Güder,Yeni projelerle üniversitemizi geliştiriyoruzAkademi Hastanesi şampiyon olduYaman,Basın, çağdaş toplumun temel taşıdırBaşkan Savaş, satranç şampiyonlarına ödüllerini takdim ettiSavaş,Kadir gecesi,yüreğimizin ibadetle çarptığı gecedirAkevler Mahallesinin su sorunu büyük ölçüde giderildiBelediye Çalışanına ikramiye müjdesiERHAN AKSAY TURNUVASINDA KUPA SAHİBİNİ BULDUÇözülmesi gereken problemleri HAT-SU’ya karşı el birliği ile büyütüyorlarKimyeci,Antakya’da değişime devam ediyoruz23 Temmuz Bayram GazetesiKimyeci,Vatandaşlarımızla beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruzBayrakçıoğlu,Filistin, ümmetin yüz akıdır

YAZARLAR

Müftü Taştan, İTSO yönetimini ziyaret ettiİskenderun Müftüsü Mehmet Taştan, Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.İskenderun eski Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun Hatay İl Müftülüğü’ne atanmasının ardından Adıyaman’danİskenderun Müftülüğü’ne atanan Mehmet Taştan, İTSO yönetimini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 

Ortadoğu’ya ihracat artıyor


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Meclis toplantısında Suriye ve Ortadoğu yaşanan olayların bölge ekonomisine etkileri ele alındı.
 

ALTINÖZLÜLER AYNI SOFRAYI PAYLAŞTI


Altınözü Belediye Başkanı Cavit Alkan ev sahipliğinde Tacettin Sürmeli Parkında düzenlenen iftar programda yüzlerce vatandaş biraraya geldi ve sofralarını paylaştı.
 

HIFZISSIHHA TOPLANTISINDA SAĞLIK TEDBİRLERİ ELE ALINDI


İlçe Hıfzıssıhha toplantısı, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıda su ve süt ürünlerinin sağlıklı olması için gereken faaliyetler ele alınırken, boğulmalara yönelik tedbirlerde masaya yatırıldı.
 

MKÜ Avrupa’da 37 Üniversite Arasında

Mustafa Kemal Üniversitesi Avrupa Komisyonu Broşüründe Yer Aldı
 

ASANSÖR KONTROLLERİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI


Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve UDEM Asansör Birim Müdürü Yücel İŞCANOĞLU tarafından asansörlerin yıllık kontrolü için protokol imzalandı.
 

Vakıf, hizmetlerine devam ediyor
Kırıkhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmetleri devam ediyor.
 

İZMİRLİ MÜZİSYENLER REYHANLIDA PATLAMA YERİNE KARANFİL BIRAKTI


İzmirli müzisyenler Hatay''ın Reyhanlı ilçesinde birinci ve ikinci patlama yerlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı. İzmirli Müzisyenler Derneği Başkanı Oktay Çaparoğlu ve beraberindeki grup Hatay''ın Reyhanlı ilçesine geldi.
 

ZAFER BAYRAMI SATRANÇ TURVUVASI ÖDÜLLERİ SAHİBİNİ BULDU


Antakya Satranç Kulübünün 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlemiş olduğu Satranç turnuvası Derek merkezinde gerçekleştirildi.
 

KURSLAR KIŞ AYLARINDA DEVAM EDECEK


Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde açılan basketbol yaz kursları Antakya halkından yoğun ilgi gördü. Gösterilen bu yoğun ilgiden dolayı kursların kış aylarında da devam edeceği belirtildi.
 

KIRILAN SİNYALİZASYONLAR YENİLENDİ


Antakya Uğur Mumcu Alanı’nda, Gezi Parkı protestoları sırasında tahrip edilen trafik sinyalizasyon sistemleri ve levhalar yenilendi
 

Antakya Belediyesi temizlik çalışmaları devam ediyor


Antakya Belediyesi kent turizmine verdiği önem doğrultusunda dünyanın ilk mağara kilisesi ve Hıristiyan alemi için hac merkezlerinden biri olan St.Pierre Kilisesi güzergahında bulunan Hacı Görüş deresinde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi.
 

BELEDİYE BAŞKANLARI BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE..


Başkan Savaş’ın Ev Sahipliğinde Hatay’daki İlçe ve Belde Belediye Başkanları Bir Araya Geldi
 

Ak Parti’den MHP ‘ye


Hatay''ın Erzin ilçesinde AK Parti''den aday olamayan eski ilçe başkanı, 100 kişiyle MHP''ye geçti.
 

Meteorolojiden uyarı


Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü kuvvetli don uyarısı
 

Defne İlçe Nüfus müdürlüğü hizmet vermeye başladı


Nüfus Müdürlüğü hizmet vermeye başladığı İlk gün bir sürprizle karşılaştı.


 

Buğday yılı olacak


Yağmurların ölçülü yağması buğdaylara gübre etkisi yaptı
 

Ahrazoğlu seçmenleriyle beraber


Ahrazoğlu seçmenlerin ilgisini üzerine topluyor.
 

AĞAÇTAN YAPTIĞI HAYVANLAR HARİKA AMA DESTEK YOK


Yayladağı’nın Karakese Beldesi’nden olan Ömer Boz her gün gezindiği Orman ve bahçelerden topladığı ağaç dallarını atölyede işleyerek birden fazla hayvan figürlerine dönüştürüyor. Bu süsleme sanatını sağlayan Boz gözleri süslüyor.
 

Arsuz’un altyapı sorununu çözeceğiz


CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak, İskenderun ve Arsuz ekonomisi konuşuldu.
 

YILDIRIMDAN BAŞKAN SAVAŞA TEŞEKKÜR


Antakya Ticari Taksiciler Derneği başkan ve yönetimi kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ettiler. Antakya Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım başkanlığındaki heyet ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a Taksi Duraklarını modernize ederek tek tip yapmasından dolayı teşekkür ettiler.
 

Çok Amaçlı Spor Salonu, Sporun Merkezi Haline Geldi
Homend Antakya Belediyesi Takımı Genel Menejeri Mesut Yılmaz, Çok Amaçlı Spor Salonu İle İlgili Olarak Açıklama Yaptı
 

Kırıkhan’da MHP Rüzgarı


Mhp Kırıkhan’ı Fethediyor, Uzatılan Her Eli Tutuyor.
 

“İNSANLIK EFENDİMİZE KOŞUYOR”Üç ayların başlangıcı Regaib Kandili münasebetiyle Antakya Kültürlerarası Diyalog Derneği (AKADİM) organizasyonuyla Özel Nureddin Zengi Koleji bahçesinde açık havada Peygamber Yolu Derneği’nin ''''Herkes O''nu Okuyor'''' programının ödül töreni düzenlendi.
 

Hatay Dış Ticaret İstatistikleri açıklandı
Bölgemizin ve özellikle Hatay‘ın Ticaret rakamları şu şekilde: “Hatay’da 2014 yılı Mart ayında ihracat 193,4 milyon dolar, ithalatı ise 229,1 milyon dolar olarak gerçekleşti.
 

Belen İlçesi Şenbük Köyü’nde 60 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu


Vali Lekesiz:“Geçmişten Günümüze Miras Kalan Doğal Güzelliklerin Korunması İçin Ağaçlandırma Çalışmaları Önemli”


 

Vardı,Kızılay kampanyasına destek şart


Hatay Kızılay Gönüllü İletişim Danışmanı Rahmi Vardı Kızılay’ın kampanyasına destek istedi.
 

Yeni Otomobil Alacaklar Dikkat


Otomobilde kredi devrimi başladı.
 

Ogıad, üyelerini destekler konusunda bilgilendirdi


Osmaniye Girişimci Işadamları Derneği (OGIAD) tarafından üyelerine Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı''nın (DOĞAKA) hibe destekleri konusunda bilgilendirme programı düzenlendi.
 

Ragıp Taygan görevini teslim ediyor


1. Hd. Tb. Komutanlığından Alay Komutan yardımcılığına terfi etti.
 

YENİ ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ


Hatay Barosu, 2013–2014 adli yıl açılışı sebebiyle, Cumhuriyet alanında bulunan Atatürk anıtında çelenk koyma töreni düzenlendi.
 

Erzin Cadde ve Sokakların Asfaltına Başlandı


Hatay’ın Ezin ilçesinde kanalizasyon çalışmaları nedeniyle, yaklaşık 1 yıldır yağmurda çamur deryasına, güneşte toz bulutuna bürünen cadde ve sokakların asfaltına Hürriyet Mahallesi Hanifi Soylu Bulvarı''ndan başlandı.
 

30 Mart tarihinde yapılacak olan seçimlere bağlı


Kunduracılar çarşısı, neccar çarşısı, tüccar çarşısı, kuyumcular çarşısı, meydan çarşısı, saka hamamı civarında işyerleri bulunan yüzlerce esnaf, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin''i bağrına bastı.
 

HATAY HALKI BARIŞA SES VERDİ


1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Antakya Dayanışması Platformu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, Doğuş Okulları önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli pankartlarla sloganlar atarak, Şükrü Güçlü Caddesi''nden Uğur Mumcu Alanı''na kadar yürüdü. Yürüyen halk Suriye ile “Savaşa Hayır” diyerek Dünya barışının önemine dikkat çekti.
 

AKP ülkemizi geriye taşımaktadır


CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu, Sansür, 21. yüzyılda insanların kişilik haklarına ve düşüncelere yapılan bir saldırıdır. Arap ülkeleri hariç dünyanın hiç bir yerinde böyle bir uygulama mevcut değildir açıklamasında bulundu. Gençlik kollarının yapmış olduğu basın açıklamasının devamında, AKP hükümeti ülkemizi üçüncü dünya ülkelerinin gerisine taşımak istemektedir. Bir de utanmadan ileri demokrasi diye ülkeyi diktatörlüğe götürüyorlar.
 

Eğitim kursları işsizlerin umudu oldu


Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu, düzenlediği meslek kurslarıyla işsiz vatandaşların umudu oldu.
 

Vali Lekesiz, Sofular-Enek Arası Yol Çalışmalarında İncelemelerde Bulundu


Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Antakya-Yayladağı ayırımı Altınözü Yolu’nda (Sofular-Enek arası) devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
 

AVM’de Bir Aylık Heykel Sergisi…


Genç Heykeltıraş Emrah Ateşli’nin ‘Duygusal Yolculuk’ adlı heykel sergisi Prime Mall İskenderun AVM’de sergilendi. Sergi ziyaretçilere bir ay süreyle açık olacak.
 

Kocaeli’de Suriye için yardım kermesi


KİYAD öncülüğünde, Körfez Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve Körfez Genç Yardım Gönüllüleri Platformu''nun ortak çalışmasıyla Suriye''ye destek sağlamak amacıyla Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenecek kermesin açılışı gerçekleştirildi.
 

ŞİMŞEK, OKUL MÜDÜRLERİYLE BİRARAYA GELDİ


2013-2014 eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kalması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, merkez ve merkeze bağlı okul müdürleriyle toplantı yaptı.
 

Tır çıkışları geçici olarak durduruldu


Hatay''ın Reyhanlı İlçesi''ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı''nda tır çıkışları geçici olarak durduruldu.
 

Komşu illerdeki değişiklikler Hatay’ı etkilemedi


Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Mahmut Aldatmaz Hatay''da kaldı.
 

BAŞKAN NEHİR’E; İSTEK, ÖNERİ VE PROJE


Değişik üniversitelerde okuyan bir grup öğrenci geçtiğimiz günlerde Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyaret ederek, istek, öneri ve projelerini sundular.
 

BAŞKAN SAVAŞ HESOB’UN KONUĞU OLDU


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Başkanı A.Kadir Teksöz ve yönetim kurulu üyelerinin konuğu oldu.
 

Reyhanlı Saldırısının Sanıkları Hakim Karşısında


Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013''te 52 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla ilgili, 33 sanığın yargılamasına başlandı.
 

Yeni Kurulan İlçelerimizde Vatandaşlara Hizmet Verilmeye Başlandı


6360 sayılı Kanun ile ilimizde kurulan Antakya, Defne, Arsuz ve Payas İlçelerimizde Kaymakamlıkların kurulması ve Kaymakamların atanması, ilgili birimlerin kurulması ve müdürlerin görevlendirilmesi ile beraber vatandaşlarımıza hizmet verilmeye başlandı.
 

BengiSu Derneği iftar yemeği düzenledi


Antakya’da faaliyet gösteren Bengi-Su Hanımlar Derneği, geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği iftar programı Büyük Antakya Oteli’nde yapıldı.
 

CİVELEKLE A’DAN Z’YE; İSKENDERUN, TÜRKİYE VE ORTADOĞU


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, HRT Akdeniz TV’ye canlı yayın konuğu olarak katıldı. HRT Akdeniz TV’de sunuculuğunu Ali Yolcu’nun üstlendiği “Demokrasi Bulvarı” adlı programa katılan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
 

HATTAT DAĞ’DAN BAŞKAN SAVAŞ’A NEZAKET ZİYARETİ


Kaligrafi ve Hat sanatçısı Ali Taner Dağ ve Adana Kültür Sanat Derneği üyesi Ekrem Akbalık Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Birleştirici gücü sağlayacağız


Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı karış karış dolaşarak destek toplamaya devam ediyor.
 

Petrol ve Doğalgaz Öğrencileri Yürüyüşte


Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Birinci Belen İlçesi Atik yaylası Jeoloji Uygulaması ve Doğa Yürüyüşü etkinliğini gerçekleştirdi.
 

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN AVANTAJLARI NELERDİR?


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mesleki Ve Teknik Eğitim Şube Müdürlüğü yapmış olduğu ortak yazılı açıklama ile mesleki ve teknik eğitimin önemi ve avantajları akında bilgilendirmede bulundu.
 

DOĞAKA, Farkındalığı arttırma amacındayız
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası ve Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği işbirliği ile “Yenilenebilir Enerji Konferansı” düzenliyor.
 

Savaş: Huzuru sağlayan hizmetler üreteceğiz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 

Başbakan Yardımcısı Babacan, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni Gezdi


Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan, 08 Şubat 2014 Cumartesi günü teşrif ettiği ilimizde, Türkiye''de ilk olma özelliği taşıyan ve içerisinde yüzlerce endemik bitkinin sergilendiği Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni gezdi.


 

Emine Koşuyor, Hatay Seviniyor, Türkiye Kazanıyor
Emine Hatun Tuna''dan bir altın madalya daha
 

ZAFER BAYRAMI, ANIYLA ŞANIYLA KUTLANDI


Türkiye’nin kurulmasına teşkil eden 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinin zaferi 91.yılı da büyük bir sevinçle kutlandı. Yaşlısıyla, genciyle heyecan ve gurur içinde kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı renkli görüntüleri beraberinde getirdi.
 

Beldelerden gelen kadınlara brifing


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve eşi Dr.Ümran Civelek, İskenderun’un beldelerinden gelen kadınlara çalışmalarla ilgili bilgilendirme programı düzenledi.
 

22 polis görevden alındı


Tırları durduran savcıların koruma polislerinin de görevden alındığı belirtildi.


 

Zafer için tek yürek


Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun Kadın Kolları tarafından düzenlenen 45. Yılı kutlama etkinliğinde, 30 Mart yerel seçimlerinde bayanlar iddialı ve bu konuda tek yürek olduklarını açıkladılar.

 

HASSALILAR ÜZÜM FESİVALİNDE BULUŞUYOR.


Hassa-Hacılar Köylüleri 5.Üzüm Festivalinde buluşuyor.

Hacılar Köyü Yardımlaşama ve Dayanışma Derneği ile Ardıçlı Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu “ÜZÜM FESTİVALİ” tüm hızıyla devam ediyor.Bu yıl 5.si gerçekleştirilecek olan ve 31 Ağustos 01 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Üzüm Festivalinde programın oldukça yoğun geçmesi bekleniyor.
 

Hatay’da gol sesi çıkmadı


Spor Toto 2.Lig Beyaz gruptaki temsilcimiz Hatayspor seyircisi önünde karşılaştığı Aydınspor 1923 takımı ile oynadığı maçta berabere kaldı ve 43 puanla gurupta liderliğini sürdürdü.


 

“YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ”


Antakya Çevre Koruma Başkanı Selda Asker Barış günü dolasıyla basın açıklaması yaptı. “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünü hatırlatan Selda Asker açıklamasında barış gününün tarihçesi hakkında bilgiler verdi.
 

Antakya-Topboğazı Yolu ve Orta Refüj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor


Antakya-Topboğazı güzergâhında devam eden yol çalışmaları, bir yandan yaya ve araç trafiğinin rahatlamasını sağlayacak diğer yandan da ilimiz girişindeki görsel kirliliği önleyerek ilimize estetik anlamda güzellik katacak.
 

ATAHAN, BAŞVURUSUNU RESMEN YAPTI


Antakya’nın Subaşı Belediye Başkanı Selahattin Atahan, Defne İlçe Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunda bulundu. Parti il merkezi’ne başvurusunu yapan Selahattin Atahan, aday adaylık dosyasını İl Başkanı Servet Mullaoğlu’na teslim etti.
 

KIŞ ÖNCESİ ÇATILARDA ONARIM BAŞLADI…


Yaz mevsiminin yavaş yavaş sonlarına yaklaştığımız şu günlerde kış hazırlıkları içerisinde olan çatı aktarım işleri başladı. Hemen her apartman çatısından gelen sesler günden güne artarak devam ediyor.
 

Yüksek Seçim Kurulu zaferi bir kez daha tescilledi


Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti''nin Hatay için yaptığı bütün itirazları Oybirliği ile reddetti.


 

DÜNYA GENÇLER SATRANÇ ŞAMPİYONASINA SAYILI GÜNLER KALDI


12—27 Eylül tarihleri arasında Antakya’da yapılacak “Dünya Gençler Satranç Şampiyonası” için start verildi.
 

Hatay Valiliği, Taşınır-taşınmaz mallar kanunun öngördüğü şekilde dağıtıldı
Hatay Valiliği, bazı yerel basın yayın organlarında Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nun “siyasi mülahazalarla karar aldığı” iddiaları üzerine basın açıklamasında bulundu.
 

Emekli maaşında düşüş gerçekleşti
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan, Ankara’da katıldığı Başkanlar Kurulu toplantısında alınan kararları ve sonuç bildirgesini açıkladı.
 

MHP Adayı Gül Hizmet İş’i Ziyaret Etti


Milliyetçi Hareket partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül seçim çalışmaları kapsamında Hizmet İş sendikasını ziyaret ederek çalışmalarını sürdürdü.
 

TİYATRO OYUNCULARINA TEŞEKKÜR BELGESİ


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bir yıllık tiyatro sezonunu başarıyla tamamlayan İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularını makamında kabul ederek, teşekkür belgesi verdi.
 

İTSO, Suriyeli işçileri görüştü


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi toplantısı yapıldı. Servet Ugutmen başkanlığında toplanan mecliste İskenderun İş-Kur Müdürü Mehmet Yüksel, yabancı uyruklu işçilerin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
 

Sürdürülebilir Kalkınma Göstergeleri, 2012-2013


Türkiye İstatistik Kurumu, sürdürülebilir kalkınma göstergeleri ile ilgili çalışmalarını 2007 yılından itibaren, Avrupa Birliği İstatistik Ofisinin (Eurostat) belirlediği sürdürülebilir kalkınma göstergeleri listesini dikkate alarak yürütmektedir. Eurostat sürdürülebilir kalkınma göstergeleri, sosyo-ekonomik kalkınma, sürdürülebilir tüketim ve üretim, sosyal içerme, demografik değişim, halk sağlığı, iklim değişikliği ve enerji, sürdürülebilir ulaştırma, doğal kaynaklar, küresel ortaklık ve iyi yönetişim olmak üzere on konu başlığı altında toplam 132 göstergeyi içermektedir. Bu haber bülteni ile on konu başlığı altında ülkemiz için hesaplanan 96 gösterge, tanımları ile birlikte verilmiştir.
 

Ülkücü Hareket Türk milletinin demirbaşıdır

Seçim çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, çocukluğunun geçirdiği Esentepe Mahallesi’ni ziyaret etti.
 

Kerimoğlu,Okul eğitimlerimizi istenilen düzeyde yapmayı amaçlıyoruz


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve beraberindeki heyet, Defne İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ufuk Değirmenci ve Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ı makamlarında ziyaret etti.
 

7 SAATTE 121 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, yaşanan sel ve göçük dolayısıyla 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 12 vatandaşımızın ise yaralandığı Dörtyol ilçesine bağlı Çökek Yaylası’nda incelemelerde bulundu. Lekesiz inceleme sırasında 7 saatlik süre içerisinde 121 kilogram yağış düştüğü bilgilerini verdi.
 

Dörtyol Bize; Biz Dörtyol’a GüveniyoruzCHP Dörtyol Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Metehan Duduoğlu amaçlarının halka en iyi hizmeti, en doğru şekilde, akılcı ve kalıcı bir biçimde sunmak olduğunu belirterek “Dörtyol bize, biz Dörtyol’a güveniyoruz” dedi.
 

“BİR ZAMANLAR ANTAKYA, İSKENDERUN VE MUSA DAĞI”


Türkiye’nin geçmişteki kültürel çeşitliliğini yansıtan yeni mekân, Galeri Birzamanlar, 23 Nisanda bir sergiyle kapılarını açıyor.
 

Üreticiler toplantısına çiftçiler davet edilmedi


Hatay''ın Erzin ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker''in katıldığı ''Tarım Üreticileri Birliği'' istişare toplantısına çiftçiler davet edilmedi.
 

‘ULUSAL SATRANÇ TURNUVASI’NDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU


Antakya Belediyesi tarafından her yıl festival etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen ''Antakya Belediyesi Ulusal Satranç Turnuvası” ödül töreni Semt Pazarı Kompleksi Salonunda yapıldı.
 

HASENE HEYETİ, HAYAD’I VE SURİYELİLERİ ZİYARET ETTİ


Suriye’deki iç savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyeli sığınmacılar için Türkiye’nin dört bir yanında seferber olan hayırseverler, kurum ve kuruluşlar yardımlarına devam ediyor.
 

LEKESİZ’DEN, DÖRTYOL HEYELANINDA YARALANANLARA ZİYARET


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Dörtyol ilçesi Çökek Yaylası’nda meydana gelen göçük olayında yaralanan ve Antakya Devlet Hastanesi ile MKÜ Tıp Fakültesi''nde tedavileri devam eden yaralı vatandaşlarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
 

İstanbul’da Hatay Günleri’ Tanıtım Toplantısı İskenderun’da YapıldıLekesiz, “İlimizin Tanıtımı İçin İlimizin Dinamikleri ile Hep Birlikte Hareket Ediyoruz.”
 

Besyo’dan Huzurevine ziyaret
Mustafa Kemal Üniversitesi Huzurevi sakinleri unutmadı.
 

Ergin, ‘Modern kent İskenderun’u biz inşa edeceğiz’İskenderun İlçesine bağlı Akçay, Denizciler''de Fatih ve Şirinyurt Mahalleleri, Akarca Köyü Kulular Mahallesi ve Çırtıman köyünde çevre sakinleri ile buluşan Ergin, ''Allah''ın izni ile İskenderun, Hatay ve Ankara aynı istikamete gelecek'' dedi.
 

Çiftçilerin umudu yeşerdi
Rahmet yağmurları çiftçiye derman oldu
 

Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu; “Yeryüzünde soluduğumuz hava yok!”İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ‘Küresel İklim Değişimi ve Sağlık’ konferansına ev sahipliği yaptı.
 

HATAY'DA GEZİ OPERASYONU 32 GÖZALTI


İstanbul Gezi Parkı protestoları ile başlayan daha sonra ülkenin dört bir tarafına yayılan eylemlerin Hatay ayağını provoke ettikleri ve bazı yasa dışı örgütler için çalıştıkları değerlendirilen bazı şahısların evlerine operasyon düzenlendi.
 

Erhan Aksay futbol turnuvasında 3.lük maçı oynandı.


Hatay Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen Erhan Aksay futbol turnuvasında 3.lük maçı oynandı. Antakya’da Nazım Koka sahasında 3.lük maçına A. Hayzaran K. Sanayi Sitesi takımı ile D. Azaroğlu Dişhekimleri Odası takımları karşı karşıya geldi.
 

Kırıkhan’da Elektrik KesintisiToroslar Edaş İl Müdürlüğü tarafından Kırıkhan’da Elektrik Kesintisi Yapılacağı Açıklandı.
 

ERYILMAZ, “HALKIMIZ PROVOKASYONA GELMEMELİ”


Antakya Sümerler Mahallesi’nde bulunan Sevgi Parkı’nda Gezi Parkı protestoları kapsamında kurulan çadırların şafak vaktinde yapılan operasyonla kaldırılmasıyla ilgili Antakya Dayanışma Platformu basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına katılan CHP Milletvekili Eryılmaz, bu süreçte provokasyonlara gelinmemesi gerektiğini vurguladı.
 

Kırıkhan cezaevinden kaçan şahıs yakalandı
Kırıkhan açık cezaevinden 6 ay önce firar eden 45 yaşındaki Mehmet K., Osmaniye''de saklandığı bağ evinde yakalandı.
 

Bahçeşehir Koleji ve Medeniyetler Korosundan ortak projeİskenderun Bahçeşehir Koleji öğrencileri ,Antakya Medeniyetler Korosu ile ortaklaşa gerçekleştirecekleri proje kapsamında Mayıs ayı içerisinde güzel bir konser vermeye hazırlanıyorlar.
 

BELEN KAYMAKAMLIĞI’NDAN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR


Belen Kaymakamlığınca Şehit yakını ve Gaziler ile ailelerine iftar yemeği düzenlendi. Düzenlenen yemekte yapılan konuşmalar esnasında zaman zaman duygusal anlar yaşandı.
 

Urhan: “İnsanlık vicdanı galip gelecek, israil vahşeti bitecek”


Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, Siyonist saldırı altındaki Filistinli kardeşlerimiz, İsrail vahşetinin mağduru Gazzeli mazlumlarımız için direnmek, insanlığı dirilişe çağırmak, onlarla dayanışmak ve acılarını paylaşmak için meydanlarda olduklarını belirtti.
 

“SURİYELİ SIĞINMACILARDAN KAÇI OY KULLANACAK”


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu yerel basında yer alan Suriyeli sığınmacılara T.C vatandaşlığı verileceği söylentilerini gündeme getirerek İçişleri Bakanı Muammer Güler’e yazılı olarak yanıtlaması istemi üzerine TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
 

“DEVLET BÜTÜN İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ”


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar ve Adem Yeşildal ile birlikte Dörtyol''da yaşanan heyelanın etkisi altında kalan bölgelerde incelemelerde bulundu.
 

Başkan Kimyeci,Yeni Arkeoloji Müzesi Ve St.Pierre Kilisesi Kent Turizmine Önemli Katkı Sağlayacak


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi ve St.Pierre Kilisesi’nin kent turizmine çok önemli katkı sağlayacağını belirtti.
 

Nazan Savaş,Mahalle ziyaretlerimiz devam edecek


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun eşi Av. Suzan Dudu, İskenderun’da mahalle ziyaretleri kapsamında Modernevler mahallesi sakinlerini ziyaret etti.
 

Necmettin Çalışkan’dan Antakya Belediyesine ziyaretSaadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Necmettin Çalışkan''dan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci''ye ziyaret.
 

Liseli Öğrencilere Fizyoterapi TanıtımıMustafa Kemal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim elemanları Öğr. Gör. Esra Doğru ve Öğr. Gör. Özden Canbay tarafından Antakya Anadolu Lisesi’nde Mustafa Kemal Üniversitesi ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tanıtımı yapıldı.
 

Hatay Polis Meslek Yüksek Okullarına ön başvuru16 Nisan-02 Mayıs 2014 tarihleri arasında ön başvurularını yapabilecek
 

BELEN EMNİYETİ KAÇAKÇILARA NEFES ALDIRMIYOR


Belen ilçesinde Emniyet Amirliği Ekiplerinin şüphelendikleri Bir kamyonette yaptığı aramada özel bölmelere gizlenmiş sigaralar ele geçirildi. Araçtaki gizli bölmeler polisleri hayrete düşürdü.
 

Yeşildal’dan Antakya Belediyesine ziyaretAK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci''ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 

Hatay halkı demokratik seçimden dolayı cezalandırılıyor


30 Mart yerel seçimleriyle büyükşehir statüsüne kavuşan ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı seçen Hatay, bu demokratik seçiminden dolayı cezalandırılıyor.
 

Belediye Çalışanına ikramiye müjdesi


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatı doğrultusunda Ramazan Bayramı öncesinde Antakya Belediyesi işçilerinin 13 yevmiye tutarındaki ikramiyeleri ve giyim yardımı ücretleri ödendi.
 

Atalar Koleji’nin “Etkinlik” elçileri

Atalar Koleji Basın Kulübü öğrencileri, “Turizm Haftası’nı” kütüphanede kutladı.
 

Şehit Astsubaya Veda
Çanakkale''nin Biga ilçesinde, sabıkalı bir şahsın saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Ömer Yanar, Bursa’daki otopsi işlemlerinin ardından Kırıkhan’a gönderildi.
 

Akdeniz de görülmeyen köpek balığı ağlara takıldı


Hatay‘ın Dörtyol ilçesinde balıkçıların ağlarına Akdeniz’de çok sık görülmeyen Balyoz cinsi köpek balığı takıldı.
 

MKÜ’NÜN “ENGELSİZ ÇÖZÜMLER” PROJESİ ENGELLERİ KALDIRACAK


Engelsiz yaşam için çözümler üreten ve ürettiklerini ardı ardına uygulamaya geçiren Mustafa Kemal Üniversitesi “Engelsiz Çözümler” çalışmaları kapsamındaki kararlılığını sürdürüyor.
 

Akademi Hastanesi şampiyon oldu


Erhan Aksay futbol turnuvasında final maçı Akademi Hastanesi ile Güneyler Öğretmenler Derneği takımları arasında oynandı. Maçın normal süresi 1-1 tamamlanırken şampiyon penaltı atışları sonrası belli oldu.
 

Lekesiz,‘Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını tanıtma amacındayız’Turizm Haftası dolayısıyla Saray Caddesi’nde düzenlenen Geleneksel El Sanatları sergisi Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in katılımıyla açıldı.
 

Caretta Carettaya Fizik Tedavi
Samandağ sahilinde kafalarına aldıkları darbeler nedeniyle yaralı halde bulunan iki kaplumbağaya, doğal yaşam ortamlarına bırakılabilmeleri için denizde fizik tedavi yapılıyor.
 

Baskılar bizi yıldıramazAmacımız uzakta eğitim alan çocuklara bir nebze de olsa fayda sağlamak
 

Hatay da 20 bine yakın traktör bulunuyor


TZOB: Tarım Makinelerinin Ortak Kullanımı Maliyetleri Düşürür
 

SBS KONTENJANINDA HATAY’DAN 12.189 ÖĞRENCİ YERLEŞTİRİLECEK


Sonuçları geçtiğimiz hafta açıklanan ve tercih işlemleri de Pazartesi günü başlayan Seviye belirleme sınavları sonunda ilimizde Fen Liseleri Anadolu Liseleri Anadolu öğretmen, Kız Teknik Kız Meslek Anadolu Liseleri Anadolu Öğretmen liseleri olmak üzere il genelinde toplam 12.189 öğrenci yerleştirilecek.
 

Arsuz’un altyapısını inşa edeceğiz
CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Körfezi’nde faaliyet gösteren ilk sanayi kuruluşlarındanŞampiyon Filtre’yi ziyaret ederek çalışanlara hitap etti.
 

Tarım alanlarında don zararıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım alanlarında meyve bahçeleri, sebze alanları, hububat, şekerpancarı, ayçiçeği tarlalarında yörelere göre 29-31 Mart tarihleri arasında yaşanan don, bazı yerlerde fırtına ve dolunun zarara neden olduğunu bildirdi.
 

HESOB’dan Kırıkhan Belediye Başkanı Yavuz’a tebrik ziyaretiHatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ve beraberindeki heyet, 30 Mart yerel seçimlerin ardından Kırıkhan Belediye Başkanlığına seçilen Ayhan Yavuz’a tebrik ziyaretinde bulundu.
 

HAYAT KURTARAN EBELER, HAYATA KÜSMESİN


Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ebeler haftasını kutladı.Ebelerin sorunlarına değinen Gönç,“ Anne ve bebek ölümlerinin azalmasında önemli bir paya sahip ebeler, hayat kurtarmalarına karşın çalışma şartları ve ekonomik sebeplerle tükenmişlik içindedir.”
 

YouTube ne zaman açılıyorBTK''dan YouTube açıklaması
 

Büyükşehirde Emlak vergisi % 100 zamlandıBüyükşehir olmayan bir ilde 200 bin lira değerinde olan bir eve 200 TL, Büyükşehir olan ilde ise aynı fiyattaki eve tam 400 TL emlak vergisi ödenecek.
 

Bomba İhbarı Üzerine 3 Uçakta Arama Yapıldıİstanbul’dan Hatay Havaalanı’nda inen bir uçakta bomba olduğu ihbarı üzerine 3 uçaklarda bomba imha ekipleri arama yaptı.
 

Başkan Kimyeci Kadir Gecesi’ni Kutladı


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 23 Temmuz Çarşamba gecesi idrak edeceğimiz mübarek ‘Kadir Gecesi’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kimyeci, yayımladığı mesajında şöyle dedi;
 

Tüm maddeler ‘Oybirliğiyle’ kabul edildiİskenderun Belediye Meclisi Nisan ayının 2. toplantısını gerçekleştirdi.
 

BU YIL BİN 266 DERSLİK DAHA KAZANDIRILACAK


Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Özel İdaresi’nin desteği ile Hatay genelinde yapılan eğitim yatırımları devam ediyor.
 

23 Temmuz Bayram Gazetesi


Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin (HGC) 2010 yılında kurulmasının ardından her yıl 23 Temmuz’da Hatay’ın Anavatana katılışı nedeniyle çıkardığı Hatay Gazeteciler Cemiyeti yayın organı 23 Temmuz
 

Samandağlılar birlik ve dayanışma içindeİskenderun’da yaşayan Samandağlılar Derneği, üyeleriyle Memo Resturant’ta bir araya geldi. Geceye;İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Samandağlılar ve yoğun davetli topluluğu katıldı.
 

Çiftçiye, 2014 yılında verilecek tarımsal destekler belirlendi
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak, 1 Ocak 2014′ten geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
 

Altay: “Vicdan sahiplerini harekete geçmeye çağırıyoruz”İskenderun’da bulunan sendika üyeleri ve yardım vakıflar, Mısır’da mazlum 529 kişinin sesine ses katabilmek için vicdan sahiplerine harekete geçirmeye davet ettiler.
 

Hatay’da çiftçi yağmur bekliyor amaİlk 5 gün havalar nasıl olacak
 

Kırıkhan’da Din Hizmetlerini Geliştirme Çalıştayları
Camilerdeki hizmetlerin daha verimli olması için çalışılıyor
 

Yanlış ekonomik politikalar mağdur ediyor


Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necmettin Çalışkan, Antakya’daki seçim çalışmalarında esnafla görüştü, evlere nokta ziyarette bulundu.
 

HALK, İFTAR AÇMANIN HAZINI YAŞADI


Dörtyol ilçesine bağlı Yeniköy Beldesinde düzenlenen iftar yemeğinde halk bürokrasi birlikte iftar açmanın manevi hazını yaşadılar
 

SİZ HİZMETLERİN EN İYİSİNE LAYIKSINIZ !AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Reyhanlı İlçesi ve köylerinde vatandaşlarla beraber oldu.
 

HATİAB’tan ziyaret


Taiwan''ın Yeni Ankara Büyükelçisi sayın Yaser Tai-hsiang Cheng, İstanbul Beşiktaş ta bulunan HATİAB ( Hatay İş Adamları ve Bürokratları ) Derneğimizin Genel Merkezini ziyaret etti.
 

SODES Desteği İle Kapalı Spor Salonu YenilendiReyhanlı İlçe Spor salonu SODES desteği ile yenilendi. Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi desteği ile Spor Salonu’na yapılan proje kapsamında; iç ve dış tadilat ile birlikte, sauna, yeni kondisyon-fitness aletleri, bilgisayar odası ve kütüphane kazandırıldı.
 

DİNGİL, TAKIMI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ


Seyfi Dingil,Körfez İskenderun Spor futbolcularını kabul Etti


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Körfez İskenderun spor teknik heyet ve futbolcuları, verilen desteğe teşekkür etti.
 

ŞAHİN, “ANNELERİN ACILARINI PAYLAŞIYORUM, TALEPLERİNE AÇIĞIM”


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin bazı açılış ve temaslarda bulunmak üzere Hatay''a geldi. Bakanlar önce Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’i ziyaret ettiler. Ziyarette önce şeref defterini imzalayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Olaylarda çocuklarını kaybeden annelerin acılarını paylaşıyorum. Taleplerine açığım” dedi.
 

İskenderun Halkı Ak parti dedi


AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dur durak demeden vatandaşlarla her zaman birlikte olan ve bol bol fikir alış verişinde bulunan Ergin’e İskenderun İlçesinden tam destek sağlandı. İskenderun halkı ile bütünleşen Ergin, İskenderun İlçesi’ne Allah’ın bütün güzellikleri verdiğini ama İskenderunlu seçilmiş idarecilerin bu güzellikleri bir adım ileri taşıyarak İskenderunluların hizmetine sunamadığını söyledi.
 

“BÖYLE BİR OKULDA ÖĞRENCİ OLMAK İSTERDİM”


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gerçekleşen ilimiz programı kapsamında Latife Hanım Anaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bakan Ergin inceleme sırasında, “Böyle güzel bir anaokulunda öğrenci olmak isterdim” dedi.
 

Yılmaz, Her canlının yaşama hakkı vardırDünya Veteriner Hekimleri Birliğinin (WVA) aldığı karar üzerine ilki 2001 yılında düzenlenen Dünya Veteriner Hekimleri Günü bu yıl on dördüncü kez tüm dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
 

Eflatun Can Tortop’a ziyaret


HASİAD Yönetim Kurulu, Antakya Kaymakamı Sayın Eflatun Can Tortop’a nezaket ziyaretinde bulundular.
 

En iyi hizmeti verme gayreti içindeyiz
İskenderun’da geçen haftadan bu yana ekmeği zamlı yememizin ortaya çıkmasıyla birlikte Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Şenöz, konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 

MHP “KÜRDİSTAN İÇİN BÜYÜK BİR GAYRET VAR”


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, yapmış olduğu yazılı açıklama ile Türkiye’nin sıcak gündemlerine değinerek Ortadoğu’da yaşanan olayları değerlendirdi. Akdaş yapmış olduğu değerlendirmede “Bu coğrafyada BOP projeleri gereği bağımsız Kürdistan’ın kurulması için büyük bir gayret ve çaba vardır” dedi.
 

KIZILAY “BİZ DE ÇELİK İŞÇİSİNİN YANINDAYIZ”


Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay çelik işçisi için düzenlediği iftar yemeğinde, çelik işçisinin gerek kan bağışları gerekse ulusal ve uluslararası afetlerde Türk Kızılay’ının daima yanında olduğunu, belirterek “Bugün biz de çelik işçisinin yanındayız” dedi.
 

Seralara sobalı koruma
Samandağ ilçesindeki çiftçiler, ürünlerini soğuk havadan korumak için seraların içine soba kurarak nöbet tutuyor.
 

Vali Lekesiz, İlimizde Yürütülen Sağlık Hizmetlerini AnlattıHatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 25 Şubat 2014 Salı günü düzenlenen ‘2013 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda İl Sağlık Müdürlüğü’nün faaliyetlerini basın mensupları ile paylaştı.
 

Civelek ziyaretlerine devam ediyor


İskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek,İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Güven Makine San. ve Tic. A.Ş.’yi ziyaret etti.
 

HATAYSPOR FORMUNU ARTTIRIYOR


Yeni sezon öncesi Ankara Kızılcahamam’da hazırlık kampı çalışmalarını sürdüren Hatayspor her geçen gün formunu yükseltiyor.
 

Ceylanlı İlköğretim Okulunda Sivil Savunma Tatbikatı
Ceylanlı İlköğretim Okulunda 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla gerçeğe uygun tatbikat yapıldı
 

Aygen’den İTSO Yönetimine Öneriler
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Erol Aygen, özellikle üye esnafın, KOBİ’lerin Pazar arayışı, Kütüphane arşivi, ABİGM ile ilgili Oda Yönetimine çeşitli önerilerde bulundu.
 

YENİ YETENEKLER HIZLA YETİŞİYOR


Alt yapıya önem veren Hatay 1.Amatör Küme takımlarından Yuvam Dekor Antakya Gençlik, geleceğin futbolcularını yetiştirmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.
 

Huzur ve güven içinde yürüyeceğizİskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, esnaf ziyaretinde bulundu.
 

Miraç Cami ibadete açıldıAntakya’nın Saraykent Mahallesinde yapımı tamamlanan Miraç Cami düzenlenen görkemli törenle ibadete açıldı.
 

Ender Traş UEFA A Belgesi Aldıİskenderunspor’un yetiştirdiği ve Türk futbolunun önemli isimlerinden Ender Traş futbolculuktaki başarısını Teknik Direktörlükte de göstermek için önemli adımları atmaya başladı.
 

SAYILARLA MKÜ’NÜN ERASMUS KARNESİ


Avrupa Birliği Yaşamboyu Öğrenim Programlarından (Lifelong Learning Programs, LLP) biri olan ve Avrupa Üniversiteleri arasında öğrenci, öğretim elemanı ve idari personelin karşılıklı değişimini sağlayan Erasmus programı 2012-2013 dönemi 30 Eylül 2013 tarihinde kapanacak.
 

İskenderun Samandağlılar’dan Eğitime Destek
İskenderun Samandağlılar Derneği (İSAD) tarafından, eğitime katkı faaliyetleri kapsamında Samandağ’ına bağılı Çöğürlü İlkokulu’na eğitim desteği yapıldı.
 

Tek Projem Var, Halka Hizmet Hakka Hizmet
MHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan, ''Bizleri ayrıştırmaya çalışanlara cevabımızı sandık başında MHP ile verelim. Tek projem var, o da ''halka hizmet Hakk''a hizmet''tir.
 

Liman Güvenliği Komisyonu Toplandı
İskenderun Liman Güvenliği Komisyonu İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit başkanlında Ekinciler Demir Çelik Fabrikaları’nda toplandı. Limanlara ve gemilere giriş çıkışlarda gemi acentelerine verilecek kartlarla güvenli ve kontrollü olacağı belirtildi.
 

Kendimizi halka hizmete adayacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri kapsamında Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
 

Belediyeden ağaçlandırma kampanyası
İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından ağaçlandırma kampanyası düzenlendi. Ağaçlandırma kampanyası, 5 Mart''ta Düğünyurdu Mıntıkası 1520 ve 2549 nolu parsellerin bulunduğu alanda yapılacak.
 

Başkanımıza inanıyoruz


Hatayspor Kulubü Başkanı Jan Baram ve yönetim kurulu üyeleri, 30 Mart yerel seçimlerinden zaferle çıkan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş''a tebrik ziyaretinde bulundu.
 

NEHİR, GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğunda etkinliğinde Belediye Başkanı, makamını kısa bir süre Sıdıka Bedia Kara ilkokulu 2. Sınıf öğrencisi Hikmet Arda Kara’ya bıraktı.
 

Hatay Rehberim’den Kadınlar Günü Özel KutlamasıHatay’da dördüncü yılını tamamlayan ve başta Antakya olmak üzere Hatay’ın tamamında etkisini gösteren rehber sitesi Hatay Rehberim 8 Mart Dünya kadınlar gününde yapmış olduğu etkinlik ile bir kez daha farkını ortaya koydu.
 

Sosyal tesis sadece sahilde olmayacakMHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, Esentepe Mahallesinde gençlerle buluştu.
 

HERKESE İŞ HERKESE AŞ ÇÖZÜM HAYAŞ


Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal: HERKESE İŞ HERKESE AŞ

ÇÖZÜM HAYAŞ
 

Hedeflere beraber koşalımMustafa Kemal Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Rehberlik Birimi ve Personel Daire Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerimize yönelik Atatürk Konferans Salonunda “Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma” konulu konferans verildi.
 

Esnafımız, Saadet Partisini istiyorPazar Günü Gençlik Şöleni ve Aday Tanıtım Programımızda Buluşalım
 

Huzur ve hizmet için çalışıyoruz
MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, MHP Hatay İl Başkanı ve birçok partiliden oluşan MHP heyeti, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı( Hatay SMMM) ziyaret etti.
 

Elektrik borcu olan çiftçiye kötü haber
Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilere bu borçları ödeninceye kadar tarımsal destekleme ödemeleri yapılmayacak.
 

Halka ve Hakk’a hizmet edilmeli
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan “Siyaset aynı zamanda verilen hizmet sözlerinin imkan dahilinde tutulması sanatıdır” dedi.
 

Sanayi Koçluğu Akademisyenlere Tanıtıldı
“Sürdürülebilir Kalkınma İçin Sanayi Koçluğu Projesi” Bilgilendirme Toplantısı.
 

Savaş, Geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza güveniyoruz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 

ÇAMLIKEVLER KOOPERATİFİ’NDEN CİVELEK’E ZİYARET


Çamlıkevler Sitesi Kooperatifi’nin yeni yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i ziyaret etti.
 

MHP Kadın Kolları’ndan 8 Mart Kutlaması


Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Adayı Fedai Yücedal’ın Atatürk Caddesi’ndeki Seçim İletişim Merkezi(SİM) önünde partililer tarafından yoldan geçen genç-yaşlı tüm kadınların kadınlar günü kutlandı.
 

MASA BAŞI ÇALIŞANLAR, BEL AĞRISI ÇEKENLER DİKKAT!


Son yıllarda masa başı çalışanların sayısı arttıkça, bel, boyun ve sırt ağrıları da artmaya başladı. Başlarda egzersiz ve ağrı kesiciyle tedavi edilebilen ağrılar, ilerleyen zamanlarda kronik hastalıklara dönüşebiliyor.
 

Sıcaklıklar aynı sağanak yağış geliyor


Meteoroloji''den alınan son bilgilere göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, ancak yağışlı geçmesi bekleniyor.


 

Talasemi İle Mücadele Devam Ediyorİlimizde önemli bir halk sağlığı sorunu olan Talasemi ve Orak Hücre Anemisi (Hemoglobinopati) ile mücadele konusunda yürütülen çalışmalar devam ediyor.
 

Lobimiz güçleniyor


İskenderun esnaf oda başkanları, Fırıncılar Odası’nın ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya geldiler. Şenöz Cafe’de verilen kahvaltıya esnaf oda başkanlarının yanı sıra seçkin davetliler de katıldı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kahvaltıya ayrıca Arsuz ve Belen Kaymakamları da konuk oldu.
 

Sultanların dansı görülmeye değerdiDr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem etkinliklere imza attı.
 

MMK %10 ZAM TEKLİFİ VERDİ


“MMK Metalurji” yönetimi, %10 oranında ücret artışı ile ilgili teklifini “Çelik-İş” Sendikasına ve şirket personeline sundu. Şirket ve Sendika arasındaki görüşmeler süreci devam ederken, henüz somut sonuçlar elde edilemedi.
 

4 halk meclisi kuracağız


MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan ve MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, 30 Mart Yerel Seçimleri bünyesinde gerçekleştirdikleri seçim turları dolayısıyla Madenboyu, Bohşin, Avsuyu, Demirköprü, Suvatli, Saçaklı ve Alaattin Mahallelerini ziyaret ettiler.
 

Üç Sendikaya Tek CevapEğitim Bir-Sen Kırıkhan Temsilcisi Zihni Özdil Kırıkhan YBO''da yaşananlar hakkında basın açıklaması yayınladı.
 

Ülkede Ne Paralel Ne Dikey Nede Yatay Devlet Var


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan birilerin dediği gibi ülkede ne paralel ne yatay nede dikey bir devlet olduğunu belirterek, “Tek devlet vardır oda Türkiye Cumhuriyeti Devletidir
 

Gençlerin olduğu her yerde hareket ve bereket vardırEsnaf gezisi sırasında Arsuzspor Başkanı Ali Karaciğer’den kulübün kaşkolunu alan Nazım Culha, gençlere duyduğu güveni dile getirdi ve projeleri arasında gençlere yönelik olanları anlattı.
 

İskenderun’un ekonomiye katkısı çok büyükProgram kapsamında, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar da ziyaret edildi.
 

SAADET’TEN KIRIKHAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ
Bütün partiler bizi kendilerine yakın hissediyorlar. Sonuçta takdir sizindir. Bizim görevimiz doğruları size aktarmaktır.
 

11 FUTBOLCUYLA 3’ER YIL DAHA


Hatayspor sözleşmesi devam eden 11 futbolcu ile sözleşmesini 3''er yıl uzattı. Futbolculardan Gürhan ile ise henüz anlaşma sağlanamadığı, Gürhan''ın düşünme süresi istediği öğrenildi.
 

HATAYSPOR YENİ SEZONA ARA VERMEDEN HAZIRLANIYOR


21 Temmuz tarihinden itibaren Ankara Kızılcahamam kampında yeni sezona hazırlanan Hatayspor’da çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
 

Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı, Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor.Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında04 Mart 2014 Salı günü İl Özel İdare Salonu’nda düzenlenen Hatay Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı 2011-2013 Değerlendirme Toplantısında, planın geldiği nokta, pozitif sonuçları ve tarımın hem ülkemiz hem de ilimiz için önemi masaya yatırıldı.
 

Eşini öldüren koca tutuklandı
Erzin’de eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan koca tutuklandı.
 

Yusuf Civelek’e başarılar diliyorum


CHP İskenderun Belediye Başkan aday adayı Mehmet Mursaloğlu, teamüller ve sistemin gereği, sonuçta bu göreve talip olan aday adaylarının arasından bir kişi aday olarak belirlenecekti.


 

Berna özdemir anısına 1. Şiir yarışması düzenleniyor


Samandağ Kadın Emeği Derneği, Türkiye’de kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin önemli oranda arttığını belirten açıklamasında, kadına dönük cins kırımının savaş bilançosunu aratmadığı belirtildi.


 

Son gün 31 Ocak


Maliye Bakanlığı 2014 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni 2013’e göre yüzde 3,93 artırdığını duyurdu.
 

Suriyeli çocuklar için Özel Ortamlar oluşturulacak


Çocuk dayanışma kuruluna mensup çocuklar tarafından hazırlanan yıllık eylem planı kapsamında, ülkemizde kamp dışında yaşayan Suriyeli çocukların durumlarının değerlendirilmesine yönelik çalışma gerçekleştirildi.
 

Ben aldırmak sağlıklı mı?


Vücuttaki benler kimileri için güzelliğine güzellik katan bir aksesuar olarak görülse de, kimileri içinse psikolojik ve estetik açıdan rahatsızlık verebilir.
 

Engelli olmak asla kusur değildir


Engelsiz Yaşam Derneğinden İskenderun Kaymakamı Özyiğit''e ziyeret
 

Trafik sorunu önceliğimiz olacak


Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Mehmet Çito, Kırıkhan''da büyük bir sorun haline gelen trafik sorunu konusunda köklü bir çözümü uygulamaya sokacaklarını söyledi.
 

Hatayspor Ulusal lisans aldı


Türkiye Futbol Federasyonu Hatayspor Kulübü Başkanlığına gönderdiği resmi yazıda Ulusal lisans almaya hak kazanan Hatayspor’u kutladı.
 

Yaşar Toksoy projelerini açıkladı


MHP Dörtyol Belediye Başkan Adayı Yaşa Toksoy Dörtyol‘a hayat verecek projelerini düzenlenen törenle açıkladı.
 

ÇOCUKLAR ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI


Hatay’ın anavatana katılışının 75. yılı münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 30.’su düzenlenen sünnet şöleninde çocuklar erkekliğe ilk adımını attı.
 

BAŞKAN SAVAŞ, SORUNLARIN ÇÖZÜM YOLLARINI VATANDAŞLARLA ARADI


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Belen İlçesi’nde ki Sivil Toplum Kuruluşları yanı sıra mahallelerini ziyaret edip vatandaşların isteklerini dinleyip, vatandaşlarla birlikte çözüm yolları aradı.
 

Kitap okuma yarışması düzenlendi


Samandağı İlçesi’nde faaliyette bulunan YAAL-Der Şubat ayında düzenlediği kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim edecek.
 

Türkiye Suriye Sınırına Kaçak Akaryakıt Borusu Döşediler


Suriye tarafından Türkiye''ye doğru, akaryakıt kaçakçılığında kullanılmak amacıyla döşenmiş, 180 metre boru hattı tespit edildiğini bildirildi.
 

Dua etkinliğinde buluşalım


Kırıkhan Müftülüğü tarafından “Teheccüd Namazı ve Mazlumlara Dua Etkinliğinde Buluşalım” sloganıyla 02.02.2014 günü Cumartesiyi Pazara bağlayan gece Sabah namazından önce dünya genelinde zulüm altında bulunan tüm Müslümanlar için Teheccüd namazı ve ardından dualar edilecektir.
 

ZABITA EKİPLERİ, ESNAFA VE VATANDAŞA KARANFİL DAĞITTI


Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, zabıta teşkilatının kuruluşunun 187. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, esnafa ve vatandaşlara karanfil dağıttılar.
 

BASIN YEREL İDARECİLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR


HGC Yönetimi seçilen İlçe Belediye Başkanlarına ziyaretlere devam ediyor.


Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yetişen ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında görevlerine başlayan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek’i makamlarında ziyaret etti.
 

Çankaya,Başkan Savaş’ın hizmet edeceğinden şüphemiz yoktur


Hatay Genç İşadamları Derneği(HAGİAD) yönetim kurulu Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunup yeni görevinde başarılar diledi.
 

Cilvegözü Sınır Kapısı giriş çıkışlara açıldı


Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı, araç ve Suriye’den gelen yolcu trafiğine açıldı.
 

Arsuz’da kadınlara meslek eğitim projesi düzenlendi


Hatay’ın Arsuz İlçesinde Kaymakam Fatih Baysal’ın da katılımıyla düzenlenen toplantıda “Gönül Elçileri ve Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi” vatandaşlara tanıtımı yapıldı.
 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 90 YAŞINDA


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanlığı CHP’nin 90. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreni düzenledi.
 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kırıkhan’da


Ülkü Ocakları Genel başkanı Olcay Kılavuz, Kırıkhan Ülkü Ocakları Başkanlığını ziyaret etti


 

İskenderun Emniyeti’nden sıra dışı uygulama


İskenderun polisi, hatalı park etmeye ceza yazdığı gibi, değerli eşyasını aracında bırakan sürücülere de trafik cezası yazıyor.
 

AÇED, Amanos Dağları’nda şelale keşfetti


Dörtyol’da faaliyet gösteren Amanoslar Çevre Derneği (AÇED), Amanos dağlarında gizli kalmış 2 adet şelale keşfetti.
 

Defne’de Kriz Çözüldü


Hatay CHP Defne ilçesinde adaylık krizi çözüldü.
 

DÜNYA SATRANÇ ŞAMPİYONASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


12-27 Eylül tarihleri arasında Antakya''da yapılacak “Dünya Gençler Satranç Şampiyonası” için start verildi. Şampiyonaya başta Rusya, Arjantin, Çin, Fransa, gibi 53 Ülke''den yaklaşık 210 sporcunun katılması bekleniyor.
 

AKP Başkanını arıyor


AKP''nin Hatay İl Başkanı olarak Murat Genco''nun belirlenmesi sonrası, ilçelerde görevden alınan yönetimlerin yerine AKP ilçe başkanlarının da belirlenme çalışması başladı.
 

Kimyeci,Sanayi sitesi hak ettiği hizmeti alacak


Küçük Sanayi Sitesi olağan genel kurulunda Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye sanayi sitesi esnafına çok kısa zaman içerisinde yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti ve plaket verdi.
 

HIDIRELLEZ DUALARLA KUTLANDIHz.Hızır ile Hz.İlyas Peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olarak kabul edilen ve aynı zamanda bahar bayramı olan Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan Hıdırellez günü kutlama ve dilekleri için Antakyalılar Asi nehri kıyısında buluştu.
 

PALLADİUM’DA DENİZALTI HEYECANI


Palladium Antakya alışveriş merkezinde çocuklar için düzenlenen Denizler alemi sualtı etkinliği yoğun ilgi gördü.Alışveriş merkezinin zemin katında gerçekleşen etkinlikte kurulan dev batiskaf ile çocuklar su altının derinliklerini ve doğal yaşama tanıklık ettiler.
 

Narenciye bahçeleri için sona yaklaşılıyor


Dörtyol’da narenciye üreticisi portakal ve mandarin bahçelerini sökmeye başladı. Üreticiler üst üste yaşadıkları sıkıntılara dayanamayarak ağaçlarını söküyor.
 

Bahçeşehir Koleji İlçe şampiyonu oldu
İskenderun Bahçeşehir Koleji, faaliyete geçtiği ilk yılda sporda da başarılara imza atmaya başladı. Küçük Erkekler İlçe Şampiyonu olan Bahçeşehir Koleji takımı, sahada göz doldurdu.
 

Yılmaz: ‘Payas Külliyesi Osmanlı’nın mirasıdır’


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İSDEMİR’de katıldığı OYAK 54. Genel Kurulu sonrasında Payas’ı da ziyaret ederek Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’ni gezdi.
 

Elektrik kesintisi


Tesis, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı semtlerde 2 Şubat tarihinde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.


 

Belediye önünde aracını yakmak istedi


Reyhanlı''da pazarda kendisine belediyenin yer tahsis etmediğini iddia eden bir kişi oğlu ile birlikte geldiği belediye önünde pazar aracını yakmak istedi.


 

‘Patron Çıplak’ a büyük ilgi


Gazeteci Demet Cengiz, patronların bilinmeyen yönlerini anlattığı yeni kitabı ‘Patron Çıplak’ ile Gaziantep, Antakya ve İskenderun’da okurlarıyla buluştu.


 

İKEM internet güvenliği ve zararları paneli düzenledi


İskenderun Çocuk Polis Büro amirliğine bağlı emniyet görevlilerince İKEM Koleji öğrencilerine internet güvenliği ve internetin zararlı yönleri konulu panel yapıldı.


 

Bekir Altan, Türkiye ikincisi halter takımına yemek verdi


Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas’ta Türkiye Büyükler Kulüpler Halter Şampiyonası’nda Türkiye 2.’si olan Payas Belediyespor 1975 Halter Takımı ile bir araya gelerek onlar için yemek verdi.


 

PALLESCHİ,ANTAKYA DA AÇACAĞIMIZ MÜZE OTELİN DÜNYADA BİR BENZERİ YOK


Antakya Hilton müze oteli ile ilgili övgülerde bulunan,Hilton Hotels&Resorts Global Başkanı Rob Palleschi Necmi Asfuroğlu’nun inanılmaz bir işadamı olduğunu belirtti.
 

Benim Mavi Düşlerim projesi


Sanat Eğitimi veren sosyal sorumluluk projeleri sanatın ve sanat eğitiminin bireysel ve toplumsal yararları bugün daha iyi anlaşılması üzerine yaygınlaşmaya başlıyor.
 

DOĞAKA mali destek programını tanıttı


Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde 2014 yılı Mali Destek Programları’nı tanıtmak amacıyla, basın toplantısı düzenledi.
 

Lekesiz:“Gelişmişlikte eğitim en önemlisi”Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya''nın Narlıca mahallesinde yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemede bulundu.
 

Seçimlerin huzur içinde geçmesini temenni ediyorum


MHP Büyükşehir Adayı Mete Aslan, MHP İskenderun Belediye Başkanı İbrahim Gül, partililer ile birlikte İskenderun Kaymakamı Hasan Özyigit’i makamında ziyaret etti.


 

Hatay’da 60 Bin fidan dikilecek


Hayad Derneği 60 Bin Fidan dikecek ''Yeşeren Tohumlar Hatay''da Toprakla Buluşuyor''


 

Suçsuz Yarınlar İçin Fidan Diktiler


İskenderun Denetim Serbestlik Müdürlüğünce, serbestlik tedbiri altında bulunan 30 yükümlüler bir araya gelerek ‘Suçsuz Yarınlar için bir Fidan’ diyerek fidanları toprakla buluşturdular.


 

Başkan Savaş,Büyükşehir altyapı çalışmalarına tam gaz devam ediyor


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Altınözü’nde Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü(HATSU) tarafından yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.
 

Prime Mall de mozaik sergisi açıldı


Prime Mall Antakya Sanat Galerisi''nde birbirinden değerli eserler sergilenmeye devam ediyor.
 

Servis şoförlerine eğitim


Kırıkhan’da öğrenci servisi yapan araç sürücüleri 2 günlük eğitime tabi tutuluyor.


 

Damar tıkanıklığı sorunu artık kabus değil


Varisli, ayakta çok duranlar, gebelik sonrası ve uzun yolculuklar sonrası oluşabilen toplar damar tıkanıklığı, uzun süren ilaçla tedavi dönemlerini geride bıraktı.


 

30 yıllık rüya gerçekleşecek


İlçemiz Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği,Çevre Yolu çalışmasının ihalesinin 23.01.2014 tarihinde gerçekleştiğini müjdeledi.


 

Tsk, kaçakçılara ait 58 bin metre boru ve 35 sal ele geçirdi


Türkiye-Suriye sınırında kaçakçılık hız kesmeden devam ediyor. Genelkurmay’ın yaptığı açıklamaya göre 24 Haziran-8 Temmuz tarihlerinde Türkiye-Suriye sınırındaki operasyonlarda 58 bin 150 metre uzunluğunda boru, 60 litrelik 357 adet, 30 litrelik 4 adet bidon, 35 adet sal ve 32 bin litre akaryakıt ele geçirildi.
 

MHP Adayları İskenderun turunda


MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan, İl Başkanı Adnan Aktaş İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül ve partililer, İskenderun’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

 

Tarımsal Kredilerin Borç Ödemesi Ertelendi


AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, don ve dolu afeti nedeniyle çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesini kapsayan kararın imzalandığını belirtti.
 

Esder,Vergisini zamanında ödeyen esnafın ödülü vergi indirimi olmalı


Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal vergisini düzenli ödeyen esnafa vergi indiriminde bulunulması gerektiğini dile getirdi.
 

MKÜ’de araştırmalar artık daha nitelikli


Mustafa Kemal Üniversitesi, Fen Bilimleri alanında modern test ve analiz cihazlarıyla her türlü bilimsel araştırmaların yapıldığı laboratuvar binasının yapımına devam ediyor.
 

Tortop,Çocuklarımızla iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz


Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Defne Kaymakamı Hakkı Uzun Antakya erkek yetiştirme yurdunda kalan öğrenciler ile birlikte iftar yaptı .
 

Hane halkının gelir yapısı harcama kalıplarını etkiliyor


2012 Hane halkı Bütçe Araştırması sonuçlarına göre hanelerin temel gelir kaynağına göre harcama paylarının değiştiği görülmektedir.
 

AKKAYA:BU ADIM MİLLETİMİZE YAPILMIŞ BÜYÜK BİR HAKARETTİR


Ülkücüler, Andımızın Kaldırılmasına Tepki Gösterdi
 

BARAM:“FUTBOLCULARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram,haftasonu 3-1 kazanılan Giresunspor maçının değerlendirmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.İşadamlarının yardım ellerinin uzanmasını beklediklerini belirten Jan Baram:“Hatayspor Kulübü olarak Giresunspor maçında iyi bir sınav vermenin huzuru içerisindeyiz.”dedi.
 

Nacioğlu,Hatay turizmi giderek kötüleşiyor


Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Hatay’ın turistik değerleri ve bu tarihi, turistik mekanlarımızın önemsenmediği, turizm sektörünün geri planda kalması ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 

Hatay Vizyonu Değişecek


AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, “Hatay’ın gelecek vizyonunu değiştirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.


 

Kimse Yok Mu Derneği yardımlarına devam ediyor


Kimse Yok Mu Derneği Hatay Şubesi, ''Bu Ramazan Rahmet Şemsiyenizi Paylaşmanın Bereketiyle Doldurun'' sloganı ile başlattığı yardım kapsamında erzak paketlerini Samandağı, Altınözü, Yayladağı, Kırıkhan ve Reyhanlı''da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 

Hassa’da yılın annesi seçildi


Hassa’da beş yıldır böbrek hastası oğluna bakan anne,yılın annesi seçildi.
 

BAŞKAN SAVAŞ,HER ŞEYE RAĞMEN YOLUMUZ HİZMETTİR


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Mehmet Ali Ediboğlu Samandağ ilçesine bağlı mahallelerdeki vatandaşları ziyaret etti.
 

Albay Özcan’dan Vali Lekesiz’e Ziyaret


Serinyol 121. Er Eğitim Alay Komutanı olarak göreve başlayan Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Avukat Abdulkerim Güven; “Yeni ceza taslağı toplumun vicdanını rahatlatacak”


Son zamanlarda ülkemizde yaşanan çocuk istismarları başta olmak üzere uyuşturucu, hırsızlık ve kadın cinayetleriyle ilgili yapılan taslak bu hafta içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme gelecek.
 

Suriyeli çocuklar kötü durumda…


Komşuda 3 yıldır devam eden iç savaştan dolayı ülkemize sığınan Suriyelilerin Türkiye’de kampların dışındaki yaşam savaşındaki mücadeleye küçük çocuklar da omuzlarına ağır yük alıyorlar.
 

HATAYDA ORMAN YANGINI 5 HEKTARLIK ALAN KÜL OLDU


Hatay´ın Narlıca Beldesi Ada Dağı mevkiinde bulunan makilik alanda yangın çıktı.Yangın rüzgarın da etkisi ile kısa sürede çevreye yayıldı.
 

TKDK Proje Çağsına Çıktı


TKDK 489 Milyon Avro Hibe Desteği İçin Proje Çağrısına Çıktı
 

BAŞKAN SAVAŞ, “ÇOCUKLARIMIZA TRAFİK EĞİTİMİ DOĞRU VERİLMELİ”


İpek Anaokulu Bahçesi’ne Trafik Eğitim Düzenlemesi Yapılacak
 

Hakkınız olan İş demir hisseleri tasarrufunuza geçecek


Ergin, Çelik-İş Sendikası Başkanı ve üyeleri ile Grand Plaza''da buluştu


 

Kadınlar için mesleki eğitim proje tanıtımı


Dörtyol ilçesinde okuma imkanı bulamayan kadınların meslek lisesi mezunu olarak istihdam edilmelerini amaçlayan ''Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi''nin tanıtımı yapıldı.
 

2013-2014 SEZONUNDA BAŞARILAR DİLİYORUM


Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin,2013-2014 sezonunda Hatayspor’a başarılar diledi.
 

Eryılmaz,Hükümet yargı üzerinde baskı kuruyor


CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Türkiye’yi 12 yıldır tek başına yöneten AKP Hükümeti izlediği yanlış politikalarla ülkeyi hem içerde hem de dışarıda hızla bir kaos ve çatışmanın içerisine sürüklediğini belirtti.
 

Başkan Savaş,Günü kurtarmak değil; yarını düşünmek zorundayız


Samandağ İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarları Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a tebrik ziyaretinde bulunup yeni görevinde başarılar diledi.

 

ERYILMAZIN RADAR FÜZE ÜSSÜ YORUMU


Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ve Tunceli Milletvekili Kamer Genç il ve ilçe parti teşkilatı ile birlikte Türkiye''nin gündeminde olan Kel Dağında inşa edilen Radar-Füze üssüne gidip incelemelerde bulundu.
 

Yapılan yollar Hassa tünelinin önemini arttırdı


Yılmaz ayrıca Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan yolun yanı sıra bölgede artacak olan ticaret hacmi ile sanayicinin yatırım alanı araması konusunda gündeme gelen ve ihalesi yapılan Hassa Tünel projesinin de bölge ve ülke ekonomisi açısından istihdam açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
 

İbrahim Yaman,Seçimden önce söz verdiğimiz gibi masa arkasından kent yönetimi anlayışını yıkacağız


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman hafta sonlarını muhtarlarla ve vatandaşlarla geçirmeye devam ediyor.
 

Yücedal,Özel girişimciliği yaygınlaştıracağız


Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİRSİAD) Başkanı Ömer Yücedal ve dernek üyeleri Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.
 

Hikmet Çinçin, Suriye ve Ortadoğu Hatay ekonomisini etkiledi


ABİGEM konferansı Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi.
 

MHP 2. İstişare Toplantısını yaptı


MHP Kırıkhan İlçe Teşkilatı 30 Mart 2014 de yapılacak yerel seçimler için çalışmalarını değerlendirdi.
 

Çalışkan,Kan ve gözyaşının olduğu bir Ramazan ayı yaşıyoruz


Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan ve Saadet Partisi İl Yönetim üyeleri, Antakya Oteli’nde basın mensuplarına iftar yemeği düzenledi.
 

KOMUTAN ÖZBALDAN, VALİ LEKESİZE ZİYARET


Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Adnan Özbal, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 

OKUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI


2013-2014 Eğitim Öğretim yılı başlamasına az bir süre kala öğrencilerin ihtiyaçları olan okul araç gereçleri alışverişleri başladı.Öğrencilerin olmazsa olmazı okul çantaları bu yılda renk,modelleri ve 40 ile 80 TL arasında değişen fiyatları ile öğrencilerden rağbet görüyor..
 

Türk uçaklarını taciz


Genelkurmay Başkanlığı, Suriye''ye ait füze sistemi ile Yunanistan uçaklarının Türk uçaklarını taciz ettiğini bildirdi.
 

Kimyeci’ye tebrik ziyaretleri sürüyorİlk olarak Hatay Dernekleri Platformu Federasyonu Başkanı Ali Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci’ye ziyarette bulundu.Başkan Kimyeci daha sonra Hatay Gönüllüler Derneği başkanı Tahir Dönmezer ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.Son olarak Kimyeci Hatay eski Milletvekili Fevzi Şanverdi ağırladı.
 

Uyar,Varoluş irademizi kimse kıramaz


Büyük bir saygı ve gururla andığımız Milli Mücadelenin, İskenderun için özel anlamı olan, düşman işgalinden kurtuluşumuzun ve Türk Ordusunun İskenderun’a girişinin 76. yıldönümünü kutluyoruz.
 

Türk Eğitim-Sen genel kurulu tamamlandı


Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Üst Kurul Delegeleri Ahmet Akça, Yaşar Gürakan ve Yavuz Selim Yanık, Türk Eğitim Sen 5. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.
 

Yavuz,Erdoğan’ın; Ekmel Hoca korkusu var


Prof. Dr. Celalettin Yavuz, Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adının duyulmasından itibaren AKP’nin yandaş medyası, Ekmel Hoca’nın altını oymak için çalışmalar yaptığını belirtti.
 

Modifiye araçlar trafikten çekilecek


Emniyet Genel Müdürlüğü modifiye araç tutkunlarını üzecek bir karar aldı.
 

Ağrılara Nöral terapili çözüm


Şiddetli baş ağrısı sebebiyle, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Özgür Elçim’in uygulamış olduğu nöral terapi seanslarına başlayan Serkan Saklanmaz, üç seans sonra ağrılarından kurtuldu.
 

Başkan Altan, Payas’ı Türkiye’ye tanıtıyor uz


Tarihi Kentler Birliği (TKB) Yönetim Kurulu Üyesi olarak TKB Karadeniz Bölge Toplantısı Tokat Buluşması’na katılan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Tokat’ta Payas rüzgârı estirdi.
 

HATAYI ATILGAN VE ZIPKIN STİNGER FÜZELERİ KORUYACAK


Suriye’nin vurulmasının an meselesi haline geldiği dönemde, Türkiye-Suriye sınırında Reyhanlı üs bölgelerine stinger füzelerinin ateşlendiği Atılgan ve Zıpkın isimli Türk yapımı füze rampaları yerleştirildi.
 

SAVAŞ, “DAHA YEŞİL BİR ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ”


Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Modern ve yaşanabilir bir Antakya oluşturmak için yapılan çalışmalar kapsamında şehrin güzelleşmesi ve yeşil alanların arttırılması için yapılan çalışmalara her geçen gün yenileri ekleniyor.
 

Hukuk yerine racon keserek ülke yönetmek mümkün mü?


Yargının bütünüyle kilitlenmesine rağmen, işlerin kötüye gittiği Başbakan''ın sesini yükseltmesinden, vurgularını derinleştirmesinden belli. TÜSİAD Başkanı Yılmaz''ın ''Hukukun dışına çıkılan, şirketlere cezalarla baskı kurulan ülkelere yabancı sermaye gelmez.'' sözleri üzerine Başbakan''ın çektiği ayarı, bir polemik yerine olup-bitenlerin bir özeti olarak yorumlamalıyız.


 

Yılmaz “ İletişim Projeleri Arttırır”


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği AB Proje Geliştirme ve İzleme Müdürlüğü Uzman yardımcısı Oya Ersöz İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı ziyaret etti. İTSO Başkanı Yılmaz iletişimin daha sağlıklı ve üretken projeler yaratacağını söyledi


 

Genç engelliler sağlık politikalarını tartışıyor


Talasemi Federasyonunun yürütmüş olduğu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Eylem 5.1 tarafından desteklenen “Genç Engelliler Sağlık Politikalarını Tartışıyor” projesi Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği tarafından desteklenerek 7-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Adana ilinde düzenlenen çalıştaya, Hatoder üyesi talasemi ve orak hücre anemi hastası dört genç katılarak destek vermiştir.
 

Tiryaki: “Hastalarımızı topluma kazandıracağız”


İskenderun Talasemi ve Orak Hücre Anemisi Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOYAD)’nin 8 Mayıs Dünya Talasemi günü dolayısıyla tertip ettiği sabah kahvaltısı etkinliğinde talasemi hastaları bir araya geldiler.
 

ARSUZ ULUÇINAR GENÇLİK KAMPI AÇILDI


Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Arsuz Uluçınar Gençlik Kampı, gençlere kapıları açıldı.
 

10 derslikli anaokulunun inşaatı sürüyor


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in girişimleri sonucu 2.OSB’nin yapımını üstlendiği, Payas Yüzüncüyıl Orta Okulu bahçesinde 10 derslikli anaokulunun temeli atılarak inşaatı hızla devam ediyor.
 

Vali Lekesiz, minik öğrencilerin karnelerini dağıttı


Vali Lekesiz, karnesinde zayıf notu olan çocuğunuza anlayışla yaklaşın.
 

Kur’an Kursu öğrencilerine başarı belgesi


Kırıkhan Beyazıt-ı Bestamî Kur’an Kursunda mezuniyet töreni


 

Yaman,Su sıkıntısı kentimizi kapsamaktadır


Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman sorunları tespit etmek ve çözüm üretmek üzere mahalle muhtarları ile bir araya gelmeye devam ediyor.
 

30 Mart sonrası için göreve hazırız


CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve CHP Antakya Belediye Başkanı Ramiz Parlar, Antakya Gönüllüleri Derneği’ni ziyaret etti.


 

Antakya Belediyesi ilk iftar çadırını kurdu


Antakya Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla ilk iftar çadırını DSİ parkında hizmete geçirdi.
 

Çalışanlarımızın alın teri kurumadan paralarını verdik


CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi temizlik personelinin gecesine katıldı.
 

YAPILAN YATIRIMLAR ELE ALINDI


İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen Başkanlığında, tüm ilçelerin İl Genel Meclis Üyelerinin katılımıyla toplantı yapıldı. Toplantıda Meclis Başkanı Mehmet Gülen, Samandağ İlçesine her alanda önemli yatırımlar yapıldığını ifade etti. Yatırımlara ilişkin rakamlar meclisin bilgisine sunuldu.
 

Sadece bir puan


Geçen hafta deplasmanda alınan ve avantaj sayılan 1 puandan sonra, kendi sahasında oynadığı ve kaybettiği 2 puan, İDÇpor’u sürekli sıkıntıların içerisinde tutmaya devam ediyor.

 

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı


İl Koordinasyon Kurulu 2014 Yılı I. Dönem Toplantısı Vali M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında İl Özel İdare Toplantı Salonu’nda yapıldı.


 

Tezcan,Kurum ve kuruluşlarımızla sıcak ve koordineli bir görev süreci yaşadık


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kararnamesi ile Konya’ya tayini çıkan Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan onuruna veda yemeği verdi.
 

Hizmet Konusunda Doğru Yerdeyim


Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan aday Adayı olan Mehmet Mursaloğlu, halkına ve memleketine hizmet konusunda doğru yerde bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.


 

ALIŞVERİŞ SİZDEN; HEDİYELER PRİME MALL ANTAKYA’DANPrime Mall Antakya, “Alışveriş sizden, hediyeler bizden” Anneler Günü kampanyası ile en değerli varlığımız olan annelerimizin bu özel gününü birbirinden değerli hediyelerle taçlandırıyor.
 

Tiryaki,Güvenilir olmayan kaynaktan içilen su rahatsızlıklara yol açar


Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, kış mevsiminde ilimizin yeterli düzeyde yağış alınmamasına bağlı olarak, yaz mevsiminin kurak geçmesi ve yaşanan sık su kesintileri neticesinde son haftalarda çeşitli ilçelerimizde akut ishal vakalarında artış gözlendiğini belirtti.
 

Yaman,İstihdam yaratacaklara destek olacağız


Hatay Genç İşadamları Derneği''nin (HAGİAD) yeni yönetim kurulu başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman''ı ziyaret etti.
 

Belen’de köy muhtarları toplantısı düzenlendi


Kaymakam Abdulaziz AYDIN başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı salonunda İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Salih AYGÜN, Emniyet Müdürü Gürsel TABUR, Orman İşletme Şefi Mehmet BAŞARAN, Nüfus Müdür V. Şahide KÖYBAŞI, İlçe Özel İdare Md. V.Ali KURT ile Köy Muhtarlarının katılımı ile saat 10.45’te bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.
 

Atsonun Konuğu Hatay İşadamları Ve Bürokratları Derneği


Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
 

HATADER 8 Mayıs Dünya Talesemi Günü için toplandıİlimizde faaliyet göstermekte olan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği bilgilendirmeye yönelik aylık olağan toplantısını dernek merkezinde yönetim kurulu üyeleri, üyeler, hasta ve hasta aileleri ile birlikte gerçekleştirdi.
 

Çalışmalarımızın karşılığını alacağız


30 Mart yerel seçimler öncesinde çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, gezdiği, ziyaret ettiği bütün mekanlarda gönüllere taht kuruyor.
 

MKÜ Tesisleri ile büyüyor


MKÜ’nün sosyal ve sportif amaçlı inşaatlarında sona yaklaşılıyor
 

Çolakoğlu, “Yetersiz sağlık okuryazarlığına karşısında eczane güvenin sembolüdür”


İlk eczacılık dersinin verildiği tarih olan 14 Mayıs 1839’dan bugüne tam 175 yıl geçtiğini belirten Hatay Eczacı Odası Genel Sekreteri Resmiye Çolakoğlu, “iyi bir sağlık ortamının tesisi için yoğun çaba sarf eden bir mesleğin mensubu olmanın gururuyla yolumuzda yürümeye devam edeceğiz.” dedi.
 

Reyhanlı barajı çalışmaları devam ediyor


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz,Reyhanlı barajı bölgeye hayat vereceğini belirtti.
 

Başkan Savaş: “Genç sporcularımızın başarılarından gururluyuz”


Liselerarası Voleybol Genç Erkekler Bölge Grup Birinciliği müsabakaları 3-8 Ocak tarihlerinde Gaziantep’te yapıldı. Turnuvaya ilimizi temsilen Antakya Atatürk Lisesi Genç Erkekler Voleybol takımı katıldı.