975x100 Reklam Alanı

YAZARLAR

ATSO’nun büyük projesi’nde sona gelindi…


AB ve T.C Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan Antakya Mobilyacılığını Geliştirme Projesi Teknik Destek Bileşen “Faaliyet Açılış Toplantısı” Küçük Sanayi Sitesi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 

Vali Topaca İSMOB Fuarı’na katıldı


Ülkemizin en büyük mobilya fuarının açılışı İstanbul’da yapıldı. 150 bin m2alana sahip fuara siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.
 

Kırıkhan 'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı


Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, olmazsa olmazım dediği kentsel dönüşüm çalışmalarına projeler hazırlama bazında başlandığını bildirdi.
 

Kırıkhan’da 505 adet kaçak telefon ele geçirildi


Kırıkhan Jandarma Komutanlığı aldığı tedbirlerle adeta kuş uçurtmaz oldu.
 

Yeni sanayi çevre duvarı betonlama çalışması…


Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Sanayi Esnaf Kooperatif Başkan Vekili Sait Diktaş ve esnaflarla birlikte çevre duvarına ilk harç betonunu koydular.
 

Körfez'de ateşi sönmeyen gemi hurda demir yığını haline geldi


Hatay’ın İskenderun Körfezi'nde 2 hafta önce yanan Togo bandralı gemiden hala dumanlar çıkıyor.
 

Şube Başvuruları 2-5 Şubat'ta…


Askerliğine karar aldıran ve Şubat 2015 celbinde sevke tabi adayların askerlik şubelerine 2-5 Şubat tarihlerinde başvurmaları gerektiği kaydedildi.
 

Rektör Kaya’dan Başkan Yavuz’a ziyaret..


Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’u makamında ziyaret etti.
 

80’lik Nineden Başkan Paç’a ziyaret…


Kumlu’ya bağlı Gökçeoğlu Mahallesinde yaşayan 80 yaşındaki Hatice Tutar isimli yaşlı nine Kumlu Belediye Başkanı İbrahim Paç’ı makamında ziyaret ederek başarılarının devamını diledi.
 

Greve giden işçiler hak arayışında…


Hatay’ın Dörtyol ilçesinde özel bir demir-çelik fabrikasında çalışan işçiler greve gitti.
 

Dış ticaret açığı azaldı…


Türkiye'nin ihracatı, 2014'te bir önceki yıla göre, yüzde 3,9 artarak 157 milyar 715 milyon dolar, ithalatı yüzde 3,7 azalarak 242 milyar 224 milyon dolar oldu.
 

DOĞAKA'dan turizm projelerine destek…


Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), kazanç amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik olarak, 2015 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı'nı ve kar amacı güden kuruluşlara yönelik Turizmin Geliştirilme si Mali Destek Programı'nı ilan etti.
 

Sivil toplum örgütlerine trafik eğitimi…


Hatay'ın Erzin ilçesinde, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri “Trafik Kuralları ve Sorunları” konusunda bilgilendirildi.
 

Turizm geliri son çeyrekte yüzde 1,3 azaldı…


Turizm geliri Ekim, Kasım ve Aralık aylarından oluşan IV. çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %1,3 azalarak 7 milyar 667 milyon 719 bin dolar oldu.
 

Türkiye'nin sanayi tesislerinde ortalama 40 kişi çalışıyor


Türkiye'nin 2014 yılına ait sanayi kapasite raporlarına göre toplam çalışan sayısı 2 milyon 843 bin 679 kişi olan üretim tesislerinin yüzde 38,38'inde 1-9 arasında, yüzde 46,57'sinde 10-49 arasında, yüzde 7,14'ünde 50-99 arasında, yüzde 5,63'ünde 100-249 arasında, yüzde 2,28'inde ise 250'den fazla çalışan bulunuyor.
 

Dolar 2,41 ile tarihi zirvede…


FED’in faizleri bu yıl içinde artırma planında bir değişim olmadığının sinyalini vermesi ve Türkiye Merkez Bankası’nın faiz indirimi ihtimalinin güçlenmesiyle dolar dün 2,4155 ile yeni rekora ulaştı.