIYOR


Antakya Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere 1 Ekim 2013 Salı günü Antakya Belediyesi Meclis Salonu’nda toplanacak.
 

BAŞKAN SAVAŞ,HER ŞEYE RAĞMEN YOLUMUZ HİZMETTİR


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Mehmet Ali Ediboğlu Samandağ ilçesine bağlı mahallelerdeki vatandaşları ziyaret etti.
 

BAŞKAN KİMYECİ, ADAY ADAYLARI UYARDI


AK Parti Eylül ayı il danışma meclisi toplantısı Kırıkhan ev sahipliğinde platin düğün salonunda yapıldı. AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylık başvurusunda bulunacak parti yöneticilerinin ve vatandaşların izlemesi gereken yolları tek tek açıkladı.
 

Eğitim kursları işsizlerin umudu oldu


Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu, düzenlediği meslek kurslarıyla işsiz vatandaşların umudu oldu.
 

AKP Başkanını arıyor


AKP''nin Hatay İl Başkanı olarak Murat Genco''nun belirlenmesi sonrası, ilçelerde görevden alınan yönetimlerin yerine AKP ilçe başkanlarının da belirlenme çalışması başladı.
 

“HAYVAN BARINAĞIMIZ MODERN BİR YAPIYA KAVUŞUYOR”


Hatay Doğa ve Yaşam Derneği üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundular.
 

30 Mart tarihinde yapılacak olan seçimlere bağlı


Kunduracılar çarşısı, neccar çarşısı, tüccar çarşısı, kuyumcular çarşısı, meydan çarşısı, saka hamamı civarında işyerleri bulunan yüzlerce esnaf, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin''i bağrına bastı.
 

BAŞKAN SAVAŞ, İTFAİYE TEŞKİLATINI KUTLADI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 25 Eylül-01 Ekim ''Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası'' dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm itfaiye teşkilatının haftalarını kutladı.
 

Erzin Cadde ve Sokakların Asfaltına Başlandı


Hatay’ın Ezin ilçesinde kanalizasyon çalışmaları nedeniyle, yaklaşık 1 yıldır yağmurda çamur deryasına, güneşte toz bulutuna bürünen cadde ve sokakların asfaltına Hürriyet Mahallesi Hanifi Soylu Bulvarı''ndan başlandı.
 

Kırıkhan’da MHP Rüzgarı


Mhp Kırıkhan’ı Fethediyor, Uzatılan Her Eli Tutuyor.
 

AVM’de Bir Aylık Heykel Sergisi…


Genç Heykeltıraş Emrah Ateşli’nin ‘Duygusal Yolculuk’ adlı heykel sergisi Prime Mall İskenderun AVM’de sergilendi. Sergi ziyaretçilere bir ay süreyle açık olacak.
 

Yörükler ve Yeditepe Derneği’nden İbrahim Gül’e destek


İskenderun Yörükler Derneği ve Yeditepe (Bezgeliler) Derneği MHP İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül’ü destekleyeceklerini bildirdiler.
 

“BU ZİYARETLERLE KARDEŞLİĞİMİZ DAHA DA GÜÇLENİYOR”


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantıları kapsamında Reyhanlı İlçesi Değirmenkarşı Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. Savaş ziyaret sırasında “Bu toplantılar sayesinde var olan birlikteliğimiz, kardeşliğimiz daha da güçlenmiş oluyor” dedi.
 

HATAYSPOR, KIRKLARELİSPORU PARÇALADI


2.Lig Beyaz Grupta zirveyi ilgilendiren maçta Hatayspor, Kırklarelispor''u 3-1 yenerek liderlik koltuğuna oturdu.Oynadığı etkili oyunla Hatayspor taraftarlardan tam not aldı.
 

Yeni Otomobil Alacaklar Dikkat


Otomobilde kredi devrimi başladı.
 

Belen İlçesi Şenbük Köyü’nde 60 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu


Vali Lekesiz:“Geçmişten Günümüze Miras Kalan Doğal Güzelliklerin Korunması İçin Ağaçlandırma Çalışmaları Önemli”


 

Kocaeli’de Suriye için yardım kermesi


KİYAD öncülüğünde, Körfez Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve Körfez Genç Yardım Gönüllüleri Platformu''nun ortak çalışmasıyla Suriye''ye destek sağlamak amacıyla Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenecek kermesin açılışı gerçekleştirildi.
 

PALLESCHİ,ANTAKYA DA AÇACAĞIMIZ MÜZE OTELİN DÜNYADA BİR BENZERİ YOK


Antakya Hilton müze oteli ile ilgili övgülerde bulunan,Hilton Hotels&Resorts Global Başkanı Rob Palleschi Necmi Asfuroğlu’nun inanılmaz bir işadamı olduğunu belirtti.
 

Suriyeli çocuklar kötü durumda…


Komşuda 3 yıldır devam eden iç savaştan dolayı ülkemize sığınan Suriyelilerin Türkiye’de kampların dışındaki yaşam savaşındaki mücadeleye küçük çocuklar da omuzlarına ağır yük alıyorlar.
 

Yayladağı sınır kapısı açılacak mı?


CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz, Suriye’ye geçişlerin yasal ve güvenli yapıldığı tek sınır kapısı olan Yayladağ sınır kapısının uzun süreli ve keyfi kapatılmış olduğunu öne sürerek, TBMM gündemine taşıdı. Milletvekili Eryılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
 

Yeni Kurulan İlçelerimizde Vatandaşlara Hizmet Verilmeye Başlandı


6360 sayılı Kanun ile ilimizde kurulan Antakya, Defne, Arsuz ve Payas İlçelerimizde Kaymakamlıkların kurulması ve Kaymakamların atanması, ilgili birimlerin kurulması ve müdürlerin görevlendirilmesi ile beraber vatandaşlarımıza hizmet verilmeye başlandı.
 

Savaş: Huzuru sağlayan hizmetler üreteceğiz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 

Odalar mesleki denetimin garantisidirİnsanlarımızın Güvenilir Gıda tüketmelerini istiyor güvensiz gıda zehirlenmelerinden yaşamlarını kaybetmelerini istemiyoruz diyen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Ahmet Sever, “Gıda işletmelerinin kayıt ve onay işlemlerine dair yönetmelikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 07.01.2014 tarihinde gıda üreticileri lehine değişiklik yapmıştır. ''dedi.
 

CHPDE YOĞUN TEMPO DEVAM EDİYOR


CHP Hatay Milletvekilleri Av.Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl ile Mevlüt Dudu”nun seçim çalışmaları bölgede tüm hızıyla devam ediyor. Hatay”ı karış karış gezen milletvekilleri vatandaşlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla buluşuyor.
 

Tır çıkışları geçici olarak durduruldu


Hatay''ın Reyhanlı İlçesi''ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı''nda tır çıkışları geçici olarak durduruldu.
 

Sıcaklıklar aynı sağanak yağış geliyor


Meteoroloji''den alınan son bilgilere göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, ancak yağışlı geçmesi bekleniyor.


 

İbrahim Yaman,Seçimden önce söz verdiğimiz gibi masa arkasından kent yönetimi anlayışını yıkacağız


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman hafta sonlarını muhtarlarla ve vatandaşlarla geçirmeye devam ediyor.
 

Reyhanlı Saldırısının Sanıkları Hakim Karşısında


Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013''te 52 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla ilgili, 33 sanığın yargılamasına başlandı.
 

HAYADA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR


Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Kırıkhan Kaymakamı Murat Sakman ve Sudi Arabistanlı Hayırsever Halil El Seleme Hayad’ı ziyaret etti.
 

CİVELEKLE A’DAN Z’YE; İSKENDERUN, TÜRKİYE VE ORTADOĞU


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, HRT Akdeniz TV’ye canlı yayın konuğu olarak katıldı. HRT Akdeniz TV’de sunuculuğunu Ali Yolcu’nun üstlendiği “Demokrasi Bulvarı” adlı programa katılan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
 

KÖLEOĞLUNUN CARETTA YAVRUSU ESERİ KAPAK FOTOGRAFI OLDU


Gazetemiz düzeltmen kadrosunda görev yapan ve aynı zamanda Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesi olan fotoğraf sanatçısı Talip Köleoğlu’nun Samandağ sahilde Caretta yavrularının denizle buluşması haberinde çekmiş olduğu fotoğraf Hatay Kültür ve Keşif Dergisinin Eylül sayısında kapak fotoğrafı oldu.
 

AFGANİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN REKTÖR GÜDERE ZİYARET


Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr.Amanullah Jayhoon ve beraberindeki heyet Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder''i ziyaret etti.
 

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN AVANTAJLARI NELERDİR?


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mesleki Ve Teknik Eğitim Şube Müdürlüğü yapmış olduğu ortak yazılı açıklama ile mesleki ve teknik eğitimin önemi ve avantajları akında bilgilendirmede bulundu.
 

Saadet yükselirse temkinli davranırlar
Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan beraberinde İskenderun Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Çelik ve partililerle İskenderun’da diğer bazı parti seçim büroları, İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odasını, İskenderun Hizmet Vakfı ile birçok esnafı gezerek projelerini davalarını anlattı.
 

Antakya-Topboğazı Yolu ve Orta Refüj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor


Antakya-Topboğazı güzergâhında devam eden yol çalışmaları, bir yandan yaya ve araç trafiğinin rahatlamasını sağlayacak diğer yandan da ilimiz girişindeki görsel kirliliği önleyerek ilimize estetik anlamda güzellik katacak.
 

Başbakan Yardımcısı Babacan, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni Gezdi


Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan, 08 Şubat 2014 Cumartesi günü teşrif ettiği ilimizde, Türkiye''de ilk olma özelliği taşıyan ve içerisinde yüzlerce endemik bitkinin sergilendiği Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni gezdi.


 

BAŞKAN SAVAŞ; “BAŞARILARINIZLA GURUR DUYUYORUZ”


HOMEND ANTAKYA BELEDİYESPOR DÖRDÜNCÜ YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI
 

Hatay’da gol sesi çıkmadı


Spor Toto 2.Lig Beyaz gruptaki temsilcimiz Hatayspor seyircisi önünde karşılaştığı Aydınspor 1923 takımı ile oynadığı maçta berabere kaldı ve 43 puanla gurupta liderliğini sürdürdü.


 

Çankaya,Başkan Savaş’ın hizmet edeceğinden şüphemiz yoktur


Hatay Genç İşadamları Derneği(HAGİAD) yönetim kurulu Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunup yeni görevinde başarılar diledi.
 

Zafer için tek yürek


Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun Kadın Kolları tarafından düzenlenen 45. Yılı kutlama etkinliğinde, 30 Mart yerel seçimlerinde bayanlar iddialı ve bu konuda tek yürek olduklarını açıkladılar.

 

ODA BAŞKANLARI KONGRE ÖNCESİ BULUŞTU


Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı odaların 2014 yılında yapılacak kongreleri öncesinde, Başkanlar bir araya geldi.
 

22 polis görevden alındı


Tırları durduran savcıların koruma polislerinin de görevden alındığı belirtildi.


 

Beldelerden gelen kadınlara brifing


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve eşi Dr.Ümran Civelek, İskenderun’un beldelerinden gelen kadınlara çalışmalarla ilgili bilgilendirme programı düzenledi.
 

Vali Lekesiz, Sofular-Enek Arası Yol Çalışmalarında İncelemelerde Bulundu


Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Antakya-Yayladağı ayırımı Altınözü Yolu’nda (Sofular-Enek arası) devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
 

5 kişi fırtınaya kapıldı


İskenderun’da tekne ile açıldıkları denizde fırtınaya yakalanan 5 kişiyi sahil güvenlik ekipleri kurtardı.
 

Başkan Savaş,Büyükşehir altyapı çalışmalarına tam gaz devam ediyor


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Altınözü’nde Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü(HATSU) tarafından yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.
 

HATTAT DAĞ’DAN BAŞKAN SAVAŞ’A NEZAKET ZİYARETİ


Kaligrafi ve Hat sanatçısı Ali Taner Dağ ve Adana Kültür Sanat Derneği üyesi Ekrem Akbalık Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 

‘Patron Çıplak’ a büyük ilgi


Gazeteci Demet Cengiz, patronların bilinmeyen yönlerini anlattığı yeni kitabı ‘Patron Çıplak’ ile Gaziantep, Antakya ve İskenderun’da okurlarıyla buluştu.


 

Defne’de Kriz Çözüldü


Hatay CHP Defne ilçesinde adaylık krizi çözüldü.
 

Türkiye Suriye Sınırına Kaçak Akaryakıt Borusu Döşediler


Suriye tarafından Türkiye''ye doğru, akaryakıt kaçakçılığında kullanılmak amacıyla döşenmiş, 180 metre boru hattı tespit edildiğini bildirildi.
 

Dua etkinliğinde buluşalım


Kırıkhan Müftülüğü tarafından “Teheccüd Namazı ve Mazlumlara Dua Etkinliğinde Buluşalım” sloganıyla 02.02.2014 günü Cumartesiyi Pazara bağlayan gece Sabah namazından önce dünya genelinde zulüm altında bulunan tüm Müslümanlar için Teheccüd namazı ve ardından dualar edilecektir.
 

MHP Adayları İskenderun turunda


MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan, İl Başkanı Adnan Aktaş İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül ve partililer, İskenderun’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

 

Yaman,İstihdam yaratacaklara destek olacağız


Hatay Genç İşadamları Derneği''nin (HAGİAD) yeni yönetim kurulu başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman''ı ziyaret etti.
 

Tiryaki,Güvenilir olmayan kaynaktan içilen su rahatsızlıklara yol açar


Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, kış mevsiminde ilimizin yeterli düzeyde yağış alınmamasına bağlı olarak, yaz mevsiminin kurak geçmesi ve yaşanan sık su kesintileri neticesinde son haftalarda çeşitli ilçelerimizde akut ishal vakalarında artış gözlendiğini belirtti.
 

İGEV’İN GECESİNDE ANLAM DOLU AÇIKLAMALAR


İskenderun Güney Eğitim Vakfı, geleneksel mezunlar gecesini gerçekleştirdi. Düzenlenen geceye katılım katılım fazla olduğu kadar gece oldukça coşkulu geçti.
 

İSKENDERUN ELEKTRİK ŞEBEKESİNİN YÜKÜ HAFİFLEYECEK


İskenderun TEDAŞ, İskenderun şehir şebekisinin elektrik yükünü hafifletmek için, yeni yatırım programını uygulamaya aldı. TEDAŞ bir süredir devam eden elektrik tellerinin yeraltına alınması için çalışmalarını geniş çaplı başlattı.
 

Reyhanlı barajı çalışmaları devam ediyor


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz,Reyhanlı barajı bölgeye hayat vereceğini belirtti.
 

Çalışkan,Kan ve gözyaşının olduğu bir Ramazan ayı yaşıyoruz


Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan ve Saadet Partisi İl Yönetim üyeleri, Antakya Oteli’nde basın mensuplarına iftar yemeği düzenledi.
 

Yücedal,Özel girişimciliği yaygınlaştıracağız


Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİRSİAD) Başkanı Ömer Yücedal ve dernek üyeleri Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.
 

TÜRK MİLLETİ 6 AY SONRA GELECEĞİNİ OYLAYACAK


MHP il başkanı Adnan AKDAŞ yaptığı açıklamada 180 gün sonra yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri nin Türkiye için karar ve kader anı olduğunu belirterek, Türk milleti 6 ay sonra sandık başına gidecek, geleceğini oylayacaktır.”dedi.
 

TOPLUM DESTEKLİ POLİS ŞEYHLERİ ZİYARET ETTİ


Gadir Hum Bayramı ile ilgili olarak; Güvenlik, Terörle Mücadele, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlükleri ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Bölge Ekipleri Personellerinin katılımları ile ilimizde bulunan Alevi Cemaati Şeyhleri Gadir Hum Bayramı nedeniyle ziyaret ettiler.
 

MERSİNDEN ARSUZA KADAR YÜZDÜ


Maraton yüzme sporu ve performans sporlarında kırdığı rekorlar ile adını sıkça duyuran rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, Mersin’den Arsuz’a kadar yüzerek suda en çok kalma ve en uzun yüzme rekorunu kırdı.
 

HATAY GADİR-İ HUMDA BULUŞTU


Hatay protokolü ve Hatay’daki semavi dinlerin temsilcileri Gadir-i Hum bayramını kutladı.Birlik beraberlik ve kardeşliğin simgesi olan Hatay’da farklı dinlerin bayramlarına herkes ortak oluyor.Son olarak Gadir-i Hum Bayramına İl protokolü ve dini cemaat temsilcileri katıldı.Harbiye Beldesindeki Şeyh Yusuf El-Hekim Türbesinde düzenlenen Gadir-i Hum kutlamalarına katılan protokol ve dini temsilciler burada vatandaşlar ile bayramlaştı.
 

30 yıllık rüya gerçekleşecek


İlçemiz Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği,Çevre Yolu çalışmasının ihalesinin 23.01.2014 tarihinde gerçekleştiğini müjdeledi.


 

Hatay’da 60 Bin fidan dikilecek


Hayad Derneği 60 Bin Fidan dikecek ''Yeşeren Tohumlar Hatay''da Toprakla Buluşuyor''


 

İSKENDERUN HEYETİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET


İskenderun İlçesi’nden gelen bir heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a bir nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Servis şoförlerine eğitim


Kırıkhan’da öğrenci servisi yapan araç sürücüleri 2 günlük eğitime tabi tutuluyor.


 

SAVAŞ, BİRLİK VE BERABERLİK GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına aralıksız olarak devam ediyor. Başkan Savaş bu kapsamda Antakya’ya bağlı Melekli ve Alazi Köyleri sakinleri ile bir araya geldi.
 

Prime Mall de mozaik sergisi açıldı


Prime Mall Antakya Sanat Galerisi''nde birbirinden değerli eserler sergilenmeye devam ediyor.
 

HATAYIN RENKLERİ KARDEŞLİK KONFERANSINDA BULUŞTU


Antakya''da Gadir Hum Bayramı dolayısıyla düzenlenen “15.Hz.Ali - Gadir Hum Bayramı & Kardeşlik Konferansı” Hataylıların yoğun katılımı ile Antakya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansta verilen birlik ve beraberlik mesajları alkışlara sahne oldu.
 

Vardı,Kızılay kampanyasına destek şart


Hatay Kızılay Gönüllü İletişim Danışmanı Rahmi Vardı Kızılay’ın kampanyasına destek istedi.
 

HATAYSPOR 3. ETAP ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR


Yeni sezonda grubunda şampiyonluk mücadelesi verecek olan Hatayspor, Ankara Kızılcahamam ve Bolu kampı hazırlıklarının ardından bugün üçüncü etap hazırlık çalışmalarını Maşuklu’da ki Hatayspor tesislerinde başlayacak.
 

9 AYDA 300 BİN SURİYELİ TÜRKİYEYE GİRİŞ YAPTI


Suriye''de iç savaş şiddetini artırırken Türkiye''ye gelişler de devam ediyor. Bu yılın 9 aylık diliminde 300 bine yakın Suriyeli Türkiye''ye giriş yaptı.
 

Bekir Altan, Türkiye ikincisi halter takımına yemek verdi


Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas’ta Türkiye Büyükler Kulüpler Halter Şampiyonası’nda Türkiye 2.’si olan Payas Belediyespor 1975 Halter Takımı ile bir araya gelerek onlar için yemek verdi.


 

Seçimlerin huzur içinde geçmesini temenni ediyorum


MHP Büyükşehir Adayı Mete Aslan, MHP İskenderun Belediye Başkanı İbrahim Gül, partililer ile birlikte İskenderun Kaymakamı Hasan Özyigit’i makamında ziyaret etti.


 

MHP 2. İstişare Toplantısını yaptı


MHP Kırıkhan İlçe Teşkilatı 30 Mart 2014 de yapılacak yerel seçimler için çalışmalarını değerlendirdi.
 

Artık tırlar aranamayacak


Adana ve Hatay''da silah taşıdığı süphesiyle durdurulan tırlar MİT ile savcılık arasında krize sebebiyet vermesi sonrası artık MİT''e ait tırların aramayacağı öne sürüldü.

 

“HATAYIN İÇ HUZURUNDA VE GÜVENLİĞİNDE BİR SORUN YOK”


Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr.Amanullah Jayhoon, beraberindeki heyet ile birlikte, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Genç engelliler sağlık politikalarını tartışıyor


Talasemi Federasyonunun yürütmüş olduğu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Eylem 5.1 tarafından desteklenen “Genç Engelliler Sağlık Politikalarını Tartışıyor” projesi Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği tarafından desteklenerek 7-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Adana ilinde düzenlenen çalıştaya, Hatoder üyesi talasemi ve orak hücre anemi hastası dört genç katılarak destek vermiştir.
 

Türk Eğitim-Sen genel kurulu tamamlandı


Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Üst Kurul Delegeleri Ahmet Akça, Yaşar Gürakan ve Yavuz Selim Yanık, Türk Eğitim Sen 5. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.
 

HATAY, TURİZM SEKTÖRÜ AÇISINDAN TÜM ZENGİNLİKLERE SAHİP


Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı ,Siyasi Partilerin Hatay İl Başkanlarına Tanıtıldı
 

Türk uçaklarını taciz


Genelkurmay Başkanlığı, Suriye''ye ait füze sistemi ile Yunanistan uçaklarının Türk uçaklarını taciz ettiğini bildirdi.
 

Yapılan yollar Hassa tünelinin önemini arttırdı


Yılmaz ayrıca Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan yolun yanı sıra bölgede artacak olan ticaret hacmi ile sanayicinin yatırım alanı araması konusunda gündeme gelen ve ihalesi yapılan Hassa Tünel projesinin de bölge ve ülke ekonomisi açısından istihdam açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
 

İSKENDERUN BELEDİYESİ KÜLTÜR SARAYINA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASI


İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nın bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Kültür Sarayı’nda iç cephe sıva çalışması ve salon koltuklarının söküm çalışması devam ederken, boya ve yalıtım işine başlanacak.
 

TÜRSAB HEYETİ BAŞKAN SAVAŞI ZİYARET ETTİ


Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindeki heyet, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a bir nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Deniz Feneri 60 bin aileyi gıda yardımlarıyla sevindiriyor


Dernek Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Yayladağı, Reyhanlı, Kırıkhan, Mardin, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Nizip, İslahiye, Halep, İdlip ve Lazkiye''de yaşayan 10 bin Suriyeliye 30 bin koli yardımı yapacak.
 

İSKENDERUN EMNİYETİNDEN ÜSTGEÇİT UYARISI


İskenderun Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli polisler Uluslararası E91 karayolu üzerinde yayaların güvenli geçiş sağlamaları için vatandaşlara üstgeçidi kullanmaları uyarısı yaptı.
 

Sadece bir puan


Geçen hafta deplasmanda alınan ve avantaj sayılan 1 puandan sonra, kendi sahasında oynadığı ve kaybettiği 2 puan, İDÇpor’u sürekli sıkıntıların içerisinde tutmaya devam ediyor.

 

KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR


Kaçakçılığa karşı çok ciddi bir mücadele yürüten Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı, Bayram içerisinde yaptığı operasyonla ele geçirdiği 4 bin 510 paket kaçak sigaranın ardından, hafta sonu edindiği istihbarat bilgileri değerlendirerek Karakese Beldesi ile Çağlalık Köyü arasında bir eve gerçekleştirdiği baskında 7 bin litre kaçak mazot ele geçirdi.Bir evin müştemilatında yapılan aramada gizli bölmelere yerleştirilmiş 7 bin litre kaçak mazota el konulurken, olayla ilgili de bir kişi gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi.
 

“HATAYSPORUN TEK RAKİBİ HATAYSPORDUR”


Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup''ta mücadele eden Hatayspor''un basın sözcüsü Sadullah Ergin,yaptığı açıklamada önemli bir konuya vurgu yaptı.Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği''nde (HESOB)düzenlenen basın toplantısında yaoptığı açıklamada, Hatayspor''un tek rakibinin Hatayspor olduğunu olduğunu dile getiren Ergin, kimseden çekinmediklerini ve gruptaki tüm takımları yenebilecek güçlü bir kadroya sahip olduklarının altını çizdi.
 

ALİ İSAN SU, DÜZCE’DE GÖREVE BAŞLADI


İskenderun Kaymakamı iken son Valiler Kararnamesiyle Düzce''ye Vali olarak atanan Ali İhsan Su, yeni görev yerinde koltuğuna oturarak mesaisine başladı. Vali Su, Kaymakamlardan, daire müdürlerinden vatandaş odaklı hizmet istedi.
 

CHP MİLLETVEKİLİ HASAN AKGÖL İZMİR’DE


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Genel Merkez görevlendirmesiyle CHP İzmir İl Örgütünün yürüttüğü seçim çalışmalarına katıldı.
 

Kimse Yok Mu Derneği yardımlarına devam ediyor


Kimse Yok Mu Derneği Hatay Şubesi, ''Bu Ramazan Rahmet Şemsiyenizi Paylaşmanın Bereketiyle Doldurun'' sloganı ile başlattığı yardım kapsamında erzak paketlerini Samandağı, Altınözü, Yayladağı, Kırıkhan ve Reyhanlı''da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 

Hane halkının gelir yapısı harcama kalıplarını etkiliyor


2012 Hane halkı Bütçe Araştırması sonuçlarına göre hanelerin temel gelir kaynağına göre harcama paylarının değiştiği görülmektedir.
 

Tortop,Çocuklarımızla iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz


Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Defne Kaymakamı Hakkı Uzun Antakya erkek yetiştirme yurdunda kalan öğrenciler ile birlikte iftar yaptı .
 

MKÜ’de araştırmalar artık daha nitelikli


Mustafa Kemal Üniversitesi, Fen Bilimleri alanında modern test ve analiz cihazlarıyla her türlü bilimsel araştırmaların yapıldığı laboratuvar binasının yapımına devam ediyor.
 

Çalışmalarımızın karşılığını alacağız


30 Mart yerel seçimler öncesinde çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, gezdiği, ziyaret ettiği bütün mekanlarda gönüllere taht kuruyor.
 

Esder,Vergisini zamanında ödeyen esnafın ödülü vergi indirimi olmalı


Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal vergisini düzenli ödeyen esnafa vergi indiriminde bulunulması gerektiğini dile getirdi.
 

BEYAZ KALE SATRANÇ DERNEĞİNDE ANTRENÖRLÜK KURSU


Antakya’da faaliyet gösteren Beyaz Kale Satranç Derneği’nde satranç 1. kademe antrenörlük kursu başladı.
 

İskenderun Emniyeti’nden sıra dışı uygulama


İskenderun polisi, hatalı park etmeye ceza yazdığı gibi, değerli eşyasını aracında bırakan sürücülere de trafik cezası yazıyor.
 

ÇOCUKLAR ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI


Hatay’ın anavatana katılışının 75. yılı münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 30.’su düzenlenen sünnet şöleninde çocuklar erkekliğe ilk adımını attı.
 

Suriyeli çocuklar için Özel Ortamlar oluşturulacak


Çocuk dayanışma kuruluna mensup çocuklar tarafından hazırlanan yıllık eylem planı kapsamında, ülkemizde kamp dışında yaşayan Suriyeli çocukların durumlarının değerlendirilmesine yönelik çalışma gerçekleştirildi.
 

SONBAHARIN İLK KESTANESİ TACETTİN USTADAN


Sonbahar’ın gelmesi ve havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kestaneciler köşe başlarını tuttu. ''Kestane kebap, yemesi sevap'' diye seslenerek müşteri çekmeye çalışan satıcılar, ilk günlerdeki satışlardan memnun.Yıllardır bu işi en iyi şekilde yapan ve Vali Ürgen parkında satış yapan Tacettin Bulanık, soğuk havaların habercisi kestanenin tezgahlarda yerini aldığını belirterek;''Bu yıl hasadı yapılan kestanenin tezgahlarda yerini almasıyla birlikte birçok kestane satışı yapan arkadaşlarımız mangalda kızarttığı kestaneleri satmaya başladı.
 

AKKAYA:BU ADIM MİLLETİMİZE YAPILMIŞ BÜYÜK BİR HAKARETTİR


Ülkücüler, Andımızın Kaldırılmasına Tepki Gösterdi
 

6 bin litre mazot alev aldıGenelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında ateş açan kaçakçılara karşılık verildiğini açıkladı.
 

Eryılmaz,Hükümet yargı üzerinde baskı kuruyor


CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Türkiye’yi 12 yıldır tek başına yöneten AKP Hükümeti izlediği yanlış politikalarla ülkeyi hem içerde hem de dışarıda hızla bir kaos ve çatışmanın içerisine sürüklediğini belirtti.
 

Suriyeli Sığınmacı Çocuklar Belediyeye Yürüdü
Çöplerden hurda toplayan Suriyeli sığınmacı çocukların çevreye rahatsızlık vermesini önlemek için bisikletini alan Belediye Zabıta ekiplerine tepki gösterdi. Belediye Zabıta Müdürlüğüne topluca gelen Suriyeliler Arapçayla tepkilerini dile getirdiler.
 

ARSUZ ULUÇINAR GENÇLİK KAMPI AÇILDI


Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Arsuz Uluçınar Gençlik Kampı, gençlere kapıları açıldı.
 

“DURMAK YOK,HİZMETE DEVAM”


AK Parti Erzin İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Parti Binası’nda GerçekleştiAK Parti Hatay Milletvekili Ecz. Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Erzin İlçe Teşkilatı’nda gerçekleşen “AK Parti Erzin İlçe Danışma Meclisi” toplantısına katıldı.
 

İskenderun’da İstişare toplantısı
Çalışkan, bugüne kadar tek bir fabrika temeli atılmadı. Bundan sonra yapacağız demenin bir inandırıcılığı kalmamıştır kimseyi aldatmasınlar.
 

MKÜ Tesisleri ile büyüyor


MKÜ’nün sosyal ve sportif amaçlı inşaatlarında sona yaklaşılıyor
 

Ak Parti’den MHP ‘ye


Hatay''ın Erzin ilçesinde AK Parti''den aday olamayan eski ilçe başkanı, 100 kişiyle MHP''ye geçti.
 

Tır kuyruğu 70 km oldu


Cilvegözünde Tır Kuyruğu Uzamaya Devam Ediyor

 

Ortadoğu’ya ihracat artıyor


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Meclis toplantısında Suriye ve Ortadoğu yaşanan olayların bölge ekonomisine etkileri ele alındı.
 

Çok Amaçlı Spor Salonu, Sporun Merkezi Haline Geldi
Homend Antakya Belediyesi Takımı Genel Menejeri Mesut Yılmaz, Çok Amaçlı Spor Salonu İle İlgili Olarak Açıklama Yaptı
 

Kadınlarımız daha aktif olmalı
30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 

TAKSİ ŞOFÖRÜ İLE İLGİLİ İDDİALARA VALİLİKTEN AÇIKLAMA


Hatay Valiliği 13 Eylül 2013 Cuma günü bir taksi şoförünün 2 Suriyeli tarafından boğazı kesilerek öldürüldüğü ve bazı basın yayın organlarının 25 Eylül 2013 Çarşamba günü yayınlanan nüshalarında “Suç İşleyenler Korunuyor mu?” başlıklı haberde gündeme getirilen iddialar üzerine Hatay Valiliği açıklamalarda bulundu.
 

Hatay’da 143 milyon liraya 14 tesis yapılacak


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Hatay’da inşa edilecek 14 tesisin temelini atacak. Temeli atılacak içmesuyu tesisleriyle Hatay’ın su problemi kökünden çözülecek.
 

Her ilçeye eşit hizmet


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Antakya Merkez İlçesinde Bir Dizi Esnaf Ziyaretlerde Bulunan Mete Aslan’a MHP Antakya Merkez Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, MHP Hatay İl Başkanı Adnan AKDAŞ ile çok sayıda partili de eşlik etti.
 

Yavuz,Erdoğan’ın; Ekmel Hoca korkusu var


Prof. Dr. Celalettin Yavuz, Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adının duyulmasından itibaren AKP’nin yandaş medyası, Ekmel Hoca’nın altını oymak için çalışmalar yaptığını belirtti.
 

Albay Özcan’dan Vali Lekesiz’e Ziyaret


Serinyol 121. Er Eğitim Alay Komutanı olarak göreve başlayan Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Nacioğlu,Hatay turizmi giderek kötüleşiyor


Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Hatay’ın turistik değerleri ve bu tarihi, turistik mekanlarımızın önemsenmediği, turizm sektörünün geri planda kalması ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 

Ak Parti’de istifa rüzgarı30 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti kan kaybetmeye devam ediyor. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın AK Parti’den istifa ederek CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasının ardından başlayan istifa rüzgarı sürüyor.
 

Vakıf, hizmetlerine devam ediyor
Kırıkhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmetleri devam ediyor.
 

Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri yarışması düzenleniyor


Adana ilini merkez alan konuları içeren ve 15 yaş üstü herkesin katılımına açık yarışmada; hikaye, deneme ve şiir türlerini kapsayan eserlerde dereceye girenlere toplamda 15 bin TL para ödülü verilecek.
 

SAVAŞ İNSANOĞLUNA YAPILACAK EN BÜYÜK ZULÜM


CHP Antakya Gençlik Kolları Yönetimi yaptıkları basın açıklaması ile Ortadoğu’da yaşanan olaylara değindi ve AK Parti Hükümeti’ne sert eleştirilerde bulundu.
 

Şehit Pamir Caddesi trafiğe kapatılacakİskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, mesleki kuruluşları ziyaret etti. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve beraberindekiler, İskenderun Ticaret Borsası’na da ziyarette bulundu.
 

TCG Karataş Savaş gemisi İskenderun’da


İskenderun Deniz Üst Komutanlığı envanterine yeni tip karakol gemisi katıldı.

 

Hikmet Çinçin, Suriye ve Ortadoğu Hatay ekonomisini etkiledi


ABİGEM konferansı Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi.
 

TUTUKLANAN GENÇLERİN AİLELERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI


Armutlu mahallesinde düzenlenen Gezi protestolarına destek eylemlerinde yer alan, daha sonra da tutuklanan gençlerin aileleri önceki gün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya geldi, yetkililere seslenerek çocuklarını derhal serbest bırakılmalarını, özgürlüklerine kavuşmalarını istedi.
 

MHP’de Merkez Seçim Bürosu Açılış Coşkusu!
Ulucami Caddesi’ni trafiğe kapatan Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun Merkez Seçim bürosunun açılışında kalabalık partili topluluğun ilgisi ve coşkusu dikkat çekti.
 

MÜSİAD Hatay’da Suriyeli Mültecilerle BuluşuyorMüstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 84. Genel İdare Kurulu Toplantısı 14-15 Şubat 2014 tarihleri arasında Hatay Şubemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
 

Eğitim Merkezi Kursları hizmete açılıyorDörtyol Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 13 dalda yeni kurs açılacağı bildirildi.
 

İskenderun’da Depremİskenderun körfezinde gece yarısı 02.33’de 4.5 şiddtinde deprem meydana geldi.
 

HASSALILAR ÜZÜM FESİVALİNDE BULUŞUYOR.


Hassa-Hacılar Köylüleri 5.Üzüm Festivalinde buluşuyor.

Hacılar Köyü Yardımlaşama ve Dayanışma Derneği ile Ardıçlı Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu “ÜZÜM FESTİVALİ” tüm hızıyla devam ediyor.Bu yıl 5.si gerçekleştirilecek olan ve 31 Ağustos 01 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Üzüm Festivalinde programın oldukça yoğun geçmesi bekleniyor.
 

BAŞKAN NEHİR’E; İSTEK, ÖNERİ VE PROJE


Değişik üniversitelerde okuyan bir grup öğrenci geçtiğimiz günlerde Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyaret ederek, istek, öneri ve projelerini sundular.
 

İSKENDERUNDA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ


İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nce (AKOM) Hatay İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü eğitmeninin katılımıyla eğitim düzenlendi.Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Temel Afet Bilinci Eğitmeni Yasemin Cansever’in verdiği ‘Temel afet bilinci’ konulu eğitim, İtfaiye Müdürlüğü binasındaki AKOM biriminde gerçekleştirildi.
 

İşkadınları buluşması gerçekleştiTürkiyedeki tüm iş kadınları Sevgi Barış Hoşgörü kenti Hatayda buluşuyor sologanı ileRol model kadınlarımız ,ekonomide,siyasette,medyada ve sivil toplum örgütlerinde kadın konulu paneli Hatay KAGİD ev sahipliğinde geçtiğimiz cumartesi günü Antakya Ottoman Palace gerçekleştirdi.
 

KADINLARIMIZIN EL EMEĞİ GÖZ NURU BOŞA HARCANMASIN


Kısa bir süre önce Antakya Belediyesi’ni sosyal belediyecilik anlayışı ile şehrimizde bulunan kadınların el emeği göz nuru ile hazırladıkları ürünlerini sergileyerek satışa sunabilecekleri bir mekân oluşturuldu.
 

Uyar,Varoluş irademizi kimse kıramaz


Büyük bir saygı ve gururla andığımız Milli Mücadelenin, İskenderun için özel anlamı olan, düşman işgalinden kurtuluşumuzun ve Türk Ordusunun İskenderun’a girişinin 76. yıldönümünü kutluyoruz.
 

AYDINSPOR GALİBİYETİNİN ARDINDAN.


Spor Toto 2.Lig Beyaz gurupta mücadele eden Temsilcimiz Hatayspor’un Aydınspor müsabakasının ardından durum değerlendirmesi yapmak üzere Antakya Ticaret Borsası toplantı salonunda basın mensuplar ile bir araya gelindi. Toplantıya Hatayspor Basın Sözcüsü Sadullah Ergin ve yöneticisi Galip Hamzaoğlu, Hatayspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek, Futbolculardan Gürhan Gürsoy ve Taylan Aydoğan katıldı
 

Makam için değil hizmet için bu yoldayız


Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Çito Makamlar gelip geçicidir. Makam için değil hizmet için göreve talip olduklarını söyledi.
 

Kimyeci,Sanayi sitesi hak ettiği hizmeti alacak


Küçük Sanayi Sitesi olağan genel kurulunda Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye sanayi sitesi esnafına çok kısa zaman içerisinde yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti ve plaket verdi.
 

HOŞGÖRÜ CUP BASKETBOL TURNUVASI 26-28 EYLÜL’LE OYNANACAK


Geçtiğimiz yıl ilki İskenderun ilçesinde yapılan Homend Hoşgörü Cup Basketbol Turnuvası’nın, ikincisi 26-28 Eylül tarihleri arasında Antakya Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak. Yapılacak olan turnuvaya TKBL takımlarından 4 ekip katılacak.
 

HS TARAFTARLAR DERNEĞİ :ŞAMPİYONLUK İSTEKLE DEĞİL, DESTEKLE GELİR


Hatayspor Taraftarlar Derneği tarafından Aydınspor galibiyeti’nin ardından yapılan basın açıklamasında :“Değişmez spor sevdamız Hatayspor’un son maçta deplasmanda Aydınspor’u 2-0 yenerek 3 puan almasının sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.”
 

Hatayspor Ulusal lisans aldı


Türkiye Futbol Federasyonu Hatayspor Kulübü Başkanlığına gönderdiği resmi yazıda Ulusal lisans almaya hak kazanan Hatayspor’u kutladı.
 

TÜRKİYE FATİ İLE BİRLİKTE YÜRÜYOR


Antakya Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi işbirliği ile “Türkiye FATİ ile birlikte yürüyor” isimli bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirilecek.
 

Fatih Projesi hayata geçiyor


Eğitimde geleceğe açılan kapı olan ''Fatih Projesi'' kapsamında, Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'' nde öğrencilere tabletlerini verdi.
 

AHİLİK TÜM İNSANLIK İÇİN DE GÜZEL BİR ÖRNEKTİR


AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci,Ahilik Haftası dolasıyla basın açıklaması yaptı. Kimyeci:“Ahilik geleneği, aziz milletimizin uygarlık tarihine kazandırdığı en önemli değerlerden biridir.”dedi.
 

BAKAN ERGİN,BÜYÜKLERİNDEN HELALLİK İSTEDİ


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, kabinede görev aldıktan sonra karşılaştığı olaylar sebebiyle geçmişte sitem ettiği büyüklerinden helallik istediğini söyledi.
 

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ ARTIK ÇAĞDAŞ BİR BİRİM HALİNE GELMİŞTİR


İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 299. yıldönümünü ve İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı.25 Eylül-1 Ekim İtfaiyecilik Haftası ve İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 299. yıldönümü kutlamaları kapsamında, İtfaiye Müdürü Ömer Çolak ve itfaiye erleri, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşımızı okudu.
 

BARIŞIN ELÇİLERİ İZMİRİ BÜYÜLEDİ


Antakya Medeniyetler Korosu İzmir’de düzenlenen 3.Hatay Günleri kapsamında vermiş olduğu konserle izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı. Karşıyaka Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu''nda gerçekleşen ve çok sayıda izleyicinin olduğu konser sonrasında koro dakikalarca ayakta alkışlandı.
 

BAŞKAN SAVAŞ HESOB’UN KONUĞU OLDU


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Başkanı A.Kadir Teksöz ve yönetim kurulu üyelerinin konuğu oldu.
 

Yaman,Su sıkıntısı kentimizi kapsamaktadır


Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman sorunları tespit etmek ve çözüm üretmek üzere mahalle muhtarları ile bir araya gelmeye devam ediyor.
 

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI


İl İdare Şube Başkanları Toplantısı,Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Karayolları 53. Şube Şefi Mahmut Bilge Özman’ın ev sahipliğinde yapıldı.
 

DEPREM ÖNCEDEN ÖNLENEMEYEN DOĞA OLAYIDIR


Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği tarafından düzenlenen ve üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşen “2. Türkiye Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı”nın açılışı Atatürk Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Modifiye araçlar trafikten çekilecek


Emniyet Genel Müdürlüğü modifiye araç tutkunlarını üzecek bir karar aldı.
 

Müsiad Suriyeliler için yardım yaptı
Sektör Kurulları tarafından başlatılan kampanya ile toplanan yardımlar Suriyelilere gönderildi
 

Ağrılara Nöral terapili çözüm


Şiddetli baş ağrısı sebebiyle, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Özgür Elçim’in uygulamış olduğu nöral terapi seanslarına başlayan Serkan Saklanmaz, üç seans sonra ağrılarından kurtuldu.
 

BAŞKAN SAVAŞ, SORUNLARIN ÇÖZÜM YOLLARINI VATANDAŞLARLA ARADI


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Belen İlçesi’nde ki Sivil Toplum Kuruluşları yanı sıra mahallelerini ziyaret edip vatandaşların isteklerini dinleyip, vatandaşlarla birlikte çözüm yolları aradı.
 

MKÜ Avrupa’da 37 Üniversite Arasında

Mustafa Kemal Üniversitesi Avrupa Komisyonu Broşüründe Yer Aldı
 

Birleştirici gücü sağlayacağız


Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı karış karış dolaşarak destek toplamaya devam ediyor.
 

Öğrencilerimize TÜBİTAK Desteği


Öğrencilerimizin Projeleri TÜBİTAK’ın 281 Projesi Arasında Yer Aldı
 

HESOBDAN VALİ LEKESİZE ZİYARET


Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
 

Müftü Taştan, İTSO yönetimini ziyaret ettiİskenderun Müftüsü Mehmet Taştan, Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.İskenderun eski Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun Hatay İl Müftülüğü’ne atanmasının ardından Adıyaman’danİskenderun Müftülüğü’ne atanan Mehmet Taştan, İTSO yönetimini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 

Fakıoğlu,İlimizin gelişimine katkıda bulunacağız


Geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen Olağan Genel Kurul’da seçilen HAGİAD (Hatay Genç İşadamları Derneği) Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.
 

10 derslikli anaokulunun inşaatı sürüyor


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in girişimleri sonucu 2.OSB’nin yapımını üstlendiği, Payas Yüzüncüyıl Orta Okulu bahçesinde 10 derslikli anaokulunun temeli atılarak inşaatı hızla devam ediyor.
 

Öğrenciler kampüsü ağaçlandırıyor
Kampüs alanı yapılan peyzaj düzenlemeleriyle yeşile bürünüyor.
 

HESOB CİVELEKİ ZİYARET ETTİ


Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz ve Hatay’daki oda başkanları, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek’i ziyaret etti.Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, Ahilik Kültürü Haftası kapsamında gerçekleştirilen ziyarette,İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek’e çiçek verdi ve ahilik kaftanı giydirdi.
 

MHP gövde gösterisi yaptıMHP İskenderun merkez seçim bürosunun açılış töreni ulu cami caddesinde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katılım gösterdiği açılış töreni İskenderun’da bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı seçim bürosu açılış töreni oldu. Halk oyunları gösterilerinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunduğu açılış törenine Mete Aslan ve İbrahim Gül birlikte geldiler. Sahneye çıkmalarıyla alkış ve sloganların yükseldiği tören alanında coşku dolu görüntüler ortaya çıktı.
 

AHİLİK KÜLTÜRÜ GÜNÜMÜZDE DAHA FAZLA YAŞATILMALI


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Ahilik Haftası kutlama programına katıldı. Ahilik Haftası kutlama programı Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlendi.