Akgöl:Avukatlık Kanunu günün ihtiyaçlarını karşılamamaktadırZabıta Teşkilatı 188. yaşını kutluyorDefne Hastanesi bu yılda Hataysporun sağlık sponsoruKalkan: “Her yıl hacı adayımız artacaktır”Kimyeci: Sorunlar ilk ağızdan dinlenip anında çözüm üretiliyorHamam ritüeli ve yer sofrasında yemekAntakya Belediyesi ekipleri ilaçlama çalışmalarını sürdürüyorMilletvekili Akgöl Ve Başkan Savaş tır şoförlerini yalnız bırakmadıMedeniyetler Korosu Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri’ndeBaşkan Savaş: Kışkırtmalara Aldanmadan Huzuru KorumalıyızHatay Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri yaklaşıyor..Gül:İnsanlık barış ile yücelecektirAltınözü yaz Kuran kurslarında futbol coşkusu

YAZARLAR

Hatay Valiliği, Taşınır-taşınmaz mallar kanunun öngördüğü şekilde dağıtıldı
Hatay Valiliği, bazı yerel basın yayın organlarında Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nun “siyasi mülahazalarla karar aldığı” iddiaları üzerine basın açıklamasında bulundu.
 

Yılmaz, Her canlının yaşama hakkı vardırDünya Veteriner Hekimleri Birliğinin (WVA) aldığı karar üzerine ilki 2001 yılında düzenlenen Dünya Veteriner Hekimleri Günü bu yıl on dördüncü kez tüm dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
 

DOĞAKA, Farkındalığı arttırma amacındayız
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası ve Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği işbirliği ile “Yenilenebilir Enerji Konferansı” düzenliyor.
 

BAŞKAN SAVAŞ AKASYA MAHALLESİ SAKİNLERİNİN KONUĞU OLDU


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Akasya Mahallesi sakinlerinin konuğu oldu.
 

Savaş, Hatay’ı germek için çaba sarf ediyorlar
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile İlçe Belediye Başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu''nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası Halk Tv’ye konuk olan Başkan Lütfü Savaş, AKP''nin, Hatay’ı germek için çaba sarf ettiğini belirtti.
 

FİKTÜR ÇEKİMİ, BUGÜN ANKARA’DA YAPILACAK


Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde kurulu bulunan ve 1. Ligde ilimizi başarı ile temsil eden İşitme Engelliler Futbol Takımı fikstür kura çekimleri 11 Eylül 2013 tarihinde Ankara’da yapılacak.
 

Hamurcu, Hayvan refahını sağlamak insanlık görevimizdir
Dünya Veteriner Hekimleri Günü bu yıl on dördüncü kez çeşitli etkinliklerle kutlandı.


 

Kavlak, Sırtınızdan atın bu kamburuTürk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak yaptığı açıklamada, “İsdemir’in yiğit işçileri güneyin delikanlı emekçileri, demiri nakış gibi işleyenler, Çelik bilekli dostlarım” diyerek başladığı konuşmasında, “Biz güzel günlerin başındayız. İskenderun’da İsdemir’de tek tek, tuğla tuğla, ilmek ilmek güzel günleri inşa ediyoruz. Bu gün burada olanlar yarın göğsünü gere gere ‘bende oradaydım. Korkmadım, yılmadım, hakkımı aradım, alın terime sahip çıktım’ diyecekler. Sonunda İsdemir’de yalanı dolanı yendim. ‘Korku imparatorluğunu yıktım’ diyecekler.. Ben sizlerle gurur duyuyorum, sizde kendinizle gurur duyun” diye konuştu.
 

Yeni Arkeoloji Müzesi’nde Tarihe YolculukHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz eşliğinde medeniyetler şehri Hatay''ı gezen basın mensuplarının önemli duraklarından biri de Yeni Arkeoloji Müzesi oldu.
 

Atay’lı Minik Satranç Sporcusu Milli Takıma Seçildi
Antalya’da Şubat 2014 tarihinde düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında Türkiye 3.sü ile eş puanla Milli Takıma seçilen 7 Yaş Hatay Şampiyonu Ali Arda Ataş Antalya’da gerçekleşecek olan Milli Takım Kampına katılmaya hak kazandı.
 

Çolakoğlu, “Yetersiz sağlık okuryazarlığına karşısında eczane güvenin sembolüdür”


İlk eczacılık dersinin verildiği tarih olan 14 Mayıs 1839’dan bugüne tam 175 yıl geçtiğini belirten Hatay Eczacı Odası Genel Sekreteri Resmiye Çolakoğlu, “iyi bir sağlık ortamının tesisi için yoğun çaba sarf eden bir mesleğin mensubu olmanın gururuyla yolumuzda yürümeye devam edeceğiz.” dedi.
 

DİNGİL, TAKIMI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ


Seyfi Dingil,Körfez İskenderun Spor futbolcularını kabul Etti


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Körfez İskenderun spor teknik heyet ve futbolcuları, verilen desteğe teşekkür etti.
 

BYEGM’den Gazeteci İzzet Nazlı’ya ödül…


Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün bu yıl 29.sunu düzenlediği, Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda, alanında yetkin jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu dereceye giren eserler belirlendi.
 

Özyiğit: “Kaçakçılık; devlete, iç güvenliğimize, ekonomiye ve ahlaki dokuya zarar veriyor”


Kaymakamlık toplantı salonunda İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Hatay İli Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Koordinasyon Toplantısında alınan kararlar incelenerek, akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili kurumlar arası işbirliği kurulması ve akaryakıt kaçakçılığı ile etkin bir mücadele planının oluşturulmasına ilişkin hususlar değerlendirildi.

 

TDK, Selfie’ye Türkçe karşılık olarak ‘Özçekim’i seçti


Türk Dil Kurumu, vatandaşlardan gelen önerileri değerlendirerek, “kendi fotoğrafını çekmek” anlamına gelen ‘Selfie’ye Türkçe karşılık olarak ‘Özçekim’i seçti.
 

Lekesiz: “Sadece Hatay’a değil; tüm Ortadoğu’ya yetecek bir tesis”


İlimiz Altınözü ilçesi sınırlarında kurulan “Zeytincilik Araştırma İstasyonu”nun tüm birimleriyle birlikte faaliyete geçmesi için yürütülen çalışmalar, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Valilik Makamı’nda gerçekleşen toplantıda ayrıntılı olarak masaya yatırıldı.
 

Ücretsiz TEOG Kursu Başvuruları Başladı


Hatay Büyükşehir Belediyesi okuma salonu ücretsiz teog kursu başvuruları başladı.
 

Tekbıyıkoğlu: “Yürütülen çalışmalar proje kültürünü yaygınlaştırmakdır”


Dünya Çiftçiler Gününde, 13 adet traktör, 9 adet çapa makinesi hak sahiplerine dağıtıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD Projesi kapsamında Hassa ilçesinde çiftçilerimize yüzde 50 hibe destekli 13 adet traktör ve 9 adet çapa makinesi verildi.
 

Teksöz: “Hijyen eğitimine başvuruların yapılması gerekmektedir”


HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, 05 Temmuz 2013 tarihli ve 28698 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Hijyen Eğitim Yönetmeliği’ne göre çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi iş yerlerinde çalışanlara hijyen eğitimi verileceğini belirtti.
 

Kafes avcılığı dinamit avcılığı gibi çok zararlı!


Hatay’da kaçak yollarla kafes avcılığı ile avlanan hayvanlar denize bırakıldı.
 

Kitap okuma yarışması düzenlendi


Samandağı İlçesi’nde faaliyette bulunan YAAL-Der Şubat ayında düzenlediği kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim edecek.
 

AKP’DE İSTİFA DEPREMİ..


Dört ilçenin(İskenderun, Kumlu, Hassa ve Defne)ilçe Başkanları istifa etti.
 

Kaçak Akaryakıt için 24 saat aralıksız denetim


Kaçak Akaryakıt için Güvenlik güçleri 24 saat aralıksız denetleme yapacak, kaçakçılara geçit verilmeyecek
 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 90 YAŞINDA


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanlığı CHP’nin 90. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreni düzenledi.
 

ZABITA EKİPLERİ, ESNAFA VE VATANDAŞA KARANFİL DAĞITTI


Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, zabıta teşkilatının kuruluşunun 187. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, esnafa ve vatandaşlara karanfil dağıttılar.
 

Üniversite Tercih Günleri İskenderun’da başladı.


Eket Fuarcılık''ın Düzenlediği ''Hatay Üniversite Tercih Günleri'' İskenderun''da başladı.
 

ERYILMAZIN RADAR FÜZE ÜSSÜ YORUMU


Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ve Tunceli Milletvekili Kamer Genç il ve ilçe parti teşkilatı ile birlikte Türkiye''nin gündeminde olan Kel Dağında inşa edilen Radar-Füze üssüne gidip incelemelerde bulundu.
 

Özyiğit: “Her türlü övgünün üzerindesiniz”


İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Şehit ve Gazileri temsil etmek üzere kentte faaliyette bulunan dernek yöneticileri ve temsilcileri ile bir araya gelerek, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığı yönünde bilgi aldı.
 

YAPILAN YATIRIMLAR ELE ALINDI


İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen Başkanlığında, tüm ilçelerin İl Genel Meclis Üyelerinin katılımıyla toplantı yapıldı. Toplantıda Meclis Başkanı Mehmet Gülen, Samandağ İlçesine her alanda önemli yatırımlar yapıldığını ifade etti. Yatırımlara ilişkin rakamlar meclisin bilgisine sunuldu.
 

Başkan Nehir,Engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözeceğiz


Türkiye Sakatlar Derneği Hatay şubesi Başkanı Figen Vural Tekin, Samandağı Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyaret etti.
 

Tortop:“Hizmetlerin düzenli yürütülmesi için birlik olmak şart”


Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Yeşim Ümit Kafadar ile beraber mahalle muhtarları ile bir toplantı yaptı.
 

Spor topluma yön vermektedir


Başkan Savaş Şampiyon olan Fenerbahçe ve Avrupa kupalarında mücadele eden takımları kutladı
 

Genç engelliler sağlık politikalarını tartışıyor


Talasemi Federasyonunun yürütmüş olduğu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Eylem 5.1 tarafından desteklenen “Genç Engelliler Sağlık Politikalarını Tartışıyor” projesi Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği tarafından desteklenerek 7-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Adana ilinde düzenlenen çalıştaya, Hatoder üyesi talasemi ve orak hücre anemi hastası dört genç katılarak destek vermiştir.
 

Zeytinyağı fiyatı 2’ye katlandı


Sızma zeytinyağının kilosu 10 lirayı geçti.
 

Yaman:“Sözün bittiği yerdeyiz”


Defne Belediyesi Çekmece ek hizmet binasında Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için bir anma töreni düzenlendi.
 

Başkan Lütfü Savaş: “Halkın çıkarlarını ön plana alın”


HATSU’ya devredilen 25 dönümlük yerin, Antakya Belediyesi’ne devrinin talep edilmesi ile ilgili konu hakkında görüşlerini bildiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: ''''Bu önerge, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kentimizin tüm ilçelerine, her bireyine ve her metrekaresine hizmet etme zorunluluğu göz ardı edilerek verilmiştir.”
 

Çocukları sokaklardan kurtaralım


İskenderun genelinde, ana caddelerde ve cami önlerinde dilencilik yapan şahıslar ve çocuklarla ilgili olarak; İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu ‘Çocukları sokaklardan kurtaralım’ projesi kapsamındaki duyuru tahtası ve raket çalışması dikkat çekiyor.
 

Maket Köprü Yarışması


Mühendislik Fakültesi Yapı Kulübü tarafından “Maket Köprü Yarışması” konulu bir yarışma düzenlendi.
 

Soma madencilerine yardım kampanyası


Manisa’nın Soma İlçesi’nde milletimizi büyük acıya boğan bir maden kazası yaşanmıştı. Bu kapsamda Manisa Valiliği tarafından bir yardım kampanyası düzenlenmiştir.
 

Önlemsiz çıkarılan kömürü satmayacağız


Erzin''de bir kömürcü Maden ocaklarında önlem alınmadan çıkarılan kömürleri ücretsiz kendisine gelse bile satmama kararı aldı.
 

Ekmek Askıda projesi tuttu


HESOB (Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği) Başkan vekili, Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat İskenderun’da ‘Ekmek Askıda’ projesi kapsamında kentte nokta sayısının 31’e ulaştığını söyledi.
 

Kırıkhan’ın Su sıkıntısı 10 gün içinde çözülecek


Kırıkhan''da yaşanan su sıkıntısı Kırıkhan Belediyesi ve Hat-Su tarafından masaya yatırıldı
 

Eker,Çiftçilerimiz desteklemelerle rahatlayacak


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ''Türk çiftçisine bu ay 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıyoruz'' dedi.
 

Doğanın koynunda Konuşan ağaçlar fotoğraf sergisi


Hatay’da kültüre, sanata ve doğaya olan duyarlılığı ve ilgisiyle tanınan, bu anlamda adından sıkça söz ettiren ve yaptığı başarılı çalışmalarla takdir toplayan İş Adamı Ayhan Kara, Samandağı Kapısuyu Köyü’ndeki evinde“Konuşan Ağaçlar Fotoğraf Sergisi’ni” meraklılarına ziyarete açtı.
 

15 bin 500 adet kaçak sigara ele geçirildi


Hatay''da yol kontrolü yapan jandarma ekipleri bir araçta 15 bin 500 adet gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.
 

Kerimoğlu: “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma temel amacımız”


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri son üç hafta içinde dernek üyelerini mutlu günlerinde de yalnız bırakmayarak onlarla birlikte oldu.
 

Sıradaki Gelsin


Spor Toto 2. lig Play-Off çeyrek final ikinci maçında Hatayspor, Yeni Malatyaspor’u 4-1 yenerek yarı finale çıktı.Hatayspor’un cezası nedeniyle seyircisiz oynanan sadece kadınlar ve çocukların izlediği maçta Hatayspor rakibi Yeni Malatya karşısında muhteşem bir oyun sergiledi.
 

Başkan Lütfü Savaş,Birlik ve beraberlik içinde kalkınacağız


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret ederek, görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 

Reyhanlı MYO’da Mezuniyet Sevinci


Reyhanlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrencileri için mezuniyet töreni düzenledi.
 

Hatay’da Bilim Şenliği


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” kapsamında Palladium Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen Bilim Şenliği’ açılış programına katıldı.
 

Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı


Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Tayfur Sökmen Toplantı Salonu’nda yapıldı.
 

HATAY'DA GEZİ OPERASYONU 32 GÖZALTI


İstanbul Gezi Parkı protestoları ile başlayan daha sonra ülkenin dört bir tarafına yayılan eylemlerin Hatay ayağını provoke ettikleri ve bazı yasa dışı örgütler için çalıştıkları değerlendirilen bazı şahısların evlerine operasyon düzenlendi.
 

11 yaşaltı turnuvasında final günü


Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 24. Kuruluş yıldönümü amacıyla düzenlenen Beyza Piliç sponsorluğunda yapılan turnuvada sona gelindi.
 

Büyükşehir uyuyor mu?


Payas Mescidi Aksa Camii yoğun şekilde yağan yağmurlar ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kanalizasyon çalışmalarını yerine getirmemesi sebebi ile suya gömüldü.
 

Eroğlu,İşadamlarına destek veriyoruz


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hükümet olarak iş adamlarına her zaman destek verdiklerini söyledi.
 

Altan, Payas her güzelliğe layık bir şehir


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hatay’a yaptığı birtakım ziyaretler kapsamında Payas’ı da ziyaret etti.
 

Sınırda çatışma yaşandı


Hatay’ın Suriye sınırında içiyakıt dolu tankerler ve başında nöbet tutan kişilerce askerlere ateş açıldı. Çıkan çatışmanın ardından nöbetçiler oramnlık alandan Suriye’ye kaçtılar.
 

MKÜ,Üniversitemiz tamamıyla sosyal yaşam alanına dönüşecek


Mustafa Kemal Üniversitesi’nin (MKÜ) öğrencilere hizmetlerini aksatmadan sürdürmeye devam ediyor.
 

ÇAMLIKEVLER KOOPERATİFİ’NDEN CİVELEK’E ZİYARET


Çamlıkevler Sitesi Kooperatifi’nin yeni yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i ziyaret etti.
 

HATAYSPOR YENİ SEZONA ARA VERMEDEN HAZIRLANIYOR


21 Temmuz tarihinden itibaren Ankara Kızılcahamam kampında yeni sezona hazırlanan Hatayspor’da çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
 

Savaş,İlimizin tüm ihtiyaçlarını tespit ediyoruz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, şehrimizin yarınlarına daha sağlıklı adımlar atmak adına Kırıkhan, Hassa, Kumlu, Reyhanlı, Altınözü, Defne, Samandağ ilçelerinin mahalleye dönüşen köy muhtarları ile bir araya geldi.
 

Karpuzun 6 büyük faydası


Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan karpuzun sayısız faydasının olduğu bildirildi.
 

‘Dost Başa Bakar Projesi’ denetlemeleri sürüyor


Trafikte motosiklet sürücülerinin güvenliğinin sağlanması motosikletler için güvenli ve huzurlu bir seyir ortamı sağlamak amacıyla İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Dost Başa Bakar Projesi” kapsamında yapılan denetleme, bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerinin olumlu sonuçlar veriyor.
 

ERYILMAZ, “HALKIMIZ PROVOKASYONA GELMEMELİ”


Antakya Sümerler Mahallesi’nde bulunan Sevgi Parkı’nda Gezi Parkı protestoları kapsamında kurulan çadırların şafak vaktinde yapılan operasyonla kaldırılmasıyla ilgili Antakya Dayanışma Platformu basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına katılan CHP Milletvekili Eryılmaz, bu süreçte provokasyonlara gelinmemesi gerektiğini vurguladı.
 

Başkan Vurucu,50 milyon lira borcun hesabını soracağım


Basın mensuplarıyla bir araya gelen Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “Belediye Başkanlığı görevimizi 72.5 milyon gibi çok ciddi bir borç yükü ve sorunlar yumağı ile devraldık.”dedi.
 

Yavuz: “Kırıkhan 10 Ağustos’a hazır'


10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili çalışmalarını sürdüren Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, “Tüm Türkiye’yi 10 Ağustosta dünya liderinin etrafında toplanmaya davet ediyoruz.”dedi.
 

Kılıçlar,Akademi hastanesi olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz


Her yıl düzenlenen ve bu yılda 30’uncusu gerçekleşen Erhan Aksay futbol turnuvasının şampiyonu Akademi Hastanesi oldu.
 

HATSU,İskenderunlular otomatik ödeme talimatlarını gözden geçirmeli


Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, İskenderun ilçemizde, HATSU’nun kestiği faturalardan gecikme faizi aldığı ve vatandaşların borcundan dolayı suyunun kesildiği iddialarına cevaben bir açıklama yaptı.
 

BELEN KAYMAKAMLIĞI’NDAN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR


Belen Kaymakamlığınca Şehit yakını ve Gaziler ile ailelerine iftar yemeği düzenlendi. Düzenlenen yemekte yapılan konuşmalar esnasında zaman zaman duygusal anlar yaşandı.
 

Tarihi belediye binası belediye hizmetlerinde kullanılacak


Hatay Büyükşehir Belediyesi, restorasyonu süren Tarihi Belediye Binası’yla ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 

“BÖYLE BİR OKULDA ÖĞRENCİ OLMAK İSTERDİM”


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gerçekleşen ilimiz programı kapsamında Latife Hanım Anaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bakan Ergin inceleme sırasında, “Böyle güzel bir anaokulunda öğrenci olmak isterdim” dedi.
 

Nazan Savaş,Mahalle ziyaretlerimiz devam edecek


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun eşi Av. Suzan Dudu, İskenderun’da mahalle ziyaretleri kapsamında Modernevler mahallesi sakinlerini ziyaret etti.
 

Urhan: “İnsanlık vicdanı galip gelecek, israil vahşeti bitecek”


Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, Siyonist saldırı altındaki Filistinli kardeşlerimiz, İsrail vahşetinin mağduru Gazzeli mazlumlarımız için direnmek, insanlığı dirilişe çağırmak, onlarla dayanışmak ve acılarını paylaşmak için meydanlarda olduklarını belirtti.
 

Kerimoğlu,Okul eğitimlerimizi istenilen düzeyde yapmayı amaçlıyoruz


Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve beraberindeki heyet, Defne İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ufuk Değirmenci ve Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ı makamlarında ziyaret etti.
 

SAYILARLA MKÜ’NÜN ERASMUS KARNESİ


Avrupa Birliği Yaşamboyu Öğrenim Programlarından (Lifelong Learning Programs, LLP) biri olan ve Avrupa Üniversiteleri arasında öğrenci, öğretim elemanı ve idari personelin karşılıklı değişimini sağlayan Erasmus programı 2012-2013 dönemi 30 Eylül 2013 tarihinde kapanacak.
 

Başkan Kimyeci Kadir Gecesi’ni Kutladı


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 23 Temmuz Çarşamba gecesi idrak edeceğimiz mübarek ‘Kadir Gecesi’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kimyeci, yayımladığı mesajında şöyle dedi;
 

Başkan Kimyeci,Yeni Arkeoloji Müzesi Ve St.Pierre Kilisesi Kent Turizmine Önemli Katkı Sağlayacak


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi ve St.Pierre Kilisesi’nin kent turizmine çok önemli katkı sağlayacağını belirtti.
 

YENİ YETENEKLER HIZLA YETİŞİYOR


Alt yapıya önem veren Hatay 1.Amatör Küme takımlarından Yuvam Dekor Antakya Gençlik, geleceğin futbolcularını yetiştirmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.
 

Tortop,Seçim öncesi tüm önlemleri aldık


Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop tarafından Serinyol Jandarma Karakol Komutanlığı’nda Akhisar Mahallesi’nde ikamet eden Kavasoğlu ve Cengiz aileleriyle seçim güvenliği toplantısı yaptı.
 

Belediye Çalışanına ikramiye müjdesi


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatı doğrultusunda Ramazan Bayramı öncesinde Antakya Belediyesi işçilerinin 13 yevmiye tutarındaki ikramiyeleri ve giyim yardımı ücretleri ödendi.
 

“SURİYELİ SIĞINMACILARDAN KAÇI OY KULLANACAK”


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu yerel basında yer alan Suriyeli sığınmacılara T.C vatandaşlığı verileceği söylentilerini gündeme getirerek İçişleri Bakanı Muammer Güler’e yazılı olarak yanıtlaması istemi üzerine TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
 

ŞAHİN, “ANNELERİN ACILARINI PAYLAŞIYORUM, TALEPLERİNE AÇIĞIM”


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin bazı açılış ve temaslarda bulunmak üzere Hatay''a geldi. Bakanlar önce Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’i ziyaret ettiler. Ziyarette önce şeref defterini imzalayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Olaylarda çocuklarını kaybeden annelerin acılarını paylaşıyorum. Taleplerine açığım” dedi.
 

Akademi Hastanesi şampiyon oldu


Erhan Aksay futbol turnuvasında final maçı Akademi Hastanesi ile Güneyler Öğretmenler Derneği takımları arasında oynandı. Maçın normal süresi 1-1 tamamlanırken şampiyon penaltı atışları sonrası belli oldu.
 

HALK, İFTAR AÇMANIN HAZINI YAŞADI


Dörtyol ilçesine bağlı Yeniköy Beldesinde düzenlenen iftar yemeğinde halk bürokrasi birlikte iftar açmanın manevi hazını yaşadılar
 

MMK %10 ZAM TEKLİFİ VERDİ


“MMK Metalurji” yönetimi, %10 oranında ücret artışı ile ilgili teklifini “Çelik-İş” Sendikasına ve şirket personeline sundu. Şirket ve Sendika arasındaki görüşmeler süreci devam ederken, henüz somut sonuçlar elde edilemedi.
 

MASA BAŞI ÇALIŞANLAR, BEL AĞRISI ÇEKENLER DİKKAT!


Son yıllarda masa başı çalışanların sayısı arttıkça, bel, boyun ve sırt ağrıları da artmaya başladı. Başlarda egzersiz ve ağrı kesiciyle tedavi edilebilen ağrılar, ilerleyen zamanlarda kronik hastalıklara dönüşebiliyor.
 

Yaman,Su sorununu çözeceğiz


Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Defne ilçesinde yaşanan su sıkıntısının çözümüne yönelik arayışların devam ettiğini belirtti.
 

11 FUTBOLCUYLA 3’ER YIL DAHA


Hatayspor sözleşmesi devam eden 11 futbolcu ile sözleşmesini 3''er yıl uzattı. Futbolculardan Gürhan ile ise henüz anlaşma sağlanamadığı, Gürhan''ın düşünme süresi istediği öğrenildi.
 

23 Temmuz Bayram Gazetesi


Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin (HGC) 2010 yılında kurulmasının ardından her yıl 23 Temmuz’da Hatay’ın Anavatana katılışı nedeniyle çıkardığı Hatay Gazeteciler Cemiyeti yayın organı 23 Temmuz
 

Cem Hanoğlu, FB-Karabük maçında görev yapacak


Hataylı Hakem M. Cem Hanoğlu’na Süper Ligde ilk hafta önemli bir maçta görev verildi.
 

Kerimoğlu,Hastalarımız hayal ettiği yaşamı çizmektedir


Her yıl ‘’8 Mayıs Dünya Talasemi Günü’’ etkinlikleri kapsamında dünyadaki talasemi hastaları arasında düzenlenen ‘Demir Savaşçıları’ konu resim yarışmasında Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği üyesi 23 yaşında ki Fatma Katip isimli talasemi hastası 14 yaş üstü gençler kategorisi resim yarışması da Dünya ikincisi olmanın mutluluğunu yaşadı.
 

Hatay Büyükşehir Belediye Minikler Sutopu takımına Atlantis’te moral gecesi


Türkiye Su Federasyonu’nun Mersin’de düzenlediği Sutopu Minikler Türkiye Şampiyonası’nda ilk kez mücadele eden ve dokuzuncu olan Hatay Büyükşehir Belediyesi oyuncuları için Atlantis Yüzme Havuzu’nda moral gecesi düzenlendi.
 

Şaşmaz,Hatayspor karanlığa mahkum edilmiştir


1 aydan beri basın toplantılarıyla Hatayspor’a talip olduklarını belirten Hatayspor eski Başkanlarından Mehmet Şaşmaz ve yönetim kurulu ekibi basın toplantısı düzenledi.
 

Yavuz,Halkın huzuru ve rahatı için çalışıyoruz


Kırıkhan Belediyesi tarafından ilçe genelinde sürdürülen çalışmaları gezen Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, ‘Kırıkhan Belediyesi olarak ilçemizde yapacağımız bütün çalışmalarda halkımızın huzuru ve rahatı için gayret ediyoruz.” dedi
 

Teksöz’den Kaymakam Aydın’a ziyaret


Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ı makamında ziyaret etti.
 

3 Suriyeli ölü bulundu


Yaklaşık bir yıl önce ülkelerindeki savaştan kaçarak Hatay’a gelen 2′si kadın 3 Suriyeli, Antakya İlçesi Meydan Mahallesi Saka Çarşısı Aysel Sokak 54 numaralı evin 3′üncü katını kiralayarak oturmaya başladı.
 

Başkan Kimyeci:“Antakya’ya bağlı 95 mahalle periyodik programla ilaçlanıyor”


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, vatandaşlardan gelen yoğun talep ve şikâyetler üzerine kentin ilaçlama konusunda ellerini taşın altına soktuklarını, mağduriyetleri gidermek amacıyla 5 ayrı ilaçlama ekibi oluşturarak Antakya’ya bağlı 95 mahalle de ilaçlama faaliyeti yürüttüklerini belirtti.
 

Güder’den HASİAD’a ziyaret


Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder HASİAD’ı ziyaret ederek yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
 

BU YIL BİN 266 DERSLİK DAHA KAZANDIRILACAK


Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Özel İdaresi’nin desteği ile Hatay genelinde yapılan eğitim yatırımları devam ediyor.
 

LYS Şampiyonuna Culha’dan ödül


Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçlarına göre Hatay birincisi ve Türkiye 42. si olan Mehmet Hüseyin Satar’ı evinde ziyaret ederek tebrik etti.
 

Nacioğlu, “Turizm ilçesi Arsuz hak ettiği hizmeti görmüyor”


Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu,Hatay’ın en önemli ilçelerden birisi olan Arsuz özellikle Deniziyle, Koylarıyla Hataylıların ve Çevre illerindeki insanların tatil yaptıkları ve yazlık evlerinin bol olduğu bir ilçe olduğunu fakat hak ettiği hizmeti görmediğini söyledi.
 

Antakya Belediye Meclisi 1 Eylül’de toplanıyor


Antakya Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin başkanlığında bir araya geliyor.
 

Savaş: “ Şanlı ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça göklerde dalgalanacaktır”


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk milletinin nice fedakarlıklarla verdiği istiklal mücadelesini tüm dünyaya haykırdığı ve sonucunu şanlı bir zaferle taçlandırdığı tarih olduğunu söyledi.
 

‘Fidanlara Su’ projesiyle gençlerimiz yeşeriyor


Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu, ‘Fidanlara Su’ projesi kapsamında maddi durumu yetersiz olan 8.sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz TEOG(Temel Eğitim Ortaöğretime Geçiş) kursu açıldı.
 

Hatayspor hızlı başladı


Bordo-Beyazlı ekip Lig''deki ilk maçında Diyarbakır BŞB''yi ilk yarıda Ömer ve Murat Uçar''ın golleriyle 2-0 yendi.
 

TÜİK: Gazetelerin yüzde doksanı yerel yayın yapan gazetelerdir


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yazılı medya istatistiklerini yayınlayarak ülkemizde gazetelerin %90,7''si yerel yayın yapan gazete olduğunu açıkladı.
 

MKÜ’NÜN “ENGELSİZ ÇÖZÜMLER” PROJESİ ENGELLERİ KALDIRACAK


Engelsiz yaşam için çözümler üreten ve ürettiklerini ardı ardına uygulamaya geçiren Mustafa Kemal Üniversitesi “Engelsiz Çözümler” çalışmaları kapsamındaki kararlılığını sürdürüyor.
 

SBS KONTENJANINDA HATAY’DAN 12.189 ÖĞRENCİ YERLEŞTİRİLECEK


Sonuçları geçtiğimiz hafta açıklanan ve tercih işlemleri de Pazartesi günü başlayan Seviye belirleme sınavları sonunda ilimizde Fen Liseleri Anadolu Liseleri Anadolu öğretmen, Kız Teknik Kız Meslek Anadolu Liseleri Anadolu Öğretmen liseleri olmak üzere il genelinde toplam 12.189 öğrenci yerleştirilecek.
 

Magnezyum, kas ve sinir sistemini güçlendiriyor


Kendinizi sürekli yorgun hissetmenizin, bacaklarınıza, ayağınıza, ellerinize sık sık kramp mı girmesinin, stres seviyeniz yüksek olmasının sebebi magnezyum eksikliği olabilir.
 

BAŞKAN SAVAŞ,İHTİYACIMIZ OLAN TEŞ ŞEY ZAMAN VE SABIR


Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Aruz ilçesine bağlı mahalleleri ve mahalle muhtarlarını ziyaret etti. Mahalle muhtarlarının ve sakinlerinin taleplerinin dinlendiği ziyarette gündem Cumhurbaşkanlığı seçimi ve su sorunu oldu.
 

“DEVLET BÜTÜN İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ”


AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar ve Adem Yeşildal ile birlikte Dörtyol''da yaşanan heyelanın etkisi altında kalan bölgelerde incelemelerde bulundu.
 

LEKESİZ’DEN, DÖRTYOL HEYELANINDA YARALANANLARA ZİYARET


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Dörtyol ilçesi Çökek Yaylası’nda meydana gelen göçük olayında yaralanan ve Antakya Devlet Hastanesi ile MKÜ Tıp Fakültesi''nde tedavileri devam eden yaralı vatandaşlarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
 

HASENE HEYETİ, HAYAD’I VE SURİYELİLERİ ZİYARET ETTİ


Suriye’deki iç savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyeli sığınmacılar için Türkiye’nin dört bir yanında seferber olan hayırseverler, kurum ve kuruluşlar yardımlarına devam ediyor.
 

‘ULUSAL SATRANÇ TURNUVASI’NDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU


Antakya Belediyesi tarafından her yıl festival etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen ''Antakya Belediyesi Ulusal Satranç Turnuvası” ödül töreni Semt Pazarı Kompleksi Salonunda yapıldı.
 

Güzelyurt: “İnsan sağlığı açısından da faydalı”


El emeği göz nuruyla dikilen pamuk ve yün yorganlar evlenecek kızların çeyizlerini süslemeye devam ediyor.
 

7 SAATTE 121 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, yaşanan sel ve göçük dolayısıyla 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 12 vatandaşımızın ise yaralandığı Dörtyol ilçesine bağlı Çökek Yaylası’nda incelemelerde bulundu. Lekesiz inceleme sırasında 7 saatlik süre içerisinde 121 kilogram yağış düştüğü bilgilerini verdi.
 

Ayhan Kara Vakfından öğrencilere destek bursu


1997 yılında kurmuş olduğu Samandağ 21. Yüzyıl Derneği ile bir çok öğrenciye burs imkanı sağlayan işadamı Ayhan Kara’nın girişimleriyle kurulan “Ayhan Kara Vakfı” burs konusunda üniversite öğrencilerinin başvurusunu kabul etmeye devam ediyor.
 

Hassa’da 6 çiftçiye 114 keçi dağıtıldı


Hassa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 6 Çiftçiye, toplam 114 Saanen Keçisi dağıtımı gerçekleştirildi.
 

Tuncay, “Torba Yasa ülkeye hiçbir kazanım sağlamamıştır”


Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Recep Tuncay, Soma Faciasının ardından taşeron sisteme karşı düzenlemeler yapılması noktasında hazırlanan ancak gün geçtikçe içine toplumun her kesimini yakından ilgilendiren maddeler eklenerek Torba Yasaya dönüştürülen kanun tasarısının sonbahara kaldığını hatırlattı.
 

BAŞKAN SAVAŞ, “HALKIMIZI MAĞDUR ETMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi ardından teşekkür ziyaretleri gerçekleştirerek, Hatay halkının görevini en iyi şekilde yaptığını belirtti.
 

Cemil Meriç belgeseli izlendi


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı ilçemizde yapımı tamamlanan Cemil Meriç Kültür Evi’nde incelemelerde bulunarak, Valiliğimiz tarafından hazırlanan ve üstad Cemil Meriç''in hayatından bir kesit sunan belgesel filmi izledi.
 

Tankerle su dağıtılmaya başlandı


Merkez mahallelere dönüşümlü su veren Kırıkhan belediyesi buda çare olmayınca belediye olarak yaptırılan su tankerleri ile tepe mahallelere su dağıtmaya başladılar.
 

Culha,Çözüm bekliyoruz


Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi özleştirme kapsamında devralan Enerjisa A.Ş. yetkilileri, Hatay’daki 15 ilçe belediye başkanı ile birlikte il genelinde yaşanan elektrik kesintileri sorununu masaya yatırdı.
 

Tarihi ve Kültürel değerleri bir bir ayağa kaldırılıyor


Muhteşem Güzelliğe Sahip St. Simon Manastırı 01 Eylül’de ziyarete açılıyor
 

TİYATRO OYUNCULARINA TEŞEKKÜR BELGESİ


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bir yıllık tiyatro sezonunu başarıyla tamamlayan İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularını makamında kabul ederek, teşekkür belgesi verdi.
 

Savaş,Sivil toplum kuruluşlarının yanındayız


Kıbrıs Türk Hatay Kültür Dayanışma Derneği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.
 

Başkan Savaş,Su sıkıntısının nedeni elektrik kesintileridir


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Lütfü Savaş, Reyhanlı’ya bağlı mahalleleri ziyaret edip, sıkıntıları yerinde dinledi ve çözüm yolları aradı.
 

Antakya Belediyesi’nden vatandaşın talebine anında çözüm


Antakya Ürgenpaşa Mahallesi Ayşe Fitnat Hanım Caddesi ve çevre sakinlerinin, Hüseyin Özbuğday Lisesi güzergâhından mini çevre yoluna gidiş ve geliş istikametinde taşıt kullanırken hız azaltıcı kasislerin özellikle akşam saatleri ve gece karanlığında dikkat çekici fosforlu yol çizgileri olmaması nedeniyle fark edilemediğine yönelik şikâyeti üzerine Antakya Belediyesi ekipleri soruna anında müdahale etti.
 

İSKENDERUN ELEKTRİK ŞEBEKESİNİN YÜKÜ HAFİFLEYECEK


İskenderun TEDAŞ, İskenderun şehir şebekisinin elektrik yükünü hafifletmek için, yeni yatırım programını uygulamaya aldı. TEDAŞ bir süredir devam eden elektrik tellerinin yeraltına alınması için çalışmalarını geniş çaplı başlattı.
 

Hikmet Çinçin, Suriye ve Ortadoğu Hatay ekonomisini etkiledi


ABİGEM konferansı Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi.
 

Eryılmaz,Hükümet yargı üzerinde baskı kuruyor


CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Türkiye’yi 12 yıldır tek başına yöneten AKP Hükümeti izlediği yanlış politikalarla ülkeyi hem içerde hem de dışarıda hızla bir kaos ve çatışmanın içerisine sürüklediğini belirtti.
 

ARSUZ ULUÇINAR GENÇLİK KAMPI AÇILDI


Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Arsuz Uluçınar Gençlik Kampı, gençlere kapıları açıldı.
 

Uyar,Varoluş irademizi kimse kıramaz


Büyük bir saygı ve gururla andığımız Milli Mücadelenin, İskenderun için özel anlamı olan, düşman işgalinden kurtuluşumuzun ve Türk Ordusunun İskenderun’a girişinin 76. yıldönümünü kutluyoruz.
 

Yavuz,Erdoğan’ın; Ekmel Hoca korkusu var


Prof. Dr. Celalettin Yavuz, Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adının duyulmasından itibaren AKP’nin yandaş medyası, Ekmel Hoca’nın altını oymak için çalışmalar yaptığını belirtti.
 

Modifiye araçlar trafikten çekilecek


Emniyet Genel Müdürlüğü modifiye araç tutkunlarını üzecek bir karar aldı.
 

Ağrılara Nöral terapili çözüm


Şiddetli baş ağrısı sebebiyle, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Özgür Elçim’in uygulamış olduğu nöral terapi seanslarına başlayan Serkan Saklanmaz, üç seans sonra ağrılarından kurtuldu.
 

İGEV’İN GECESİNDE ANLAM DOLU AÇIKLAMALAR


İskenderun Güney Eğitim Vakfı, geleneksel mezunlar gecesini gerçekleştirdi. Düzenlenen geceye katılım katılım fazla olduğu kadar gece oldukça coşkulu geçti.
 

CHP MİLLETVEKİLİ HASAN AKGÖL İZMİR’DE


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Genel Merkez görevlendirmesiyle CHP İzmir İl Örgütünün yürüttüğü seçim çalışmalarına katıldı.
 

İbrahim Yaman,Seçimden önce söz verdiğimiz gibi masa arkasından kent yönetimi anlayışını yıkacağız


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman hafta sonlarını muhtarlarla ve vatandaşlarla geçirmeye devam ediyor.
 

Başkan Savaş,Günü kurtarmak değil; yarını düşünmek zorundayız


Samandağ İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarları Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a tebrik ziyaretinde bulunup yeni görevinde başarılar diledi.

 

SAVAŞ, BİRLİK VE BERABERLİK GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına aralıksız olarak devam ediyor. Başkan Savaş bu kapsamda Antakya’ya bağlı Melekli ve Alazi Köyleri sakinleri ile bir araya geldi.
 

HATAYSPOR 3. ETAP ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR


Yeni sezonda grubunda şampiyonluk mücadelesi verecek olan Hatayspor, Ankara Kızılcahamam ve Bolu kampı hazırlıklarının ardından bugün üçüncü etap hazırlık çalışmalarını Maşuklu’da ki Hatayspor tesislerinde başlayacak.
 

588 ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ


Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Hatay genelinde 1431 çiftçi başvurdu, bunlardan 1305''i uygun bulunurken, değerlendirme sonucunda 588 çiftçi hibe desteği almaya hak kazandı.
 

Suriyeli çocuklar kötü durumda…


Komşuda 3 yıldır devam eden iç savaştan dolayı ülkemize sığınan Suriyelilerin Türkiye’de kampların dışındaki yaşam savaşındaki mücadeleye küçük çocuklar da omuzlarına ağır yük alıyorlar.
 

Erhan Aksay futbol turnuvasında 3.lük maçı oynandı.


Hatay Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen Erhan Aksay futbol turnuvasında 3.lük maçı oynandı. Antakya’da Nazım Koka sahasında 3.lük maçına A. Hayzaran K. Sanayi Sitesi takımı ile D. Azaroğlu Dişhekimleri Odası takımları karşı karşıya geldi.
 

10 derslikli anaokulunun inşaatı sürüyor


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in girişimleri sonucu 2.OSB’nin yapımını üstlendiği, Payas Yüzüncüyıl Orta Okulu bahçesinde 10 derslikli anaokulunun temeli atılarak inşaatı hızla devam ediyor.
 

Albay Özcan’dan Vali Lekesiz’e Ziyaret


Serinyol 121. Er Eğitim Alay Komutanı olarak göreve başlayan Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.
 

Başkan Altan, Payas’ı Türkiye’ye tanıtıyor uz


Tarihi Kentler Birliği (TKB) Yönetim Kurulu Üyesi olarak TKB Karadeniz Bölge Toplantısı Tokat Buluşması’na katılan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Tokat’ta Payas rüzgârı estirdi.
 

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN AVANTAJLARI NELERDİR?


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mesleki Ve Teknik Eğitim Şube Müdürlüğü yapmış olduğu ortak yazılı açıklama ile mesleki ve teknik eğitimin önemi ve avantajları akında bilgilendirmede bulundu.
 

ODA BAŞKANLARI KONGRE ÖNCESİ BULUŞTU


Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı odaların 2014 yılında yapılacak kongreleri öncesinde, Başkanlar bir araya geldi.
 

Tezcan,Kurum ve kuruluşlarımızla sıcak ve koordineli bir görev süreci yaşadık


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kararnamesi ile Konya’ya tayini çıkan Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan onuruna veda yemeği verdi.
 

Antakya Belediyesi ilk iftar çadırını kurdu


Antakya Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla ilk iftar çadırını DSİ parkında hizmete geçirdi.
 

Yaman,Su sıkıntısı kentimizi kapsamaktadır


Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman sorunları tespit etmek ve çözüm üretmek üzere mahalle muhtarları ile bir araya gelmeye devam ediyor.
 

Kimyeci,Sanayi sitesi hak ettiği hizmeti alacak


Küçük Sanayi Sitesi olağan genel kurulunda Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye sanayi sitesi esnafına çok kısa zaman içerisinde yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti ve plaket verdi.
 

ALİ İSAN SU, DÜZCE’DE GÖREVE BAŞLADI


İskenderun Kaymakamı iken son Valiler Kararnamesiyle Düzce''ye Vali olarak atanan Ali İhsan Su, yeni görev yerinde koltuğuna oturarak mesaisine başladı. Vali Su, Kaymakamlardan, daire müdürlerinden vatandaş odaklı hizmet istedi.
 

BAŞKAN SAVAŞ, SORUNLARIN ÇÖZÜM YOLLARINI VATANDAŞLARLA ARADI


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Belen İlçesi’nde ki Sivil Toplum Kuruluşları yanı sıra mahallelerini ziyaret edip vatandaşların isteklerini dinleyip, vatandaşlarla birlikte çözüm yolları aradı.
 

MKÜ Tesisleri ile büyüyor


MKÜ’nün sosyal ve sportif amaçlı inşaatlarında sona yaklaşılıyor
 

“2 İŞ MAKİNESİ İLE FELAKETİN İZLERİ SİLİNİR Mİ”


Bir ay önce Dörtyol, Çökek yaylasında meydana gelen ve 5 vatandaşın ölümüne yol açan sel felaketini TBMM’ye taşıyan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a, “2 iş makinası ile çökek felaketinin izleri silinir mi?” sorusunu yöneltti.
 

Nacioğlu,Hatay turizmi giderek kötüleşiyor


Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Hatay’ın turistik değerleri ve bu tarihi, turistik mekanlarımızın önemsenmediği, turizm sektörünün geri planda kalması ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 

ATIKSU SİSTEMİNE BİYOLOJİK KOKU SİSTEMİ


İskenderun Belediyesi 49 Evler Atıksu Ana Toplama Yükseltme İstasyonu’na ileri biyolojik koku giderim sistemi kuruluyor. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, ileri biyolojik koku giderim sistemi kurulum çalışmasını yerinde inceledi.
 

Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri yarışması düzenleniyor


Adana ilini merkez alan konuları içeren ve 15 yaş üstü herkesin katılımına açık yarışmada; hikaye, deneme ve şiir türlerini kapsayan eserlerde dereceye girenlere toplamda 15 bin TL para ödülü verilecek.
 

“BU ZİYARETLERLE KARDEŞLİĞİMİZ DAHA DA GÜÇLENİYOR”


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantıları kapsamında Reyhanlı İlçesi Değirmenkarşı Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. Savaş ziyaret sırasında “Bu toplantılar sayesinde var olan birlikteliğimiz, kardeşliğimiz daha da güçlenmiş oluyor” dedi.
 

TCG Karataş Savaş gemisi İskenderun’da


İskenderun Deniz Üst Komutanlığı envanterine yeni tip karakol gemisi katıldı.

 

Hatayspor Ulusal lisans aldı


Türkiye Futbol Federasyonu Hatayspor Kulübü Başkanlığına gönderdiği resmi yazıda Ulusal lisans almaya hak kazanan Hatayspor’u kutladı.
 

AKP Başkanını arıyor


AKP''nin Hatay İl Başkanı olarak Murat Genco''nun belirlenmesi sonrası, ilçelerde görevden alınan yönetimlerin yerine AKP ilçe başkanlarının da belirlenme çalışması başladı.
 

Fakıoğlu,İlimizin gelişimine katkıda bulunacağız


Geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen Olağan Genel Kurul’da seçilen HAGİAD (Hatay Genç İşadamları Derneği) Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.
 

BİRSİAD Genel Sekreteri Kerem Çağlar, İş birliği güç birliğidir


Haziran ayında gerçekleştirdikleri kongre sonrası oluşan yeni yönetimiyle başarılı işlere imza atmaya başlayan Birleşik Sanayici ve İş Adamları Derneği (BİRSİAD), basın mensuplarına Büyük Antakya Oteli’nde iftar programı düzenledi.
 

HIRİSTİYAN BELEDİYE BAŞKANI’NDAN İFTAR YEMEĞİ


Arsuz’un Cumhuriyet Halk Partisi’nden olan Hıristiyan Belediye Başkanı Fuat Süme’nin her yıl geleneksel düzenlediği iftar daveti siyasetçilerden ve halktan yoğun ilgi gördü.
 

Vardı,Kızılay kampanyasına destek şart


Hatay Kızılay Gönüllü İletişim Danışmanı Rahmi Vardı Kızılay’ın kampanyasına destek istedi.
 

MKÜ’DEN İDARİ PERSONELİNE İFTAR YEMEĞİ


Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü idari personeline, Merkezi Yemekhane’de iftar yemeği düzenlendi.
 

Antakya Belediyesi temizlik çalışmaları devam ediyor


Antakya Belediyesi kent turizmine verdiği önem doğrultusunda dünyanın ilk mağara kilisesi ve Hıristiyan alemi için hac merkezlerinden biri olan St.Pierre Kilisesi güzergahında bulunan Hacı Görüş deresinde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi.
 

TARAFTARLAR FORMALARA KAVUŞUYOR


Hatayspor Yönetim Kurulu, Bordo-Beyazlı taraftarların istek ve talepleri doğrultusunda taraftarlar için forma yaptırma kararını hayata geçirdi.
 

BengiSu Derneği iftar yemeği düzenledi


Antakya’da faaliyet gösteren Bengi-Su Hanımlar Derneği, geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği iftar programı Büyük Antakya Oteli’nde yapıldı.
 

Komşu illerdeki değişiklikler Hatay’ı etkilemedi


Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Mahmut Aldatmaz Hatay''da kaldı.
 

Çankaya,Başkan Savaş’ın hizmet edeceğinden şüphemiz yoktur


Hatay Genç İşadamları Derneği(HAGİAD) yönetim kurulu Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunup yeni görevinde başarılar diledi.
 

Başkan Lütfü Savaş,Vatandaşın çöp isyanına çözüm ürettik


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geçtiğimiz günlerde Kumlu, Yayladağı, Kırıkhan, Altınözü gibi ilçelere yaptığı ziyaretler sırasında çöp ve ilaçlama isyanıyla karşı karşıya kaldı.
 

Reyhanlı barajı çalışmaları devam ediyor


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz,Reyhanlı barajı bölgeye hayat vereceğini belirtti.
 

Hatay İŞKUR kırsal bölgelere destek veriyor


Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’in başkanlığında 26 Haziran 2014 tarihinde il idare şube başkanlarının katılımı ile Kırıkhan ilçesi gölbaşı gölü mevkiinde bir toplantı düzenledi.
 

Şehit yakınları ile gaziler, iftar yemeğinde bir araya geldi


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in ev sahipliğinde Ottoman Otel’de düzenlenen iftar yemeğinde, Antakya ve Defne ilçelerimizde ikamet eden şehit yakınları ve gazilerimiz bir araya geldi.
 

ŞERBETLERLE RAMAZAN AYININ KEYFİNİ YAŞADILAR


İskenderun Belediyesi’nin ‘Ramazan’ı Birlikte Yaşayalım’ adıyla geleneksel olarak geleneksel olarak düzenlediği Ramazan Etkinlikleri, Yunusemre Mahallesi ile devam etti. Düzenlenen ramazan etkinliğinde, konuklara şerbet ikramında bulunuldu.
 

KIZILAY “BİZ DE ÇELİK İŞÇİSİNİN YANINDAYIZ”


Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay çelik işçisi için düzenlediği iftar yemeğinde, çelik işçisinin gerek kan bağışları gerekse ulusal ve uluslararası afetlerde Türk Kızılay’ının daima yanında olduğunu, belirterek “Bugün biz de çelik işçisinin yanındayız” dedi.
 

HATAYSPOR FORMUNU ARTTIRIYOR


Yeni sezon öncesi Ankara Kızılcahamam’da hazırlık kampı çalışmalarını sürdüren Hatayspor her geçen gün formunu yükseltiyor.
 

Savaş ,HİZMET ŞEREF BORCUMUZDUR


Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Lütfü Savaş, ziyaret ettiği Antakya’ya bağlı mahallelerde geniş halk yığınlarınca büyük sevgiyle karşılanırken, yapığı konuşmalarda, Hatay''ı Hatay halkı ile birlikte, el ele gönül gönüle geleceğe taşımak üzere yola çıktıkları mesajını verdi.
 

Yılmaz: ‘Payas Külliyesi Osmanlı’nın mirasıdır’


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İSDEMİR’de katıldığı OYAK 54. Genel Kurulu sonrasında Payas’ı da ziyaret ederek Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’ni gezdi.
 

En fazla CEO mühendislik bölümleri arasında


Üniversite sınavına giren öğrencilerin tercihlerini yaptığı bugünlerde gözler en iyi eğitim veren kurumlara çevrildi.
 

ASANSÖR KONTROLLERİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI


Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve UDEM Asansör Birim Müdürü Yücel İŞCANOĞLU tarafından asansörlerin yıllık kontrolü için protokol imzalandı.
 

BAŞKAN SAVAŞ,HER ŞEYE RAĞMEN YOLUMUZ HİZMETTİR


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Mehmet Ali Ediboğlu Samandağ ilçesine bağlı mahallelerdeki vatandaşları ziyaret etti.
 

PALLESCHİ,ANTAKYA DA AÇACAĞIMIZ MÜZE OTELİN DÜNYADA BİR BENZERİ YOK


Antakya Hilton müze oteli ile ilgili övgülerde bulunan,Hilton Hotels&Resorts Global Başkanı Rob Palleschi Necmi Asfuroğlu’nun inanılmaz bir işadamı olduğunu belirtti.
 

TTKD KUŞLAR İÇİN YAPTIĞI GİRİŞİMLERİNDEN BAHSETTİ


Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Hatay Şubesi Yönetim Kurul Başkanı Abdullah Öğünç, Belen geçidi civarına kurulması planlanan kuş gözlem kulesi ve kuş rehabilitasyon merkeziyle ilgili “Kuş Gözlem Temalı Tabiatı Parkı'' isimli proje çalışmaların tanıtımı ile ilgili yapmış olduğu ziyaretleri hakkında açıklamalrda bulundu.
 

Başkan Savaş,Büyükşehir altyapı çalışmalarına tam gaz devam ediyor


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Altınözü’nde Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü(HATSU) tarafından yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.
 

ALTINÖZLÜLER AYNI SOFRAYI PAYLAŞTI


Altınözü Belediye Başkanı Cavit Alkan ev sahipliğinde Tacettin Sürmeli Parkında düzenlenen iftar programda yüzlerce vatandaş biraraya geldi ve sofralarını paylaştı.
 

HIFZISSIHHA TOPLANTISINDA SAĞLIK TEDBİRLERİ ELE ALINDI


İlçe Hıfzıssıhha toplantısı, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıda su ve süt ürünlerinin sağlıklı olması için gereken faaliyetler ele alınırken, boğulmalara yönelik tedbirlerde masaya yatırıldı.
 

Deniz Feneri 60 bin aileyi gıda yardımlarıyla sevindiriyor


Dernek Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Yayladağı, Reyhanlı, Kırıkhan, Mardin, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Nizip, İslahiye, Halep, İdlip ve Lazkiye''de yaşayan 10 bin Suriyeliye 30 bin koli yardımı yapacak.
 

Yücedal,Özel girişimciliği yaygınlaştıracağız


Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİRSİAD) Başkanı Ömer Yücedal ve dernek üyeleri Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.
 

Hane halkının gelir yapısı harcama kalıplarını etkiliyor


2012 Hane halkı Bütçe Araştırması sonuçlarına göre hanelerin temel gelir kaynağına göre harcama paylarının değiştiği görülmektedir.
 

Çalışkan,Kan ve gözyaşının olduğu bir Ramazan ayı yaşıyoruz


Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan ve Saadet Partisi İl Yönetim üyeleri, Antakya Oteli’nde basın mensuplarına iftar yemeği düzenledi.
 

Tortop,Çocuklarımızla iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz


Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Defne Kaymakamı Hakkı Uzun Antakya erkek yetiştirme yurdunda kalan öğrenciler ile birlikte iftar yaptı .
 

MKÜ’de araştırmalar artık daha nitelikli


Mustafa Kemal Üniversitesi, Fen Bilimleri alanında modern test ve analiz cihazlarıyla her türlü bilimsel araştırmaların yapıldığı laboratuvar binasının yapımına devam ediyor.
 

Esder,Vergisini zamanında ödeyen esnafın ödülü vergi indirimi olmalı


Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal vergisini düzenli ödeyen esnafa vergi indiriminde bulunulması gerektiğini dile getirdi.
 

ÇOCUKLAR ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI


Hatay’ın anavatana katılışının 75. yılı münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 30.’su düzenlenen sünnet şöleninde çocuklar erkekliğe ilk adımını attı.
 

Suriyeli çocuklar için Özel Ortamlar oluşturulacak


Çocuk dayanışma kuruluna mensup çocuklar tarafından hazırlanan yıllık eylem planı kapsamında, ülkemizde kamp dışında yaşayan Suriyeli çocukların durumlarının değerlendirilmesine yönelik çalışma gerçekleştirildi.
 

Yaman,İstihdam yaratacaklara destek olacağız


Hatay Genç İşadamları Derneği''nin (HAGİAD) yeni yönetim kurulu başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman''ı ziyaret etti.
 

Tiryaki,Güvenilir olmayan kaynaktan içilen su rahatsızlıklara yol açar


Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, kış mevsiminde ilimizin yeterli düzeyde yağış alınmamasına bağlı olarak, yaz mevsiminin kurak geçmesi ve yaşanan sık su kesintileri neticesinde son haftalarda çeşitli ilçelerimizde akut ishal vakalarında artış gözlendiğini belirtti.
 

Hatay Büyükşehir Belediyesi parkları bayrama hazırlıyor


Hatay Büyükşehir belediyesi Park Bahçe ve Alanlar daire Başkanlığı ekipleri bayram öncesi halkımızın en fazla rağbet gösterdiği mekanlar olan parklarımızın bakımını yapıyor.
 

Kimse Yok Mu Derneği yardımlarına devam ediyor


Kimse Yok Mu Derneği Hatay Şubesi, ''Bu Ramazan Rahmet Şemsiyenizi Paylaşmanın Bereketiyle Doldurun'' sloganı ile başlattığı yardım kapsamında erzak paketlerini Samandağı, Altınözü, Yayladağı, Kırıkhan ve Reyhanlı''da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 

MHP gövde gösterisi yaptıMHP İskenderun merkez seçim bürosunun açılış töreni ulu cami caddesinde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katılım gösterdiği açılış töreni İskenderun’da bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı seçim bürosu açılış töreni oldu. Halk oyunları gösterilerinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunduğu açılış törenine Mete Aslan ve İbrahim Gül birlikte geldiler. Sahneye çıkmalarıyla alkış ve sloganların yükseldiği tören alanında coşku dolu görüntüler ortaya çıktı.
 

Belediyeden ağaçlandırma kampanyası
İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından ağaçlandırma kampanyası düzenlendi. Ağaçlandırma kampanyası, 5 Mart''ta Düğünyurdu Mıntıkası 1520 ve 2549 nolu parsellerin bulunduğu alanda yapılacak.
 

BAKAN ERGİN,BÜYÜKLERİNDEN HELALLİK İSTEDİ


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, kabinede görev aldıktan sonra karşılaştığı olaylar sebebiyle geçmişte sitem ettiği büyüklerinden helallik istediğini söyledi.
 

MHP’de Merkez Seçim Bürosu Açılış Coşkusu!
Ulucami Caddesi’ni trafiğe kapatan Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun Merkez Seçim bürosunun açılışında kalabalık partili topluluğun ilgisi ve coşkusu dikkat çekti.
 

BARIŞIN ELÇİLERİ İZMİRİ BÜYÜLEDİ


Antakya Medeniyetler Korosu İzmir’de düzenlenen 3.Hatay Günleri kapsamında vermiş olduğu konserle izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı. Karşıyaka Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu''nda gerçekleşen ve çok sayıda izleyicinin olduğu konser sonrasında koro dakikalarca ayakta alkışlandı.
 

SAVAŞTAN AHİLİK HAFTASI KUTLAMA MESAJI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Ahilik Haftası” nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
 

Kadınlarımız daha aktif olmalı
30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 

Her ilçeye eşit hizmet


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Antakya Merkez İlçesinde Bir Dizi Esnaf Ziyaretlerde Bulunan Mete Aslan’a MHP Antakya Merkez Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, MHP Hatay İl Başkanı Adnan AKDAŞ ile çok sayıda partili de eşlik etti.
 

KAYMAKAM DEMİRÖZDEN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ


Payas Kaymakamı İrfan Demiröz Payas da görev yapan tüm öğretmenler ile “Payas Kaymakamlığı yeni eğitim öğretim yılı tanışma toplantısı” düzenledi. Kaymakam İrfan Demiröz toplantıda, “Yeni eğitim öğretim yılı memleketimize ilçemize hayırlı olsun huzur ortamı getirsin.
 

İşkadınları buluşması gerçekleştiTürkiyedeki tüm iş kadınları Sevgi Barış Hoşgörü kenti Hatayda buluşuyor sologanı ileRol model kadınlarımız ,ekonomide,siyasette,medyada ve sivil toplum örgütlerinde kadın konulu paneli Hatay KAGİD ev sahipliğinde geçtiğimiz cumartesi günü Antakya Ottoman Palace gerçekleştirdi.
 

Fatih Projesi hayata geçiyor


Eğitimde geleceğe açılan kapı olan ''Fatih Projesi'' kapsamında, Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi'' nde öğrencilere tabletlerini verdi.
 

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN GENÇLERE YÖNELİK DEV BİR HİZMET DAHA


Antakya Belediyesi Süleyman Şah Gençlik Merkezi Kayıtları Başladı
 

Öğrenciler kampüsü ağaçlandırıyor
Kampüs alanı yapılan peyzaj düzenlemeleriyle yeşile bürünüyor.
 

Vakıf, hizmetlerine devam ediyor
Kırıkhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmetleri devam ediyor.
 

TRAFİĞE KAYITLI LPGLİ OTOMOBİL ORANI %41,4 OLDU


TÜİK Başkanlığınca açıklanan “Motorlu Kara Taşıtları, Temmuz 2013” sonuçlarına ilişkin TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğü tarafından basına bilgilendirme yapıldı.
 

“HALKIN GÖNLÜNDE TAHT KURDUNUZ”


Karbeyazlılar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetiminden Başkan Savaş’a Ziyaret
 

Müsiad Suriyeliler için yardım yaptı
Sektör Kurulları tarafından başlatılan kampanya ile toplanan yardımlar Suriyelilere gönderildi
 

“DURMAK YOK,HİZMETE DEVAM”


AK Parti Erzin İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Parti Binası’nda GerçekleştiAK Parti Hatay Milletvekili Ecz. Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Erzin İlçe Teşkilatı’nda gerçekleşen “AK Parti Erzin İlçe Danışma Meclisi” toplantısına katıldı.
 

Petrol ve Doğalgaz Öğrencileri Yürüyüşte


Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Birinci Belen İlçesi Atik yaylası Jeoloji Uygulaması ve Doğa Yürüyüşü etkinliğini gerçekleştirdi.
 

Hatay’da 143 milyon liraya 14 tesis yapılacak


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Hatay’da inşa edilecek 14 tesisin temelini atacak. Temeli atılacak içmesuyu tesisleriyle Hatay’ın su problemi kökünden çözülecek.
 

Çok Amaçlı Spor Salonu, Sporun Merkezi Haline Geldi
Homend Antakya Belediyesi Takımı Genel Menejeri Mesut Yılmaz, Çok Amaçlı Spor Salonu İle İlgili Olarak Açıklama Yaptı
 

6 bin litre mazot alev aldıGenelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında ateş açan kaçakçılara karşılık verildiğini açıkladı.
 

İskenderun’da Depremİskenderun körfezinde gece yarısı 02.33’de 4.5 şiddtinde deprem meydana geldi.
 

Ak Parti’de istifa rüzgarı30 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti kan kaybetmeye devam ediyor. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın AK Parti’den istifa ederek CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasının ardından başlayan istifa rüzgarı sürüyor.
 

MÜSİAD Hatay’da Suriyeli Mültecilerle BuluşuyorMüstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 84. Genel İdare Kurulu Toplantısı 14-15 Şubat 2014 tarihleri arasında Hatay Şubemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
 

Ortadoğu’ya ihracat artıyor


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Meclis toplantısında Suriye ve Ortadoğu yaşanan olayların bölge ekonomisine etkileri ele alındı.
 

Şehit Pamir Caddesi trafiğe kapatılacakİskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, mesleki kuruluşları ziyaret etti. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve beraberindekiler, İskenderun Ticaret Borsası’na da ziyarette bulundu.
 

İSKENDERUNDA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ


İskenderun Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nce (AKOM) Hatay İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü eğitmeninin katılımıyla eğitim düzenlendi.Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Temel Afet Bilinci Eğitmeni Yasemin Cansever’in verdiği ‘Temel afet bilinci’ konulu eğitim, İtfaiye Müdürlüğü binasındaki AKOM biriminde gerçekleştirildi.
 

Suriyeli Sığınmacı Çocuklar Belediyeye Yürüdü
Çöplerden hurda toplayan Suriyeli sığınmacı çocukların çevreye rahatsızlık vermesini önlemek için bisikletini alan Belediye Zabıta ekiplerine tepki gösterdi. Belediye Zabıta Müdürlüğüne topluca gelen Suriyeliler Arapçayla tepkilerini dile getirdiler.
 

HESOBDAN VALİ LEKESİZE ZİYARET


Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
 

İskenderun’da İstişare toplantısı
Çalışkan, bugüne kadar tek bir fabrika temeli atılmadı. Bundan sonra yapacağız demenin bir inandırıcılığı kalmamıştır kimseyi aldatmasınlar.
 

Makam için değil hizmet için bu yoldayız


Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Çito Makamlar gelip geçicidir. Makam için değil hizmet için göreve talip olduklarını söyledi.
 

Eğitim Merkezi Kursları hizmete açılıyorDörtyol Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 13 dalda yeni kurs açılacağı bildirildi.
 

Kaymakama ziyaret


HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Defne Kaymakamı Sayın Hakkı Uzun’a makamında nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.
 

Liman Güvenliği Komisyonu Toplandı
İskenderun Liman Güvenliği Komisyonu İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit başkanlında Ekinciler Demir Çelik Fabrikaları’nda toplandı. Limanlara ve gemilere giriş çıkışlarda gemi acentelerine verilecek kartlarla güvenli ve kontrollü olacağı belirtildi.
 

İZMİRDE HATAY GÜNLERİ BAŞLADI


Hatay Valiliği ile İzmir merkezli Hataylılar Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı''nca İzmir''de düzenlenen Hatay Günleri''nin üçüncüsü başladı.
 

Huzur ve güven içinde yürüyeceğizİskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, esnaf ziyaretinde bulundu.
 

Ender Traş UEFA A Belgesi Aldıİskenderunspor’un yetiştirdiği ve Türk futbolunun önemli isimlerinden Ender Traş futbolculuktaki başarısını Teknik Direktörlükte de göstermek için önemli adımları atmaya başladı.
 

İskenderun Samandağlılar’dan Eğitime Destek
İskenderun Samandağlılar Derneği (İSAD) tarafından, eğitime katkı faaliyetleri kapsamında Samandağ’ına bağılı Çöğürlü İlkokulu’na eğitim desteği yapıldı.
 

Kırıkhan’da Din Hizmetlerini Geliştirme Çalıştayları
Camilerdeki hizmetlerin daha verimli olması için çalışılıyor
 

Tır kuyruğu 70 km oldu


Cilvegözünde Tır Kuyruğu Uzamaya Devam Ediyor

 

Seralara sobalı koruma
Samandağ ilçesindeki çiftçiler, ürünlerini soğuk havadan korumak için seraların içine soba kurarak nöbet tutuyor.
 

HATAY, TURİZM SEKTÖRÜ AÇISINDAN TÜM ZENGİNLİKLERE SAHİP


Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı ,Siyasi Partilerin Hatay İl Başkanlarına Tanıtıldı
 

İskenderun Halkı Ak parti dedi


AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dur durak demeden vatandaşlarla her zaman birlikte olan ve bol bol fikir alış verişinde bulunan Ergin’e İskenderun İlçesinden tam destek sağlandı. İskenderun halkı ile bütünleşen Ergin, İskenderun İlçesi’ne Allah’ın bütün güzellikleri verdiğini ama İskenderunlu seçilmiş idarecilerin bu güzellikleri bir adım ileri taşıyarak İskenderunluların hizmetine sunamadığını söyledi.
 

HATİAB’tan ziyaret


Taiwan''ın Yeni Ankara Büyükelçisi sayın Yaser Tai-hsiang Cheng, İstanbul Beşiktaş ta bulunan HATİAB ( Hatay İş Adamları ve Bürokratları ) Derneğimizin Genel Merkezini ziyaret etti.
 

SİZ HİZMETLERİN EN İYİSİNE LAYIKSINIZ !AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Reyhanlı İlçesi ve köylerinde vatandaşlarla beraber oldu.
 

Yanlış ekonomik politikalar mağdur ediyor


Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necmettin Çalışkan, Antakya’daki seçim çalışmalarında esnafla görüştü, evlere nokta ziyarette bulundu.
 

Ceylanlı İlköğretim Okulunda Sivil Savunma Tatbikatı
Ceylanlı İlköğretim Okulunda 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla gerçeğe uygun tatbikat yapıldı
 

Anaokulu öğrencilerinden anlamlı kermesHafta sonunda Antakya semt Pazarı Kompleksinde anaokulu öğrencilerinin düzenlediği oyuncak-resim sergisi gelen konukları hayran bıraktı.
 

Birleştirici gücü sağlayacağız


Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı karış karış dolaşarak destek toplamaya devam ediyor.
 

MKÜ Avrupa’da 37 Üniversite Arasında

Mustafa Kemal Üniversitesi Avrupa Komisyonu Broşüründe Yer Aldı
 

14.163 SPORCU YAZ KURSLARINDAN FAYDALANDI


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen kurslarda 2013 yılında toplam 14.163 sporcu eğitim gördü. 20 farklı branşta verilen eğitimlerde 205 spor eğitimcisi görev yaparken bu kurslara katılan bayan sporcu sayısında geçtiğimiz yıllara nazaran büyük artış olduğu gözlendi.
 

Engelli olmak asla kusur değildir


Engelsiz Yaşam Derneğinden İskenderun Kaymakamı Özyiğit''e ziyeret
 

Saadet yükselirse temkinli davranırlar
Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan beraberinde İskenderun Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Çelik ve partililerle İskenderun’da diğer bazı parti seçim büroları, İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odasını, İskenderun Hizmet Vakfı ile birçok esnafı gezerek projelerini davalarını anlattı.
 

Lekesiz,TBMM’nin açılışı ülkenin en büyük hazinesidirBeyhan Gencay Okulu öğrencileri Nemciye Yaren Nişli, Aylin İlayda Torun, Ahmet Şerbetçioğlu ve okul yönetimi Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 

Civelek ziyaretlerine devam ediyor


İskenderun Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek,İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Güven Makine San. ve Tic. A.Ş.’yi ziyaret etti.
 

MHP sağduyulu seçmenin adresi olduİskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül, teveccühün gün geçtikçe attığını, kararsız seçmenin de çekim merkezine dönüşen MHP’nin sağduyulu seçmenin buluşma adresi haline geldiğini söyledi.
 

Vali Lekesiz, İlimizde Yürütülen Sağlık Hizmetlerini AnlattıHatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 25 Şubat 2014 Salı günü düzenlenen ‘2013 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda İl Sağlık Müdürlüğü’nün faaliyetlerini basın mensupları ile paylaştı.
 

Tarihi Antakya Evleri restorasyonla can buluyorAntakya Belediyesi, Antakya''nın Tarihi Evleri’ne yaptığı restorasyon çalışmalarıyla birlikte, tarihi dokuya zarar vermeden, kültürel varlığımızı gelecek nesillerle buluşturmayı amaçlıyor.
 

BELEN POLİSİ KAÇAĞA GEÇİT VERMEDİ


Hatay’ın Belen İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı ekipler 49 bin litre kaçak akaryakıt, 23 bin 500 paket kaçak sigara, 5 kg uyuşturucu, 12 bin adet cinsel uyarıcı hap ve 11,5 ton kaçak toz şeker ele geçirdi.
 

Mikro krediyle kendi işinin patronu olduYaklaşık 25 yıldır babasının kendisine küçük yaşlarda aldığı dikiş makinesiyle çeyizlik ürünler yapan Hataylı iki çocuk annesi Feride Mailoğlu, mikro kredi ve KOSGEB''den aldığı kredi sayesinde evinin bir odasını atölyeye çevirerek yaptığı çeyizlik eşyalarla üç kadına daha istihdam alanı oluşturdu.
 

Mega projeler halkla buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, projelerini halka sundu.
 

Çiftçilerin umudu yeşerdi
Rahmet yağmurları çiftçiye derman oldu
 

Emine Koşuyor, Hatay Seviniyor, Türkiye Kazanıyor
Emine Hatun Tuna''dan bir altın madalya daha
 

Müftü Taştan, İTSO yönetimini ziyaret ettiİskenderun Müftüsü Mehmet Taştan, Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.İskenderun eski Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun Hatay İl Müftülüğü’ne atanmasının ardından Adıyaman’danİskenderun Müftülüğü’ne atanan Mehmet Taştan, İTSO yönetimini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 

Kırıkhan’da Kur’an kursu açıldı
Kırıkhan’da yapımı tamamlanan Kur’an kursu Kırıkhan İlçe Müftüsü ve diğer davetlilerin katımlı ile dualar eşliğinde açıldı.
 

Kırıkhan’da MHP Rüzgarı


Mhp Kırıkhan’ı Fethediyor, Uzatılan Her Eli Tutuyor.
 

Türk Eğitim-Sen genel kurulu tamamlandı


Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Üst Kurul Delegeleri Ahmet Akça, Yaşar Gürakan ve Yavuz Selim Yanık, Türk Eğitim Sen 5. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.
 

Artık tırlar aranamayacak


Adana ve Hatay''da silah taşıdığı süphesiyle durdurulan tırlar MİT ile savcılık arasında krize sebebiyet vermesi sonrası artık MİT''e ait tırların aramayacağı öne sürüldü.

 

BAŞKAN SAVAŞ; “BAŞARILARINIZLA GURUR DUYUYORUZ”


HOMEND ANTAKYA BELEDİYESPOR DÖRDÜNCÜ YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI
 

Belen İlçesi Şenbük Köyü’nde 60 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu


Vali Lekesiz:“Geçmişten Günümüze Miras Kalan Doğal Güzelliklerin Korunması İçin Ağaçlandırma Çalışmaları Önemli”


 

Yeni Otomobil Alacaklar Dikkat


Otomobilde kredi devrimi başladı.
 

KÖLEOĞLUNUN CARETTA YAVRUSU ESERİ KAPAK FOTOGRAFI OLDU


Gazetemiz düzeltmen kadrosunda görev yapan ve aynı zamanda Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesi olan fotoğraf sanatçısı Talip Köleoğlu’nun Samandağ sahilde Caretta yavrularının denizle buluşması haberinde çekmiş olduğu fotoğraf Hatay Kültür ve Keşif Dergisinin Eylül sayısında kapak fotoğrafı oldu.
 

Arsuz’un altyapı sorununu çözeceğiz


CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak, İskenderun ve Arsuz ekonomisi konuşuldu.
 

HAYADA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR


Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Kırıkhan Kaymakamı Murat Sakman ve Sudi Arabistanlı Hayırsever Halil El Seleme Hayad’ı ziyaret etti.
 

SONBAHARIN İLK KESTANESİ TACETTİN USTADAN


Sonbahar’ın gelmesi ve havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kestaneciler köşe başlarını tuttu. ''Kestane kebap, yemesi sevap'' diye seslenerek müşteri çekmeye çalışan satıcılar, ilk günlerdeki satışlardan memnun.Yıllardır bu işi en iyi şekilde yapan ve Vali Ürgen parkında satış yapan Tacettin Bulanık, soğuk havaların habercisi kestanenin tezgahlarda yerini aldığını belirterek;''Bu yıl hasadı yapılan kestanenin tezgahlarda yerini almasıyla birlikte birçok kestane satışı yapan arkadaşlarımız mangalda kızarttığı kestaneleri satmaya başladı.
 

Erzin Cadde ve Sokakların Asfaltına Başlandı


Hatay’ın Ezin ilçesinde kanalizasyon çalışmaları nedeniyle, yaklaşık 1 yıldır yağmurda çamur deryasına, güneşte toz bulutuna bürünen cadde ve sokakların asfaltına Hürriyet Mahallesi Hanifi Soylu Bulvarı''ndan başlandı.
 

30 Mart tarihinde yapılacak olan seçimlere bağlı


Kunduracılar çarşısı, neccar çarşısı, tüccar çarşısı, kuyumcular çarşısı, meydan çarşısı, saka hamamı civarında işyerleri bulunan yüzlerce esnaf, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin''i bağrına bastı.
 

AKP ülkemizi geriye taşımaktadır


CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu, Sansür, 21. yüzyılda insanların kişilik haklarına ve düşüncelere yapılan bir saldırıdır. Arap ülkeleri hariç dünyanın hiç bir yerinde böyle bir uygulama mevcut değildir açıklamasında bulundu. Gençlik kollarının yapmış olduğu basın açıklamasının devamında, AKP hükümeti ülkemizi üçüncü dünya ülkelerinin gerisine taşımak istemektedir. Bir de utanmadan ileri demokrasi diye ülkeyi diktatörlüğe götürüyorlar.
 

Eğitim kursları işsizlerin umudu oldu


Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu, düzenlediği meslek kurslarıyla işsiz vatandaşların umudu oldu.
 

CHPDE YOĞUN TEMPO DEVAM EDİYOR


CHP Hatay Milletvekilleri Av.Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl ile Mevlüt Dudu”nun seçim çalışmaları bölgede tüm hızıyla devam ediyor. Hatay”ı karış karış gezen milletvekilleri vatandaşlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla buluşuyor.
 

HOŞGÖRÜ CUP BASKETBOL TURNUVASI 26-28 EYLÜL’LE OYNANACAK


Geçtiğimiz yıl ilki İskenderun ilçesinde yapılan Homend Hoşgörü Cup Basketbol Turnuvası’nın, ikincisi 26-28 Eylül tarihleri arasında Antakya Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak. Yapılacak olan turnuvaya TKBL takımlarından 4 ekip katılacak.
 

AVM’de Bir Aylık Heykel Sergisi…


Genç Heykeltıraş Emrah Ateşli’nin ‘Duygusal Yolculuk’ adlı heykel sergisi Prime Mall İskenderun AVM’de sergilendi. Sergi ziyaretçilere bir ay süreyle açık olacak.
 

BAŞKAN SAVAŞ, İTFAİYE TEŞKİLATINI KUTLADI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 25 Eylül-01 Ekim ''Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası'' dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm itfaiye teşkilatının haftalarını kutladı.
 

TÜRSAB HEYETİ BAŞKAN SAVAŞI ZİYARET ETTİ


Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindeki heyet, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a bir nezaket ziyaretinde bulundu.
 

İSKENDERUN BELEDİYESİ KÜLTÜR SARAYINA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASI


İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nın bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Kültür Sarayı’nda iç cephe sıva çalışması ve salon koltuklarının söküm çalışması devam ederken, boya ve yalıtım işine başlanacak.
 

Çalışmalarımızın karşılığını alacağız


30 Mart yerel seçimler öncesinde çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, gezdiği, ziyaret ettiği bütün mekanlarda gönüllere taht kuruyor.
 

HATAY GENÇLİK MERKEZİ 2013 YILI ÇALIŞMALARINI AÇIKLADI


Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki “Hatay Gençlik Merkezi Müdürlüğü” 2013 yaz dönemi çalışma sonuçlarını açıkladı.Güçlü yarınlar ve güçlü bir Türkiye yolunda Hatay Gençlik Merkezinin 2013 yılı içinde yaptığı çalışmalarla göz doldurdu.
 

“HATAYIN İÇ HUZURUNDA VE GÜVENLİĞİNDE BİR SORUN YOK”


Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr.Amanullah Jayhoon, beraberindeki heyet ile birlikte, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 

BAŞKAN KİMYECİ, ADAY ADAYLARI UYARDI


AK Parti Eylül ayı il danışma meclisi toplantısı Kırıkhan ev sahipliğinde platin düğün salonunda yapıldı. AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylık başvurusunda bulunacak parti yöneticilerinin ve vatandaşların izlemesi gereken yolları tek tek açıkladı.
 

Türk uçaklarını taciz


Genelkurmay Başkanlığı, Suriye''ye ait füze sistemi ile Yunanistan uçaklarının Türk uçaklarını taciz ettiğini bildirdi.
 

HATAYSPOR, KIRKLARELİSPORU PARÇALADI


2.Lig Beyaz Grupta zirveyi ilgilendiren maçta Hatayspor, Kırklarelispor''u 3-1 yenerek liderlik koltuğuna oturdu.Oynadığı etkili oyunla Hatayspor taraftarlardan tam not aldı.
 

Yapılan yollar Hassa tünelinin önemini arttırdı


Yılmaz ayrıca Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan yolun yanı sıra bölgede artacak olan ticaret hacmi ile sanayicinin yatırım alanı araması konusunda gündeme gelen ve ihalesi yapılan Hassa Tünel projesinin de bölge ve ülke ekonomisi açısından istihdam açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
 

“HAYVAN BARINAĞIMIZ MODERN BİR YAPIYA KAVUŞUYOR”


Hatay Doğa ve Yaşam Derneği üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundular.
 

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 1 EKİMDE TOPLANIYOR


Antakya Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere 1 Ekim 2013 Salı günü Antakya Belediyesi Meclis Salonu’nda toplanacak.
 

MHP 2. İstişare Toplantısını yaptı


MHP Kırıkhan İlçe Teşkilatı 30 Mart 2014 de yapılacak yerel seçimler için çalışmalarını değerlendirdi.
 

Sadece bir puan


Geçen hafta deplasmanda alınan ve avantaj sayılan 1 puandan sonra, kendi sahasında oynadığı ve kaybettiği 2 puan, İDÇpor’u sürekli sıkıntıların içerisinde tutmaya devam ediyor.

 

BAŞKAN SAVAŞ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen hizmetleri yerinde incelemeye devam ediyor.Başkan Savaş bu anlamda, Şükrü Balcı Caddesi’nde devam eden asfalt yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
 

AFGANİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN REKTÖR GÜDERE ZİYARET


Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr.Amanullah Jayhoon ve beraberindeki heyet Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder''i ziyaret etti.
 

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ ARTIK ÇAĞDAŞ BİR BİRİM HALİNE GELMİŞTİR


İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 299. yıldönümünü ve İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı.25 Eylül-1 Ekim İtfaiyecilik Haftası ve İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 299. yıldönümü kutlamaları kapsamında, İtfaiye Müdürü Ömer Çolak ve itfaiye erleri, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşımızı okudu.
 

TÜRK MİLLETİ 6 AY SONRA GELECEĞİNİ OYLAYACAK


MHP il başkanı Adnan AKDAŞ yaptığı açıklamada 180 gün sonra yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri nin Türkiye için karar ve kader anı olduğunu belirterek, Türk milleti 6 ay sonra sandık başına gidecek, geleceğini oylayacaktır.”dedi.
 

Yayladağı sınır kapısı açılacak mı?


CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz, Suriye’ye geçişlerin yasal ve güvenli yapıldığı tek sınır kapısı olan Yayladağ sınır kapısının uzun süreli ve keyfi kapatılmış olduğunu öne sürerek, TBMM gündemine taşıdı. Milletvekili Eryılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
 

TUTUKLANAN GENÇLERİN AİLELERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI


Armutlu mahallesinde düzenlenen Gezi protestolarına destek eylemlerinde yer alan, daha sonra da tutuklanan gençlerin aileleri önceki gün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya geldi, yetkililere seslenerek çocuklarını derhal serbest bırakılmalarını, özgürlüklerine kavuşmalarını istedi.
 

Sıcaklıklar aynı sağanak yağış geliyor


Meteoroloji''den alınan son bilgilere göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, ancak yağışlı geçmesi bekleniyor.


 

Tır çıkışları geçici olarak durduruldu


Hatay''ın Reyhanlı İlçesi''ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı''nda tır çıkışları geçici olarak durduruldu.
 

SAVAŞ İNSANOĞLUNA YAPILACAK EN BÜYÜK ZULÜM


CHP Antakya Gençlik Kolları Yönetimi yaptıkları basın açıklaması ile Ortadoğu’da yaşanan olaylara değindi ve AK Parti Hükümeti’ne sert eleştirilerde bulundu.
 

HS TARAFTARLAR DERNEĞİ :ŞAMPİYONLUK İSTEKLE DEĞİL, DESTEKLE GELİR


Hatayspor Taraftarlar Derneği tarafından Aydınspor galibiyeti’nin ardından yapılan basın açıklamasında :“Değişmez spor sevdamız Hatayspor’un son maçta deplasmanda Aydınspor’u 2-0 yenerek 3 puan almasının sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.”
 

AYDINSPOR GALİBİYETİNİN ARDINDAN.


Spor Toto 2.Lig Beyaz gurupta mücadele eden Temsilcimiz Hatayspor’un Aydınspor müsabakasının ardından durum değerlendirmesi yapmak üzere Antakya Ticaret Borsası toplantı salonunda basın mensuplar ile bir araya gelindi. Toplantıya Hatayspor Basın Sözcüsü Sadullah Ergin ve yöneticisi Galip Hamzaoğlu, Hatayspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek, Futbolculardan Gürhan Gürsoy ve Taylan Aydoğan katıldı
 

Ogıad, üyelerini destekler konusunda bilgilendirdi


Osmaniye Girişimci Işadamları Derneği (OGIAD) tarafından üyelerine Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı''nın (DOĞAKA) hibe destekleri konusunda bilgilendirme programı düzenlendi.
 

Yeni Kurulan İlçelerimizde Vatandaşlara Hizmet Verilmeye Başlandı


6360 sayılı Kanun ile ilimizde kurulan Antakya, Defne, Arsuz ve Payas İlçelerimizde Kaymakamlıkların kurulması ve Kaymakamların atanması, ilgili birimlerin kurulması ve müdürlerin görevlendirilmesi ile beraber vatandaşlarımıza hizmet verilmeye başlandı.
 

Antakya-Topboğazı Yolu ve Orta Refüj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor


Antakya-Topboğazı güzergâhında devam eden yol çalışmaları, bir yandan yaya ve araç trafiğinin rahatlamasını sağlayacak diğer yandan da ilimiz girişindeki görsel kirliliği önleyerek ilimize estetik anlamda güzellik katacak.
 

Kocaeli’de Suriye için yardım kermesi


KİYAD öncülüğünde, Körfez Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve Körfez Genç Yardım Gönüllüleri Platformu''nun ortak çalışmasıyla Suriye''ye destek sağlamak amacıyla Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenecek kermesin açılışı gerçekleştirildi.
 

Öğrencilerimize TÜBİTAK Desteği


Öğrencilerimizin Projeleri TÜBİTAK’ın 281 Projesi Arasında Yer Aldı
 

DOĞAKADAN İTALYA ZİYARETİ


Bölgemiz için model olabilecek tarım, hayvancılık, teknoloji ve sanayi uygulamalarını yerinde izlemek ve işbirliği imkânları geliştirmek amacıyla Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) İtalya’ya bir çalışma ziyareti düzenlendi.
 

AHİLİK TÜM İNSANLIK İÇİN DE GÜZEL BİR ÖRNEKTİR


AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci,Ahilik Haftası dolasıyla basın açıklaması yaptı. Kimyeci:“Ahilik geleneği, aziz milletimizin uygarlık tarihine kazandırdığı en önemli değerlerden biridir.”dedi.
 

KADINLARIMIZIN EL EMEĞİ GÖZ NURU BOŞA HARCANMASIN


Kısa bir süre önce Antakya Belediyesi’ni sosyal belediyecilik anlayışı ile şehrimizde bulunan kadınların el emeği göz nuru ile hazırladıkları ürünlerini sergileyerek satışa sunabilecekleri bir mekân oluşturuldu.
 

Kuseyri: Hatayspor’a tam destek verilmeli
Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Hatayspor’un zorlu Göztepe maçı öncesi takıma moral yemeğinde bulundu.
 

Savaş: Huzuru sağlayan hizmetler üreteceğiz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 

Vali Lekesiz, Sofular-Enek Arası Yol Çalışmalarında İncelemelerde Bulundu


Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Antakya-Yayladağı ayırımı Altınözü Yolu’nda (Sofular-Enek arası) devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
 

Ahrazoğlu seçmenleriyle beraber


Ahrazoğlu seçmenlerin ilgisini üzerine topluyor.
 

Buğday yılı olacak


Yağmurların ölçülü yağması buğdaylara gübre etkisi yaptı
 

Meteorolojiden uyarı


Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü kuvvetli don uyarısı
 

Ak Parti’den MHP ‘ye


Hatay''ın Erzin ilçesinde AK Parti''den aday olamayan eski ilçe başkanı, 100 kişiyle MHP''ye geçti.
 

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI


İl İdare Şube Başkanları Toplantısı,Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Karayolları 53. Şube Şefi Mahmut Bilge Özman’ın ev sahipliğinde yapıldı.
 

HESOB CİVELEKİ ZİYARET ETTİ


Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz ve Hatay’daki oda başkanları, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek’i ziyaret etti.Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, Ahilik Kültürü Haftası kapsamında gerçekleştirilen ziyarette,İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek’e çiçek verdi ve ahilik kaftanı giydirdi.
 

Reyhanlı Saldırısının Sanıkları Hakim Karşısında


Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013''te 52 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla ilgili, 33 sanığın yargılamasına başlandı.
 

5 kişi fırtınaya kapıldı


İskenderun’da tekne ile açıldıkları denizde fırtınaya yakalanan 5 kişiyi sahil güvenlik ekipleri kurtardı.
 

TAKSİ ŞOFÖRÜ İLE İLGİLİ İDDİALARA VALİLİKTEN AÇIKLAMA


Hatay Valiliği 13 Eylül 2013 Cuma günü bir taksi şoförünün 2 Suriyeli tarafından boğazı kesilerek öldürüldüğü ve bazı basın yayın organlarının 25 Eylül 2013 Çarşamba günü yayınlanan nüshalarında “Suç İşleyenler Korunuyor mu?” başlıklı haberde gündeme getirilen iddialar üzerine Hatay Valiliği açıklamalarda bulundu.
 

AHİLİK KÜLTÜRÜ GÜNÜMÜZDE DAHA FAZLA YAŞATILMALI


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Ahilik Haftası kutlama programına katıldı. Ahilik Haftası kutlama programı Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlendi.
 

Beldelerden gelen kadınlara brifing


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve eşi Dr.Ümran Civelek, İskenderun’un beldelerinden gelen kadınlara çalışmalarla ilgili bilgilendirme programı düzenledi.
 

22 polis görevden alındı


Tırları durduran savcıların koruma polislerinin de görevden alındığı belirtildi.


 

Zafer için tek yürek


Milliyetçi Hareket Partisi İskenderun Kadın Kolları tarafından düzenlenen 45. Yılı kutlama etkinliğinde, 30 Mart yerel seçimlerinde bayanlar iddialı ve bu konuda tek yürek olduklarını açıkladılar.

 

Hatay’da gol sesi çıkmadı


Spor Toto 2.Lig Beyaz gruptaki temsilcimiz Hatayspor seyircisi önünde karşılaştığı Aydınspor 1923 takımı ile oynadığı maçta berabere kaldı ve 43 puanla gurupta liderliğini sürdürdü.


 

Başbakan Yardımcısı Babacan, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni Gezdi


Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan, 08 Şubat 2014 Cumartesi günü teşrif ettiği ilimizde, Türkiye''de ilk olma özelliği taşıyan ve içerisinde yüzlerce endemik bitkinin sergilendiği Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni gezdi.


 

TÜRKİYE FATİ İLE BİRLİKTE YÜRÜYOR


Antakya Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi işbirliği ile “Türkiye FATİ ile birlikte yürüyor” isimli bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirilecek.
 

DEPREM ÖNCEDEN ÖNLENEMEYEN DOĞA OLAYIDIR


Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği tarafından düzenlenen ve üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşen “2. Türkiye Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı”nın açılışı Atatürk Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

GÖKÇE, BAŞKAN SAVAŞI ZİYARET ETTİ


Türkiye İstatistik Kurumu Hatay Bölge Müdür Vekili Adem Gökçe, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Bölge Müdürü Adem Gökçe’nin yanı sıra TÜİK Antakya Şube Müdürü Murat Başboğa’da hazır bulundu.
 

Atalar Koleji’nin “Etkinlik” elçileri

Atalar Koleji Basın Kulübü öğrencileri, “Turizm Haftası’nı” kütüphanede kutladı.
 

MHP Adayı Gül Hizmet İş’i Ziyaret Etti


Milliyetçi Hareket partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül seçim çalışmaları kapsamında Hizmet İş sendikasını ziyaret ederek çalışmalarını sürdürdü.
 

Lekesiz, ’Hatay’ı en iyi şekilde tanıtacağız’
9-13 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de düzenlenecek olan Hatay Günleri programıyla ilgili toplantı İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleşti.
 

HATAYSPORA EVİNDE TOKAT


İlimizi Spor Toto 2. lig kırmızı grupta temsil eden Hatayspor Evinde ağırladığı Tokatspor''a 2–0 yenildi.
 

Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu; “Yeryüzünde soluduğumuz hava yok!”İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ‘Küresel İklim Değişimi ve Sağlık’ konferansına ev sahipliği yaptı.
 

Necmettin Çalışkan’dan Antakya Belediyesine ziyaretSaadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Necmettin Çalışkan''dan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci''ye ziyaret.
 

Akdeniz de görülmeyen köpek balığı ağlara takıldı


Hatay‘ın Dörtyol ilçesinde balıkçıların ağlarına Akdeniz’de çok sık görülmeyen Balyoz cinsi köpek balığı takıldı.
 

Lekesiz,‘Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını tanıtma amacındayız’Turizm Haftası dolayısıyla Saray Caddesi’nde düzenlenen Geleneksel El Sanatları sergisi Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in katılımıyla açıldı.
 

Baskılar bizi yıldıramazAmacımız uzakta eğitim alan çocuklara bir nebze de olsa fayda sağlamak
 

Caretta Carettaya Fizik Tedavi
Samandağ sahilinde kafalarına aldıkları darbeler nedeniyle yaralı halde bulunan iki kaplumbağaya, doğal yaşam ortamlarına bırakılabilmeleri için denizde fizik tedavi yapılıyor.
 

En iyi hizmeti verme gayreti içindeyiz
İskenderun’da geçen haftadan bu yana ekmeği zamlı yememizin ortaya çıkmasıyla birlikte Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Şenöz, konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 

Liseli Öğrencilere Fizyoterapi TanıtımıMustafa Kemal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim elemanları Öğr. Gör. Esra Doğru ve Öğr. Gör. Özden Canbay tarafından Antakya Anadolu Lisesi’nde Mustafa Kemal Üniversitesi ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tanıtımı yapıldı.
 

Besyo’dan Huzurevine ziyaret
Mustafa Kemal Üniversitesi Huzurevi sakinleri unutmadı.
 

Üreticiler toplantısına çiftçiler davet edilmedi


Hatay''ın Erzin ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker''in katıldığı ''Tarım Üreticileri Birliği'' istişare toplantısına çiftçiler davet edilmedi.
 

Hatay halkı demokratik seçimden dolayı cezalandırılıyor


30 Mart yerel seçimleriyle büyükşehir statüsüne kavuşan ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı seçen Hatay, bu demokratik seçiminden dolayı cezalandırılıyor.
 

BAŞKAN SAVAŞTAN İLÇE BAŞKANLARINA ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, AK Parti İskenderun ve Dörtyol İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek görevlerine yeni atanan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaren ve AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Dr. Cüneyt Yavuz’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.
 

Sanayi Koçluğu Akademisyenlere Tanıtıldı
“Sürdürülebilir Kalkınma İçin Sanayi Koçluğu Projesi” Bilgilendirme Toplantısı.
 

Halka ve Hakk’a hizmet edilmeli
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan “Siyaset aynı zamanda verilen hizmet sözlerinin imkan dahilinde tutulması sanatıdır” dedi.
 

Şehit Astsubaya Veda
Çanakkale''nin Biga ilçesinde, sabıkalı bir şahsın saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Ömer Yanar, Bursa’daki otopsi işlemlerinin ardından Kırıkhan’a gönderildi.
 

Bomba İhbarı Üzerine 3 Uçakta Arama Yapıldıİstanbul’dan Hatay Havaalanı’nda inen bir uçakta bomba olduğu ihbarı üzerine 3 uçaklarda bomba imha ekipleri arama yaptı.
 

HAYAT KURTARAN EBELER, HAYATA KÜSMESİN


Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ebeler haftasını kutladı.Ebelerin sorunlarına değinen Gönç,“ Anne ve bebek ölümlerinin azalmasında önemli bir paya sahip ebeler, hayat kurtarmalarına karşın çalışma şartları ve ekonomik sebeplerle tükenmişlik içindedir.”
 

Elektrik borcu olan çiftçiye kötü haber
Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilere bu borçları ödeninceye kadar tarımsal destekleme ödemeleri yapılmayacak.
 

Huzur ve hizmet için çalışıyoruz
MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, MHP Hatay İl Başkanı ve birçok partiliden oluşan MHP heyeti, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı( Hatay SMMM) ziyaret etti.
 

GÜMRÜK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI


Gümrük ve Nakliye Sektöründeki Sorunlar, İskenderun Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü ile Uluslararası Nakliyeciler Derneği Organizasyonunda ve ATSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Güler’in Katılımıyla Masaya Yatırıldı
 

Kendimizi halka hizmete adayacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri kapsamında Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
 

Aile kurumunun temel taşı Kadınlardır
Hatay Valimiz M. Celalettin Lekesiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
 

Altay: “Vicdan sahiplerini harekete geçmeye çağırıyoruz”İskenderun’da bulunan sendika üyeleri ve yardım vakıflar, Mısır’da mazlum 529 kişinin sesine ses katabilmek için vicdan sahiplerine harekete geçirmeye davet ettiler.
 

Hatay Polis Meslek Yüksek Okullarına ön başvuru16 Nisan-02 Mayıs 2014 tarihleri arasında ön başvurularını yapabilecek
 

Çiftçiye, 2014 yılında verilecek tarımsal destekler belirlendi
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak, 1 Ocak 2014′ten geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
 

Tüm üyelere eşit şekilde yaklaştırılmalı ve adil olunmalıİstanbul’da düzenlenen Hatay Günlerine Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odasının katılmaması büyük bir eksiklik olarak nitelendirildi yazımıza Ticaret ve Sanayi Odasından bir açıklama geldi.
 

EDİBOĞLU, SURİYE OLAYLARINA DEĞİNDİ


Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, yapmış olduğu yazılı açıklamada Suriye’de yaşanan iç çatışmaya değindi.
 

Samandağlılar birlik ve dayanışma içindeİskenderun’da yaşayan Samandağlılar Derneği, üyeleriyle Memo Resturant’ta bir araya geldi. Geceye;İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Samandağlılar ve yoğun davetli topluluğu katıldı.
 

Suriyeli mültecilerin ekonomiye yansımasıİGAM Suriyeli Mülteciler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının bu krizdeki rolü Konulu Raporunu sundu.
 

Tüm maddeler ‘Oybirliğiyle’ kabul edildiİskenderun Belediye Meclisi Nisan ayının 2. toplantısını gerçekleştirdi.
 

Hatay’da çiftçi yağmur bekliyor amaİlk 5 gün havalar nasıl olacak
 

YouTube ne zaman açılıyorBTK''dan YouTube açıklaması
 

ŞİMŞEKTEN YAYLADAĞI KONAKLAMA TESİSLERİNE ZİYARET


İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Milli Eğitim Bakanlığı Denetçisi Canan Sürer ve Yayladığı İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Hüzmeli, ilimizde misafir olarak kalan Suriyeli vatandaşların bulunduğu ziyaret kapsamında çadır kentlerdeki okullarda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ve Bakanlık Denetçisi Canan Sürer, okulların durumu ile ilgili bilgi aldı.
 

Trafik kazasında yaralandı süsü verdiler darp edildiği ortaya çıktı


Hatay''ın İskenderun ilçesinde trafik kazası sonrasında yoğun bakımda tedavi gören 23 yaşındaki Aykut Can''ın, kalabalık bir grup tarafından darp edildiği, ardından da ''motosiklet kazası olarak algılansın'' diye motosikleti ile birlikte atılarak olaya kaza süsü verildi.
 

HESOB’dan Kırıkhan Belediye Başkanı Yavuz’a tebrik ziyaretiHatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ve beraberindeki heyet, 30 Mart yerel seçimlerin ardından Kırıkhan Belediye Başkanlığına seçilen Ayhan Yavuz’a tebrik ziyaretinde bulundu.
 

Büyükşehirde Emlak vergisi % 100 zamlandıBüyükşehir olmayan bir ilde 200 bin lira değerinde olan bir eve 200 TL, Büyükşehir olan ilde ise aynı fiyattaki eve tam 400 TL emlak vergisi ödenecek.
 

Kırıkhan’da Elektrik KesintisiToroslar Edaş İl Müdürlüğü tarafından Kırıkhan’da Elektrik Kesintisi Yapılacağı Açıklandı.
 

BAŞKAN SAVAŞ, AŞAĞIOBA KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik ve beraberlik gezileri kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor.
 

İstanbul’da Hatay Günleri’ Tanıtım Toplantısı İskenderun’da YapıldıLekesiz, “İlimizin Tanıtımı İçin İlimizin Dinamikleri ile Hep Birlikte Hareket Ediyoruz.”
 

LEKESİZDEN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI


Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 16–20 Eylül 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan İlköğretim Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Lekesiz, mesajında şu görüşlere yer verdi:
 

YENİ MEMURLAR YEMİN EDEREK RESMEN GÖREVE BAŞLADI


Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, devlet memurluğunda her zaman fedakârlık, güler yüz ve hoşgörünün esas olduğunu, genç memurların yeni enerjileriyle vatandaşa hizmet edeceğine inandığını söyledi.
 

Ülkede Ne Paralel Ne Dikey Nede Yatay Devlet Var


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan birilerin dediği gibi ülkede ne paralel ne yatay nede dikey bir devlet olduğunu belirterek, “Tek devlet vardır oda Türkiye Cumhuriyeti Devletidir
 

İTSO, Suriyeli işçileri görüştü


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi toplantısı yapıldı. Servet Ugutmen başkanlığında toplanan mecliste İskenderun İş-Kur Müdürü Mehmet Yüksel, yabancı uyruklu işçilerin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
 

Sürdürülebilir Kalkınma Göstergeleri, 2012-2013


Türkiye İstatistik Kurumu, sürdürülebilir kalkınma göstergeleri ile ilgili çalışmalarını 2007 yılından itibaren, Avrupa Birliği İstatistik Ofisinin (Eurostat) belirlediği sürdürülebilir kalkınma göstergeleri listesini dikkate alarak yürütmektedir. Eurostat sürdürülebilir kalkınma göstergeleri, sosyo-ekonomik kalkınma, sürdürülebilir tüketim ve üretim, sosyal içerme, demografik değişim, halk sağlığı, iklim değişikliği ve enerji, sürdürülebilir ulaştırma, doğal kaynaklar, küresel ortaklık ve iyi yönetişim olmak üzere on konu başlığı altında toplam 132 göstergeyi içermektedir. Bu haber bülteni ile on konu başlığı altında ülkemiz için hesaplanan 96 gösterge, tanımları ile birlikte verilmiştir.
 

Ülkücü Hareket Türk milletinin demirbaşıdır

Seçim çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, çocukluğunun geçirdiği Esentepe Mahallesi’ni ziyaret etti.
 

İŞÇİ SAĞLIĞI, İŞ GÜVENLİĞİ BİRİMİ OLUŞTURULDU…


İskenderun İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Sorumlu Doktoru Volkan Yeter, işçi sağlığı ve İş güvenliği konusunda hizmet verecek bir birim oluşturduklarını açıkladı.
 

GEDİK YAYLASINDAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ


Hatay’ın Belen ilçesi gedik mevkiinde çıkan orman yangınında 5 hektara yakın bozuk çam ormanı zarar gördü. Akşam saatlerinde başlayan ve 3 saate yakın süren yangına İskenderun Belen ve Antakya İtfaiye Müdürlüğü ve Orman İşletme ekipleri müdahale etti. 15 araöz yangına müdahale etti.
 

İTSODA PROTOKOL:“AMAÇ, İSTİHDAM OLUŞTURABİLMEK”


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Eğitim Merkezi arasında eğitim ve istihdama katkı sağlanması amacıyla protokol imzalandı.
 

Yeşildal’dan Antakya Belediyesine ziyaretAK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci''ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 

Dörtyol Bize; Biz Dörtyol’a GüveniyoruzCHP Dörtyol Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Metehan Duduoğlu amaçlarının halka en iyi hizmeti, en doğru şekilde, akılcı ve kalıcı bir biçimde sunmak olduğunu belirterek “Dörtyol bize, biz Dörtyol’a güveniyoruz” dedi.
 

Arsuz’un altyapısını inşa edeceğiz
CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha, İskenderun Körfezi’nde faaliyet gösteren ilk sanayi kuruluşlarındanŞampiyon Filtre’yi ziyaret ederek çalışanlara hitap etti.
 

CİNAYET SUÇUNDAN ARANAN ŞAHIS İSKENDERUNDA YAKALANDI


Gaziantep’te, cinayet suçundan aranan bir şahıs, İskenderun’da gözaltına alındı.
 

İŞSİZ SAYISI 299 BİN KİŞİ ARTTI


TÜİK Başkanlığınca açıklanan “Hanehalkı İşgücü İstatistikleri, Haziran 2013” sonuçlarına göre Türkiye genelinde işsiz sayısı 2013 yılı Haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 299 bin kişi artarak 2 milyon 525 bin kişiye yükseldi. İşsizlik oranı ise 0,8 puanlık artış ile %8,8 seviyesinde gerçekleşti.
 

GEZİ OLAYLARININ ZARARINI ARMUTLU ESNAFI ÖDÜYOR


9 Eylül günü Abdullah Cömert’in katillerinin bulunması ve ODTÜ olaylarına destek vermek için yapılan gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan''ın ölümünün 7. günü dolayısıyla düzenlenen mevlidin ardından olaylar yine gösterdi.
 

Gençlerin olduğu her yerde hareket ve bereket vardırEsnaf gezisi sırasında Arsuzspor Başkanı Ali Karaciğer’den kulübün kaşkolunu alan Nazım Culha, gençlere duyduğu güveni dile getirdi ve projeleri arasında gençlere yönelik olanları anlattı.
 

YENİ UYGULAMAYI PROTESTO ETTİLER


Dün Ak Parti il binası önünde farklı bir eyleme imza atıldı. Ak Parti binası önünde toplanana Kazancık köyü sakinleri, çocuklarının yeni uygulama ile komşu köy olan Altınkaya’ya göndermeyeceklerini söyleyerek durumu protesto ettiler.
 

“BİR ZAMANLAR ANTAKYA, İSKENDERUN VE MUSA DAĞI”


Türkiye’nin geçmişteki kültürel çeşitliliğini yansıtan yeni mekân, Galeri Birzamanlar, 23 Nisanda bir sergiyle kapılarını açıyor.
 

CİVELEK MEGA MEDYADA CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK


İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Mega Radyo ve Mega TV’de yayınlanan Panorama adlı programın canlı yayın konuğu olacak.
 

SAADET’TEN KIRIKHAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ
Bütün partiler bizi kendilerine yakın hissediyorlar. Sonuçta takdir sizindir. Bizim görevimiz doğruları size aktarmaktır.
 

İTALYA FUARINDA HATAY RÜZGARIAntakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Hatay ABİGEM İşbirliği ile İtalya Mobilya Fuarı İş Gezisi düzenlendi.Konuyal ilgili yapılan açıklamada İtalya Salone Del Mobile Fuarı hakkında bilgi verildi.
 

“VATAN SİZDEN HİZMET BEKLİYOR, ÇOK ÇALIŞIN”


İlköğretim Haftası nedeni ile Başkan Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundular.
 

Esnafımız, Saadet Partisini istiyorPazar Günü Gençlik Şöleni ve Aday Tanıtım Programımızda Buluşalım
 

İskenderun’un ekonomiye katkısı çok büyükProgram kapsamında, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar da ziyaret edildi.
 

HERKESE İŞ HERKESE AŞ ÇÖZÜM HAYAŞ


Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal: HERKESE İŞ HERKESE AŞ

ÇÖZÜM HAYAŞ
 

4 halk meclisi kuracağız


MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan ve MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, 30 Mart Yerel Seçimleri bünyesinde gerçekleştirdikleri seçim turları dolayısıyla Madenboyu, Bohşin, Avsuyu, Demirköprü, Suvatli, Saçaklı ve Alaattin Mahallelerini ziyaret ettiler.
 

Tülay Hatayda bir dizi ziyaretlerde bulundu


Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tülay Hatay’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
 

ORMAN YANGINLARI HATAYIN İMAJINA BÜYÜK BİR DARBE


Hatay Gönüllüleri Konseyi Başkanı Tahir Dönmezer yapmış olduğu yazılı açıklama ile geçtiğimiz aylarda Amanoslar’da ve kentimizin muhtelif bölgelerindeki çıkan orman yangınlarının ekolojik, tarihi ve kültürel mirasına yanında memleketin ekonomisine, turizmine ve imajına büyük darbe vurduğunu açıkladı.
 

30 yıllık rüya gerçekleşecek


İlçemiz Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği,Çevre Yolu çalışmasının ihalesinin 23.01.2014 tarihinde gerçekleştiğini müjdeledi.


 

Hatay da 20 bine yakın traktör bulunuyor


TZOB: Tarım Makinelerinin Ortak Kullanımı Maliyetleri Düşürür
 

HATAY BOKS İL TEMSİLCİĞİNE NURİ ERDENER ATANDI


Hatay boks camiasının yakından tanıdığı ve uzun yıllar Hatay’da boks sporuna hizmet eden Nuri Erdener, Türkiye Boks Federasyonu Hatay Boks İl temsilciliği Görevine getirildi.
 

Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı, Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor.Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında04 Mart 2014 Salı günü İl Özel İdare Salonu’nda düzenlenen Hatay Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı 2011-2013 Değerlendirme Toplantısında, planın geldiği nokta, pozitif sonuçları ve tarımın hem ülkemiz hem de ilimiz için önemi masaya yatırıldı.
 

TED Hatay Koleji’nden Bir İlk “Eğitim Sempozyumu”
TED Hatay Koleji Kampüsü’nde Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi, TED Üniversitesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğiyle “Dikkat! Sınav mı Var?” konulu eğitim sempozyumu düzenlendi.
 

BEYZA PİLİÇ HELAL GIDA FUARINDA


Helal gıda kuruluşu Gimdes Helal ve sağlıklı gıda fuarında. Açılışını Başbakan Yrd. Bülent Arınç ve Gimdes Başkanı Dr Hüseyin Kamil Büyüközer yaptığı Helal Gıda Denetleme ve Sertifikalama Kurulu (GİMDES)’in organize ettiği Uluslararası 4. Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarında Beyza Piliç stant açtı.
 

MHP Kadın Kolları’ndan 8 Mart Kutlaması


Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Adayı Fedai Yücedal’ın Atatürk Caddesi’ndeki Seçim İletişim Merkezi(SİM) önünde partililer tarafından yoldan geçen genç-yaşlı tüm kadınların kadınlar günü kutlandı.
 

“HALK İLE POLİSİN ÇATIŞMASI TÜRKİYE’YE HAYIR GETİRMEZ”


9 Eylül Günü Abdulla Cömert’in katillerinin bulunması için ve ODTÜ olaylarına destek amacıyla yapılan izinsiz yürüyüşleri sırasında çatıdan düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın ölümünü protesto etmek için yürümek isteyen grup gene polisle çatıştı.
 

Sosyal tesis sadece sahilde olmayacakMHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, Esentepe Mahallesinde gençlerle buluştu.
 

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO %1,2 AZALDI


Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) Başkanlığınca açıklanan “İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri II. Çeyrek 2013” sonuçlarına göre İnşaat sektöründe ciro %1,2 azaldı.
 

Tek Projem Var, Halka Hizmet Hakka Hizmet
MHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mete Aslan, ''Bizleri ayrıştırmaya çalışanlara cevabımızı sandık başında MHP ile verelim. Tek projem var, o da ''halka hizmet Hakk''a hizmet''tir.
 

Eşini öldüren koca tutuklandı
Erzin’de eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan koca tutuklandı.
 

Savaş, Geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza güveniyoruz


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.