SON DAKİKA ÜLKE GÜNDEMİ

YAZARLAR

Müftü Murat Akçay, Başkan Şanverdi’yi makamında ziyaret etti


Çorum ili Dodurga İlçe Müftüsü iken, Reyhanlı İlçe Müftülüğüne atanan Murat Akçay, Reyhanlı Belediye Başkan’ı Hüseyin Şanverdi’yi makamında ziyaret etti.
 

Üniversite öğrencilerinden hastalara ziyaret


İskenderun Teknik Üniversitesi Dörtyol Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Dörtyol Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret ederek kandillerini kutladı.
 

Belediye çalışanlarına iş güvenliği eğitimiİskenderun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldı.
İş sağlığı ve güvenliği eğitimi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görevli personelin katılımıyla Turist kampında gerçekleşti.
 

HBB AYKOME 17’nci genel kurul toplantısı gerçekleştirildi


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) 17’nci Genel Kurul Toplantısı’nı 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü HBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.
 

Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinde uzman kapasitesi artacak


Hatay Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, AB Erasmus Programı kapsamında aldığı yaklaşık 20 bin avroluk hibe desteği sayesinde, müdürlük bünyesindeki tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanı kapasitesini artırmayı amaçlıyor.
 

Vali Topaca, ebe ve hemşireleri kabul etti


Hatay Valisi Ercan Topaca, Hemşireler Haftası dolayısıyla ebe ve hemşireleri makamında kabul etti.
Vali Topaca, kabulde yaptığı konuşmada, ebe ve hemşirelik mesleklerinin insanın zihninde iz bırakan bir meslek olduğunu söyledi.
 

HBB, sosyal aktiviteleriyle fark yaratıyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), il genelinde vatandaşların huzuru, refahı ve yaşam kalitesi noktasında sunduğu hizmetlere kültür ve sanat faaliyetleri de ekleyerek insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı bağlamında farkını ortaya koyuyor.
 

HBB'den vatandaşlara kandil simidi ikramıSevgili Peygamberimizin Mescid-i Aksa’dan Cenab-ı Hakk’a tecelli ettiği mukaddes ve hikmet dolu bir gece olan Miraç Kandili münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, camilere akın eden vatandaşlara kandil simidi ikramında bulundu
 

İbadethaneler temizlenmeye devam ediyorHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ibadethane temizleme ekibi, il genelindeki bütün ibadethanelerde gerçekleştirdiği temizlik, bakım ve onarım hizmetleriyle gönüllerde taht kuruyor.
 

HATSU’nun altyapı mücadelesi sürüyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), eskiden döşenen hatlarda ve hatalı kullanım nedeniyle tıkanan altyapıda temizlik çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.
 

“Kurallara uymak her insanın sorumluluğudur”


Hatay Valisi Ercan Topaca, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
 

İskenderun Belediye Meclisi toplandı


İskenderun Belediyesi Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Meclis Salonunda İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Başkanlığında toplandı.
 

Başkan Savaş, gazeteci Boğazlıyan’a Hatay’ı anlattı


Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ‘Antakya’da Hatay’ı Keşfet’ gastronomi fuarı için Hatay’da bulunan Habertürk Gazetesi’nden Esra Boğazlıyan’a Hatay gündemine dair merak edilen tüm konuları değerlendirdi.
 

Öğrencilerden şehit mezarına ziyaret


İmam Hatip Liselerinin öğrencileri, Gaziantep'teki terör saldırısında şehit olan polis memuru Yusuf Erin'in kabrinde hatip duası yaptı.
 

Kırıkhan’da camiler temizleniyorMübarek Miraç kandili dolayısıyla, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze verdiğimiz talimatlar doğrultusunda, Özel Temizlik Ekiplerimiz tarafından, Kırıkhan İlçe Merkezi ve diğer bütün mahallelerde vatandaşlarımızın hijyenik bir ortamda ve huşu içerisinde ibadet etmeleri için bütün ibadethane ve camilerimiz temizlenerek, gülsuyu sıkılırken, akşam saatlerinde ise ana caddelerimizde ve Ulu cami önünde gül suyu sıkılması işlemi gece geç saatlere kadar devam etti.
 

Gelin-kaynana iş hayatına atıldı


İzledikleri belgeselden etkilenen Hataylı gelin adayı ile kaynana, evlerinin bodrum katında mantar yetiştiriciliğine başladı