SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Başkan Savaş’a anlamlı ziyaret


Endüstri ve hizmet kuruluşlarını temsil eden önde gelen gönüllü Türk sermayedarlarınca kurulmuş olan ve ülkemizin en büyük Sivil Toplum Kuruluşları(STK) arasında başı çeken Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği(TÜSİAD), Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes ve beraberindeki heyet ile 5 Aralık Cuma günü, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.
 

Dudu’dan CHP İl Başaknlığına ziyaret


CHP Hatay İl Başkanlığını ziyaret eden ve basın açıklamasında bulunan CHP PM Üyesi Hatay Milletvekili Mevlüt DUDU ve CHP PM Üyesi Ali ÖZTUNÇ CHP Kurultayından sonra her ilde teşekkür ziyaretlerinde bulunduklarını belirtti. Yapılan bu ziyarette partililerle buluşan PM Üyelerimiz ülke gündemiyle alakalı karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.
 

HATSU’da içmesuyu devam ediyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), merkez ilçe Antakya’ya bağlı Küçükdalyan Mahallesi’ndeki içmesuyu deposu borularında yenileme çalışmalarının yapıldığını duyurdu.
 

Defne Belediyesi nezaket ziyareti


CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ve İl Yönetimi, İl Disiplin Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı ve İl Gençlik Kolları Başkanı ile birlikte DEFNE Belediye Başkanı İbrahim YAMAN’a makamında nezaket ziyaretlerinde bulundu.
 

Yaman: Halkın çabası umut verici


Defne ilçesine bağlı mahallelerde devam eden hizmetleri yerinde inceleyip, mahalle sakinlerinin istek ve beklentilerini dinleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, "Halkımızın hizmetlere yönelik beklentileri, geçmişten günümüze olan ihmal edilmişliğin yansımasıdır. Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz hizmetler artarak devam ederken, halkımızın çabası da umut vericidir. Yıllardır ihmal edilmiş de olsa Defne ilçemiz, muhtarı, azası, dernekleri, meclis üyeleri ve halkıyla hakettiği hizmetlere mutlaka kavuşacaktır. Kent kimliğini oluşturmak elbette zaman alıyor ama bunu başarmak için göreve geldik. Hep birlikte başaracağız" dedi.
 

Yaşlılarımıza sahip çıkmak görevimiz


Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, ilçe genelinde yaşlı ve kimsesiz olan kişilerle ilgili hassasiyetlerinin toplumsal değerler açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, "Yaşlılarımıza sahip çıkmak, atalarımızın ve özümüzün gereğidir. Bizi biz yapan değerleri kalıcı kılmak başlıca görevlerimizden biri olacaktır" dedi.
 

Payas’ta çalışmalar devam ediyorHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) tarafından il genelinde başlatılan yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında özveriyle çalışan Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Payas’ta stabilize çalışmaları gerçekleştirdi.
 

İş Dünyası Hatay’da buluştu


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği(TÜSİAD) ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) işbirliğinde düzenlenen "Büyüyen Kobiler " konulu panele katıldı.
 

Trafik Cezası ve Polisin İstediği


Dün şöyle Hatay Valiliğinin internet sitesine bir göz atayım dedim. Dikkatimi Hatay’da yazılan trafik ceza miktarları çekti.
 

Sporun her dalında gözümüz zirvede


Sportif arenadaki başarıları ve Türkiye’nin en büyük 2. Spor Kompleksi&Yaşam Merkezi’ni hemşehrileriyle buluşturmasıyla ülke gündemine oturan Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Spor Kulübü şimdi de tenisteki başarılarıyla adından söz ettiriyor.
 

Başkan Altan esnafla buluştu


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Payas ilçesindeki Sokulu Mehmet Paşa Külliyesini ziyaret etti.Türkoğlu, beraberindeki Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, AK Parti İlçe Başkanı Cihangir Yıldırım ile külliyeyi ziyaret ederek buradaki esnafla bir araya geldi.
 

Kaymakam Soytürk:1 yılda 10 bin başvuru aldık


Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne 12 ay içerisinde toplam 10 bin 400 başvuru yapıldığını belirtti.Soytürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, heyete, tüketici kredileri dosya masrafları başta olmak üzere, cep telefonu, çeşitli elektronik eşyalar ve konfeksiyon ürünleriyle ilgili birçok şikayet dosyasının geldiğini söyledi
 

Dudu: 2019'a kadar erken seçim görünmüyor


CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, "Yeniden erken seçim yaşanacağı yönünde çeşitli senaryolar var. Fakat 2019'a kadar erken bir seçim görünmüyor" dedi.
 

Değişim devam ediyor


Samandağ Belediyesi Favvar mevkii 117. Sokak düzenleme ve parkemle çalışmasının sonuna gelindi
 

Başkan Nehir muhtarların taleplerini dinledi


Samandağ Belediye meclisi gündem maddelerini görüşmek üzere 2016 Şubat ayı olağan toplantısını Hıdırbey Mahallesi Musa Ağacı yanındaki toplantı solonun da gerçekleştirdi.Toplantıya Hıdırbey Mahallesi Muhtar Vekili,Kapısuyu Mahallesi Muhtarı ,Yoğunoluk Mahallesi Muhtarı katıldı.Gündem maddeleri görüşüldükten sonra muhtarlar Başkan Nehir’e taleplerini iletti.Başkan Nehir gerekli çalışmaların yapılmasıyla ilgili Fenişleri Müdürü Bulut’a gerekli talimatları verdi.
 

Türkmendağı ve Cebel Ekrad'a yoğun top atışı yapılıyor


Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı ve Cebel Ekrad bölgelerine yoğun top ve füze atışı yapılıyor.