SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Batıayaz’da St. Pierre Bayramı etkinleri yapıldıBatıayaz Ermeni Kilisesi'nde "Barış Ritüeli" adı altında müzik dinletisi sunuldu
 

HBB, asfalt çalışmalarını sürdürüyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Defne ilçesinde vatandaşları tedirgin eden ve ulaşımda büyük sıkıntıların yaşanmasına yol açan Hanna Deresi üzerindeki köprüye asfalt çalışması gerçekleştirdi.
 

Çekmece Mahallesi’ndeki Hz. Hızır Türbesi’nin bakım ve onarımı tamamlandıHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ibadethane bakım ve onarım çalışmaları Hatay’ın her ilçesinde devam ediyor
 

İl genelindeki gıda üretim tesisleri ve ticarethaneler sıkı kontrollerden geçiriliyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Ramazan Bayramı öncesi gıda üretim tesisleri ve gıda satışı yapılan ticarethanelerde sıkı denetimler gerçekleştiriyor.
 

Reyhanlı Belediyesi Ramazan paketi dağıtmaya devam ediyor


Ramazan Gıda Paketi Projemiz hız kesmeden devam etmektedir. Hayırsever vatandaşlardan gelen yardımlarla birlikte ilçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından tespit edilen gelir bilgileri doğrultusunda, ailelerin adreslerine gıda paketi teslim edilmektedir
 

Ahrazoğlu: AKP döneminde terör zirve yapmıştır


MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 7'nci maddesi üzerinde verilen önerge hakkında MHP grubu adına söz aldığı konuşmasına, “Bugün, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda yaşanan olaylarda ve Diyarbakır'da yaşanan olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum.” şeklinde başlamıştır.
 

Antakya Belediyesi işçi personelinde çifte bayram sevinci


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatları doğrultusunda mübarek Ramazan bayramı öncesinde belediye işçi personeline 13 yevmiye tutarındaki ilave tediye ikramiyeleri dağıtıldı.
 

Samandağ Belediyesinden 7 kurs duyurusu


Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ilçenin aydınlık geleceğine ücretsiz eğitimlerle katkı sunuyor
 

‘Bütün patlamaların nedeni yapılan hatalı politikalardır’


CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu,İstanbul’da meydana gelen patlamayla ilgili yapmış olduğu açıklamada: “İstanbul Atatürk hava limanında yaşanan patlamalarda yine onlarca canımızı yitirdik. Ülkemiz yine kan ve gözyaşına büründü.
 

HBB’nin üst geçit projesi hizmete hazır


Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Antakya ile çevre ilçeler arasında en işlek güzergâhlardan biri olan ve Akademi Hastanesi bölgesinde yaya güvenliği açısından tehlike arz eden bölgede gerçekleştirdiği üst geçit yapım çalışmasında sona geldi.
 

‘Kadir Gecesi hayırlara vesile olsun’


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.
 

Kin ve nefretin yerine, barış sevgi ve hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmalıyız


Başkan Savaş, Kadir Gecesi’ni değerli kılan en önemli unsurun Kuran-ı Kerim’in bu gecede indirilmiş olması olduğunu belirterek, “Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.
 

Amik Ovası kuraklıkla karşı karşıyaMustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Berkant Ödemiş, AA muhabirine, iklim değişikliklerinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hissedildiğini ve buna bağlı yeraltı sularında ciddi azalma meydana geldiğini söyledi.
 

Biz insanlarımızın dinine, diline, ırkına değil kalbine bakıyoruz


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hıristiyanlığın en önemli günlerinden biri olan St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı çerçevesinde düzenlenen bayramlaşma etkinliğinde Hristiyan hemşehrileriyle bir araya geldi.
 

İSTE’de akademik genel kurul toplandı


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2015-2016 Yılı Akademik Genel Kurulu Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli başkanlığında Merkez Kampüs’te Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda toplandı.